Jste režisér, který začínal u diváckých žánrových filmů, ale chcete se etablovat jako uznávaný tvůrce, který získává ceny na festivalech a je chválen domácí i zahraniční kritikou. Co uděláte? Z kola současnosti, na kterém blonďaté kobyly dostávají orgasmy, přesedláte do minulosti, přičemž pokud jste Němec, budete se zabývat otázkou nacismu. Pak už nesejde na tom, že styl je natolik nevýrazný, že zapadá mezi lepší televizní evropský průměr a že se ve vyprávění objevují nesmírná klišé, vše je schématické a fikční svět není dostatečně soudržný, protože máte silné téma, které redukujete do podoby jednoduché teze tak, aby zamýšlený klubový snímek byl přijatelný pro co nejširší diváckou obec. Jo, a zapomněl jsem dodat, že se jmenujete Dennis Gansel a váš nejlepší film zůstane teenagerovská komedie o ženském orgasmu, protože z ambiciózních průměrů se žádný cinefil neudělá. Ani na kole.(9.4.2010)

Jak zdanlivě málo stačí k ovládnutí mas. Strhující, velmi zajímavý film. Přestože německou tvorbu moc nesluduji tak alespoň jeden film ročne si vyberu a mrknu na něj, a už poněkolikáté jsem nešlápl vedle, takže zřejmě ti Němci točit filmy umějí taky.(27.2.2009)

Nechala jsem se nalákat na výborný plakát, zajímavé recenze a vesměs kladné komentáře uživatelů, no a samozřejmě a to hlavně, vysokým hodnocením. Čekala jsem snímek, který mi vyrazí dech, čekala jsem film, který budu vnímat jako vymykající se dílo od ostatních a snad možná i trošku dílo, které si ráda pustím i v budoucnu nebo ho ráda doporučím. Nic z toho se nestane, protože jsem zklamaná a snímek pro mě nemá vetší hloubku a celkově se mi zdál průměrný a ani nijak zvlášť dobře zahraný. Chápu úmysl, s jakým šli tvůrci na diváky, ale dle mého se dal tenhle opravdu originální námět zpracovat o 100% lépe. // První půlhodina filmu je velmi, velmi slabá a pro mě byla i téměř nesnesitelně nudná, poté to nabralo ten spravný směr, přesto výš hodnotit nemůžu.(7.10.2008)

• - Film je adaptací románu Todda Strassera, který vychází ze skutečného sociologického experimentu z roku 1969 na střední škole v Palo Alto v Kalifornii. (conejo)

• - Ve filmu jsou zachyceny některé prvky z příběhu Stephena Kinga "Apt Pupil" z roku 1982. (Terva)

• - Po deseti týdnech od uvedení do kin vidělo film v kinech přes 2,3 milionu diváků. (Wild_man)