poster

Stažení

 • Česko

  Uvolnění

  (festivalový název)
 • Francie

  Désengagement

 • Německo

  Trennung

 • anglický

  Disengagement

Drama

Francie / Izrael / Německo / Itálie, 2007, 109 min

Režie:

Amos Gitai

Producenti:

Laurent Truchot

Scénografie:

Emmanuel de Chauvigny

Kostýmy:

Moïra Douguet
(další profese)
 • Snorlax
  ***

  Ty dvě scény z Gazy jsou na deset hvězdiček, zbytek nudného a nepromyšleného filmu na dvě. Jako perličku lze uvést přítomnost stárnoucí sexbomby minulého století v džínách. Nejsem si jista, zda jsem Moreau vůbec kdy viděla v kalhotách a teď rovnou rifle...(30.6.2012)

 • Mariin
  **

  Jeden z předlouhé řady izraelských filmů, kterými je naše země po roce 1989 bohatě zásobena. Jeho hodnota je jen v tom (za to ty dvě hvězdičky), že si můžeme představit život v Izraeli z židovského pohledu, zde konkrétně problematika stažení z pásma Gazy. Jinak je to takový ošklivý film bez myšlenky, bez naděje. Zvláště první hodina, odehrávající se zdlouhavě ve Francii, je imanentně dosti cynická; na city se trošičku zahraje až když se děj přesune do Izraele. Scénář je v začátku dosti nepřehledný, dá dosti práce zjišťovat, o co tvůrcům jde, až se nakonec ukáže, že vlastně sami nevědí, co chtěli říci. Na film se dle mého názoru dá dívat hlavně jako na dokument.(13.11.2011)

 • Aky
  ***

  Na filmu je nejzajímavější část, která je spíše dokumentem, jež mapuje samotné stažení z vybudovaných osad. Zbytek je velmi řídký příběh, značně odbytý a tím mnohdy nesrozumitelný, protože nelogický. Některé sekvence jsou protahované do té míry, že se lze těžko ubránit usínání. Škoda, námět byl skvělý.(23.12.2010)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $422,000(26.5.2010)

 • Malarkey
  **

  Film má výborný nápad, ale upadá hlavně díky tomu, že se v něm děje velkej houbeles. Především první půlhodina je skoro k pláči. Jenže když se hlavní hrdinka dostane do Izraele, okamžitě se film mění v daleko zajímavější drama s opodstatněnými scénami. Škoda jenom, že to režisér natočil tak nějak ledabyle a udělal si z toho osobní zpověď než vážnější film, který by mělo vidět daleko víc lidí, než si ve skutečnosti zasloužil.(11.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace