Kurýr 3

Kuriér 3

Akční / Thriller

Francie / Velká Británie, 2008, 99 min

• Isherwood

V rámci očekávání sympatické překvapení, protože návrat do Evropy Franku Martinovi evidentně prospěl. Bessonův scénář je sice jedno velké absolutní ‚wtf?!‘ a Megatonova akce v závěru notně ‚over the top‘, ale na druhou stranu jsem si celou dobu liboval, jak to hezky odsýpá, jak tradičně charismatický Jason rozdává v Yuenově choreografii jeden slušný úder za druhým a jaký, že je to Robert Knepper parádní zloduch. Na druhou stranu, kurýrovat protivné Ukrajinky s visáží lepší šlapky, porušovat jedno pravidlo za druhým a sexovat na zadních sedadlech je moc i na moji benevolentní maličkost. Slušnější dvě, těším se na čtyřku.(9.1.2009)

• akisha

Megatron snad dostal od Stathama nakládačku za to, jak ho tady ztrapnil. Ve scéně, kdy Jason musí z donucení předvést striptýz, jsem zoufale čekala, že to utnou a zatemní obrazovku, což udělali, a mě se tak ulevilo! Navíc se dost divím, že tu příšernou zrvavou pšundu hned nezabil, což by udělal nejspíš každý zdravě smýšlející člověk. Zbytek akce si nejspíš každý představí sám. Chyběla jen scéna, jak si Jason při výskoku z auta složí motel letadla z abíčka a stihne zase dopadnout za volant a odjet. Fakt konec, ale vlastně mě to vůbec nepřekvapilo.(28.7.2016)

Kurýr se dočkal třetího pokračování.. Ani se nestačil pořádně rozkoukat a už sedí za volantem svého černého bouráku, vedle na sedadle se mele mladá zrzavá Ukrajinka a starý známý Frank Martin si to šupe směr východní Evropa.. tentokrát jde o jakési toxické svinstvo, vydíraného politika, hodně nebezpečný náramek a.. to je vlastně jedno!! Třetí kurýr totiž silně kašle na příběh (asi ho málokdo po projekci může srozumitelně převyprávět) a také akce je oproti starším bráškům pohříchu málo – navíc je mnohdy podivně sestříhaná, trhaná, zrychlovaná a zabraňuje tak hlubšímu diváckému prožitku. Sic má snímek slušné tempo a stále se něco děje, tak už není tím suverénním akčním výplachem. Leccos v něm drhne, s tou zrzavou děvou (Qi Shu z jedničky nesahá ani po kotníky) se Frank snad chce usadit, blábolit o žrádle a přestat se prát.. žádné z pokračování nechtělo být chytrou podívanou, chtělo jen bavit krásným vizuálem a zábavně pojatými akčními sekvencemi. I to ale neumětel za režisérskou stoličkou kazí. A když pak chybí pořádná akce, divák si začne všímat věcí, které by jinak nechal být. A to je chyba.. naštěstí je charismatický Jason Statham pořád frajer!! S oblekem, košilí i bez ní.. nejslabší díl, ale zas tak mě to nenasralo, takže slabé *** jsou na místě!!(22.7.2010)

70%. Z mojho pohladu najslabsia cast zo vsetkych troch, avsak na akcne zabery, ktorych tu nebolo az tak moc, sa celkom dobre divalo aj napriek tomu, ze boli totalne nerealne. Ale v kolkych akcnych filmoch su dnes realne? Vsimol som si tam chybicku, ked Statham rozbil nohami predne okno na strane sofera a o par minut neskor bolo zase v poriadku. Martial Arts bitky ovlada Statham stale perfektne a boli celkom slusne natocene, ale kam sa podel ten stary dobry Luc Besson?... 14.01.2009 ____ Jason Statham - (Frank Martin) +++ Natalya Rudakova - (Valentina) +++ Francois Berléand - (Tarconi) +++ Robert Knepper - (Johnson) +++ Jeroen Krabbé - (Leonid Vasilev) +++ Produkcia a scenar: Luc Besson +++ Hudba: Alexandre Azaria +++ Videl v kine 13.01.2009 +++(14.1.2009)

Kurýr 3 aneb recyklujeme, vážení! Nač nějaké originální nápady, když to funguje ve dvou předešlých filmech, tak to bude fungovat i v tom třetím, ne? Takže tu opět máme Jasona, který se nikým nenechá zastrašit (nebo dokonce porazit, chraň bůh!) Audi, které nezastaví ani vykoupaní v přehradě, nebo sexy spolujezdkyni, která mu zadělá na pěkné trable. Výsledek? Koukatelné, svižné, místy i vtipné. Bohužel z tohohle je spíše cítit rutinní povinnost, než snaha vytvořit dobrý film. Ale nebudu tvrdit, že Kurýr 3 nemá něco navíc oproti předešlým dílům, to bych byl neobjektivní. Protože tento díl má asi toho nejlepšího záporáka (aneb Robert Knepper ukazuje, že i když Prison Break skončil, tak on rozhodně ne). Hlavně za něj jsem ještě ochotný tomuto filmu udělit 3 hvězdy. A i když jsem si definitivně potvrdil, že spolu s Gerardem Butlerem je Jason akční ikona dneška, tak čtyřku prosím netočit. Přece jen, co nejde mlátit stále a Jason to není? (Pro ty méně chápavé, je to sláma :-))(13.12.2009)