Kurýr 3

Transporter 3

Kuriér 3

Akční / Thriller

Francie / Velká Británie, 2008, 99 min

Nejvíc mě srala ta hlavní holka. To bych se radši nechal vopíchat od dobře stavěné sršnice než abych byl v autě s takhle blbou křepelkou, ale jinak dobrý. Akční scény mají v sobě víc energie než skladiště pro red bully a Jason Statham je frajer největší. Ani se nedivím Megan Fox že s ním teď momentálně chodí. Baba jako ona potřebuje hold pořádnýho nabíječe a jelikož já neumím dobře anglicky, logicky jí zbejvá už jenom Jason Statham. Neříkám, že film nepopírá všechny možný i nemožný přírodní i fyzický zákony, ale koho to sere ? To, že tahle našlapaná akční pecka odkopla logiku na druhou stranu zeměkoule ještě neznamená, že je špatná. Kurýra s pořadovým číslem tři jsem si vychutnal do posledního drobku a ještě se přitom stačil dobře pobavit.(27.11.2010)

• Radko

Základom posúdenia vplyvu na životné prostredie sú ultra zrýchlené bitky (= voda, vzduch i pôda sú ohrozené - treba konať rýchlo), explozívne náramky na rukách (= enviro situácia je globálne výbušná), hrdzavá otravná dievčina (= svet plný jedov koroduje), naháňačky áut (= emisie), primitívny dej (= posúdenie musí byť polopatické). Lokalizácia deja (Maďarsko, Rumunsko, Ukrajina) upozorňuje v druhom pláne na skutočnosť, aký geografický priestor vyčlenili "vyspelé štáty" pre svoj trh odpadových aj tovarových prebytkov.(6.9.2012)

• Djkoma

Ano, Jason Statham je největší borec široko daleko. Ano, Jason Statham má vypracované tělo. Ano, Jasona Statham nezmlátí dva, tři nebo čtyři soupeře naráz, ale celých 10! Ano, Jason Statham, by jich zmlátil i více, ale to přijde teprve v dalším díle (stejně jako najetí autem do letadla, seskok s ním z 15 kilometrů a následné přistání...bohužel... s trochou poškrábaným zrcátkem). Ano, Jason Statham by sbalil i ukrajinskou ledničku a rozehřál její zmrzlé srdce. ANO, Jason Statham jezdí v AUDI 8, nejlepším autě světa. Chcete víc? Já UŽ ano. PS: Ano, Jason Statham je nesmrtelný.(5.3.2009)

• Kaka

Nic víc než krásná auta, fantastický Robert Knepper a cool kamerové filtry. Zbytek je čím dál tím horší. Včetně akce a osobních soubojů.(26.4.2009)

• Tuxedo

Výměna režiséra nebyla tentokrát ku prospěchu věci. Zatímco jednička podávala o něco serióznější příběh i akci ve francouzském kabátě a dvojka se pro změnu pokusila o čistokrevný popcorn s neporazitelným hrdinou a šílenou akcí, Megaton se v trojce pokouší o mix obojího a bolestně selhává. Scénář předkládá hrdinovi stejné dilema jako v jedničce, logické lapsy se opět o řád navýšily, záporáci jsou nevýrazní a akce mnohem víc sází na kontaktní souboje než na honičky, přičemž jednak nejde o nic, co bychom již neviděli a druhak si ji vinou bleskového střihu moc neužijete. Co naplat, že si Statham od minule ještě o něco zlepšil fyzičku, když ji a své charisma nemá kde předvést.(18.12.2008)