Kurýr 3

Kuriér 3

Akční / Thriller

Francie / Velká Británie, 2008, 99 min

• Gilmour93

Messenger Frank Martin. Za žádných okolností neperspiruje, na BMXu jezdí tryskem a jeho bojová technika občas hraničí s vystoupením striptéra v Chip 'n Dale klubu. Zkrátka jedno obrovské varle plné testosteronu, které nestrčí do tašky ani mazák T-Bag. Jakmile však ve svých pravidlech začne dělat výjimky kvůli ukrajinským šlápotám, jde to s ním z kopce a to samé se dá říct i o třetím Kurýrovi plném dynamického, leč otravného střihu a únavné romantické linie.. A tak zatímco po Refnově Drive měl člověk chuť dát si párátko do pusy a jen tak se projíždět nočním městem, tady chvílemi potřeboval ještě jedno, aby si je mohl dát mezi unavená víčka. Není se však čemu divit, když to celé z režisérské židle dirigoval vůdce zlých Decepticonů.. P.S.: Po skončení jsem viděl asi půlhodinu filmu Submerged a vzhledem k výše zmiňovanému chlapáctví J.Stathama mě napadlo, že kdyby měl identické dvojče, postavili je vedle sebe a mezi ně vzpřímili pana Seagala, vzniklo by dokonalé lidské sousoší mužských genitálií..(28.11.2011)

• Gemini

(Olivier) Megatuna filmařského zoufalství. Série Kurýr stojí na choreografii akčních scén, konkrétněji na tom, jakými originálními způsoby nakope Jason Statham všemožné části těla zástupům zloduchů. A pak možná trochu na úchylných CGI "kaskadérských" scénách s automobily, a ještě menší trochu na ženských půvabech... přitom to s těmi auty ve výsledku není pozitivum, a pokud jde o Natalyu Rudakovovou, opravdu nemá světu moc co nabídnout kromě svých pih. Ne že by to nebylo hezké děvče, ale je to dosti nefilmová kráska, a téměř nulová herecká průprava je dost znát... nehledě na to, že tady hraje většinu času rozmazanou "princezničku na bále" (co poztrácela korále, protože byla ožralá a zfetovaná;)) A když se vrátím k tomu hlavnímu - což jsou nesporně Stathamovy "jackiechanovské" eskapády - tak nemůžu než s námahou potlačovat vražedné nutkání vůči režisérovi, kameramanovi a střihačům. Takhle divně nasnímané akční scény jste totiž mohli vidět třeba v Glimmer Manovi - prostě to vidíte, a koukáte, že vlastně nic moc nevidíte, a ještě to celé vypadá dost divně. Zkrátka a dobře tenhle Bessonův pokus vyrejžovat z příhod Franka Martina ještě nějaké to éčko navíc, se z diváckého hlediska katastrofálně nepovedl. Ale z hlediska finančního to samozřejmě pořád skončilo v plusu - a to je tragédie, od které se hodlám jasně distancovat:P Jedny z těch nejzbytečnějších 40%, která jsem kdy dal.(3.11.2013)

• Rogue

Yuen sice sliboval slusnou akci, bohuzel v Megatonove podani ma kazdy zaber par vterin a bitky jsou neprehledne, kratke a dost nudne. Postavy a dialogy zlo, Besson je mimo uz roky. Vysledek mohl jit klidne rovnou na dvdcka a nikdo by nesmutnil (navic ma pan reziser idealni jmeno na to, aby z obalu zaujal a dostatecny um na to, aby se dostal mezi legendy).(23.1.2016)

Vypadalo to na šílený odvar už tak problematických dvou dílů, ale Frank Martin dojel napotřetí do cíle s překvapivým přehledem. Sice s kufrem nacpaným klišé typu chladné neznámé, slizkého záporáka nebo bláznivého geeka, ale s nápaditou akcí, která díky obvyklé přestřelenosti funguje jako ideální adrenalin.(2.10.2010)

• TeeAge

V Transporterovi sa už ani pôvodne neskrýva potenciál na viac než 2 diely. Jediná vec, kôli ktorej sa na to dá pozerať, je Statham. Aj keď to znie čudne, réžia Megatona, a tento scénar Bessona nie je hoden Stathamových kvalít. Zaslúžil by si už partu áčkových kúzelníkov, ktorí by ho usadili na trón, na ktorý patrí.(3.3.2009)