Americký ninja

• slovenský

Americký nindža

Akční / Dobrodružný

USA, 1985, 95 min

Klasika akčního filmu. Nutno vidět v originálním znění, ne s tím typickým amaterským overdubem a 6-tou kopií nahrávky z RTL.(3.6.2002)

Málomluvný Joe mění filipínskou džungli na hromadné pohřebiště ninjů... Pro mě nesmrtelný dědeček všech ninjovských movies, videokazetu s tímhle snímkem (tehdy ještě dabovaným pouze jedním mužským a jedním ženským hlasem) přelouskal můj rekordér snad padesátkrát. Mnoho filmových obrazů si dodnes pamatuji tak zřetelně, jakoby mi visely zarámované na stěnách pokojíku. Tadashi Yamashita se proměnil v ninju více než zapamatovatelného - smrtícího a nečestného, který v bojích využíval nejenom zbraně stínových válečníků, ale rovněž nepovolený arzenál rychlopalných či laserových pomůcek, a proto se z hlubin džungle vynořil věrný uctívač bušidó Joe v podání Michaela Dudikoffa, který v jedné ze svých nejlepších rolí vystavil Černé hvězdě stopku chladným ostřím svého meče. Spousty soubojů, spousta ninjutsu. Plus duel Dudikoff vs James plný naražených zad, zahradních hadic a kbelíků.(15.4.2006)

No pro mě tenhle film videokult, jako pro hodně lidí z mojí generace není. Průměrný nikterak zapamatování hodný akční béčko z Mikem Dudákem jako mladým floutkem. Tenhle film holt na mě moc nepůsobí.50%(21.11.2014)

• Kass

Čistě z nostalgie. Pamatuji si jak jsme banda děcek seděli v tělocvičně, a nějaký chlápek tam donesl snad první video co jsem kdy viděl. A pak to začalo . . .(6.7.2004)

• MM_Ramone

V našich končinách nespochybniteľná VHS legenda. Béčkový film, s béčkovým hercom Michaelom Dudikoffom v hlavnej úlohe vojína Joe Armstronga. Absolutne nereálna akcia plná zúfalých bojových choreografií. Smiešne naivný scenár o ninjoch, ktorí bojujú ako totálni idioti. Hodnotenie tohto snímku je u mňa výrazne ovplyvnené nostalgiou. **(24.1.2008)

• - Počas filmu ani raz nezaznie priezvisko hlavnej postavy. (Johnny.ARN)

• - Počet mrtvých: 114. (Stefan_M)

• - V jedné ze scén Joe (Michael Dudikoff) opravuje auto a má špinavé ruce. Poté jej vyzve Jackson (Steve James) k boji, po němž má Joe ruce zcela čisté. (Raziel811)