Kurýr 3

Transporter 3

Kuriér 3

Akční / Thriller

Francie / Velká Británie, 2008, 99 min

So scenárom sa (aj v prípadných pokračovaniach) veľa narobiť nedá, keďže stále musí byť v strede pozornosti Statham a nadupaná kára. Kuriérovský nádych sa však pomaly vytráca, kde je ten starý zásadový, cool Frank, ktorého som v jednotke takmer zožral?! Ak námet nebol najslabší zo série, pretože pointa sa mi celkom pozdávala, tak potom to bola určite drevená a nesympatická kurier-girl, ktorej debilné herecké výstupy a pomachlená tvár od vyrevaných očí mi liezli sakramentsky na nervy. Dej je však rýchly, nezmyselné scény s A8čkou v hlavnej roli sa obmedzili (na jazero) a hlavný protivník bol celkom slušný nechuťák. Akcia však nemá chybu a to je element, ktorý plne nahrádza stratené body spokojnosti z ostatných nedostatkov. Stathamove päste a kopance smrteľne ostré, trošku ma sklamal strih a nakoniec Megaton by mohol kuriérovské žezlo posunúť znova do iných (skúsenejších) rúk. 70%.(2.3.2009)

70%. Z mojho pohladu najslabsia cast zo vsetkych troch, avsak na akcne zabery, ktorych tu nebolo az tak moc, sa celkom dobre divalo aj napriek tomu, ze boli totalne nerealne. Ale v kolkych akcnych filmoch su dnes realne? Vsimol som si tam chybicku, ked Statham rozbil nohami predne okno na strane sofera a o par minut neskor bolo zase v poriadku. Martial Arts bitky ovlada Statham stale perfektne a boli celkom slusne natocene, ale kam sa podel ten stary dobry Luc Besson?... 14.01.2009 ____ Jason Statham - (Frank Martin) +++ Natalya Rudakova - (Valentina) +++ Francois Berléand - (Tarconi) +++ Robert Knepper - (Johnson) +++ Jeroen Krabbé - (Leonid Vasilev) +++ Produkcia a scenar: Luc Besson +++ Hudba: Alexandre Azaria +++ Videl v kine 13.01.2009 +++(14.1.2009)

Co si budeme povídat?! Jason potřetí v tomhle role dává na prdel všem svým protivníkům a totálně ruluje, jen Transporter mu vůbec nestíhá! __ Frank Martin změkl, a já taky, protože mu dávám tři hezký hvězdičky! Ale teď vážně, Frank za sebou nechal všechna pravidla, pouští se do vztahů, snaží se všechny zachránit a je z něj druhá Matka Tereza! Na druhou stranu marasí jednoho padoucha za druhým a kdokoliv mu stojí v cestě se náhle ocitně na hřbitově. Má svojí naleštěnou Audinku, která lítá vzduchem jako pírko a vedle sebe nesympatickou pihovku z Ukrajiny, která mi silně připomíná Kurylenko v Hitmanovi. Nechápu záměr obsadit vedle Stathama úplně neznámou "herečku", která svojí lámavou angličtinou a výroky pohřbila všechnu chemii. Dialogy mezi nimi jsou POUZE o jídle, což mi příjde jako vrchlo ubohosti. __ Sečteno a podtrženo, Kurýr 3 vypadá, jako by se chtěl vyškrábat od jedničky a dvojky nahoru, ale vůbec se mu to nedaří.(13.12.2008)

Nejvíc mě srala ta hlavní holka. To bych se radši nechal vopíchat od dobře stavěné sršnice než abych byl v autě s takhle blbou křepelkou, ale jinak dobrý. Akční scény mají v sobě víc energie než skladiště pro red bully a Jason Statham je frajer největší. Ani se nedivím Megan Fox že s ním teď momentálně chodí. Baba jako ona potřebuje hold pořádnýho nabíječe a jelikož já neumím dobře anglicky, logicky jí zbejvá už jenom Jason Statham. Neříkám, že film nepopírá všechny možný i nemožný přírodní i fyzický zákony, ale koho to sere ? To, že tahle našlapaná akční pecka odkopla logiku na druhou stranu zeměkoule ještě neznamená, že je špatná. Kurýra s pořadovým číslem tři jsem si vychutnal do posledního drobku a ještě se přitom stačil dobře pobavit.(27.11.2010)

• Hellboy

Stejně nudné jako dvojka. Prvních cca 25 minut jsem si řikal, že je to lepší, ale pak to časem samozřejmě skouzlo... Fakt nechápu, co mě přimělo se na to podívat...(23.7.2009)