• TheDarKnig

aneb jak Wachovské napadla skvělá myšlenka, že tentokráte zkusí změnit cílové publikum a po stylizovaném a sakra rychlém Speed Racerovi, který ale byl "jen" pro děti, přesídlí na úplně opačnou hranici a natočí ultrabrutální znovu stylizovaný film o z nějakého divného důvodu se msticím ninjovi, kde budou stříkat hektolitry strašné digitální krve, budou tam flashback záběry (tak oblíbené...) ukazující totálně tvrdý výcvik a nebude tam žádný smysluplný dialog a už vůbec žádný děj. No ty poslední dva body možná nebyly až tak očekávané, ale i kdyby opravdu vsadili bratři jen na ty souboje, stejně by prohráli.. Prostě úplně odbytý film bez života, s formálně hrajícími a tvářícími se postavami, hlavně ti detektivové či co to bylo, jsou k smíchu a scény s nimi jsou jak z nějakého německého TV filmu.. Příběh, jak jsem už napsal, vůbec neexistuje, nebo možná ano, ale je tak okleštěn na úkor vizuálu, že se nemá cenu o něm vůbec zmiňovat. Vizuál samotný, který měl být podle všeho jedinou zbraní filmu, nefunguje přesně tak, jak by měl.. Když jsem se těšil na tento film, rozhodně jsem nečekal, že nějakého McTeiguea nechají Wachovsti až tak ujet a vůbec nedokážou ukočírovat tak nadějný projekt. Ano, stále jsou některé bitvy ninja vs. sto ninjů relativně úžasné, ale jen kvůli tomu, abych viděl jak někdo kosí jednoho nepřítele za druhým, jsem tento film vidět nechtěl. Nemluvě o tom, že Rainova nesmrtelnost, pitomé videoklipové záběry a ta debilní černoška mě strašně štvaly.. Chceš návod, jak poznat, že se kolem tebe pohybuje ninja? stačí poslouchat a když uslyšíš tichý zlověstný svist, resp. se ti podaří uvidět podivně rozmazanou černou čmouho jak z nějakého hororu, věz, že zabiják je blízko. A je opravdu neviditelný, má takové dokonalé maskování jak predátor, vlastně ještě lepší.. Ale nemusíš se bát, protože stačí aby přišel náš hrdina Rain, který si dává jednoho za druhým k snídani jakoby se nechumelilo.. Prostě strašná retardace a jen díky i když nesmyslným, ale přesto bitkám, které vypadaly jakž takž a občas jsem se nad některými pohyby pousmál, dávám dvě.. (prostě jsem se nudil méně než u New Moonu, ale musím se přiznat, že jsem občas musel přesouvat..)(4.5.2010)

Na scénáři je sice vidět, že byl napsán za 53 hodin, ale schématizmus, spousta klišé a lacinost dialogů alespoň u mě fungovaly "regresivně" - vrátil jsem se díky nim do dětství (vždyť takhle ty martial arts fláky byly vystavěny - včetně první flashbackové poloviny). Navíc zápletka, příběh i způsob vyprávění je zde jenom proto, aby motivovaly přehršel nápaditých (baterka) a přehledně zrežírovaných atrakcí, které reflektují vývoj akčního filmu posledních tří dekád: od kultu těla osmdesátých let ve flashbackových scénách přes fillm pohybu devadesátých k současnému bourneovskému parkour stylu a pastiši cizích kultur. Navíc si myslím, že se jedná o velice zdařilou poctu asijským - především japonským - exploatačním bijákům, kterou docení především ti, kteří mají nakoukáno a říkají jim něco jména jako Meiko Kaji, Reiko Ike, Sonny Chiba, Kinji Fukasaku, Sogo Ishi či Norifumi Suzuki. Obsazení Raina a zasazení do neasijského prostředí s anglickými dialogy chápu jako přijatelnou daň za přiblížení jedné kultury druhé, a to prostřednictvím jejich prostředků: okázale digitálních triků. Kdybych měl parafrázovat kultovní hlášku z jednoho Tarantinova scénáře, napsal bych, že NA není jako "jeden film se Sonny Chibou, ale hned tři - a to najednou"!(14.2.2010)

Je to prostě nehorázná řežba, kdo má rád filmy, kde se dvě hodiny kopou japončíci bude nadšen. Parádní triky, supr akce, nulový děj, co si přát víc xD(1.3.2010)

Nikdy nepochopím přístup uživatelů této databáze k jistým snímkům. Pokud bych čekal Oscarové drama, které nutně musí mít dobrý scénář, tak snad nesáhnu po Ninjovi? Já čekal pouze revenge movie a pár dobrých bojových scén. A to jsem dostal. Ninja Assassin si nehraje na nic víc, než ve skutečnosti je. Pokud uvažujete, že byste zhlédli tento snímek, tak dodržte následující pravidla: 1: Je už dopředu jasné, že Raizo, musí vydržet vše, proto fakt, že si sám vyléčí pár šrámu, není mínus :-) 2: Připravte se taky na to, že bezpečně odhadnete, co se stane další minutu. Tento film vás nechce překvapit, on vás chce jen pobavit, což se u mě povedlo. 3: Připravte se také na tuny krve, která (bohužel) vypadá tak reálně, jako Paroubek ve fitku. A právě za tu krev musím ubrat o jeden stupeň dolů, protože to nepřirozeně bije do očí. Ale jinak si nemůžu stěžovat. Pokud se podíváte na trailer, tak ten vás připraví na film dokonale. Nečekejte nic víc a budete spokojeni.(1.3.2010)

Po úvodnej scéne, naplnenej nechutnými dialógmi z pera zjavne v tej dobe značne sfetovaného Straczynskeho a hektolitrami údesne animovanej krvi a efektami, za ktoré by sa nehanbil ani Uwe Boll, som mal chuť film okamžite vypnúť. Lenže. Lenže ono sa to potom nejako rozhýbe, a začne to byť pozerateľné. S pribúdajúcimi minútami stále drsnejší Rain (síce nie je Willis, ale nakoniec som mu tú jeho nesmrteľnosť predsa zožral aj s navijakom), slušná akcia (pár hodne cool scénok, mj. krutoprísny tréning v Raizovom byte), ktorej je dostatok, vtedy ešte nie tak krásna, no predsa Naomie Harris a zaujímavé príbehové flashbacky z Japonska (?). A hlavne kopa krvi. Chcete oddychovku? Nate. 65%(5.8.2013)