• gudaulin

U filmu tohoto ražení člověk nepředpokládá inteligentní scénář, nicméně i v rámci svého žánru tvoří Ninja podprůměr a zjevné blbství z něj vyzařuje na míle daleko. Jestli něčím opravdu vyniká, tak je to vysoce nadprůměrná dávka brutality, kde kečup stříká k potěše majitelů rajčatových plantáží na všechny strany a usekané údy létají vzduchem jako petardy při novoročním běsnění. V rámci své katagorie snímek disponuje slušnými herci, kteří nepředvádějí jen nějakou akci, ale jsou schopní i předvést emoce. Jinak jde o sbírku těch nejprofláknutějších žánrových klišé. Celkový dojem: 10 %.(16.6.2010)

Až na pár slušných akčních scén mě na celém filmu jednoznačně nejvíc potěšila Poppy Shakespeare, Naomie je prostě fajn herečka. Jinak průměr v rámci ninja žánru. 50%(2.12.2014)

Zľahka nábeh na guilty pleasure. Jednoducho ma to bavilo. Vďaka geniálnej úvodnej scéne sa dá prežiť nasledujúca cca 30-minútovka, ktorá je pekelná po všetkých stránkach (herecky i scenáristicky, dialógy sú čistý hnoj, navyše to vyzerá príšerne lacno a televízne), ale potom už vypukne nonstop bitúnok a človek si môže užívať slušnú choreografiu a gejzíry (digitálnej) červenej. Iste, všetky bitky sa kvôli nindža-spôsobu boju odohrávajú v prítmí a tieňoch, takže mnohí budú namietať, že je to neprehľadné, ale ten občasný chaos je zámerný a účelný. Pri útoku nindžov ide práve o to, aby nebolo poriadne vidieť, čo sa stalo, len pekne lietajú ruky a nohy ;-). Dokonca aj tomu Rainovi som to žral, hoci jediná solídna hláška filmu ("Toto že je obávaný zabijak? Vyzerá ako člen chlapčenskej skupiny!") má niečo do seba. Samozrejme, od Wachowských človek čaká omnoho viac, ale pre ľudí, čo sú pre trochu "bojových umení" ochotní stále sledovať vandammovky a seagalovky, bude NA film storočia.(14.2.2010)

Když se po premiéře Spartaka: Krve a písku vynořily výsměšné komentáře vyčítající seriálu přespřílišnou míru digitální krve, asi nebyl Ninja Assassin ještě tolik známý. Tady jsou totiž useknuté hlavy a litry krve na denním pořádku. Po zásahu hvězdice se z hrudi nastávajícího nebožtíka vyvalí tolik životodárné tekutiny, že by nenaplnila ani cisternu od Benziny; po amputaci končetiny tryská gejzír větší, než v Karlových lázních. Ještě, že to nikomu nevadí, když to celé vypadá tak dobře. Navíc akce jede a jako odpočinek slouží pouze Raizovo vzpomínání na bojový výcvik... Čtyři hvězdičky unikly o vlásek, zejména kvůli absenci akční výraznější daylight scény a směšnému konci. Jinak pecka. P.S. Vždyť scénář MOC nekulhá... Straczynski měl sice na víc, ale asi měl plno práce s jinými projekty.(14.11.2010)

• TheDarKnig

aneb jak Wachovské napadla skvělá myšlenka, že tentokráte zkusí změnit cílové publikum a po stylizovaném a sakra rychlém Speed Racerovi, který ale byl "jen" pro děti, přesídlí na úplně opačnou hranici a natočí ultrabrutální znovu stylizovaný film o z nějakého divného důvodu se msticím ninjovi, kde budou stříkat hektolitry strašné digitální krve, budou tam flashback záběry (tak oblíbené...) ukazující totálně tvrdý výcvik a nebude tam žádný smysluplný dialog a už vůbec žádný děj. No ty poslední dva body možná nebyly až tak očekávané, ale i kdyby opravdu vsadili bratři jen na ty souboje, stejně by prohráli.. Prostě úplně odbytý film bez života, s formálně hrajícími a tvářícími se postavami, hlavně ti detektivové či co to bylo, jsou k smíchu a scény s nimi jsou jak z nějakého německého TV filmu.. Příběh, jak jsem už napsal, vůbec neexistuje, nebo možná ano, ale je tak okleštěn na úkor vizuálu, že se nemá cenu o něm vůbec zmiňovat. Vizuál samotný, který měl být podle všeho jedinou zbraní filmu, nefunguje přesně tak, jak by měl.. Když jsem se těšil na tento film, rozhodně jsem nečekal, že nějakého McTeiguea nechají Wachovsti až tak ujet a vůbec nedokážou ukočírovat tak nadějný projekt. Ano, stále jsou některé bitvy ninja vs. sto ninjů relativně úžasné, ale jen kvůli tomu, abych viděl jak někdo kosí jednoho nepřítele za druhým, jsem tento film vidět nechtěl. Nemluvě o tom, že Rainova nesmrtelnost, pitomé videoklipové záběry a ta debilní černoška mě strašně štvaly.. Chceš návod, jak poznat, že se kolem tebe pohybuje ninja? stačí poslouchat a když uslyšíš tichý zlověstný svist, resp. se ti podaří uvidět podivně rozmazanou černou čmouho jak z nějakého hororu, věz, že zabiják je blízko. A je opravdu neviditelný, má takové dokonalé maskování jak predátor, vlastně ještě lepší.. Ale nemusíš se bát, protože stačí aby přišel náš hrdina Rain, který si dává jednoho za druhým k snídani jakoby se nechumelilo.. Prostě strašná retardace a jen díky i když nesmyslným, ale přesto bitkám, které vypadaly jakž takž a občas jsem se nad některými pohyby pousmál, dávám dvě.. (prostě jsem se nudil méně než u New Moonu, ale musím se přiznat, že jsem občas musel přesouvat..)(4.5.2010)

• Rain

• - Film měl být původně uveden v roce 2008. (KucC)

• - V 54. minutě jeden z vyšetřovatelů říká, že Raizo (Rain) nevypadá jako zabiják, ale spíše jako člen chlapecké kapely. To lze brát jako narážku na Raina, který se vedle herectví věnuje také hudbě. (AlekiCornski)

• - Centrála Europolu nie je v Berlíne, ale v Haagu. (beso74)