Kurýr 3

Transporter 3

Kuriér 3

Akční / Thriller

Francie / Velká Británie, 2008, 99 min

Stathama před natáčením zřejmě navštívil zručný sochař a vytesal mu do těla kontury svalů včetně těch, o kterých normální smrtelník ani neví, že je vlastní. To, co nosí Jason na zádech a na břiše, lze nazvat jako Anatomický atlas svalů pro rok 2008. Třetí Kurýr není až tak přestřelený jako druhý díl, i když několik scén, u kterých se automaticky zvedá nevěřícné obočí, by se našlo. Příběh snad nestojí ani za řeč, záporáci jsou nevýrazní a navíc film mohutně propaguje nastolený trend v akčních scénách zvaný ´rychlostřih´. Na druhou stranu mi to vadilo mnohem méně než v QoS, dvě největší bitky jsou sice zmasakrované střihačem, ale zároveň je občas zastavuje bullet time, a hlavně je v nich vidět, co se děje, koho a kam Jason kope, a že si právě vypomohl sakem, košilí, kravatou, či hasičákem. Všude kolem smykují luxusní bouráky, občas bourají, občas vybuchnou, občas se stávají jednostopými vozidly. Hustej soundtrack, hustě pihatá Rudakova, hustě nabušenej Statham. 95 minut relax pro neurony. 88 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(1.12.2008)

Tak tohle se teda dvakrat nepovedlo, melo me varovat, ze se zmenil reziser a misto Leterriera tu je nakej prasak, co ma jmeno jak transformer. Jednak pribeh se bere zbytecne vazne a tvari se desne komplikovane, fakt by naprosto stacilo, kdyby musel jet Frank z mista A do mista B a pritom se parkrat porvat, takle se to neskutecne utapi v mnozstvi kolikrat smesnejch dialogu a na akci zbejva jen minimum prostoru. V ty sice Statham ukaze, ze je porad neuveritelnej bouchac, ale diky zbytecne zbesilymu strihu sem si ji moc neuzil. A ani choreografie neni kdovijak uzasna, vetsinou si proste sunda kosily a kopama je sereze na jednu hromadu. A to uz vubec neumluvim o spouste chyb, predpokladam, ze kdyz proskoci oknem a rozkope ho na sracky, tak v dalsim zaberu by nemelo vypadat jako novy, stejnetak kdyz vypusti vzduch z pneumatik, tak asi v dalsim zaberu nebude zase uhanet a hlavne, ta myslenka na nemoznost se vzdalit od auta, ackoliv dobrej napad, tak je tu vyuzita jen kdyz se to tvurcum hodi, takze jednou popojde o kousicek a uz to varovne blika a jindy si bezi az nekam do prdele a nestane se nic. Takze celkove zbejva jen prumernej akcni film s nadprumernym Stathamem.(20.1.2009)

Kurýr je prostě kurýr .... Komu se líbil první díl, nepohrdne ani druhým a třetím.... Je to vlastně pořád jedno a to samé, ale mně se to prostě líbí. Jason Statham je pro takovou roli jako stvořený a určitě jich v budoucnu uvidíme více.(8.3.2009)

Soundtrack Alexandre Azaria: 1. Take Care of Them ,2. Set It On Fire ,3. M T Room ,4. Better Now, Darling? ,5. Back from the Grave ,6. Wherever You Were ,7. Home ,8. Drive Faster ,9. Hell Is Around the Corner ,10. Landscape ,11. Marseille ,12. Trans Boulogne Express ,13. Texas ,14. Pleased To Meet You ,15. Crazy Train ,16. I Wanna Be Your Dog ,17. One More Time,(10.6.2011)

• Hakha

Opět nepovedené pokračování, jež třetí díl je větší nuda než jsem si myslel. Olivier Megaton se snaží natočit akční sekvence jak Paul Greengrass, ale vůbec se mu to nepodařilo. Akční sekvence jsou nudně nezajímavé a když není akce, tak opět není o co stát. Natalya Rudakova mě přišla otravná a celé toto pokračování nemá ani zajímavě napsaného záporáka. Jedno velké mínus za mínusem, jedno velké plus je tvrďák Jason Statham a to je asi tak všechno, čekal jsem oddechovou zábavu, ale ta se nedostavila, mé hodnocení 1 hvězdička...(5.3.2009)

• - Na závěr jedné z akční scén, když se Frank Martin (Jason Statham) snaží na kole dohonit své Audi, skočí do vozidla, přičemž rozbije boční okénko vozu a řidiče vykopne ven. Později je však okénko opět v pořádku. (LiborGondek)

• - Pri príchode na benzínku hrá v aute hip-hop. Keď Valentína (Natalya Rudakova) vojde dnu, hrá tam nejaká ľudovka, ktorá však po strihu znie aj z auta. (Johnny.ARN)

• - Olivier Megaton se ve skutečnosti jmenuje Olivier Fontana. Umělecký pseudonym zvolil podle data narození. Když poprvé spatřil světlo světa 6. srpna 1965, bylo to zrovna dvacet let poté, co Američané svrhli atomovou bombu na Hirošimu. (Pumiiix)