Útěk do Mexika

Getaway, The

Útek do Mexika

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Japonsko, 1994, 109 min

Nahoře ledabyle zavázaná mašlička v podobě Madsena, který hraje svou x-tou a vždycky stejnou verzi namachrovance (tentokrát si k tomu ukradne paruku nějakého horala z Highlandera). Pod ní klasický celofán devadesátek a v něm zabaleny líbivé dárečky typu „dobrý zloděj“, co i když vykradne obchod se zbraněmi, nechá prodavači peníze plus jeho atraktivní přítelkyně, co toho sice moc neumí, ale protože by nemohla žít se zubařem, tak svého Clydea oprašuje.. Donaldson se nedokázal vymanit z průměru v ani jednom aspektu a vše (dokonce i sex a násilí) servíruje v poněkud nevzrušivém duchu. Abych nelhal, dvě věci mě vlastně překvapily. Jednak rychlý konec Jamese Woodse a taky když se na scéně ukázal klín (jen o něco méně zarostlejší než Baldwinova hruď) a já zjistil, že Kim Basinger vůbec není blondýna..(20.3.2017)

Já tenhle film viděl dřív, než originální verzi a docela se mi to tenkrát líbilo. Po shlédnutí originálu musim uznat, že tohle je trochu slabší, ale pořád to docela ujde. Prostě takovej průměr.(15.3.2007)

Poměrně slušný remake Peckinpahova Útěku. Jen zde chybí syrovější atmosféra, kterou právě Peckinpah dokázal navodit dokonale. Ale závěrečná přestřelka v motelu je na stejné úrovni jako v originále což je určitě dobře.(26.8.2007)

Originál jsem neviděl a ani ho snad vidět nechci. Tato verze mi plně vystačila. Ústřední dvojici nemohl vystihnout nikdo lépe než novopečení manželé Kim Basinger a Alec Baldwin. Spolu jim to sluší, herecky se k sobě hodí a dobře so doplňují, že si říkate, že jim to asi dobře dopadne. Ale jak je vidět, zdání klamalo... Ostaní herci hrají docela slušně. Atmosféra napínavá a svižná. Kamera i hudba na úrovni. Vcelku dobrá zábava. No problema...(2.3.2008)

V porovnání se slavným "Getaway" s božským Stevem jde o nepovedený a jen zcela průměrný remake..Skutečně. Na těch pár akčních scénách, napětí, násilí a sexy půvabech v té době už čtyřicetileté (přesto stále krásné) krasavice Kim Basingerové i při obsazení pěti vynikajícími hlavními herci, nejde více než jen dobrý snímek stavět(29.12.2007)