Resident Evil: Rozklad

Resident Evil: Degeneration

Animovaný / Akční / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 96 min

Makoto Kamija

Pro mě se jedná o nejkoukatelnější záležitost ze vešch Resident Evil filmů. Kdysi dávno, když jsem ještě paříval, jsem otočil prní tři díly této ságy a tak mě těší, že tento film z her nejen vychází, ale dokonce na ně přímo navazuje. RE: Degeneration má lepší příběh, než celá americká série s Millou Jovovich, i když to až zase až tak obtížné není. Jsem rád, že zde došlu na G-virus, který byl ve hrách jedna z nejlepších záležitostí. Techické zpracování je již téměř dokonalé, jediné co schází je větší realističnost grimas. Obstojná. mírně nadprůměrná podívaná.(9.3.2009)

Co nedokázaly filmy hrané (nebo přinejmenším první dva díly), to dokázal film animovaný. Nedokážu si rozumně vysvětlit, proč mě právě tahle forma předělávky slavné PC hry vzala takovým způsobem u srdce. A upřímně ani já jsem nevěřil, že by mi mohla tahle hororová série ještě něco dát. Přitom stačilo přesedlat na atraktivní počítačovou animaci, která přímo evokuje herní prostředí, nastrojit na ni příběh, nad kterým nemusíte každých pět minut kroutit hlavou a naanimovat sympatické hrdinky a hrdiny. Zapomeňte na Millu Jovovich, zapomeňte na nudné a nezábavné vyvražďovačky v podobě prvních dvou hraných dílů. Série Resident Evil má nového krále: Degeneration. 90%(25.10.2009)

To nejlepšie z filmovej série(70%). Animácia nie je dokonalá, ale je to hutné, akčné, dravé, cool. Je to jednoduché, ale nie je tu ten závan béčkovosti, ktorý má filmová trilógia...(5.1.2010)

• 666teen

Teď máte všichni šanci proběhnout všemi levely Resident Evil bez zákysu kdekoli a hlavně to určitě zvládnete bez loadování po úmrtí hlavního hrdiny. Jediné co trošku drhne je ovládání a hlavní monstrum, které vypadá jako něco, co vyblila kočka.(26.3.2009)

Mohla byť aj o dosť lepšia animácia lebo táto vypadala ako ta čo bola použitá pri cgi scénkach v samotných hrách este na ps jednotke . Ale ja som si tie scénky vždycky užíval a tak isto som si užil aj tento film lebo som prešiel prvé štyri série a som vďačný za všetko nové . Ide tu hlavne o nostalgiu(5.1.2009)

• - Spoiler: Dr. Curtis Miller, jehož namluvil Roger C. Smith, vypadá – po vpíchnutí G-Viru – podobně jako vědec ze hry Biohazard 2 (1998) pro PS. (Benjamin-L)

• - Úplně první – kompletně počítačem generované – celovečerní „Skryté zlo“, jehož děj se odehrává rok po událostech ve hře Biohazard 4 (2005) pro Nintendo GC. (Benjamin-L)

• - Claire Redfieldová, jíž namluvila Alyson Court, si vezme deštník (anglicky umbrella), který má tutéž barevnou kombinaci jako logo společnosti Umbrella – předchůdce farmaceutické WilPharmy. (Benjamin-L)