poster

Temná krajina

 • USA

  Dark Country

 • Slovensko

  Tmavá krajina

Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA, 2009, 88 min

Režie:

Thomas Jane

Scénář:

Tab Murphy

Kamera:

Geoff Boyle

Producenti:

Ashok Amritraj
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LiVentura
  **

  Trochu mi to připomnělo "Nájemníka", od jednoho původem polského režiséra... v té pointě.!! Podprůměr..(5.7.2013)

 • klerik
  ***

  Napriek tomu, že Temná krajina pôsobí trochu nevyvážene (zbytočná akčná scéna, príliš lineárny dej), oplatí sa ju vidieť. Režisér s kameramanom majú slušne napozerané hitchcockovké filmárske postupy a dokážu vytvoriť obstojný pocit beznádeje a temnoty. Temná krajina je predovšetkým pre noirofilných divákov, ktorí chrochtali blahom napríklad aj pri podobne nedotiahnutom srbsko-americkom FILM NOIR... Ak máte radi STOPÁRA, môžte sa baviť aj teraz... ÚNOS je už ale iná liga...(6.2.2011)

 • vorheese
  ***

  Perfektní vizuální zpracování zkažené nedotaženým příběhem, který se celou dobu snaží působit civilně a "Mysteriozním" se po hříchu stane až v poslední minutě. Thomas Jane se toho nemusel tolik bát. Jinak dávám palec nahoru za exkurzi vztahem mezi mužem a ženou během deseti minut, která začíná poznáváním a plánováním budoucnosti a přes žhavou erotickou scénu se dostane až k vyčítkám, že to celé je JEHO chyba! :-D(7.11.2009)

 • Ruut
  *****

  Tak tohle byl masakr. Jako by Davidu Lynchovi někdo přikázal točit srozumitelně hororový snový psycho noir. Tohle se musí vidět v klidu a za tmy. Perfektní psycho o jednom autě, dvou pasažerech a něčem, co nikdo nechtěl vidět ani v tom nejděsivějším snu. A co je vůbec sen a co realita? ---- 95% snímku se odehrává v noci a naprosté tmě. A český plakát k filmu je totálně mimo.(20.2.2011)

 • Langy10
  ***

  Začátek dost nadějný na skvělý nápad na horor. Pak mě ovšem začali štvát záběry, které mi připomínaly komix a kvalita filmu začala ubývat. Ale když mladý pár narazil na podivného člověka, začalo se mi to dost zamlouvat a já jsem začínal chápat, že to neni úplný odpad. Když film došel k vyvrcholení, tak jsem byl v šoku, nevěděl jsem co se bude dít a jak film skončí (hodně překvapilo). ALe ten závěr? Jakože dobrý nápad, ale když si to vrátim zpátky, nedávalo my to prostě smysl. 49%(6.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace