Bílá vrána

Elissa Down

Elissa Down, Jimmy Jack

Denson Baker

Veronika Jenet

Nič extra ... akurát obdiv za trpezlivosť o postihnutého člena rodiny ...(26.12.2009)

To je tak, když se vám v baráku sejde normální puberťák a autistický puberťák. O zábavu je pak postaráno. S rodinami, které mají podobně nemocné děti upřímně soucítím a zase o kus víc si cením toho, že jsem zdravý a moji příbuzní vesměs taky. Film je to asi lehce nadprůměrný, ženský režisérský rukopis je určitě oživením, ale místy to bylo fakt otravný, ty Charlieho záchvaty a Thomas mi byl docela nesympatický (špatně zvolený herec). 65%(19.11.2015)

Film je pribehom aj herecky velmi dobre zvladnuty. Dospievanie chlapca so vsetkymi radostami a starostami, ktore patria k jeho veku. Okrem jednej, ze ma postihnuteho starsieho brata, o ktoreho sa obcas musi starat. Dojimava posledna scena s tanecnym vystupenim:)(17.3.2015)

Ako už písali predo mnou, je to naozaj neskutočne silný film. Dokáže byť na jednej strane nádherne láskavý a zároveň sa nebojí ísť po tých najskutočnejších a najsilnejších emóciách. Hodne tomu dopomohli herci, všetci do jedného. Lukeovi Fordovi som veril každú sekundu filmu, keby je to americký film, tak už má nomináciu na Oscara istú. Ďalší herci za ním však rozhodne nezaostávajú, musím vyzdvihnúť ešte výkony Rhysa Wakefielda a Gemmy Ward, ktorí s filmom ešte len začínajú a hneď takéto výkony. Hoci téma by mohla zvádzať k citovému vydieraniu, ja som nikdy nemal pocit, že by sa o to režisérka snažila a rozhodne potešil aj jednoduchý a pritom reálny záver.(10.10.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,136,663(21.8.2010)

• Gemma Ward