Malí letci

Sky Kids

Dobrodružný

USA, 2008, 118 min

Gregory C. Haynes

Na dětský dobrodružný film to tu má zatím hodně slušné hodnocení (78%). Vůbec se tomu ale nedivím, protože Flyboys je složený ze spousty skvělých věcí. První půlhodinka je příběhem o dvou malýh klucích, jak se spřátelí a jak se vypořádají se staršími a většími grázly. Potom jsou chvilky, které jsou spíš trapné, a které se najdou snad v každém dětském filmu. Dál to nechci moc prozrazovat, protože v kontrastu s jasně čitelným dějem pak působí několik nečekaných a skvěle natočených scén hodně příjemně. V druhé půlce se navíc objeví mafiáni, kde mě hlavně dostal Stephen Baldwin. Takhle vnitřně rozervaný nikdo z Baldwinů snad nikdy nebyl. Konec je zase dost pokažený různýma ponaučeníma a moralizováním pro děti, takže je dospělejší divák vrácen zase do reality, ikdyž se předtím rozplýval nad další fantastickou akční scénou.(10.2.2009)

Veľmi príjemný film s dobrým spádom, pri ktorom som sa vôbec nenudil. Najprv som si po mylnom prečítaní názvu myslel, že ide o nejaký remake Spy Kids. Toto bolo o poznanie lepšie. Kto miluje lietanie tak ako ja, tiež si film zamiluje. Apropo, ten malý bitkár sa nezdá:)(6.1.2010)

Jeden z mála kvalitních filmů pro ty nejmenší i ty dospělé.(20.9.2010)

• NinadeL

Sky Kids jsou multižánrovka na hlavu.(23.8.2009)

Je mi docela i líto hodnotit takto "průměrně", ale víc než skvělé průměrné to nebylo. I když to byl svěží a zábavný příběh, který mě bavil, tak znovu bych neměla chuť se na to podívat.(22.1.2012)