poster

Piráti na vlnách

 • Velká Británie

  The Boat That Rocked

 • Německo

  Radio Rock Revolution

 • Francie

  Good Morning England

 • Slovensko

  Piráti na vlnách

 • USA

  Pirate Radio

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

Velká Británie / Německo / Francie, 2009, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ****

  Film z lásky a pro radost... nic víc a nic míň. Curtis víceméně kašle na postavy, jejich motivace atd... místo toho předkládá vcelku nesourodou sestavu scének, které nejsou třeskutě vtipné, ani romantické, ale přesto baví natolik, aby těch 130 minut v kině uběhlo bez nutkání koukat na hodinky. Sám jsem se na ně podíval dvakrát. Poprvé v polovině, kdy jsem čekal výraznější zvrat v linii soupeření s vládním kabinetem a podruhé při přetaženém Titanic-like finále, jemuž se sice s trochou vůle daří dolovat emoce, ale ve světle Lásky nebeské jde přece jen o lehký ústupek. 7/10 s tím, že jsem se dobře bavil... ale než jít znova do kina, to radši věnuji čas parádnímu soundtracku. Beztak mám pocit, že film vznikl jen kvůli těm písničkám.(23.7.2009)

 • Dever
  *****

  Tá hudba a soundtrack sú jednoducho ťahúňom filmu, pretože nenormálne naladia diváka do dobrej nálady. Množstvo veľkých hitov nieje však jediné čo The Boat That Rocked ponúka. Bez hereckého obsadenia, komických hlášok a zábavného scenára by z filmu nebolo to čo je.....(9.12.2011)

 • J*A*S*M
  ***

  Richard Curtis se od předešlé (a pro mne docela otravné) Lásky Nebeské posunul znatelně blíže k mému vkusu, no do cíle však ještě pořád nedošel. Piráti na vlnách jsou pohodovým filmem, u kterého lze vypnout, ponořit se do zvuků pěkných písniček, po 129 minutách vyplavat a už si na něj nikdy nevzpomenout, protože jeho děj neobsahuje nic, co by nutilo se k němu vracet. Zkrátka příjemná jednohubka s perfektním obsazením. 7/10(11.8.2009)

 • Jossie
  *****

  Vůbec jsem nečekala, že mi tenhle film tak sedne a tak přiroste k srdci. Krásný, milý, 129 minut uteklo, ani nevím jak.(17.11.2009)

 • genetique
  ****

  Jedno z mojich tajných očakávaní roka síce nesklamalo, ale ani nenadchlo tak, ako som očakával. Tak skvelý, originálny námet, s podporou celej elity hereckej flotily si zaslúžil trošku lepšie a poctivejšie spracovanie. Najmä čo sa týka razancie vodopádov humoru, ktorých som tu čakal omnoho viac. Príbeh vyniká nápadmi, skvelými dialógmi a samozrejme bezchybnými hereckými výkonmi, ale škoda, že ako celok to nepôsobí tak kompaktne. Skôr by som ho zaradil medzi veľmi dobrý záver letnej sezóny, k osviežujúcim hitom a okamihom leta, na ktoré však budem ešte dlho spomínať. 85%.(5.9.2009)

 • - Film je volně inspirován příběhem pirátské stanice Radio Caroline, která měla velmi podobný styl i osud, jako "Radio Rock". Dle slov režiséra Curtise ale nešlo o mapování příběhu jedné konkrétní stanice, ale spíš o popsání kultu, kterým pirátské lodní stanice ve své době byly. Ve filmu lze však nalézt mnoho odkazů na konkrétní známé stanice a známé DJ. Kromě již zmíného Radio Caroline je to například "Ross Revenge", filmaři se inspirovali životy například Tonyho Blackburna, Kennyho Everetta, Dave Lee Travise nebo Boba Harrise. (don corleone)

 • - Počtvrté se v jednom filmu objeví také Emma Thompson a Kenneth Branagh, poprvé však nemají společnou scénu. (don corleone)

 • - Jedná se o druhý herecký počin Chrise O'Dowda, ve stejném roce si zahrál i v seriálu Fm (od r. 2009). (Sliy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace