Útěk do Mexika

Getaway, The

Útek do Mexika

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Japonsko, 1994, 109 min

Macho Baldwin, sexy Basinger, trochu erotiky, trochu akcie a drsní a hnusní záporáci v ľahko amorálnom a ľahko napínavom dobrodružstve, ktoré ani nenudí, ani nenadchýňa.(16.6.2003)

Vyslat na útěk manželský pár může přinést řadu problémů. Ošidnou věcí je i to, když jde o remake solidního kousku od Sama Peckinpaha ze sedmdesátých let, který byl (u režiséra to ani moc jinak nešlo) na svou dobu dost agresivní. Vyprávěl o páru, který prchal k mexické hranici s ukradenými penězi. Nová sestava v čele s průměrným Rogerem Donaldsonem chce být svižnější, okázalejší a víc sexy. Originál jsem neviděl, ale je jasné, že se to nepovedlo. Alec Baldwin a Kim Basinger nějaké kvality mají, ale divák si ve finále zapamatuje hlavně jejich erotické scény. Ve finále tu máme akční pohádku, která neurazí, ale pokud by tyhle dva někdo před mexickou hranicí popravil, bylo by to divákovi jedno.(24.1.2017)

originál jsem neviděl, ale tohle byl nářez!(16.7.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,094,974Tržby Celosvetovo $30,057,974║ Slušný remake, ktorý samozrejme nedosahuje kvalít pôvodného The Getaway/ Úteku, ktorý je pre mňa dokonale spracovaní. Určite v tomto prípade aspoň zaujme obsadenie, dobrý spád, akcia, zručná réžia. /60%/(14.5.2009)

Poměrně slušný remake Peckinpahova Útěku. Jen zde chybí syrovější atmosféra, kterou právě Peckinpah dokázal navodit dokonale. Ale závěrečná přestřelka v motelu je na stejné úrovni jako v originále což je určitě dobře.(26.8.2007)