Resident Evil: Rozklad

Animovaný / Akční / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 96 min

Makoto Kamija
  • Arbiter

In memory of Raccoon City. Jinak to byl plivanec.(11.5.2011)

Konečně je filmový Resident Evil tím samým čím byl ten videoherní. A stačilo tomu tak málo. Zajímavý příběh, napětí a akce. V tomto případě i výborná počítačová animace. Japonci jsou v tomto oboru opravdoví machři a film by měl zaumout i ty, kteří jsou herní předlohou nedotčeni.(24.11.2009)

• Sawy

Tak kdy se konečně dočkám skutečně podařené adaptace mých nejoblíbenějších her?! Hry Resident Evil,hlavně tedy ty první,byly vždy hlavně o pocitu neustálého strachu a tísně.Nikdy to nebyla nějaká tupá střílečka,šlo hlavně o přežití.Hraná trilogie šla prakticky přímo proti tomuto konceptu,byla to typicky tupá hollywoodská popkornovka.Ale v případě trojky alespoň zábavná.Do téhle animované verze jsem vkládal jisté naděje,že půjde o skutečnou adaptaci.Proto jsem byl výsledkem docela dost zklamaný.Animace je někdy skutečně krásná,ale většinu filmu vypadá dost amatérsky,jako ukázky z prvních dílů série.Známé postavy a nějaké to pomrknutí na fanoušky sice potěší,ale co naplat,čekal jsem alespoň trochu hororu,ale dostal jsem (znovu) akční béčko,které je navíc docela nudné,což se právě u akčních béček absolutně nedá odpustit.Takže velká škoda,tohle skutečně mělo jistý potenciál,ale nedokázalo ho ani zdaleka naplnit. 40 %(7.7.2010)

• mysiak

Výhodou je, že sa stále niečo deje...ale ináč je to divno animované, a je to proste také iné...(20.2.2009)

• Lateef

Liché díly očekávání naplňují, ty sudé je pro změnu boří. Mám-li toto brát jako čtvrté pokračování filmové série RE, pak konstatuji, že laťku nastavenou od minule opět shazujeme. Tak především: toto zpracování (animace, která vypadá jako herní intro z PSone) si prostě akční horor nezaslouží, totální úlet! To se pak o ty postavy ale vůbec nestrachuju. Ono vlastně, stejně bych mít o ně obavy nemusel, protože jim vychází všechno naprosto přesně, jejich timing a předvídání vypadá dokonale, až je to trapné. Po vcelku svižném úvodu přichází ukrutně nudná prostřední část, během které se třeba na netu můžete proklikávat desítkami sexy fotek Milly Jovovich a povzdychnout si, jak dobře se na filmové RE koukalo v její přítomnosti. Naštěstí posléze přichází poslední třetina snímku, kde se stále něco děje, likviduje a vybuchuje. Závěr tradiční. 50%(17.1.2009)