Rozpoutané peklo

Rozpútané peklo

Katastrofický / Dobrodružný / Thriller

USA, 1997, 108 min

• Webb

Nudný a nereálný katastrofický film bez dobře odvedené práce lidí, podílející se na tomto filmu (režie odfláknutá, scénář je vycucaný z prstu, hudba nezajímavá, animace a digitální triky jsou opravdu podprůměrné). Nezachrání to ani Pierce Brosnan a Linda Hamilton. Elizabeth Hoffman se mi ani zdaleka nelíbí a zde hraje těžko uvěřitelnou postavu, která je posedlá zůstat na místě pod horou za každou cenu, že jí hora neublíží atd. ....no prostě nesmysly jako řemen :-)(11.10.2008)

Ta třetí hvězda je za tu sopku, valící se lávu a ostatní výborně natočené trikové efekty, jinak by se na nás valil jen béčkový standardně katastrofálně - katastrofický scénář. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xbPYO7rxOag(24.3.2009)

• Djkoma

Jeden čas se katastrofické filmy o sopkách, zemětřeseních a nebo o tornádách oběvovali téměř denně. Jejich kvalita však málo kdy přesáhla, stejně jako v tomto případě, 2*. Pierce Brosnan nezachraní tento film a z Lindy Hamilton se již stala podřadná herečka.(11.8.2005)

Nadprůměrný katastrofický snímek, který je lepší než třeba Sopka, ale na takový megamainstream, plný bombastických triků, jako je třeba Twister, prostě nemá. I tak bezva.(26.10.2003)

• Roman.Ticka

Linda Hamilton je hotová turbína už od dob Terminátora, ale Brosnan je pro mě ulízaný panák, nic víc a nic míň. Celkově bída, možná před třinácti lety to byla bomba, ale dnes je to jedna velká nuda a přehnané efekty, kdy by nikdo neměl šanci v reálu přežít víc jak 5 min. v tom sopečném sajrajtu.(18.10.2010)

• - Jedná se o poslední film Charlese Hallahana, který devět měsíců od uvedení do kin zemřel na infarkt. (Terva)

• - Scény z kráteru byly natočeny na sopce Svatá Helena. Stav sopky, který po výbuchu zůstane, byl vytvořen podle fotografíí z 18. května 1980 z erupce stejné sopky. (POMO)

• - Dětská říkanka "Row, Row, Row Your Boat" (česky "Pluj pluj, loďko pluj"), kterou se Harry (Pierce Brosnan), Rachel (Linda Hamilton) a babička Ruth (Elizabeth Hoffman) snaží uklidnit a rozptýlit děti ve člunu, se objevila také ve filmu Star Trek V: Nejzazší hranice (1989). (funmaker)