Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

Pre fanúšika SW ságy pozerateľné dobrodružstvo v obľúbenom vesmíre, i keď... celý čas som bojovala s presvedčením, že tvorcovia sa akosi nevedia rozhodnúť, akej vekovej kategórii má byť film určený. Na jednej strane divoká akcia, neustále laserové prestrelky, zabíjanie klonov, ničenie droidov, súboje na meče i blastery, krutí záporáci... na strane druhej priehľadné morálne posolstvá (poslúchaj učiteľa, chce ti dobre), pozitívne charaktery Jediov bez jediného mráčika pochybností a s tonami filantropie, totálne otravné prekáranie medzi Anakinom a Ahsokou, ktoré nie a nie skončiť - to všetko šité na mieru skôr inteligentnému odrastenému dieťaťu než normálnemu dospelákovi. Vo chvíľach, keď príbeh nebrzdili konverzačné, nie vždy a nie príliš vtipné vadenice medzi dvoma hlavnými postavami, to bolo celkom fajn. Veď aj tá šablónovitá Ahsoka je nakoniec sympatická. Čiže až na to výrazne kolísajúce tempo, ktoré súvisí s tými ostatnými výhradami, sa mi to vlastne páčilo. Uvidíme, aký bude seriál.(16.3.2009)

• Stegr

Zlaté maliny 2009 - 1 nominace - Nejhorší prequel-sequel-remake...(17.2.2009)

Tak od tohohle jsem opravdu čekal víc. Začáteční scéna bránění města byla úplně skvělá. Jinak první půlka filmu dobrá, ta druhá slabší.(23.1.2013)

• mcb

Tupé a infantilní až hanba, animace do očí bijící, trapné průpovídky, bez scénáře, bez SW motivů.....ale pořád se tam něco děje a člověk ani nemá šanci se nudit.(19.9.2008)

• anais

Připadal jsem si jako při sledování celovečerní videosekvence z akční počítačové hry. Děj vede od nikud nikam, žádná zásadní postava nezemře (celou dobu to víte, tak se není, o co bát), dítě Jubby Hutta vypadá jako slizštější sourozenec Teletubbies, mizerná hudba…dalo by se pokračovat dlouho, ale to nemá smysl. Stejně jako nemá smysl rozepisovat se o filmu, který vlastně není filmem ale pilotem k seriálu. Jediná kladná věc, na které jsem se s kamarády shodl byla, že „digitální“ představitel Anakina má mnohem větší charisma než Hayden Christensen.(12.10.2008)