Cesta samuraje

Scénografie:

Dan Hennah

Kostýmy:

James Acheson

Lákavá kombinace ronina a Divokého západu je hodně barevná a stylizovaná. A tak trochu "tarantinovská". Je na co se dívat, i když snaha rozehrát hlubší drama není na místě a chtělo by to více, jinak dost povedené, propracované akce. 7/10(16.4.2011)

Zajímavě, až komicky, na někoho může působit nápad umístit samurajského bojovníka do westernového prostředí. Jinak je to průměr. Už to tu několikrát bylo - jeden proti přesile a nepřátelé si sami nabíhají na meč. Místy je hezká hravá kamera - detaily kulky, meče, změna barevného filtru u některých scén; je to efektní, ale děj to nenahradí. Nebít Kate, tak není na co koukat. # příběh 4 | hudba 6 | humor 1 | akce 5 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(10.8.2011)

• Tsukikage

Bylo to hrozné. Nemám rád míchání japonské a americké kultůry na půdě ameriky. Nejvíce jsem asi strhnul za ty souboje. Bojovali jako naprostí začátečníci, kteří poprvé drží meč v ruce. S takovouhle technikou není možné dosáhnout takové rychlosti. A ten starouš, co s ním bojoval před koncem, by měl po souboji tak tupej meč, že by s ním mohl řezat leda tak máslo. Šermířské schopnosti nulové, jak u hl. hrdiny, tak u jeho protivníků, tam byly ještě zhoršeny, aby je mohl snáze zabíjet. Jedná hvězda snad jen za tu smrt toho dustojnickýho hajzla.(28.5.2013)

Nemastný, neslaný, divný a tichý je tento film. Ve stylu Tarantina zde tečou litry krve, což je v dnešní době děsně "kůl", ale krom celkem ucházejících bojových scén divák nenalézá zhola nic zajímavého. Zapnul jsem to, dokoukal a pak jsem si říkal, že to vlastně tak špatné nebylo. Jen o ničem. Osamocený mstitel, který stál proti hordám nepřátel, to už jsme tu měli nesčetněkrát. Označil bych to za nízkorozpočtovou komorní karikaturu a směs Tenkrát na východě a Kill Billa. Neurazí, nenadchne, nic nevypoví, ale přesto skrovně pobaví. Minimálně pár opileckých scén Geoffreyho Rushe je k pousmání. 55%(23.10.2014)

Docela fajn překvápko, dostal jsem se k tomu náhodou. Má to zajímavý mix reálií v příběhu, stejně jako dost netradiční kombinace zemí vzniku filmu. Celée tak trochu tragická opera o životní cestě, která je dlážděná krví. Líbil se mi mix herců, i styl meče, pistole a kulomet mě v těchto podáních vždy potěší a scéna kdy kosil nepřátele i vlastní byla moc fajn. Jako ve finále neustále nabíhaly davy a davy a umíraly davy a pořád tam bylo dost a dost nepřátel. jenže to k tomuto prostě patří, je to součástí stylu pojetí takovýchto filmů. Chyběla mi v tom větší procítěnost, bylo to takové příliš chladné a to mi tam nepasovalo. Každopádně jsem se párkrát slušně nasmál a bavil, takže u mě 8/10(12.1.2012)

• - Zatímco obyvatelé městečka očekávají příjezd plukovníka a jeho mužů, můžete si povšimnout jejich vybraných oděvů, kostýmů a pitoreskních doplňků, a právě zde lze objevit černý šátek obvázáný kolem Ronova (Geoffrey Rush) krku, který z jeho krku v následném boji záhadně zmizí. (Conspi)

• - V průběhu boje mezi obyvateli městečka a plukovníkovými muži si lze povšimnout Ronalda (Geoffrey Rush), jak svoji výstavní kulovnici láduje náboji holým palcem, kdežto v záběru následujícím bezprostředně poté, kde pálí jednu ránu za druhou, se na jeho rukou nacházejí černé kožené rukavice. (Conspi)

• - Je možné všimnout si, že malba na stěně salónu je parodií obrazu francouzského malíře Edouarda Maneta "Dejeuner Sur L'Herbe", kterou tvůrci filmu upravili k obrazu svému. (Conspi)