poster

Temná krajina

 • USA

  Dark Country

 • Slovensko

  Tmavá krajina

Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA, 2009, 88 min

Režie:

Thomas Jane

Scénář:

Tab Murphy

Kamera:

Geoff Boyle

Hudba:

Eric Lewis
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • numi
  ***

  Sympatický film, který svou lacinou noir formou leckoho odradí, ale někoho naopak navnadí. Bohužel poslední třetina se ale zvrhne v jedno velké nefunkční lynchovské wannabe.(15.2.2011)

 • PauloZ
  **

  Že to bude až tak, to jsem opravdu nečekal. Béčko (jestli vůbec) každým coulem! Co záběr, to jiné nasvícení scény a kinematografický bug, takže když se na to pak díváte, tak to vypadá, jak starý film natočený před plátnem. O postprodukci se nebudem bavit. To už já bych tam zvládl nalupat vkusnější pozadíčka. Dějově to zas taková bída není a od scény na odpočivadle se to celkem rozjede. Já jsem si to v rámci možností a na úkor toho nespočtu laciných, ale velmi laciných záběrů vcelku užil a nejednou se zasmál. Takže zas taková nuda to neni. Napětí se nějaké taky najde a konec probere mozkové závity, ale nevyznávám konce bez konce. Jazzová hudba je dobrá a dává znát, že to Thomas Jane nemyslel až tak vážně. Proč se do toho nechal ukecat Ron ovšem nechápu, ale potěšil mě. 3D totálně zbytečné, chvílema je ho až moc a taky by mě zajímalo na kolik tahle laciná sranda mohla vyjít. Tipuju, že plus mínus kotrmelec.(3.3.2012)

 • bassator
  *

  Film bez jakéhokoliv smyslu, bez jakýchkoliv logických souvislostí, s příšernými hereckými výkony. Takto to dopadne když se sám o sobě špatný herec obsadí do role režiséra a zahraje si k tomu i hlavní roly. Jediná věc proč film nehodnotím odpadem je zajímavý (ač absolutně nelogický) závěr a "relativně" napínavá atmosféra filmu... - 5. 1. 2012 - 10%(5.1.2012)

 • SeBig
  *

  Film od začátku nudný jak kráva, pak prstění v autě, efekty na přes držku a ten závěr naprostá filmová encefalitida..snad jediný co se mi libilo, bylo to když nabrali toho zombieka do auta a on se začal smát a chtěl zapálit cigáro.(30.10.2012)

 • klerik
  ***

  Napriek tomu, že Temná krajina pôsobí trochu nevyvážene (zbytočná akčná scéna, príliš lineárny dej), oplatí sa ju vidieť. Režisér s kameramanom majú slušne napozerané hitchcockovké filmárske postupy a dokážu vytvoriť obstojný pocit beznádeje a temnoty. Temná krajina je predovšetkým pre noirofilných divákov, ktorí chrochtali blahom napríklad aj pri podobne nedotiahnutom srbsko-americkom FILM NOIR... Ak máte radi STOPÁRA, môžte sa baviť aj teraz... ÚNOS je už ale iná liga...(6.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace