Písně o lásce

Chansons d'amour, Les

Love Songs

Drama / Muzikál / Romantický

Francie, 2007, 100 min

"Miluj mě méně, ale miluj mě dlouho...." (4 a 1/2*)(22.1.2009)

Muzikály moc nemusím, ale tohle je opravdu výborné. Většinu z mého hodnocení dělá výtečná kamera a úžasně zachycená atmosféra podzimní Paříže - jako bych tam opravdu byl. Kam se v tomto směru hrabe jistý americký povídkový film...Z hudby jsem měl trochu strach, bál jsem se přílišné nasládlosti melodií, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen, většina písní je velice dobře poslouchatelných. Nakonec jsem si nechal to co mi poněkud překáželo a to byl onen queer podtext, bez toho bych se klidně obešel. Honorého styl mě ale jinak velice baví, fakt zajímavý rejža.(9.12.2011)

Příjemná filmová relaxace s tématikou, která je mi blízká a s písničkami, jejichž melodie mi stále utkvěly v hlavě. Příběh, který v sobě skrývá mnoho alternativ z našich vlastních životů. Příběh, který skončí a vy nechcete, aby tomu tak bylo. Tedy tak jsem to viděl aspoň já.(1.11.2008)

Abych byla upřímná, tak samotný příběh milostných propletenců a smutku bych ohodnotila tak na tři hvězdy i když byl podbarven melancholickou náladou pařížských ulic a bytů. Ale musím přidat jednu hvězdu za ty moc hezké písničky s výbornými texty, herci sice nebyli žádní velcí zpěváci, ale se svými příjemnými hlasy a francouzštinou jim dodali potřebný šarm, takže se to velmi dobře poslouchalo. Dokonce tak dobře, že jsem si hned sehnala příslušný soundtrack.(2.12.2013)

Aime-moi moins, mais aime-moi longtemps.(28.11.2011)