Rozpoutané peklo

Dante's Peak

Rozpútané peklo

Katastrofický / Dobrodružný / Thriller

USA, 1997, 108 min

Vlastně ani pořádně nevím proč, ale tenhle film se mně vždycky líbil. I když to není žádný extra kousek, mně tohle prostě sedlo ve všem - příběh, zpracování, herci, triky.(13.6.2009)

S katastrofických filmov určite jeden s lepších. S podobne ladenou Sopku vychádza ako jasný víťaz.(13.6.2005)

Solidní katastrofický film s "agentem 007" a "hvězdou z Terminátora". Takový průměrný film o tom, co se může stát, když si sopka umane vybouchnout. Průměr co neurazí ani nenadchne. 55%(16.11.2009)

Nadprůměrný katastrofický snímek, který je lepší než třeba Sopka, ale na takový megamainstream, plný bombastických triků, jako je třeba Twister, prostě nemá. I tak bezva.(26.10.2003)

• Webb

Nudný a nereálný katastrofický film bez dobře odvedené práce lidí, podílející se na tomto filmu (režie odfláknutá, scénář je vycucaný z prstu, hudba nezajímavá, animace a digitální triky jsou opravdu podprůměrné). Nezachrání to ani Pierce Brosnan a Linda Hamilton. Elizabeth Hoffman se mi ani zdaleka nelíbí a zde hraje těžko uvěřitelnou postavu, která je posedlá zůstat na místě pod horou za každou cenu, že jí hora neublíží atd. ....no prostě nesmysly jako řemen :-)(11.10.2008)