Temná krajina

Tab Murphy

Geoff Boyle

Ashok Amritraj
  • LiVentura

Trochu mi to připomnělo "Nájemníka", od jednoho původem polského režiséra... v té pointě.!! Podprůměr..(5.7.2013)

Napriek tomu, že Temná krajina pôsobí trochu nevyvážene (zbytočná akčná scéna, príliš lineárny dej), oplatí sa ju vidieť. Režisér s kameramanom majú slušne napozerané hitchcockovké filmárske postupy a dokážu vytvoriť obstojný pocit beznádeje a temnoty. Temná krajina je predovšetkým pre noirofilných divákov, ktorí chrochtali blahom napríklad aj pri podobne nedotiahnutom srbsko-americkom FILM NOIR... Ak máte radi STOPÁRA, môžte sa baviť aj teraz... ÚNOS je už ale iná liga...(6.2.2011)

Perfektní vizuální zpracování zkažené nedotaženým příběhem, který se celou dobu snaží působit civilně a "Mysteriozním" se po hříchu stane až v poslední minutě. Thomas Jane se toho nemusel tolik bát. Jinak dávám palec nahoru za exkurzi vztahem mezi mužem a ženou během deseti minut, která začíná poznáváním a plánováním budoucnosti a přes žhavou erotickou scénu se dostane až k vyčítkám, že to celé je JEHO chyba! :-D(7.11.2009)

Tak tohle byl masakr. Jako by Davidu Lynchovi někdo přikázal točit srozumitelně hororový snový psycho noir. Tohle se musí vidět v klidu a za tmy. Perfektní psycho o jednom autě, dvou pasažerech a něčem, co nikdo nechtěl vidět ani v tom nejděsivějším snu. A co je vůbec sen a co realita? ---- 95% snímku se odehrává v noci a naprosté tmě. A český plakát k filmu je totálně mimo.(20.2.2011)

Začátek dost nadějný na skvělý nápad na horor. Pak mě ovšem začali štvát záběry, které mi připomínaly komix a kvalita filmu začala ubývat. Ale když mladý pár narazil na podivného člověka, začalo se mi to dost zamlouvat a já jsem začínal chápat, že to neni úplný odpad. Když film došel k vyvrcholení, tak jsem byl v šoku, nevěděl jsem co se bude dít a jak film skončí (hodně překvapilo). ALe ten závěr? Jakože dobrý nápad, ale když si to vrátim zpátky, nedávalo my to prostě smysl. 49%(6.7.2012)