Rozpoutané peklo

Dante's Peak

Rozpútané peklo

Katastrofický / Dobrodružný / Thriller

USA, 1997, 108 min

S katastrofických filmov určite jeden s lepších. S podobne ladenou Sopku vychádza ako jasný víťaz.(13.6.2005)

Rozpoutané peklo je v programu našich televizí. Co jsem se vrátil nestačím čučet; za dva tejdny je tahle slátanina to nejlepší, co jsem v bedně našel. Možná mi namítnete, že jsem měkkej, když v sobotu večer nečekám do půl jedný, abych viděl fakt dobrej film s fakt výbornejma reklamama, ale když já mám po večerech na práci taky něco jinýho, než čekání na dobrej biják. Až si Šlesingr zláme hůlky, Jágr přerazí hokejku a Kreuziger sedne na trestnou k Armstrongovi, televizi zmačkám a vyhodím z okna, protože momentálně se v ní dá koukat jedině na sport.(8.12.2014)

Tak celkem slušný katastrofický film, který ničím neurazí a ničím ani nenaštve. Příběh je výborný - nemá chybu. Je zde velké napětí, ikdyž trošku nezáživná atmosféra. Herecké obsazení Pierce Brosnan a Linda Hamilton bylo vybráno skvěle. Tato dvojice mě ve filmu dost bavila. Škoda, že nebyl film pojat velkolepěji a nebylo z něji jasně cítit atmosféru a dění ve filmu. Ale přesto lehký nadprůměr a dobrá podívaná. Hodnotím na 65% = ***(19.11.2012)

Tento film byl míněný vážně jako katastrofický film. Z tohoto pohledu by získal tak dvě hvězdičky. Ale když ho berete jako zdařilou parodii, zjistíte, že je geniální ...(13.4.2004)

S trochu jiným přístupem mohlo být Rozpoutané Peklo dalším Twisterem - což si od něj ostatně producenti slibovali;) Žádná apokalypsa devastující minimálně celý kontinent, ale na poměry přírodněkatastrofického subžánru v podstatě komorní záležitost, kdy je zlikvidováno jedno menší horské město a přilehlé usedlosti:) Bohužel se kdosi rozhodl udělat z toho rodinný dobrodružný film kořeněný hodně za čárou byvšími blbostmi, takže poctivě odvedená práce na zvláštních efektech je pohřbena téměř stejně dokonale jako *spoiler*. A je to opravdu škoda, protože to má spád, sympatické hrdiny (včetně typických byrokratických záporáků) a několik skutečně vychytaných scén. Celkově rozhodně stojí za vidění podstatně víc než druhý obdobný sopečný snímek z téhož roku - ten s velmi nápaditým názvem Sopka, kde Tommy Lee Jones s Anne Heche povlávali nad lávovými proudy na hasičském žebříku;) Dávám 70%.(27.3.2011)