Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 7/10/// +svět Star Wars a známé postavy, film nabitý akcí, výborná hudba, animace překvapivě neuráží -o něco horší je to s postavamy (docela stylizované-upravené), jednoduchý děj (příběh)/// Když jsem před třemi lety odcházel z kina po skončení Epizody III, říkal jsem si, že teď pěkně dlouho žádný film z tohoto universa neuvidím. Jenže ouha, před pár měsící jsem zaznamenal, že se chystá něco nového, tentokrát animovaného. Natěšenost byla trošku rozporuplná. Tešil jsem se na další příběh, ale animaci jsem moc nevěřil. Ta se nakonec dá přežít. Sice to působí občas hodně uměle, ale nadruhou stranu si tvůrci mohli dovolit pořádnou akci, který v nové trilogii, tak trochu chyběla. Dobré na tomto filmu je právě to, že se pořád něco děje. Nestačíte se nudit a občas koukáte i s otevřenou pusou. Prostě mela. A největší je asi dobývání pevnosti, kdy útočnící museli strmě vzhůru. Zaujala mě i postava té mladé padavanky. Jeskření mezí ní a Anakinem bylo zábavné. Musím zmínit že tady Anankin není takovej looser jako v nové trilogii. Tam mě Hayden vyloženě iritoval. Ale z jiného soudku. Báječná byla i hudba, která nabídla několik nových motivů a krásně doplňovala dost dobře koukatelnou akci. Takže já jsem vlastně s filmem spokojen a na seriál se hooodně těším. Zajímavější by však bylo kdyby se děj odehrával mezi III a IV epizodou. Samozřejmě chápu proč má SW: klonové války tak záporná hodnocení. S novou trilogií se může těžko porovnávat, navíc příběh stojí tak nějak na místě. Ale jestliže budu film hodnotit jako úvod k seriálu, jako animovaný film a nebo prostě film samostatně bez vazby na předešlé počiny, tak musím říct, že film je kvalitní, zajímavý a prostě dobrý./// Celkem 81%///(23.9.2008)

K filmu jsem se dostal vlastně omylem. V domnění, že si objednávám Klony útočí...., objednal jsem tenhle film. A on mne velmi příjemně překvapil - snad, že jsem očekával to nejhorší. Tahle epizoda bohužel pozbyla veškeré tajemno, horrorovou temnotu a dekadenci. Grafika je natolik otřesná, že s většinou počítačových her nemůže v určitých částech vůbec soutěžit. Popravdě, tak otřesnou animaci u současných filmů snad nenajdete - leda v levném TV seriálu. To jsou negativa. A pak přišel příběh. Jistě, přímočarý, ale dynamický. Válečné bitvy jsou naprosto úžasné, vtáhnou vás okamžitě do děje a vy si říkáte, jasně, tohle je pravý sci-fi válečný masakr. Zatraceně, proč se takhle nebojuje v hraných epizodách....? Tak to bychom měli, hvězdy jsou za nefalšované vesmírné boje tak, jak je mám rád.(24.8.2010)

Ne ne a ne! S kvalitou episod se to v žádném případe srovnávat nedá. Je vidět, že George Lucas svěřil svůj klenot do nesprávných rukou. Nenamítám nic proti zpestření příběhu a nějaký ten film a seriály, ale tady tvůrce asi nekoukal mistru Lucasovi na ruce když konal dílo. Kam se poděla Anakinova úcta mistru Obi – Wanovi? A Anakinova učednice? I přesto, že vlastně ještě není mistr? No… Kolisá tu dost věcí. Ale budiž. Spíše to beru jako fanouškovské dílko než mistrovské. Tři hvězdy a to z donucení. Ta čtvrtá je dar od Temného pána Dartha Sidiouse. Víc po mě nechtějte.(7.1.2011)

Krapet dětinské, krapet povrchní, ovšem narvané až po uši. Film začne zběsile a do závěrečných titulků se nezastaví. Pozitivní - schová to slabší místa a dějovou "hloubku" a udrží vás. Negativní - film negraduje, uhání, uhání a pak skončí. Sice bude seriál, ale tohle je podpásovka. Jinak ovšem pro fandy SW kvalitní jednohubka. Animace je stylová a nemusí sedět každému, myslím ale, že těch bude minimum. Kdyby si scénárista odpustil pár stupidních fórků s droidy, mohlo to působit líp (ovšem co jsem čekal, vždyť jsem viděl novou trilogii). Jako pilot velmi dobré, do kina trochu nedotažené... Z novinek jsem měl dobrý pocit z Anakinovi padowanky, ovšem třeba hudba byla místy tragická až hnusná. Fandy potěší, ale neoslní.(5.9.2008)

Kedysi dávno v ďalekej galaxii žil raz jeden chlapík a ten chlapík mal nápad. Jeho meno znelo George Lucas. Málokto veril, že jeho vízia bude úspešná ale navzdory všetkým predpokladom sa tak stalo. A to je v skratke príbeh vzniku kultu menom Hviezdne Vojny ale ešte ani zďaleka nekončíme. Táto značka sa stala úspešnou do takej miery, že si chlapík veľmi rýchlo uvedomil jej potenciál a rozhodol sa ho zúžitkovať nielen na plátnach kín. A značka stále prínášala úspech a tak prišiel s nápadom rozšíriť jej filmový vesmír. Keď dozrela technika, dvadsať rokov od premiéry prvého filmu, ktorý odštartoval úspešnú trilógiu sa začala rodiť trilógia nová. A keďže bola rovnako úspešná a navyše priblížila jeho dieťa aj mladšej generácii, rozhodol sa z tohoto faktu vyťažiť čo najviac. A tak vznikol krátky seriál pre deti, ktorý vyplnil obdobie medzi druhou a treťou epizódou novej trilógie. Lenže zjavne to nestačilo a tak sa rozhodol tento nápad spracovať znova a tentokrát lepšie. A v rámci čo najväčšej propagácie poslal dokonca pilotný diel nového seriálu do kín, lenže tentokrát trochu narazil. Kritika ho strhala a aj fanúšikovská komunita bola mierne sklamaná a vyčítala mu prílišnú infantlinosť a odklon od pôvodného štýlu. Aj keď atypická Kinerova hudba a padawanka Ahsoka neboli vôbec zápormi, práve naopak. Napriek všetkému si však na seba Klonové Vojny dokázali zarobiť a legenda tak pokračuje aj na televíznych obrazovkách, pričom je možné že sa časom dočkáme aj ďalšieho, tentokrát hraného prírastku. Je pravda otázne akej kvality...(1.11.2008)