Nenarození

Nenarodení

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009, 85 min

• Webb

Tak toto byla slátanina snad všech duchařských odvětví, kde scénárista selhává a Goyer se to snaží vyžehlit, bohužel tak kvalitní režisér aby se mu to povedlo není, a tak se musíme spokojit pouze s malou špetičkou atmosféry a režie. 30%(21.4.2009)

Na rozdíl od většiny jsem se vůbec nenudil, i když námět není vůbec originální, stejně jako postupy odhalování zápletky (která místy hodně kolísá), použití zrcadel a lekaček. I tak se v těchto milionkrát viděných, takřka podobných scénách jde nalézt dobrý nápad. Posedlý vypadají skvěle, atmosféra nebyla rovněž k zahození. Odette Yustman bez komentáře ;-). Finálě bylo lehce odbité, ale pro mě je tento horor na slabších 7/10*(22.3.2009)

• HellFire

Další z těch hororů, u kterých se vlastně vůbec nebojíte.(15.3.2009)

Na horory expert nejsem, ale Nenarození nebyli zas tak špatní. Je pravda, že bylo nakombinováno páté přes deváté, ale to vám začne docházet asi až hodinu po filmu. K děšení byly použity (opět) děti a spousta lekavých efektů. Na můj vkus bylo příliš mnoho mrtvých. Podle mě počet mrtvých kvalitu hororu rozhodně nezvyšuje. V této branži je asi velmi obtížné vytvořit něco originálního, co by vám nepřipomínalo starší horory. U Nenarozených jsem našla několik originálních detailů, tak oceňuji alespoň snahu tvůrců malinko se odlišit. Hlavní roli nebudu raději moc komentovat... výkon Odette Yustman nebyl vůbec špatný, to ne, ale snaha udělat ji "co nejvíc sexy" a dostat ji do "nejúplejších kalhotek" na mě opravdu dojem neudělala.(13.3.2009)

• tron

„Dá sa to zabiť?“ – „Ale ono to už JE mŕtve.“ I keď NENARODENÍ z traileru vo mne vyvolali pocit, že by sa radi stali modernou satanskou klasikou typu VYHÁŇAČA DIABLA, po prvých desiatich minútach im i mne došlo, aká je to naivná predstava. Hoci počítačové triky v hororoch nemám rád, práve tých zopár pixelov je paradoxne tým najlepším, čo mizerná vymetačská snímka z produkcie Michaela Baya ponúka (dôchodca-pavúk). Inak bieda, rutina, klišé, strata času, trápne ľakačky, žiadny štýl, žiadna duša, žiadne srdiečko, ani milimeter snahy urobiť to trocha inak, po svojom, provokatívne, dráždivo, zaujímavo, originálne, kontroverzne, pôsobivo. Pokiaľ ste videli staré satanské okultné kulty a máte ich radi, určite sa vám to nebude páčiť (a Gary Oldman sa objaví až 20 minút pred koncom).(10.1.2011)

• - V kanceláři rabína Sendaka lze vidět cedulku s nápisem "When God made Man, She was Only Joking!" („Když Bůh stvořil člověka, pouze žertovala!“). (HellFire)

• - Jméno Sendak je odkaz na Maurice Sendaka, autora hororové klasiky „Where the Wild Things Are“. (HellFire)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 21. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)