Zatmění

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2008, 82 min

Ed Dougherty
  • LIVINGDEAD

MOHL TO BÝT DOBRÝ HORROR, mohl........ale není! 82 minut nudných keců, keců a ještě jednou keců. Tři lidi uzavření ve výtahu a v baráku nikdo. A tak se každému z nich promítá dosavadní život. A ke všemu nudný život! Až ke konci asi 20 minut se něco málo děje. Celkově, děsná nuda - film u kterého několikrát zývnete!(6.7.2008)

• kleopetra

nedalo se to dokoukat...(29.1.2010)

Pro mě docela zdařilý thriller, který sice neoplývá geniálními dialogy či originální zápletkou, ale přesto si mě podmanil svou klaustrofobickou atmosférou a postupně se rozrůstající panikou, která začne na postavy doléhat. Nejvíce na mě zapůsobila efektní kamera, která mi při "průjezdech" výtahem, připomněla kamerový mix Klubu rváčů a Úkrytu. Kromě postavy Aidana Gillena, který se ke konci filmu pěkně vybarvil, nenastane u ostatních hlavních postav žádná větší změna ve smýšlení či chování. I přes většinu negativních ohlasů zde, hodnotím Blackout kladně.(6.6.2009)

• Smok

Na tému zaseknutia sa vo výťahu, (z ktorej ja osobne mám blato na ihrisku) som ale čakal lepšie spracovanie.(24.3.2009)

• J*A*S*M

Byl jsem poměrně zvědavý, jaký děj tvůrci k takovému slabému a prázdnému námětu vymysleli, zda-li přišli na něco originálního, nebo si vypomohli tím, co napadne snad každého (B je správně - jeden z trojice uvězněných je pošuk). Zkrátka v rukách dobrého režiséra a scenáristy se z toho mohl udělat docela zajímavý film, ale realita je jiná, Blackout za moc nestojí. Ten nervy drásající boj o přežití, o němž se oficiálně zmiňuje distributor, nastane asi až v poslední půlhodince a tvoří jej nudná konverzace a cca dvě zajímavější akce. Prostě na téma uvězněných lidí existuje řada lepších snímků (Saw, Cube), tomuto se raději vyhěte. PS: Opravdu by mě zajímalo, zda člověk, co vymyslel český název, ten film viděl. Ono totiž Blackout nemusí znamenat Zatmění, ale taky třeba Výpadek proudu...(24.6.2008)