• Německo

Nindža zabijak

Akční / Thriller

USA / Německo, 2009, 95 min

• Adrian

V podstate rovnaka hovadina ako Florentinov Ninja. Lenze u Florentina si svaly pretahoval Adkins a hoc je to herecke poleno, vdaka jeho bojovym schopnostiam sa ta hodka a pol dala bez problemov zvladnut. Ninja Assassin pri rovnakej stopazi mi prisiel dvakrat taky dlhy - suboje hoc nepostradali tvrdost, bolo na nich vidiet vyumelkovanost a to, ze hoc sa Rain par tyzdnov na svoju ulohu tvrdo pripravoval, na to aby zvladol utiahnut cely film cisto len na fyzicke nema. V podstate Ninja assassin je rovnako nezazivne ako Blood:THe Last Vampire, kde to tiez v podobnom digitalnom nanose skusala pre zmenu zenska korejska hviezda.(13.2.2010)

• Isherwood

Občas si při sledování některých filmů kladu otázku, zda-li jsou si tvůrci vědomi toho, jakou že to sračku vlastně točí. Ninja Assassin mě donutil ptát se co pět minut. Těžko pálit do konkrétních věcí, když člověk chápe, že to měla evidentně být áčková bojovka v módním outfitu MTV, která místo make-upu dávkuje hektolitry digitální krve. Jenže ten film je směšný tou svojí naivitou, kdy předkládá motivy starodávných bojových umění, nenaplněné lásky i spiknutí zlovolných korporací a vlád. Násilně do toho naroubuje hysterickou černošku do hlavní role (nechci být rasista, tenhle element mě ale neskutečně vytáčí) a spasit to všechno má jeden vtip o velikosti džínů. Jsem ochoten uznat dva, tři záblesky stylovosti a fajn závěrečné titulky, ale jinak spíše uznale pokyvuju hlavou nad tím, že to distributor raději u nás do kina ani nenasadil.(12.3.2010)

• Renton

Scénář: J. Michael Straczynski, Matthew Sand .. Na to, jaký producentský team se snaží reinkarnovat ninja styl, je výsledek hodně nevýrazný. Úvodní rozčtvrťovací sekvence navnadí, ale kostra příběhu je vystavěna na nezáživném a omletém příběhu vzpoury jedince proti organizaci, která mu ublížila a že zrovna on byl jejím černým koněm... Děravé a mizivě zajímavé, proti tomu popstar Rain se hodně snaží a ještě zbývá ta řezničina, která je ovšem mnohdy krásně efektivní. Ubírá jí jen občasná nepřehlednost pramenící z nutnosti ninjů být kryti temnotou a přemíra krve skupiny “jedniček a nul.“(12.2.2010)

Kvalitní akční podívana. Plno krve, mečů, shurikenů, ale taky občas nesmyslných kravin. Mně to nevadí, neřešil jsem to moc.(7.3.2010)

Je to mierne nadpriemerný akčný film. Má pomerne dobrý príbeh o prvotriednom nájomnom zabijakovi, ktorý bol vychovaný v tajnom klane ninjov, kde aj patril medzi najlepších, ale po jednej nepríjemnej udalosti jeho vernosť skončila, obrátil sa proti svojim a tak teraz bojuje proti nim. Keď na stopu ninjov príde vytrvalá agentka tajnej služby, ninjovia sa ju rozhodnú odstrániť, ale on jej pomôže a spolu musia bojovať o svoje životy. Spracovanie je ale iba úplne priemerné, ešte úvodná sekvencia pôsobí veľmi dobre, ale následne už cítiť, že to opäť nič výnimočné nebude. Určite musím pochváliť mimoriadne svižné tempo, tu sa skutočne stále niečo deje a tak som sa ani na okamih nenudil a hlavne posledná tretina je nadmieru dynamická, no celé to pôsobí až príliš béčkovo, ale tým horším spôsobom, vôbec mi nesadol ten prístup k ninja tématike, ktorý je úplne americký, takže to pôsobí skôr hlúpo a navyše to využíva skôr komiksový štýl a ten tiež vôbec nemusím. Ale zase pozerať sa na to dá. Akcie je tu plno, ale je iba priemerná. Oceňujem jej rozmanitosť, keďže sa tu nájdu súboje jeden na jedného, proti presile, ale aj veľkolepejšie akcie, pričom sa občas používajú aj strelné zbrane a väčšinou je aj celkom slušne natočená, pokiaľ sa neodohrávajú v tme, ale veľkým záporom je tá komiksová štylizácia, kvôli ktorej to pôsobí úplne nereálne, akčné scény sú zbytočne dlhé a preefektované a používanie zbraní zase pôsobí neefektívne, čo hlavne pri tejto tématike nemám rád. A samostatnou kategóriou je prístup k drsnosti, na prvý pohľad síce poteší, že krvi a rôznych useknutých častí je tu nespočet, ale nanešťastie je to tak digitálne, že to už nepôsobí drsne, ale skôr smiešne. Najviac sa mi páči úvodná likvidácia gangsterov, prepadnutie sídla ninjov zásahovou jednotkou alebo aj akcia na ceste. Herecké obsadenie je tiež iba priemerné, Rain je na tom fyzicky bez problémov, ale inak ma moc nebavil a navyše ani nie je Japonec, vedľajšie postavy ma tiež moc nebavili, hlavne agentka, ale aspoň záporáci sú celkom slušní, či už Shô Kosugi alebo aj Rick Yune. A čo sa týka réžie a technickej stránky, chválim celkom slušný vizuál, teda až na tie efekty, ale celkovo to na ten žánrový priemer stačí. Takže stačilo, aby to bolo reálnejšie, či už samotní ninjovia, ale aj akcia a mohlo to dopadnúť podstatne lepšie, ale aj tak je Ninja assassin aspoň obstojné béčko, ktoré sa raz, dva krát dá pozrieť. 55%(4.3.2014)

• Rain