Resident Evil: Rozklad

Resident Evil: Degeneration

Animovaný / Akční / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 96 min

Makoto Kamija

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $403,117Tržby za predaj DVD v USA $11,078,607 //počet predaných kusov ?║ animačne miestami rozpačité ale postupne sa dá na to zvyknúť, príbeh újde /60%/(13.1.2009)

Čekal jsem slabotu, protože akční animáče zrovna moc nemusím, ale rozhodně se jednalo o koukatelnou podívanou. Nelze přehlédnout že to celé vypadalo jako videohra. Příběhově se film vešel někde mezi 2. a 3. díl, i když měl zčásti jiný děj. Potěší ultimátní Leon, který v mých očích dokonale setřel Alici. Hlavní monstrum také vypadalo k světu. Jak jsem hlásil, spokojenost a určitě podstatně lepší než mnohé hrané díly série. 55%(22.12.2010)

• BadoXXII

Veľkých fanúšikov hernej série to jednoducho musí potešiť. Ja sa však za nijakého veľkého fanúšika nepokladám a aj keď som hrával druhú časť veľmi rád, film ma nezaujal. Animácia už predsa len pokročila a táto bola v kurze tak pred 8 rokmi. Nebol by to však taký problém, keby bol pútavejší príbeh a zaujímavejšie nápady. Úplne však chápem, že pre niekoho to je naozaj veľmi príjemná nostalgická spomienka na vystrašené noci strávené pri hrách. Ja by som si to však vedel predstaviť oveľa lepšie. 45%(21.1.2009)

• st.ranger

Nesrovnatelné s filmovou tragédií a ubohou bídou, ale přesto je Degeneration velice nezáživné a k dokonalosti prostě něco chybí.(8.11.2010)

Solidní animák, bohužel na úrovni Final Fantasy: The Spirit within, který je o sedm let starší, takže žádné překvapení. Tvůrci se po solidním rozjezdu nechali unést fantasií a na konci naopak standartní klišé. Ale jako zabíječ nudy zafungoval báječně a docela jsem si ho užil.(11.11.2009)

• - Claire Refield, Leon Kennedy a Ingrid Hunnigan sú jediné postavy, ktoré sú v hre i vo filme nahovorené rovnakými hercami. (beso74)

• - Claire Redfieldová, jíž namluvila Alyson Court, si vezme deštník (anglicky umbrella), který má tutéž barevnou kombinaci jako logo společnosti Umbrella – předchůdce farmaceutické WilPharmy. (Benjamin-L)

• - Jediný film série produkovaný firmou Capcom, ktorá je zároveň tvorcom aj hernej série "Resident Evil". Filmové adaptácie majú na svedomí produkčné firmy Screen Gems a Sony Pictures. (beso74)