Temná krajina

Thomas Jane

Tab Murphy

Geoff Boyle

Eric Lewis

Sympatický film, který svou lacinou noir formou leckoho odradí, ale někoho naopak navnadí. Bohužel poslední třetina se ale zvrhne v jedno velké nefunkční lynchovské wannabe.(15.2.2011)

• LiVentura

Trochu mi to připomnělo "Nájemníka", od jednoho původem polského režiséra... v té pointě.!! Podprůměr..(5.7.2013)

Záměr režiséra, který se zdaleka nepovedlo naplnit, je patrný téměř z každého záběru, každého dialogu... Temná krajina je filmem, který chtěl být výjimečný, chtěl šokovat a hrát si s divákovou myslí - místo toho zbyla jen nedomrlá thrillerová zápletka, průměrné herecké výkony a ucházející pointa v závěru. A Ron Perlman. P.S. Skvělá práce s kamerou.(28.5.2011)

Začátek dost nadějný na skvělý nápad na horor. Pak mě ovšem začali štvát záběry, které mi připomínaly komix a kvalita filmu začala ubývat. Ale když mladý pár narazil na podivného člověka, začalo se mi to dost zamlouvat a já jsem začínal chápat, že to neni úplný odpad. Když film došel k vyvrcholení, tak jsem byl v šoku, nevěděl jsem co se bude dít a jak film skončí (hodně překvapilo). ALe ten závěr? Jakože dobrý nápad, ale když si to vrátim zpátky, nedávalo my to prostě smysl. 49%(6.7.2012)

• eraserhead666

No, strávil jsem i tu digitální a klíčovou zadně projekční onanii, když mi došlo, že to asi nebude jen snaha ušetřit, ale i jakýsi pokus o "umění". Musím se přiznat i k tomu, že mě to příběhem docela strhlo a fakt jsem byl zvědavý, jak to skončí. Takhle levný, jednoduchý, podbízivý a bezpracný závěr jsem ale fakt nečekal a opravdu mě dost zklamal.(22.9.2013)

• - Thomas Jane v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

• - Po rozsáhlém průzkumu, který zahrnoval Kalifornii, Nevadu a Arizonu, bylo vybráno pro natáčení Nové Mexiko. Natáčení trvalo 25 dní. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Mezi filmy, kterými se Thomas Jane inspiroval, byl například The Hitch-Hiker (1953), Raw Deal (1948) či Zátah na Jižní ulici (1953). (Zdroj: ČSFD.cz)