Útěk do Mexika

Getaway, The

Útek do Mexika

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Japonsko, 1994, 109 min

Rutinne sprásknutý akčný triler príliš málo horúci na to, kde sa odohráva. Kim Basingerová zasa nahá a k tomu scenár, ktorý neprekvapí. Ale vďaka zručnej réžii akceptovateľná rutina.(23.12.2004)

Já tenhle film viděl dřív, než originální verzi a docela se mi to tenkrát líbilo. Po shlédnutí originálu musim uznat, že tohle je trochu slabší, ale pořád to docela ujde. Prostě takovej průměr.(15.3.2007)

Z hereckými kreacemi obou hlavních představitelů mám dlouhodobě problémy, s Kim Basinger, pravda, výrazně větší, ale musím přiznat, že v tomhle filmu hráli slušně a dokonce mezi nimi fungovala určitá chemie. Jako remake je to plně funkční, dobrý snímek, který svému předchůdci ostudu neudělal, a obsazení některých vedlejších rolí je dokonce nápaditější než v originále. Slušná kriminálka na pozdní večer. Celkový dojem: 60 %.(28.12.2007)

Poměrně slušný remake Peckinpahova Útěku. Jen zde chybí syrovější atmosféra, kterou právě Peckinpah dokázal navodit dokonale. Ale závěrečná přestřelka v motelu je na stejné úrovni jako v originále což je určitě dobře.(26.8.2007)

• nash.

Průměrná akční zábava, svižně odsýpající i když možná až příliš korektní a ve všech ohledech nenáročná. Zejména pak při vzpomínce na Peckinpahův originál a Steva McQuenna, do něho má švihák lázeňský Baldwin hodně daleko.(18.1.2012)