poster

Cesta samuraje

 • Nový Zéland

  Warrior's Way, The

 • anglický

  Laundry Warrior

Western / Akční / Fantasy

Nový Zéland / Jižní Korea / USA, 2010, 96 min

Režie:

Seung-mu Lee

Scénář:

Seung-mu Lee

Kamera:

Woo-hyung Kim

Producenti:

Michael Peyser

Scénografie:

Dan Hennah

Kostýmy:

James Acheson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ****

  K asijské kinematografii mám velmi podobný vztah jako k asijské kuchyni. Něčemu jsem na chuť přišel hned a od té doby jsem si to několikrát zopakoval (Akira Kurosawa, John Woo, kachní prsa po pekingsku, kung pao...), k něčemu bývám dost opatrný (komedie, různé nudle na různý způsob...) a něčemu se raději vyhýbám (anime, sushi a další mořské potvory). Takže film Cesta samuraje (to je zase název!) byl velkou neznámou. Naštěstí ale dopadl dobře, a to nadmíru. Komedie to není, ale nadsázky je v něm habaděj, vizuálně jde o nádherně přestylizovanou podívanou barevnou málem jako Limonádový Joe, akční scény jsou záměrně přehnané a díky tomu mohou být i nápadité, hlavní hrdina je spíše nemluvný, což je ale dobře, neboť mluvení obstarávají jeho spolu- a protihráči v podání okouzlující Kate Bosworth, zpitého Geoffreyho Rushe a slizkého Dannyho Hustona. Pakliže v Itálii vznikl spaghetti western, mohl by tohle být western nudlový. Velká zábava, jen to neberte vážně.___P.S. Společnost Intersonic tentokrát mile překvapila. Na obalu DVD se totiž píše, že české titulky neobsahuje, nicméně tam jsou.(9.9.2015)

 • Lord.Jim
  ***

  Takovej zvláštní film (ne v tom dobrém slova smyslu) kdy na něco čumíte, ani vás to neštve ani netěší, nějak to plyne a pak je konec a druhej den ráno přemýšlím, na co jsem vlastně koukala. Není to špatný, ani to neurazí, ale celkově tak nějak na hovno.(27.11.2011)

 • joehot
  ***

  Plněbéčková zábava.(8.7.2013)

 • kalap
  **

  No, taká trápna, trapošina, kde neuvidíte nejaké skvelé súboje, ale lietajúceho samuraje, ktorý tancuje v lufte a jednou otačkou skosí naraz dvadsať byvalých kamošou a zachraňuje dieťa a tancuje a kosí ďalej, až kým ho smrť nerozdelí. A tak si spolu zaspievajme: tank, tank , tachachaank, na východe vyšla hviezda narodil sa Mao Cetung z malej chýži vyšiel z ryži sám náš vodca Mao cetung, rozbili sme okno a dostali sme šek, musel ho zaplatiť sám Čankajšek, tank tachaaank.(27.11.2011)

 • Morholt
  ***

  Příjemná béčková slátanina s áčkovým obsazením, kterému vévodil luxusní padouch v podání Dannyho Houstona. 65%(27.6.2011)

 • - Je možné všimnout si, že malba na stěně salónu je parodií obrazu francouzského malíře Edouarda Maneta "Dejeuner Sur L'Herbe", kterou tvůrci filmu upravili k obrazu svému. (Conspi)

 • - Zatímco obyvatelé městečka očekávají příjezd plukovníka a jeho mužů, můžete si povšimnout jejich vybraných oděvů, kostýmů a pitoreskních doplňků, a právě zde lze objevit černý šátek obvázáný kolem Ronova (Geoffrey Rush) krku, který z jeho krku v následném boji záhadně zmizí. (Conspi)

 • - V průběhu boje mezi obyvateli městečka a plukovníkovými muži si lze povšimnout Ronalda (Geoffrey Rush), jak svoji výstavní kulovnici láduje náboji holým palcem, kdežto v záběru následujícím bezprostředně poté, kde pálí jednu ránu za druhou, se na jeho rukou nacházejí černé kožené rukavice. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace