Cesta samuraje

Seung-mu Lee

Woo-hyung Kim

Kostýmy:

James Acheson

Mnohem zábavnější mečovanda než u Sucker Punch... navíc je to velice povedený debut režiséra, kde jsou zpomalovačky a cool záběry na správných místech... Když se postavy mezi sebou nemordujou na kousíčky, tak se stále jedná o nenudící se podívanou, odlehčenou několika funny momenty… navíc k tomu připočtu výtečně hvězdné obasazní s roztomilou Kate Bosworth a závěrečný masakr, tak nemohu hodnotit jinak než 4 hvězdičky…(8.4.2011)

• Flipper

Rákosník Čierny havran, si urobí v 19. storočí luxusnú dovolenku na divoký západ, lebo jeho 200 členný klan ohrozuje 2 ročná princezná. A ako! Dokáže hádzať kamienky do dvoch metrov! Nehľaďme na prípadné straty, treba rýchlo brúsiť katany a poďho podrezať pár cowboyov. Ak si akciu predstavujete ako Céčkvé 300 a vášmu srdcu je blízky humor, keď černoch lilipután chytá chlapcov za gule, budete spokojný. Teším sa na pokračovanie, kde polročné teľa pestuje baklažány na mesiaci, a musí svoje pole obrániť pred bandou jednonohých nacistov.(27.3.2011)

• LihO

Neviem koho sa tvorcovia snažili nakŕmiť tým lacným klišé, no ja som sa z toho nenajedol... Samuraj, ktorý odkráča z Číny do Texasu aby sa zmenil na Doktorku Quinnovú, ktorej kvetinkovú záhradku zničia kone a tak všetkých pozabíja - scenárista si buď nevzal prášky alebo si ich vzal priveľa... nebyť toho luxusného grafického spracovania tak neviem neviem... a pritom to začínalo tak sľubne... ivan bohatyr to vystihol dokonalo: "Kill bill zahrádkář a pipi dlouhá punčocha"(20.11.2011)

To je tak těžký udělat obyčejný drsný béčko s řezníkem v hlavní roli? já myslim, že to tak těžký nebude, v 80tých, 90tých letech by z tohohle udělali řežbu, kterou bych si se všim všudy užil, i když by to bylo stupidní třeba, dneska je to bohužel jen vcelku nudná kravina, kde si člověk užije trochu akce na začátku, to je asi to nej, co lze za celej film vidět a pak se z hlavního maséra stane pradlena a chůva a pořádný akce se dočkáme až na konci, kde sice pochcípá hromada lidí,ale člověka spíš zajímá jak je možný, že do boje jde 50 lidí, pochcípá jich 100 a ještě 50 zbyde než jak ta celá akce vypadá. Bohužel navíc musim opět konstatovat, že to vypadá jako Jonah Hex, což je průser, navíc Rush je tady k ničemu a Bosworth jen na pokoukáníčko, což je fajn, ale využitelnost ve filmu taky celkem nic moc a hlavní záporák nudnej pedofilní klaun.(3.4.2011)

Vizuálně i příběhově o něčem jiném, než na co jsme v poslední době zvyklí. Žádné válečné drama s velkolepými bitvami a srdce rvoucí romantický příběh. Nic takového. Cesta válečníka je oděna v kabátě 300: Bitva u Thermophyl a za doprovodu tónů opery a s batoletem na zádech kosí jednoho nepřítele za druhým. Solidní casting a určitá syrovost zapadlého pouštního městečka dodávájí ten správný nádech neklasického westernu se samuraji. 70%(19.6.2011)