Pětidílný seriál o lásce, ďáblovi, lidském svědomí a inspekci v jezuitském klášteře s vloženými příběhy...

Epizody:
O staviteli chrámu cizinci Petrovi Parléřovi, staviteli chrámu a jeho smlouvě
O Mistru Hanušovi, zázračném horologiu a věrolomných konšelích
O alchymistovi Scottovi, Rudolfu II. a elixíru života
O Golemovi, topiči Markertovi a císaři šílenství
O katu Mydlářovi, strašlivé popravě a očarovaném meči (oficiální text distributora)

MarsMartin

Velice zajímavý historický seriál z rudolfinské Prahy se skvělým hereckým obsazením 90. let, v hlavní roli skvělý Boris Rösner. Seriál byl odvysílán po svém vzniku na ČT a nejsem si jist, že by byl později také reprízován. Nebyly na něj tenkrát příliš příznivé recenze... Mně osobně se líbí myšlenka seriálu, tj. propojit známější legendy s postavou ďábla, to vše v Praze na přelomu 16. a 17. století. ()

bloodcountes

Fakt zírám, že tu ještě není žádný komentář. Viděla jsem to pradávno, ale bylo to jedno z asi tří děl, které jsem si nechala nahrát na kazetu, i když jsem sama video neměla. Pro budoucnost. Přišlo mi, že je to něco, co by měly vidět děti ve školách jako povinnou výuku :)) Nemyslím si, že je to všechno úplně přesně podle pravdy (a co je?) ale aby to vzbudilo pozornost a zájem nebo aby to utvořilo alespoň nějaké základní povědomí pro lidi, co se narodí v české kotlině, by to mělo stačit. Mě osobně se to líbilo hodně avelmi ráda bych se na to ještě někdy podívala. ()