Pro ninje mám slabost :) ale po druhém zhlédnutí snižuji hodnocení o jednu hvězdičku. Závěrečné akční scény jsou neskutečně trapné a radost tak zůstane pouze z dobré choreografie bojů. Ve filmu o ninjích bych čekal více napětí, tajemna a strachu. Nejlepší scény zde byly ty, jak Raizo vzpomínal. Nedostatek: Když je Raizo zajat a spoután ke zdi v cele, dobře si všimněte jeho oblečení. Jakmile se totiž osvobodí a pošle Mikku do auta, bude už mít v následujících záběrech zcela jiný oděv. To se stihl s bandou ninjů v zádech převlíct?(21.9.2010)

Nikdy nepochopím přístup uživatelů této databáze k jistým snímkům. Pokud bych čekal Oscarové drama, které nutně musí mít dobrý scénář, tak snad nesáhnu po Ninjovi? Já čekal pouze revenge movie a pár dobrých bojových scén. A to jsem dostal. Ninja Assassin si nehraje na nic víc, než ve skutečnosti je. Pokud uvažujete, že byste zhlédli tento snímek, tak dodržte následující pravidla: 1: Je už dopředu jasné, že Raizo, musí vydržet vše, proto fakt, že si sám vyléčí pár šrámu, není mínus :-) 2: Připravte se taky na to, že bezpečně odhadnete, co se stane další minutu. Tento film vás nechce překvapit, on vás chce jen pobavit, což se u mě povedlo. 3: Připravte se také na tuny krve, která (bohužel) vypadá tak reálně, jako Paroubek ve fitku. A právě za tu krev musím ubrat o jeden stupeň dolů, protože to nepřirozeně bije do očí. Ale jinak si nemůžu stěžovat. Pokud se podíváte na trailer, tak ten vás připraví na film dokonale. Nečekejte nic víc a budete spokojeni.(1.3.2010)

Po úvodnej scéne, naplnenej nechutnými dialógmi z pera zjavne v tej dobe značne sfetovaného Straczynskeho a hektolitrami údesne animovanej krvi a efektami, za ktoré by sa nehanbil ani Uwe Boll, som mal chuť film okamžite vypnúť. Lenže. Lenže ono sa to potom nejako rozhýbe, a začne to byť pozerateľné. S pribúdajúcimi minútami stále drsnejší Rain (síce nie je Willis, ale nakoniec som mu tú jeho nesmrteľnosť predsa zožral aj s navijakom), slušná akcia (pár hodne cool scénok, mj. krutoprísny tréning v Raizovom byte), ktorej je dostatok, vtedy ešte nie tak krásna, no predsa Naomie Harris a zaujímavé príbehové flashbacky z Japonska (?). A hlavne kopa krvi. Chcete oddychovku? Nate. 65%(5.8.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Nerozeznám kickbox od kung-fu, taekwonda, muay thai ani od většiny jiných bojových vylomenin, ale proti filmovým setkáváním chodidel s hlavami nemívám výraznějších výhrad. Tedy pokud je vidím. V tomto případě však byla většina soubojů rozmazána nocí, zběsile nepřehledným střihem a uměním epileptického kameramana, do tak neurčité podoby, že to nezachránily ani hektolitry rozstříkané krve, ani oddělené končetiny poletující do všech světových stran a už vůbec ne nulová kreativita snaživě opisujícího scénáristy.(14.11.2011)

V první polovině jsem si často říkal že ty litry krve ten film velice snadno spláchnou a já dám spíše z milosti hvězdičku. Ovšem světe div se, film mě začal postupem času přecejen trošku zajímat. A přestože jsou zde obehrané policejní motivy, tak musím říct že příběh o zradě a pomstě mi v tomto případě vystačil. Nejedná se o žádný skvost a kdo má alergii na krev, tak ať se tomuto filmu obloukem vyhne. Krve je zde více než v Kill Billovi 1 (nemožné se stalo skutečností).(29.4.2010)

• - Zbraň, kterou Raizo (Rain) používá nejčastěji, je zmodernizovaná verze tzv. kyoketsu-shoge, oboustranného ostří připevněného řetězem nebo vlascem ke kruhu nebo závaží. (Ficik)

• - Korejská popová hvězda Rain před filmem neměl s bojovým uměním žádné zkušenosti. Vše se naučil za 6 měsíců. (KucC)

• - V 54. minutě jeden z vyšetřovatelů říká, že Raizo (Rain) nevypadá jako zabiják, ale spíše jako člen chlapecké kapely. To lze brát jako narážku na Raina, který se vedle herectví věnuje také hudbě. (AlekiCornski)