Kurýr 3

Kuriér 3

Akční / Thriller

Francie / Velká Británie, 2008, 99 min

• Fr

Časy se mění. Frank stále jede ve svých kšeftech, jen občas porušuje pravidla. A nesmrtelnost filmového hrdiny má nový level …. Zpočátku to nevypadá vůbec špatně. Ponecháme-li stranou logiku. Ovšem, když pochopím, že zpomalovačky budou snad i z rybolovu a při rvačkách nejde o boj, nýbrž o režisérovu onanii nad těmito záběry, jsem zklamán. K lepšímu nepřidá ani N. Rudakova, která není zrovna můj typ. Akce je celkem dost, ale nepřináší moc nového. Dojde i na romantiku při západu slunce a spoustu keců, které mají za cíl nudit a natahovat stopáž. Prostě akční ,,céčko“. Na konci se člověk musí zamyslet, proč se vlastně na Transportera dívá. Kvůli poselství to nebude. Takže je to vlastně jedno. PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? Frank bude mít zatím nejtěžší úkol. Dopravit do Evropy ruský plyn. Dokáže to?Nezůstane nakonec na Ukrajině s N. Rudakovou?Podaří se mu setřást žoldáky najaté M.Topolánkem? Pomůže mu Paul "Gazza" Gascoine uniknout do Gazy? Nebo má L. Besson v rukávu jiné eso?.(29.1.2009)

• kOCOUR

Na co je takovému filmu Cory Yuen v pozici choreografa, když tomu Megaton neumí vtisknout pořádek tak, aby z toho divák aspoň něco měl. Po půl hodině jsem se strašně těšil na nějaký akční záběr delší půl vteřiny, abych aspoň odtušil, co se to tam zhruba děje. Ještě dementnější (o dost, proboha... Besson navíc neumí napsat dobře jednu jedinou postavu, snad jen Knepperův záporák stojí za zmínku), nepřehlednější, zmatenější a "over-the-top" přetaženější než dvojka (!). Zastavte to, dokud je čas nebo to vraťte zpátky na zem. Jason bez létajících aut mi byl vždycky sympatičtější než SuperJason.(7.12.2008)

Napůl cesty mezi prvním a druhým dílem. Nelogická haluz, kterou jsme mohli vidět ve dvojce se naštěstí nekoná, zpět do reality se nicméně Frank Martin nejspíš také už nevrátí. Zamrzí absolutně imbecilní scénář a kontaktní akce sestřihaná na samé hranici únostnosti, potěší naopak solidní záporák, výborný vizuál, super akční scény s autem, několik mega cool hlášek a fakt, že si tady nikdo nehraje na umění, ví, že točí hovadinu a točí ji alespoň zábavně. Setsakra zábavně.(17.12.2008)

Parádní podívaná na již třetí díl Kurýra, s kterým se svezeme Evropou v Audi se skvělým řidičem Jasonem Stathamem, který dá nakládačku jako obvykle obrovské přesile spolu s bonusovým bosem v podobě přerostlého Ukrajince. 65 %(11.2.2009)

• Le_Chuck

Som mal pocit, že sledujem najnovšiu Lundgrenovku režírovanú naspeedovaným frenetikom, ktorému niekto nahuckal, že suma všetkej akcie sa musí vtesnať do 5 minútovej reklamy. Zbytok muruje megaton lovestory, ekoagitka a nekonečne telefonáty. Tragédia aj oproti dvojke a klobúk dole, že Steve Matrin tu hrdzavú špatu nezavesil za náramok do výfuku po prvej vete. 30%(15.6.2009)