Resident Evil: Rozklad

Resident Evil: Degeneration

Animovaný / Akční / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 96 min

Makoto Kamija

To nejlepšie z filmovej série(70%). Animácia nie je dokonalá, ale je to hutné, akčné, dravé, cool. Je to jednoduché, ale nie je tu ten závan béčkovosti, ktorý má filmová trilógia...(5.1.2010)

• devNull

V podstatě jsem se na shlédnutí Resident Evil: Degeneration velmi těšil. U serie Resident Evil mám nejradši první díl, ale byl jsem zvědavý i na zpracovaní v ComputerGraphic stylu, navíc s původními postavami z PS hry. Byl jsem zvědav, jak se tvůrci poperou s hororovou, ale zároveň lidskou stránkou filmu. Bohužel už první půl hodina mi řekla, že jednoduché dialogy a předvidatelné chování "aktérů" nebude nic víc, než další slabší film. A to je škoda, protože v takovémto zpracování se potýkáme hlavně s pohádkami a "seriózní" filmy dopadají mnohem hůře. Film mě nijak nepřekvapil a chvílema i trochu nudil, i když se snaží být hodně svižný. Dívá se na to krásně, některé scény jsou k nerozeznání od reality.. a oheň je zpracovaný vskutku nádherně. Přesto to ale na větší hodnocení nevidím. Přišlo mi, že herci často "hrají" to samé. Po několikáté už mě nudily dramatické pohledy na vojáky a čekání na hlášku, kterou jsem stejně čekal. Co mě bavilo, byla jedna z prvních akčních scén na letišti. Mutace hlavního záporňáka mi přišla dobře ztvárněný nápad, ale toho známe už ze hry.. Odpočinkové pokoukání, u kterého bych stihl dělat i jinou práci.(13.12.2008)

Je to stále viac Resident evil ako všetky filmové adaptácie dokopy aj napriek logickému odklonu v deji, Raccoon City už bolo napokon vyčerpané dosť a príbeh zákonite potreboval novú krv. A ten nie je na pomery herných predlôh vôbec zlý, samotné letisko a záverečná polhodinka pripomínajúca to najlepšie zo série nesklame, absencia kvalitného jadra však už mrzí o to viac. Pred vygradovaním, ktoré sa udeje akoby mimochodom, to chcelo viac zombie a blúdenia laboratóriami WilPharmy , atmosféra by tým určite neutrpela. Stal sa však presný opak. Aj trochu zastaralá animácia sem tam mierne ruší, výsledný produkt si však stále udržuje istú mieru zábavnosti a nostalgikov potešia všadeprítomné narážky na druhý herný diel, vrátane dabérov hlavných hrdinov. So špičkovými animákmi neporovnávať, istá dávka nostalgie je priam nutná, nezaujatému divákovi totiž Resident Evil: Degeneration nedá vôbec nič.(7.12.2008)

• SLOTH

vtipne... ale komedie to asi neni(17.1.2009)

Za daného scenára a skromnej počítačovej CG grafiky patrí filmu z mojej strany objektívne uznanie. Celý čas počas sledovania som mal pocit, že sa pozerám na prológ v nejakej počítačovej hre, ktorý každú chvíľu končí a ja budem môcť uspokojiť svoje nutkanie zobrať do rúk joystick a rozstrieľať na cucky pár zombíkov. Nestalo sa tak, ale s nadelenou porciou akcie som bol spokojný. Príbeh pokrivkáva, zvuk bol však našlapaný a ja som rád, že tento námet zostal v animovanej podobe, pretože v hranom spracovaní by niektoré scény vyzneli absolútne nezmyselne a nereálne. Takto sa s tými prešľapmi divák vysporiada oveľa ľahšie. 70%.(19.3.2009)

• - Jediný film série produkovaný firmou Capcom, ktorá je zároveň tvorcom aj hernej série "Resident Evil". Filmové adaptácie majú na svedomí produkčné firmy Screen Gems a Sony Pictures. (beso74)

• - Claire Redfieldová, jíž namluvila Alyson Court, si vezme deštník (anglicky umbrella), který má tutéž barevnou kombinaci jako logo společnosti Umbrella – předchůdce farmaceutické WilPharmy. (Benjamin-L)

• - Claire Refield, Leon Kennedy a Ingrid Hunnigan sú jediné postavy, ktoré sú v hre i vo filme nahovorené rovnakými hercami. (beso74)