Resident Evil: Rozklad

Resident Evil: Degeneration

Animovaný / Akční / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 96 min

Makoto Kamija

Co nedokázaly filmy hrané (nebo přinejmenším první dva díly), to dokázal film animovaný. Nedokážu si rozumně vysvětlit, proč mě právě tahle forma předělávky slavné PC hry vzala takovým způsobem u srdce. A upřímně ani já jsem nevěřil, že by mi mohla tahle hororová série ještě něco dát. Přitom stačilo přesedlat na atraktivní počítačovou animaci, která přímo evokuje herní prostředí, nastrojit na ni příběh, nad kterým nemusíte každých pět minut kroutit hlavou a naanimovat sympatické hrdinky a hrdiny. Zapomeňte na Millu Jovovich, zapomeňte na nudné a nezábavné vyvražďovačky v podobě prvních dvou hraných dílů. Série Resident Evil má nového krále: Degeneration. 90%(25.10.2009)

Za daného scenára a skromnej počítačovej CG grafiky patrí filmu z mojej strany objektívne uznanie. Celý čas počas sledovania som mal pocit, že sa pozerám na prológ v nejakej počítačovej hre, ktorý každú chvíľu končí a ja budem môcť uspokojiť svoje nutkanie zobrať do rúk joystick a rozstrieľať na cucky pár zombíkov. Nestalo sa tak, ale s nadelenou porciou akcie som bol spokojný. Príbeh pokrivkáva, zvuk bol však našlapaný a ja som rád, že tento námet zostal v animovanej podobe, pretože v hranom spracovaní by niektoré scény vyzneli absolútne nezmyselne a nereálne. Takto sa s tými prešľapmi divák vysporiada oveľa ľahšie. 70%.(19.3.2009)

• Lateef

Liché díly očekávání naplňují, ty sudé je pro změnu boří. Mám-li toto brát jako čtvrté pokračování filmové série RE, pak konstatuji, že laťku nastavenou od minule opět shazujeme. Tak především: toto zpracování (animace, která vypadá jako herní intro z PSone) si prostě akční horor nezaslouží, totální úlet! To se pak o ty postavy ale vůbec nestrachuju. Ono vlastně, stejně bych mít o ně obavy nemusel, protože jim vychází všechno naprosto přesně, jejich timing a předvídání vypadá dokonale, až je to trapné. Po vcelku svižném úvodu přichází ukrutně nudná prostřední část, během které se třeba na netu můžete proklikávat desítkami sexy fotek Milly Jovovich a povzdychnout si, jak dobře se na filmové RE koukalo v její přítomnosti. Naštěstí posléze přichází poslední třetina snímku, kde se stále něco děje, likviduje a vybuchuje. Závěr tradiční. 50%(17.1.2009)

Parádní animovaný filmek doplňující herní sérii. Děj filmu se odehrává 7. let po událestech hry Resident Evil 2, kdy bylo město Raccoon City zlikvidováno atomovou bombou, aby se nerozšířil T-Virus, vyvinutý společností Umbrela. Umbrela díky tomuto incidentu zkrachovala a její místo zastoupila jiná společnost. V tomto filmu se setkáme se starými známými herní série, Claire a Leonem, kteří zde čelí nejen zombiím, ale i zrůdě zmutované po G-Viru. Filmek má pěknou vizuální stránu. Příběh i film celkově je dělaný pro fanoušky herní série a nemusí se tak líbit lidem, kteří hry neznají. Za mě 86% :)(25.10.2012)

• teutates

Toto je ten nevšedný príbeh s tou skvelou animáciou a pútavým prevedením? wtf? Stratených 97 minút života...(24.12.2008)

• - Claire Redfieldová, jíž namluvila Alyson Court, si vezme deštník (anglicky umbrella), který má tutéž barevnou kombinaci jako logo společnosti Umbrella – předchůdce farmaceutické WilPharmy. (Benjamin-L)

• - Úplně první – kompletně počítačem generované – celovečerní „Skryté zlo“, jehož děj se odehrává rok po událostech ve hře Biohazard 4 (2005) pro Nintendo GC. (Benjamin-L)

• - Jediný film série produkovaný firmou Capcom, ktorá je zároveň tvorcom aj hernej série "Resident Evil". Filmové adaptácie majú na svedomí produkčné firmy Screen Gems a Sony Pictures. (beso74)