Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

Tak trochu jiné Star Wars, které celkem zajímavě vyplňují děj mezi dvojkou a trojkou. Animace je celkově povedená, tedy až na ty obličeje, které se určitě daly dopilovat o kus lépe. Zaznamenal jsem i pár humorných replik ("Střílej prostě támhle"...:-) ), atmosféra víceméně odpovídala tomu, co známe z celé série. Škoda jisté dětinskosti, která ubírá dospělému divákovi kousek potenciálního kouzla, na druhou stranu jí zase není tolik, aby na tomhle filmu ujížděly už i menší děti. Prostě za tři.(31.5.2013)

• anais

Připadal jsem si jako při sledování celovečerní videosekvence z akční počítačové hry. Děj vede od nikud nikam, žádná zásadní postava nezemře (celou dobu to víte, tak se není, o co bát), dítě Jubby Hutta vypadá jako slizštější sourozenec Teletubbies, mizerná hudba…dalo by se pokračovat dlouho, ale to nemá smysl. Stejně jako nemá smysl rozepisovat se o filmu, který vlastně není filmem ale pilotem k seriálu. Jediná kladná věc, na které jsem se s kamarády shodl byla, že „digitální“ představitel Anakina má mnohem větší charisma než Hayden Christensen.(12.10.2008)

Zajímavá a velmi akční podívaná. Minimálně z 90 minut se 60 minut bojuje a film ani na chvilku nenudí. Pro fandy Star Wars nutnost. Neočekávám totiž že by se měly vynořit další hrané epizody. Budeme si tedy muset přivyknout na animované verze. Jinak mě tento animák bavil mnohem více než Avengers a než Dead Space. Jediné co mě místy dost ničilo byl malý Jabba. Ale naopak musím pochválit vtipnou tupost droidů. PS: Schválně jsem si pustil Klonové války hned po Lucasově 2. díle a musím říct že nenavazuje vůbec na nic. Především se jedná o Anakinovu temnou stránku a jeho vztah k Amidale.(13.2.2009)

Bohužel animované Star Wars mě nezaujali natolik abych shlédl seriál. Čekal jsem přece jen něco více. Některé scénky jsou přeplacané, ale na druhou stranu se vše krásně pohybuje. I přesto velké zklamání a pokud se něco nezmění tak si schánět seriál ani nebudu.(19.5.2009)

Animované Star Wars nejsou to pravé. Určitě ne pro mě. Animace mi nevyhovuje, jak by mohla a přijde mi taková, dost nevábná chvílemi a plná čar a nikde žádný oblouk :) snad kdo uvidí bude vědět, co myslím. Jinak postavy jsou fajn, namluvené hlasy jsou od původních herců a to je dost znát. Neumím si představit, kdyby tomu bylo jinak, ale chvílemi jsem se o to i bál. Dokonce potěšili i hlavní postavy, především nová padawanka budoucího Temného rytíře je velmi příjemná a její neustálá slovní přestřelka s Anakinem nemá chybu. Jinak tomu je u zbylých vtipných okamžiků, především od droidů, které svým trapným humorem opět (ano, už v pár okamžiků v nové trilogii bylo jaksi ... mimo). Infantilnost se však už díky použití animace nedá filmu upřít. Přesto všechno jsou Klonové války svým způsobem nadupané a využívají universa Hvězdných válek jak jen to jde a jako "pilot" seriálu působí jako zajímavé navnadění, které možná přiláká nové mladé fanoušky a některé starší nechá hodně chladné. Slabé 3* z lásky k Lucasovu dílu.(5.11.2008)

• - Film bude prvým Star Wars filmom, ktorý nebude vydaný spoločnosťou 20th Century Fox. O distribúciu sa postarajú Warner Bros. Pictures. (klayman)

• - Světelné meče zlovolné Asajj Ventress jsou na začátku spojené dohromady a vypadají stejně jako zbraň Dartha Maula z Epizody I (1999). (Kailo)

• - Snímek měl být původně jen první díl plánovaného seriálu a nebyl určen pro kina. George Lucas se ale rozhodl, když hotový film uviděl, že do kin půjde. (hippyman)