Kurýr 3

Transporter 3

Kuriér 3

Akční / Thriller

Francie / Velká Británie, 2008, 99 min

Napůl cesty mezi prvním a druhým dílem. Nelogická haluz, kterou jsme mohli vidět ve dvojce se naštěstí nekoná, zpět do reality se nicméně Frank Martin nejspíš také už nevrátí. Zamrzí absolutně imbecilní scénář a kontaktní akce sestřihaná na samé hranici únostnosti, potěší naopak solidní záporák, výborný vizuál, super akční scény s autem, několik mega cool hlášek a fakt, že si tady nikdo nehraje na umění, ví, že točí hovadinu a točí ji alespoň zábavně. Setsakra zábavně.(17.12.2008)

• Adrian

Au. To bolelo. Ovsem nie tak ako by malo - t.j. zo zasahov Jasonovej rucno-nohej ekvilibristiky, ale rezisersko-strihacskym prznenim (nielen) akcnych scen, kde vykrastrovali takmer vsetky dlhsie zabery, ktore by tomu zmatku na platne dodali lepsiu orientaciu. "3%-ny Jason" zostal tak znova raz trestuhodne nevyuzity. Popritom v stupidite a demencii si treti kurier s dvojkou v nicom nezada. 3-4/10.(14.12.2008)

Nejvíc mě srala ta hlavní holka. To bych se radši nechal vopíchat od dobře stavěné sršnice než abych byl v autě s takhle blbou křepelkou, ale jinak dobrý. Akční scény mají v sobě víc energie než skladiště pro red bully a Jason Statham je frajer největší. Ani se nedivím Megan Fox že s ním teď momentálně chodí. Baba jako ona potřebuje hold pořádnýho nabíječe a jelikož já neumím dobře anglicky, logicky jí zbejvá už jenom Jason Statham. Neříkám, že film nepopírá všechny možný i nemožný přírodní i fyzický zákony, ale koho to sere ? To, že tahle našlapaná akční pecka odkopla logiku na druhou stranu zeměkoule ještě neznamená, že je špatná. Kurýra s pořadovým číslem tři jsem si vychutnal do posledního drobku a ještě se přitom stačil dobře pobavit.(27.11.2010)

• AngelAngie

Opět z něj srší charisma každým krokem, opět mu jeho luxusní oblek sedí přímo na míru a opět je zatraceně cool a člověk rád vypne mozek a nechá se na téhle vlně vést. V rámci možností vydařená podívaná, u mě jednou a dost.(5.12.2008)

• akisha

Megatron snad dostal od Stathama nakládačku za to, jak ho tady ztrapnil. Ve scéně, kdy Jason musí z donucení předvést striptýz, jsem zoufale čekala, že to utnou a zatemní obrazovku, což udělali, a mě se tak ulevilo! Navíc se dost divím, že tu příšernou zrvavou pšundu hned nezabil, což by udělal nejspíš každý zdravě smýšlející člověk. Zbytek akce si nejspíš každý představí sám. Chyběla jen scéna, jak si Jason při výskoku z auta složí motel letadla z abíčka a stihne zase dopadnout za volant a odjet. Fakt konec, ale vlastně mě to vůbec nepřekvapilo.(28.7.2016)