Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

Tak trochu jsem čekal, že si poprvé u výtvoru geniálního strýčka George opravdu nepříjemně nabiju nos. Nakonec bych to neviděl tak černě, ovšem člověk musí přijmout fakt, že se jedná jen o pilot chystaného seriálu. Mrzí mě ale jiná věc a tou je, že tvůrci se tak trochu vykašlali na nějakou návaznost děje a z Anakina je nejenom Jedi, ale zároveň už má na krku i vlastní, neskutečně otravnou Padawanku hýřící příšernými barvami a ještě horšími hláškami. Z budoucího Vadera byl nakonec Jedi i v původních kreslených Clone Wars, které mám hodně rád a tvůrčí tým tam tuhle "drobnost" výborně zakomponoval do děje, v novém CGI kabátku to ale nemůžu překousnout. I přes to se na seriál samotný celkem těším, přeci jenom mám slabost pro všechno, kde hlavní hrdiny provází Síla.(18.9.2008)

Čekal jsem to horší.. Ale tohle pro mě prostě nejsou Star Wars.. souboje se světelnými meči nezábavné.. animace celkově hodně kulhala.jednoduše to na mě všechno působilo hodně prvoplánově a ani na chvíli jsem neměl ten Star Wars pocit velkoleposti..(1.11.2008)

• HAL

Čekal jsem že 3D Clone Wars budou na rozdíl od 2D verze i pro starší publikum než osmileté děti - nejsou, je to úplně stejně pitomé a infantilní. Čekal jsem že přestylizovaná podoba postav nebude nic moc, ale záběry na obří bitvy plně využívající cgi prostředí mě nadchnou - nenadchly, postavy jsou ještě hnusnější než v původních Clone Wars a vojáci i lodě vypadají a hýbou se jako plastoví igráčci... celkově je animace výrazně hnusnější než u některých moderních her a to jsou renderované v reálněm čase. Čekal jsem že i když selže všechno ostatní, tak aspoň klasické propriety SW světa budou na svém místě, aspoň minimální míru osudového příběhu podpořeného orgastickou hudbou pocítím... ne, ani ty úvodní titulky už tu nejsou. Huba nezní úplně zle, ale s klasickým SW stylem a jeho hudebními motivy nemá lautr nic společného. Celkově je to pitomá kravina pro děti ve které se budoucí Darth Vader chová jako největší loser a drsnější než on by snad mohla být i ta malá holka o kterou se stará, a ta se přitom pořád tváří jako infantilní cute dítě se svítícím klacíkem v ruce a tahá za sebou žvatlající hovno (= potomek Jabby Hutta). _Jako pilot bezejmenného seriálu pro děti to není úplná sračka, ale pánové, tohle přece nebudeme nazývat Star Wars. 3/10(15.10.2008)

• mcb

Tupé a infantilní až hanba, animace do očí bijící, trapné průpovídky, bez scénáře, bez SW motivů.....ale pořád se tam něco děje a člověk ani nemá šanci se nudit.(19.9.2008)

Kdyz misto typickejch uvodnich leticich titulku prislo shrnuti deje, ktery spis pripominalo vyrvavani komentatora na fotbale, zacal jsem tusit, ze je neco spatne. Nastesti prvni pulhodinova bitva moje obavy rozptylila a jelikoz akce neprestane prakticky do konce filmu, tak sem nakonec prijemne prekvapenej. Pribeh je sice jednoduchej, ale dostatecnej a to ze neprinasi nic moc noveho muzu klidne nechat stranout. Obzvlast, kdyz hlavni hrdinove, hlavne Anakin, jdou opravdu z akce do akce, bojujou tu droidi, nejaky podivny roboti, dojde na souboj se sithama, vesmirny bitvy, objevi se spousta znamejch postav atd. Navic je fajn, ze z anonymni armady klonu tu zbyla elitni skupinka, ktera obcas hodi hlasku a nema problem nekoho serezat holejma rukama. Droidi taky potesili, maj pisklavej hlasek a jsou vetsinou zdrojem vsech vtipku a nektery jejich hlasky nemaj chybu. Co se tyce animace, ta je paradni, az na jednu vec. Postavy, respektive obliceje, to je jednim slovem hnus, jak kdyby je misto nakresleni nekdo vyrezal z gumy. Ale za chvilku na to clovek behem vsech tech prestrelek a souboju zapomene. Takze jedina vyraznejsi vytka je k dabingu, jelikoz vetsinu postav bohuzel misto hercu z novy trilogie namluvil buhvikdo. Fakt nevim, co proti tomu kazdej ma, me to prislo jako 90 minutova nenarocna zabavna jizda se znamejma postavama a skvele sem se bavil.(14.6.2009)