Písně o lásce

Chansons d'amour, Les

Love Songs

Drama / Muzikál / Romantický

Francie, 2007, 100 min

Poetický, posmutnělý a tak francouzský film o tom, že láska i zármutek mají mnoho podob. Písně krásné, Louis Garrel neuvěřitelně sympatický a závěr s vůní deště a citrónových palačinek z Bretaně na parapetu pařížského činžáku jedinečný...(28.6.2010)

Aime-moi moins, mais aime-moi longtemps.(28.11.2011)

Muzikály moc nemusím, ale tohle je opravdu výborné. Většinu z mého hodnocení dělá výtečná kamera a úžasně zachycená atmosféra podzimní Paříže - jako bych tam opravdu byl. Kam se v tomto směru hrabe jistý americký povídkový film...Z hudby jsem měl trochu strach, bál jsem se přílišné nasládlosti melodií, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen, většina písní je velice dobře poslouchatelných. Nakonec jsem si nechal to co mi poněkud překáželo a to byl onen queer podtext, bez toho bych se klidně obešel. Honorého styl mě ale jinak velice baví, fakt zajímavý rejža.(9.12.2011)

Nepopsatelně ÚCHVATNÁ záležitost!!! Dojemná, civilní, silná, strhující, okouzlující, pulsující, hluboká... tohle jsem nečekala, ale nakonec jsem se na tento trojúhelník dívala třikrát. Zapůsobilo na 100 procent.(30.5.2010)

Celkem zajímavý muzikál, díky dramatické stránce. Jenže přišlo mi, že díky písním prošel děj příliš lehce a vlastně ani ty písně nebyly zazpívány nějak světoborně. Prostě mi to přišlo průměrné, díky dramatu lehce nadprůměrné, ale na 4* jít nechci.(27.11.2014)