poster

Rozpoutané peklo

 • USA

  Dante's Peak

 • Slovensko

  Rozpútané peklo

Katastrofický / Dobrodružný / Thriller

USA, 1997, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rocky62
  ****

  Patrně jediný film s vulkanickou tématikou, který má ještě nějakou úroveň. Ačkoliv se neubrání hromadě klasických klišé a scénám, které jsou i pro nenáročného diváka lehce úsměvné, práce s triky se povedla na výbornou. Samotná katastrofa působí dojmem nemilosrdné apokalypsy a díky pečlivé snaze animátorů je výsledek velmi realistický, dokonce tak realistický, že zahalil ostatní nedostatky stejně dobře, jako pyroklastický mráček Dante's Peak. V rámci žánru nadprůměrná věc a máti Johna Connora je tady celkem sexy. 75%(31.7.2014)

 • DaViD´82
  ***

  Tradiční zástupce značně specifického žánru katastrofických snímků. Dante´s Peak má všechny atributy, které očekáváte - na dobu vzniku je technicky brilantní, s pomalým rozjezdem, jednorozměrnými charaktery, zvířátkem a spoustou klišé. Kouká se na to příjemně, ale nic více než odpočinkovou podívanou neočákevejte - jednoduše z toho důvodu, že zde nic víc není.(19.1.2007)

 • 3DD!3
  ****

  Vydařený katastrofický thriller se skvělým Piercem Brosnanem v hlavní roli, hodně dobrými triky a s nádhernými lokacemi. Je to právě krásná příroda, která dělá Dante's Peak tak milý a útulný i když se rozkládá pobíž spící sopky. O to jsou pak záběry zpustošeného a popelem pokrytého městečka děsivější. Nejlepší katastrofický film devadesátých let.(17.9.2006)

 • Arkos
  ****

  Vlastně ani pořádně nevím proč, ale tenhle film se mně vždycky líbil. I když to není žádný extra kousek, mně tohle prostě sedlo ve všem - příběh, zpracování, herci, triky.(13.6.2009)

 • heyda
  *****

  Tak tohle je bombastickej film !!!!!!!!!!!. Viděl jsem ho jako malý, větší i největší :-D a vždycky mě šokoval a napětím jsem nemohl dýchat. Pro mě osobně nejlepší film o tématice sopek. A jeden z nejlepších katastrofických filmů vůbec, který drží na vysoké úrovni nejen perfektní kamera a hudba, ale i skvělí herci. 9/10(16.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace