poster

Stažení

 • Francie

  Désengagement

 • anglický

  Disengagement

 • český

  Uvolnění

  (festivalový název)

Drama

Francie / Izrael / Německo / Itálie, 2007, 109 min

Režie:

Amos Gitai

Scénografie:

Emmanuel de Chauvigny
(další profese)
 • Bluntman
  *****

  LFŠ 2008 Práce s mizanscénou. Stylizace Juliette Binoche po vzoru klasických hereček. Cameo režiséra. Důmyslně tlumené emoce. Významotvornost barev. Uvolnění v závěru. Jeden z nejlepších filmů "filmovky".(3.8.2008)

 • Tommassi3
  ***

  "Armáda.. Války.. K čemu to všechno je ??"(3.9.2015)

 • Mariin
  **

  Jeden z předlouhé řady izraelských filmů, kterými je naše země po roce 1989 bohatě zásobena. Jeho hodnota je jen v tom (za to ty dvě hvězdičky), že si můžeme představit život v Izraeli z židovského pohledu, zde konkrétně problematika stažení z pásma Gazy. Jinak je to takový ošklivý film bez myšlenky, bez naděje. Zvláště první hodina, odehrávající se zdlouhavě ve Francii, je imanentně dosti cynická; na city se trošičku zahraje až když se děj přesune do Izraele. Scénář je v začátku dosti nepřehledný, dá dosti práce zjišťovat, o co tvůrcům jde, až se nakonec ukáže, že vlastně sami nevědí, co chtěli říci. Na film se dle mého názoru dá dívat hlavně jako na dokument.(13.11.2011)

 • Marigold
  **

  Kdyby tolik péče, kolik je věnováno mizanscéně, bylo věnováno i ostatním prvkům vyprávění, jednalo by se o brilantní film. Takhle se jedná o amorfní guláš s neurotickou Julietta Binoche, při jejímž sledování jsem se nemohl zbavit dojmu, že na tak nijakou postavu vyplýtvala obdivuhodné množství uměleckých prostředků. To platí ostatně pro celý Gitaiův film.(28.11.2010)

 • Snorlax
  ***

  Ty dvě scény z Gazy jsou na deset hvězdiček, zbytek nudného a nepromyšleného filmu na dvě. Jako perličku lze uvést přítomnost stárnoucí sexbomby minulého století v džínách. Nejsem si jista, zda jsem Moreau vůbec kdy viděla v kalhotách a teď rovnou rifle...(30.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace