Kurýr 3

Transporter 3

Kuriér 3

Akční / Thriller

Francie / Velká Británie, 2008, 99 min

Soundtrack Alexandre Azaria: 1. Take Care of Them ,2. Set It On Fire ,3. M T Room ,4. Better Now, Darling? ,5. Back from the Grave ,6. Wherever You Were ,7. Home ,8. Drive Faster ,9. Hell Is Around the Corner ,10. Landscape ,11. Marseille ,12. Trans Boulogne Express ,13. Texas ,14. Pleased To Meet You ,15. Crazy Train ,16. I Wanna Be Your Dog ,17. One More Time,(10.6.2011)

• Gilmour93

Messenger Frank Martin. Za žádných okolností neperspiruje, na BMXu jezdí tryskem a jeho bojová technika občas hraničí s vystoupením striptéra v Chip 'n Dale klubu. Zkrátka jedno obrovské varle plné testosteronu, které nestrčí do tašky ani mazák T-Bag. Jakmile však ve svých pravidlech začne dělat výjimky kvůli ukrajinským šlápotám, jde to s ním z kopce a to samé se dá říct i o třetím Kurýrovi plném dynamického, leč otravného střihu a únavné romantické linie.. A tak zatímco po Refnově Drive měl člověk chuť dát si párátko do pusy a jen tak se projíždět nočním městem, tady chvílemi potřeboval ještě jedno, aby si je mohl dát mezi unavená víčka. Není se však čemu divit, když to celé z režisérské židle dirigoval vůdce zlých Decepticonů.. P.S.: Po skončení jsem viděl asi půlhodinu filmu Submerged a vzhledem k výše zmiňovanému chlapáctví J.Stathama mě napadlo, že kdyby měl identické dvojče, postavili je vedle sebe a mezi ně vzpřímili pana Seagala, vzniklo by dokonalé lidské sousoší mužských genitálií..(28.11.2011)

Napůl cesty mezi prvním a druhým dílem. Nelogická haluz, kterou jsme mohli vidět ve dvojce se naštěstí nekoná, zpět do reality se nicméně Frank Martin nejspíš také už nevrátí. Zamrzí absolutně imbecilní scénář a kontaktní akce sestřihaná na samé hranici únostnosti, potěší naopak solidní záporák, výborný vizuál, super akční scény s autem, několik mega cool hlášek a fakt, že si tady nikdo nehraje na umění, ví, že točí hovadinu a točí ji alespoň zábavně. Setsakra zábavně.(17.12.2008)

• Le_Chuck

Som mal pocit, že sledujem najnovšiu Lundgrenovku režírovanú naspeedovaným frenetikom, ktorému niekto nahuckal, že suma všetkej akcie sa musí vtesnať do 5 minútovej reklamy. Zbytok muruje megaton lovestory, ekoagitka a nekonečne telefonáty. Tragédia aj oproti dvojke a klobúk dole, že Steve Matrin tu hrdzavú špatu nezavesil za náramok do výfuku po prvej vete. 30%(15.6.2009)

• imf

Frank Martin to koupil megatunovým torpédem přímo do hlavy, takže vidí všechno rozmazaně a občas mu dokonce pár záběrů chybí. Maníci od akce natočili padesát minut bitek a Megaton se rozhodl, že použije jenom půlku. Něco zrychlil, něco vyhodil a zbytek času radši věnoval Jasonovu tokání s pihovatou ruskou modelkou, co má nohy do stropu, slámu v hlavě a ten kluk holohlavá se do ní proti všem zásadám a zákonům zamiluje. Dokonce tak, že mu to přestane kopat, běhat a pálit. Což je v případě Kurýra, který v oblasti scénáře jede opravdu jen na benzinové páry, které Bessonovi zbyly od dob Pátého elementu, zatracený průšvih. Nespraví to ani pár borců se správně narostlými končetinami (Schiltovo cameo) a pravděpodobně nejcharismatičtější záporák celé série. Tedy ne že by v tomhle ohledu bylo těžké starší modely trumfnout. Bylo by super, kdyby nechal čtyřku Besson natočit rovnou Coreyho Yuena nebo Cyrila Raffaelliho. Už od akčních scén v Hitmanovi jsem se Megatona bál a zjevně bylo proč. Až bude TATU potřebovat natočit klip, ať si ho vyhrabou. Najdou ho pravděpodobně hned vedle Franka, kurýra s příliš krátkou životností, jehož sudičky tentokrát odmítly hrát alespoň na tu úplně základní strunu spotřebitelské kvality (JEDNA slušná a především nezmrvená akční scéna by stačila...). Jason za trest do kouta. A bude tam minimálně do druhýho Cranku. :)(27.12.2008)