Kurýr 3

Transporter 3

Kuriér 3

Akční / Thriller

Francie / Velká Británie, 2008, 99 min

Neumím zmlátit nekonečný počet protivníků a ještě si přitom příliš neumazat kvádro a to mne tyhle základy Frank Martin již dříve dvakrát učil. Po třetí vyučovací lekci jsem na tom stále stejně, ale alespoň mám před sebou nějakou tu novou výzvu. Nejprve zkusím zaparkovat audinu na jedoucím vlaku a pokud bych se netrefil, tak zkusím dýchat vzduch z pneumatik na dně jezera. Mám však drobný problém, protože při zběžné prohlídce garáže jsem tam nenašel žádné Audi A8, takže jestli má někdo nějaké nepotřebné navíc, tak mi ho přistavte před dům a já vám ho vrátím. Ať už živé nebo mrtvé. Já za to asi ani nemohu, ale mne tyhle akční kraviny celkem baví.(30.3.2015)

• POMO

Jason Statham si svoju prácu odvedie na výbornú v kadečom, od prvej do poslednej minúty. Ruská (pardon ukrainská) zrzka ale prestane byť otravná až v poslednej tretine, kedy aj záporák naberie zaujímavejšie kontúry a scenár vytiahne zopár nápadov pre oživenie akčnej rutiny (airbagy, vlak). Ona rutinná prvá hodina ale filmu nedovolí vymaniť sa z dvojhviezdičkového kontajneru. Bitkám chýba akákoľvek fyzičnosť a sú iba rádoby efektne zostrihanými atrakciami.(10.4.2012)

Statham je neskutečně sexy, ale kurýrovi bere na vyším hodnocení, že má vedle sebe neskutečně nijaké ženské :( Zrzka měla krásnou barvu vlasů, pihounkám fandím, ale bože jinak ta ženská byla vošklivá a chtěla jsem ať vybouchne :D Ale jinak klasika.. Jasone konečně ukaž zadek a máš pět hvězd :)(5.10.2013)

• Kaka

Nic víc než krásná auta, fantastický Robert Knepper a cool kamerové filtry. Zbytek je čím dál tím horší. Včetně akce a osobních soubojů.(26.4.2009)

Napůl cesty mezi prvním a druhým dílem. Nelogická haluz, kterou jsme mohli vidět ve dvojce se naštěstí nekoná, zpět do reality se nicméně Frank Martin nejspíš také už nevrátí. Zamrzí absolutně imbecilní scénář a kontaktní akce sestřihaná na samé hranici únostnosti, potěší naopak solidní záporák, výborný vizuál, super akční scény s autem, několik mega cool hlášek a fakt, že si tady nikdo nehraje na umění, ví, že točí hovadinu a točí ji alespoň zábavně. Setsakra zábavně.(17.12.2008)