• Německo

Nindža zabijak

Akční / Thriller

USA / Německo, 2009, 95 min

Krvavě zábavné a drahé béčko. Dvojice Rick Yune a Rain si nedá nic zadarmo, stejně jako digitální efekty v podobě vizuálních vychytávek. Jemné odkazy (a pocta?) na japonské explo/revenge film 70. let (k čemuž se váže i přehnané vyobrazení krve a to "odjištění" meče v závěru, sakra, kde jsem to viděl...) s vizuálním stylem "Wachowski Brothers" (teď mě napadá jedna teoretický otázka o tomhle trademarku...:))) vše pod taktovkou Jamese McTeiguena, na kterého si už zvykám jako "toho, co natočí" nápady výše zmíněné dvojice. Akce je opravdu skvělá, graduje a boduje na celé čáře a dává i většinu času zapomenout na slabý scénář a příběh na úrovni D2V filmům. Pokud nehledáte nic než kvalitní akční zábavu s ninji, v současnosti lepší kousek nenajdete. Avšak mezi slepými jednooký králem... PS:Ano, takhle by vypadal Flash, kdyby byl zlý a uměl karate...(26.2.2010)

Je smutné, že deň po zhliadnutí tohto filmu idem napísať komentár a neviem čo písať, pretože si poriadne nepamätám o čom film bol, a to asi o niečom svedčí. Keby som mal samostatne hodnotiť akčné scény, tak by bezpodmienečne dostali plné hodnotenie. Akcia je v tomto filme naozaj neutíchajúca a pre nadšenca žánru určite nebude sklamaním. Film však nemožno zakladať len na scénach s akciou, ale treba ich vo filme aj niečím pospájať. Najideálnejším riešením je obvykle dobrý scenár, originálny príbeh, dobré herecké výkony, hudba a ostatné zložky filmu, ktoré vidíme najmä pri nomináciách na rozličné filmové ceny. Všetky však vo filme šliapu len akýmsi zlomkovitým tempom a na výsledku je to citeľne badať. 60%.(1.3.2010)

V první polovině jsem si často říkal že ty litry krve ten film velice snadno spláchnou a já dám spíše z milosti hvězdičku. Ovšem světe div se, film mě začal postupem času přecejen trošku zajímat. A přestože jsou zde obehrané policejní motivy, tak musím říct že příběh o zradě a pomstě mi v tomto případě vystačil. Nejedná se o žádný skvost a kdo má alergii na krev, tak ať se tomuto filmu obloukem vyhne. Krve je zde více než v Kill Billovi 1 (nemožné se stalo skutečností).(29.4.2010)

• Zíza

Nevím proč, ale tak mě během sledování napadlo: "Raději si přečtěte něco o Anite Blakeové.", ačkoliv to nemá s danou tématikou nic dělat, zřejmě mě ta všudypřítomná cákající, stříkající, oslepující krev asociovala na Provinilé slasti. Byla to nuda. Děsná. Vypadá to trochu jako vykrádačka Kill Billa (viz krev, katany), ale horší. Z chudáka Biho (Rain) mi tu udělali absolutně nepřitažlivého týpka, takže se nebylo ani na co dívat (na černé kočky nejsem a starší muži mi prozatím nijak neimponují, takže se tu OPRAVDU nebylo na co dívat). Škoda, že ona přežila. Ještěže já jsem přežila. O hudbě se nemá cenu zmiňovat, nic speciálního to není. Efekty, no, efekty tam byly, ale tak leda pro srandu králíkům. Jediné, co na tom musím ocenit je to, co ani ve filmu nebylo vidět - ta jejich píle, se kterou se vše učili a připravovali. Viděla jsem video, kde cvičí pro film nějaké bojové scény a kvůli tomu jsem se chtěla podívat. No, neprohloupila bych, kdybych zůstala jen u jejich "snaživého" videjka. Naštěstí to má jen 99 minut. A taková škoda, že je to zrovna od režiséra, co mi dal tak skvělou Vendetu :-)(17.2.2010)

Soundtrack Ilan Eshkeri: 1. Ninja Assassin ,2. Training ,3. Kiriko Runs ,4. Mika's Apartment ,5. First Kill ,6. Skyscraper Rain ,7. Escape From Safehouse ,8. Healing ,9. Soldiers Attack ,10. Raizo Vs Ozuno/Freedom ,11. Being Boiled ,12. Helden ,13. Shazam! ,14. The MC Remix ,15. Legacy [Explicit],(10.5.2011)