Temná krajina

USA, 2009, 88 min

Thomas Jane

Tab Murphy

Geoff Boyle

Byly by to asi jen 2 hvězdy, ale za originální zpracování a oblíbenkyni Lauren German jdu výš. Příběh je nijaký ale za to atmosféra je na velmi dobré úrovni plus nějaké ty vychytávky z toho dělají docela slušnou podívanou.(6.7.2012)

Jsem trochu zmaten koncem, který moc nevysvětluje a člověk si ho musí vyložit po svém. Jinak má tenhle nízkorozpočtový film určitou dávku atmosféry a zvláštní stylizaci, kdy klíčované pozadí je opravdu hodně do očí bijící (částečně způsobené i tím, že to bylo natáčeno v 3D, ale film šel rovnou na DVD, takže ho ve stereo formátu patrně nikdo neviděl) a triky jsou celkově nízko, že na to člověk ani moc nenadává. Slabší bratříček povedenějšího Dead End, přesto sympatických 6/10.(15.12.2009)

• Tuax

Teprve snad na pátý pokus co jsem to rozkoukal, jsem byl schopen to vidět až do konce. Je to natočeno pro mě hodně odrazujícím způsobem. Navíc ta vizuální stylizace, pomalost jednání, dialogů, taková účelná vláčnost moc mi to nesedlo. Je to dost špatné, když prakticky celý film čekám jen na konec. Potešil mě v tom tak akorát Ron Perlman. Je to psycho, ale že by mě závěr odrovnal to vůbec. Už pár věcí předtím naznačovalo, že by se mohlo jednat o zpracování smyčky. Ne moc povedeném. 3/10(20.7.2013)

• bassator

Film bez jakéhokoliv smyslu, bez jakýchkoliv logických souvislostí, s příšernými hereckými výkony. Takto to dopadne když se sám o sobě špatný herec obsadí do role režiséra a zahraje si k tomu i hlavní roly. Jediná věc proč film nehodnotím odpadem je zajímavý (ač absolutně nelogický) závěr a "relativně" napínavá atmosféra filmu... - 5. 1. 2012 - 10%(5.1.2012)

• Campbell

A sakra tohle Janeovy nějak moc nevyšlo. Je sice fajn že se snažil spojit několik žánrových subžánrů, ale celý jako celek to moc nefunguje. Navíc celý prostředí díky těm efektům je neobyčejně hnusné. A plno scén byly naprosto tragické(prstění za volantem). Jediné co stojí za zmínku je právě Jane kterej je charismatickej a umí hrát a Perlman kterej je prostě řízek. Ale bohužel film spíše zklamal, nevím jestli tím že je až moc levnej a hraje si navíc, nebo prostě tím že je jinej. Nic moc.(15.2.2012)