Cesta samuraje

Dan Hennah

Kostýmy:

James Acheson
  • kalap

No, taká trápna, trapošina, kde neuvidíte nejaké skvelé súboje, ale lietajúceho samuraje, ktorý tancuje v lufte a jednou otačkou skosí naraz dvadsať byvalých kamošou a zachraňuje dieťa a tancuje a kosí ďalej, až kým ho smrť nerozdelí. A tak si spolu zaspievajme: tank, tank , tachachaank, na východe vyšla hviezda narodil sa Mao Cetung z malej chýži vyšiel z ryži sám náš vodca Mao cetung, rozbili sme okno a dostali sme šek, musel ho zaplatiť sám Čankajšek, tank tachaaank.(27.11.2011)

Hodně sympatické béčko, ve kterém se mlčenlivý samuraj dostane do westernového městečka a vznikne z toho pěkná polízanice. A to polízanice celkem zábavná. Celý se to totiž nebere vůbec vážně, režie sympaticky odsejpá a vizuál se povedl, i když místy už mi ty neustále zpomalovačky lezly krkem. Je pravda, že při některých dialozích mezi Kate Bosworth a Jangem (nebo spíš jejím monologem a jeho neustálým čuměním) to skřípe, ale když se ke slovu dostane akce, tak si není na co stěžovat. Obzvláště poslední půl hodinu, ve které se mimojiné utkají samurajové s pistolníky a umře při tom neskutečně moc lidí, jsem si nehorázně užil. Škoda, že Dong-gun Jang nepobral více charismatu a vynikající Geoffrey Rush nedostal více prostoru. Aspoň, že Danny Huston si toho záporáka skvěle užil. Velmi příjemné překvapení, které si bez problémů pustim ještě víckrát. 70%(30.3.2011)

• Skip

Dost pitomý a místy hodně kýčovitý film. Ne že by se to s vypnutým mozkem nedalo odkoukat, ale co z toho?!(11.10.2012)

Překvapivě koukatelný oddechový hybrid, pro mě atraktivní výraznou korejskou účastí. V poslední třetině atakuje kombinací Geoffreye Rushe, solidního záporáka, hezkých obrázků a efektní akce 4 hvězdy. Škoda užití přemíry lacině vypadajícího CGI a faktu, že Jang Dong-gun není v úloze mlčenlivého swordsmana tak výrazný jako v některých svých starších korejských rolích... 6-7/10(28.3.2011)

• Tsukikage

Bylo to hrozné. Nemám rád míchání japonské a americké kultůry na půdě ameriky. Nejvíce jsem asi strhnul za ty souboje. Bojovali jako naprostí začátečníci, kteří poprvé drží meč v ruce. S takovouhle technikou není možné dosáhnout takové rychlosti. A ten starouš, co s ním bojoval před koncem, by měl po souboji tak tupej meč, že by s ním mohl řezat leda tak máslo. Šermířské schopnosti nulové, jak u hl. hrdiny, tak u jeho protivníků, tam byly ještě zhoršeny, aby je mohl snáze zabíjet. Jedná hvězda snad jen za tu smrt toho dustojnickýho hajzla.(28.5.2013)