Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

Tohle si největší galaktická sága všech dob rozhodně nezasloužila. Hlášky a situace jako z nějakého filmu pro děti, komandant Cody tam dělá braky jako Lara Croft a má taky dvě devítky jako ona.. :-( Ach jo.. Na druhou stranu musím vyzdvihnout animaci a některé souboje (zvlášť Anakin x Dooku se mi dost líbil). Po tomhle fakt nevím, jestli chci vidět seriál Klonové války. Horší 3 hvězdičky. (A to jsem to viděl v HD v originálním znění).(23.1.2009)

Né, že bych byl zrovna fanatikem do Star Wars, ale Války klonů jsem si v pohodě užil. Nezaznamenal jsem závažnější chybičku, kvůli které bych zadupal Anakina a spol. do země. V té záplavě akčních šermířských, laserových a létajících pasáží jsem si vychutnal i příběh, který je zajímavý, není nijak složitý a určitě bude pochopitelný i pro menší diváky. Ti si navíc zamilují animaci, která je v jistém slova smyslu dokonalá... 70%(3.7.2009)

• anais

Připadal jsem si jako při sledování celovečerní videosekvence z akční počítačové hry. Děj vede od nikud nikam, žádná zásadní postava nezemře (celou dobu to víte, tak se není, o co bát), dítě Jubby Hutta vypadá jako slizštější sourozenec Teletubbies, mizerná hudba…dalo by se pokračovat dlouho, ale to nemá smysl. Stejně jako nemá smysl rozepisovat se o filmu, který vlastně není filmem ale pilotem k seriálu. Jediná kladná věc, na které jsem se s kamarády shodl byla, že „digitální“ představitel Anakina má mnohem větší charisma než Hayden Christensen.(12.10.2008)

Podľa hodnotenia som vedel, že netreba očakávať nič veľkolepé. Momentálnych 60% je podľa môjho názoru úplne výstižné percento a preto dávam tri hviezdy. V podstate je to také Star Wars pre deti, resp. pre mladšie ročníky, ktoré nemá (alebo má naozaj malú) šancu zaujať aj staršie publikum. Je to sledovateľné a 98 minút ako takých ubehne pomerne rýchlo. Naozaj vás nezabije, keď The Clone Wars dáte šancu, za predpokladu, že ste skalným Star Wars fanúšikom a chcete si doplniť trocha toho informačného diania z časov medzi SW II a III, ale viac od tohto animáku naozaj nečakajte. Samotná animácia nie je veľmi dobrá a príbeh väčšinu času riadne infantilný. Žiadna extra pohroma, ale ani z ďaleka nejaký zázrak, skrátka obyčajný priemer. P.S. Naozaj nechápem, prečo aj animované Star Wars nemôže mať dospelejší look a vážnejšiu story. Sama animácia o sebe neznamená, že film musí byť väčšinu času naivne detinský, či áno? (poznámka - podobnú chybu robí aj novší seriál Star Wars Rebels)(7.12.2016)

• Dan9K

Star Wars bez úvodních titulků a s rockovou hudbou? Radši nebrat. Je tu ale hodně akce...takové té akce hlavně aby nějaká byla a pokud možno nepřestávala a pokud možno vůbec nezaujala. Jediné, co mě opravdu potěšilo, byl původní hlas Christophera Lee. O nedobré grafické stránce už asi bylo taky napsáno dost. Mně by to jako nevadilo, kdyby pod tímhle nebylo podepsáno Lucasarts a kdyby to nevypadalo až tak moc počítačově, strnule a neosobně. Trochu toho lidského tepla by neškodilo, oh....když už ne od droidů, tak alespoň od hranatého fešáka Anakina.(7.8.2009)

• - Film bude prvým animovaným Star Wars filmom premietaným v kinách. (klayman)

• - Snímek měl být původně jen první díl plánovaného seriálu a nebyl určen pro kina. George Lucas se ale rozhodl, když hotový film uviděl, že do kin půjde. (hippyman)

• - Film bude prvým Star Wars filmom, ktorý nebude vydaný spoločnosťou 20th Century Fox. O distribúciu sa postarajú Warner Bros. Pictures. (klayman)