Cesta samuraje

Dan Hennah

Kostýmy:

James Acheson
  • Flipper

Rákosník Čierny havran, si urobí v 19. storočí luxusnú dovolenku na divoký západ, lebo jeho 200 členný klan ohrozuje 2 ročná princezná. A ako! Dokáže hádzať kamienky do dvoch metrov! Nehľaďme na prípadné straty, treba rýchlo brúsiť katany a poďho podrezať pár cowboyov. Ak si akciu predstavujete ako Céčkvé 300 a vášmu srdcu je blízky humor, keď černoch lilipután chytá chlapcov za gule, budete spokojný. Teším sa na pokračovanie, kde polročné teľa pestuje baklažány na mesiaci, a musí svoje pole obrániť pred bandou jednonohých nacistov.(27.3.2011)

Příjemná béčková slátanina s áčkovým obsazením, kterému vévodil luxusní padouch v podání Dannyho Houstona. 65%(27.6.2011)

• m@rz

Očekával jsem od filmu spoustu řezání, rvaček a bojových umění. Většinu filmu se však díváte na nudně vyhlížející napodobeninu westernového městečka, ve kterém se nic neděje a jen čekáte na konec filmu a doufáte, že finální řezačka bude stát za to.(28.3.2011)

Uklidněte se a poslouchejte. Toto je příběh o smutný flétně, smějícímu se dítěti a plačícím meči. CITÁT - Jsi pomalejší než melasa v lednu.......... Vizuálně krásné prostředí, souboje, čest, zrada a pomsta. To je příběh válečníka, který se stal nejlepším šermířem v historii a pak přišel na to, že to možná bylo zbytečné. Sbalil dítě a odjel na západ. Zde se začal učit, to co už měl dávno umět. CITÁT - Je lepší vidět něco růst, než to kosit........ Tanec nožů ve 35 minutě je nádherný a obsahuje i mou oblíbenou kamerovou scénu. Kamera se zde otáčí okolo ústřední dvojice až se z toho divákovi motá hlava. CITÁT - Už se ti zastavilo srdce?........ Zápletka okolo 44 minuty se mi osobně moc nelíbila. Připadala mi zbytečná. Akorát probudila "plačící meč", což vlastně byl jediný účel této scény. Příběh by tak totiž nemohl pokračovat. Pak se vkrade i fenomén zvaný láska. CITÁT - Udělala jsi to, co jsi udělat musela........ No a od té scény ve 44 minutě ztratil děj příběhu tempo a začal být chvilkama i nudný. Ve své třetí části se však vrací ten původní rytmus a vše se zase rozjede. V 66 minutě si můžeme vychutnat jakousi parodii na Japonské stínové divadlo, což je nepochybně krásná scéna. Také je boží průchod nejlepšího šermíře v historii městem. Příběh má několik finálních soubojů. Povedená je hudba, kterou dělal Jovier Navarrete a v neposlední řadě i kamera - Woo Hyung Kim.(31.3.2013)

Dobrý nápad ale až zbytečně syrově zpracovaný film. 50%(2.10.2012)