Temná krajina

Thomas Jane

Tab Murphy

Geoff Boyle

Eric Lewis

SLOVENSKÁ DVD PREMIÉRA: NOVÝ ČAS = 5.11.2010 - vydanie do "pošetky". DVD bohužiaľ neobsahuje titulky. (5.11.2010)(5.11.2010)

Začátek nudný, že jsem to měl až chuť vypnout. Potom se to ale začalo rozjíždět a dostalo to slušný grády. Konec výborný. Pointa do toho krásně zapadla a ač jsem jí plně nepochopil byla šokující. Jako režijní debut vynikající. Grindhouseovský vizuál pěkný, herecké výkony taky slušné. Nemám důvod dát nízké hodnocení. 80%(21.10.2011)

Tak tohle byl masakr. Jako by Davidu Lynchovi někdo přikázal točit srozumitelně hororový snový psycho noir. Tohle se musí vidět v klidu a za tmy. Perfektní psycho o jednom autě, dvou pasažerech a něčem, co nikdo nechtěl vidět ani v tom nejděsivějším snu. A co je vůbec sen a co realita? ---- 95% snímku se odehrává v noci a naprosté tmě. A český plakát k filmu je totálně mimo.(20.2.2011)

• LihO

Veľmi úbohé spracovanie, ešte úbohejšie efekty. Bezduchý scenár, absolútne bez deja. Nízkorozpočtová kravina bez nápadu. Nič iné, len odpad.(14.2.2010)

Ponurý, zvláštní a dost divný. Kdyby se týhle látky ujal zkušenější režisér a vyškemral větší rozpočet, mohl by to bejt parádní mysteriozní thriller, který točí třeba mistr Lynch, nebo který kdysi točil Hitchcock. Takhle je to jenom nevýraznej režijní debut nezkušenýho Janea. Ale ono se z pěti milionů asi moc vytřískat nedá, takže v rámci nízkorozpočtovejch podprůměrnejch bijáků je tenhle jeden z těch povedenějších. Místy skvělá kamera, divná hudba a ne moc dobrej střih. Horší tři hvězdy.(4.10.2009)

• - Thomas Jane v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

• - Mezi filmy, kterými se Thomas Jane inspiroval, byl například The Hitch-Hiker (1953), Raw Deal (1948) či Zátah na Jižní ulici (1953). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Po rozsáhlém průzkumu, který zahrnoval Kalifornii, Nevadu a Arizonu, bylo vybráno pro natáčení Nové Mexiko. Natáčení trvalo 25 dní. (Zdroj: ČSFD.cz)