poster

Zatmění

 • USA

  Blackout

 • Slovensko

  Zatmenie

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2008, 82 min

Scénář:

Ed Dougherty

Střih:

Jorge Macaya

Scénografie:

Bernardo Trujillo
(další profese)
 • kleopetra
  *

  nedalo se to dokoukat...(29.1.2010)

 • J*A*S*M
  **

  Byl jsem poměrně zvědavý, jaký děj tvůrci k takovému slabému a prázdnému námětu vymysleli, zda-li přišli na něco originálního, nebo si vypomohli tím, co napadne snad každého (B je správně - jeden z trojice uvězněných je pošuk). Zkrátka v rukách dobrého režiséra a scenáristy se z toho mohl udělat docela zajímavý film, ale realita je jiná, Blackout za moc nestojí. Ten nervy drásající boj o přežití, o němž se oficiálně zmiňuje distributor, nastane asi až v poslední půlhodince a tvoří jej nudná konverzace a cca dvě zajímavější akce. Prostě na téma uvězněných lidí existuje řada lepších snímků (Saw, Cube), tomuto se raději vyhěte. PS: Opravdu by mě zajímalo, zda člověk, co vymyslel český název, ten film viděl. Ono totiž Blackout nemusí znamenat Zatmění, ale taky třeba Výpadek proudu...(24.6.2008)

 • Smok
  **

  Na tému zaseknutia sa vo výťahu, (z ktorej ja osobne mám blato na ihrisku) som ale čakal lepšie spracovanie.(24.3.2009)

 • kingik
  *****

  Tři lidé uvíznou na dlouhé hodiny ve výtahu a z jednoho z nich se posléze vyklube zvrhlý úchyl, který bude mít pádný důvod se do určité hodiny odtud vysekat i za cenu likvidace dvou nedobrovolných cestujících. Režisér Rigoberto Castaneda si prakticky vystačí jen s ústřední trojici herců (Tamblyn, Gillen, Hammer) a s několika flashbacky, kterými osvětlí, co se událo u nich podstatného před osudným nastoupením do výtahu a rozhodně nesází na nějakou precizně vycizelovanou psychologickou hru, ale nenápadně film posunuje do hororové roviny, která vyústí do napínavého finále. Klaustrofobní pocit je navozen dokonale a každé zaskřípání starého výtahu nahání až depresivní pocit. Poté, co je odhalena pravá identita na první pohled decentně tvářícího se Aidana Gillena, se výtah stává bojištěm o přežití. Byl jsem rád, že tvůrci nešli nijak do extrému. Skvělému hororovému výsledku to jenom prospělo. Byl jsem příjemně překvapen talentem do té doby pro mě neznámého režiséra. Super.(23.7.2010)

 • LIVINGDEAD
  *

  MOHL TO BÝT DOBRÝ HORROR, mohl........ale není! 82 minut nudných keců, keců a ještě jednou keců. Tři lidi uzavření ve výtahu a v baráku nikdo. A tak se každému z nich promítá dosavadní život. A ke všemu nudný život! Až ke konci asi 20 minut se něco málo děje. Celkově, děsná nuda - film u kterého několikrát zývnete!(6.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace