Kurýr 3

Kuriér 3

Akční / Thriller

Francie / Velká Británie, 2008, 99 min

• Tuxedo

Výměna režiséra nebyla tentokrát ku prospěchu věci. Zatímco jednička podávala o něco serióznější příběh i akci ve francouzském kabátě a dvojka se pro změnu pokusila o čistokrevný popcorn s neporazitelným hrdinou a šílenou akcí, Megaton se v trojce pokouší o mix obojího a bolestně selhává. Scénář předkládá hrdinovi stejné dilema jako v jedničce, logické lapsy se opět o řád navýšily, záporáci jsou nevýrazní a akce mnohem víc sází na kontaktní souboje než na honičky, přičemž jednak nejde o nic, co bychom již neviděli a druhak si ji vinou bleskového střihu moc neužijete. Co naplat, že si Statham od minule ještě o něco zlepšil fyzičku, když ji a své charisma nemá kde předvést.(18.12.2008)

• Rogue

Yuen sice sliboval slusnou akci, bohuzel v Megatonove podani ma kazdy zaber par vterin a bitky jsou neprehledne, kratke a dost nudne. Postavy a dialogy zlo, Besson je mimo uz roky. Vysledek mohl jit klidne rovnou na dvdcka a nikdo by nesmutnil (navic ma pan reziser idealni jmeno na to, aby z obalu zaujal a dostatecny um na to, aby se dostal mezi legendy).(23.1.2016)

• mandes

Rozpočet ? Tržby Celosvetovo : 101,569,667(18.6.2009)

• Hellboy

Stejně nudné jako dvojka. Prvních cca 25 minut jsem si řikal, že je to lepší, ale pak to časem samozřejmě skouzlo... Fakt nechápu, co mě přimělo se na to podívat...(23.7.2009)

• 3DD!3

Ach jo. Člověk by řekl, že když filmař dostane k dispozici Jasona Stathama, nablýskané Audi, nějáké ty peníze na honičky a bitky nemůže to dopadnout zle. Ha, může! Sestříhejte akci tak, že z ní nic nezbyde, vedle Jasona posaďte otravnou rusku (pardón ukrajinku) a zápletku ještě prozraďte až v druhé polovině filmu ať pro jistotu nikdo neví co se děje. Díky alespoň za toho Kneppera, který je z Kurýrovské trilogie tím nejlepším záporákem.(2.3.2009)

• - Utopený benzínový dvanásťvalec by po vytiahnutí ani “nekýchol“, no Frank (Jason Statham) svoju Audi A8 nielenže naštartuje, ale má aj funkčnú elektroniku, napr. automatická prevodovka radí rýchlosti. (Kefas21)

• - Na závěr jedné z akční scén, když se Frank Martin (Jason Statham) snaží na kole dohonit své Audi, skočí do vozidla, přičemž rozbije boční okénko vozu a řidiče vykopne ven. Později je však okénko opět v pořádku. (LiborGondek)

• - Auta, kterými ukrajinská policii jede k vlaku, jsou české Škody Felicie. (Zuzanka23)