Útěk do Mexika

Getaway, The

Útek do Mexika

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Japonsko, 1994, 109 min

Z hereckými kreacemi obou hlavních představitelů mám dlouhodobě problémy, s Kim Basinger, pravda, výrazně větší, ale musím přiznat, že v tomhle filmu hráli slušně a dokonce mezi nimi fungovala určitá chemie. Jako remake je to plně funkční, dobrý snímek, který svému předchůdci ostudu neudělal, a obsazení některých vedlejších rolí je dokonce nápaditější než v originále. Slušná kriminálka na pozdní večer. Celkový dojem: 60 %.(28.12.2007)

S výjimkou skartování zdlouhavého úvodu původního filmu je to extrémně věrná, ale akčnější předělávka slavného Peckinpahova thrilleru do moderního, leč rutinního akčního filmu s kvalitně obsazenými - i kdy ne vždy využitými (Hoffman, Morse) a zahranými vedlejšími rolemi (Madsen, Tilly, Woods) a kozami Kim Basinger. Původní film mě moc nebere a remake mi ani v nejmenším nevadí.(10.4.2006)

Před policií i gangstery musí prchat zamilovaný manželský pár profesionálních zločinců. Manželům McCoyovým poslední akce nevyšla. Doc skončil ve vězení a Carol požádá o pomoc byznysmena Benyona. Ten jí vyhoví, ale pouze, když bude povolná. Také Doc musí za svobodu zaplatit a provést pro Benyona loupež při chrtím závodě. Při dokonale připravené akci s McCoyovými spolupracuje také jejich bývalý parťák Rudy. Při předávání peněz však dojde k roztržce a Carol Benyona zastřelí. Od té chvíle mají v patách nejen policii, ale také Benyonovy muže a pomstychtivého Rudyho. Akční thriller s Alecem Baldwinem z dob, kdy byl ještě štíhlý a idolem žen a Kim Basinger byla kráska. A nesmím opomenout také libově odvedeného záporáka Michaela Madsena. Má to spád, zvraty i odvážnější erotickou scénu. Thriller, co nenudí. Mé hodnocení: 80%(6.3.2013)

Originál jsem neviděl a ani ho snad vidět nechci. Tato verze mi plně vystačila. Ústřední dvojici nemohl vystihnout nikdo lépe než novopečení manželé Kim Basinger a Alec Baldwin. Spolu jim to sluší, herecky se k sobě hodí a dobře so doplňují, že si říkate, že jim to asi dobře dopadne. Ale jak je vidět, zdání klamalo... Ostaní herci hrají docela slušně. Atmosféra napínavá a svižná. Kamera i hudba na úrovni. Vcelku dobrá zábava. No problema...(2.3.2008)

Tak akurát erotické, poriadne akčné, zábavné a rozhodne nenudiace. Útek do Mexika je podľa mňa z tých akčňákov, ktoré sa dajú pozrieť aj viackrát. Má dobré postavy: drsňák Alec Baldwin, neuveriteľne sexy Kim Basinger, už len kvôli nej si to pozriem zase a slušný záporák Michael Madsen. Pekné ****.(30.5.2007)