Poučili jsme se z historie? Na to se snaží odpovědět Die Welle, film krásně ukazující, jak snadno jde s lidmi manipulovat. Dost mrazivé je, když si představíte, že by se chyby minulosti mohly znovu opakovat, protože jak film napověděl, tak je to skutečně dost pravděpodobné Stačí prostě správnému člověku vnuknout správný nápad. Stačí jen jeden člověk, který se ozve. Dnešní generace se o to, co bylo, nezajímá, mladí prostě chtějí někam patřit a být něčeho součástí a už jim nezáleží na tom, jaké jsou další okolnosti, nebo jestli bude někomu ublíženo. Opravdu zajímavý německý film, i když bych i tak neřekla, že nejlepší. Doporučuji všem! Po shlédnutí už jen tak neřeknete "Fašismus,diktatura? To by se dneska stát nemohlo"...(2.9.2012)

Nejstrašnější věci vznikají z nepatrných myšlenek a na počátku laviny je jedna vločka sněhu. Pokud -ismy opustí oblasti umění a vejdou do politiky, vždy je to malér!(8.2.2011)

Tak konečně naše škola vybrala nějaký kvalitní film, na který nás poslala. Zfanatizování a zmanipulování studentstva je sice dost urychleno pro potřebu 100 minutové stopáže, ale svůj účel plní. Vlna nepřekvapí, vyústění je odhadnutelné v podstatě od začátku, ale stejně je posledních dejme tomu pět minut opravdu silných.(7.11.2008)

Rozpočet €5miliónovTržby Celosvetovo $32,350,637▐ aj Nemci dokážu občas prekvapiť a tento krát sa pustili s témou úplne na svoju kožu, záverom to pekne graduje, zaujalo /60%/(15.11.2013)

Nemyslím si, že by film mohl mít poučný charakter. Jak bylo vidět, skupina vznikla pozvolna a nikdo nečekal, že by se situace mohla takto vyhrotit. Ale oheň se blbě hasí. Přesto bych byl pro, aby se tohle ještě s Klass pouštělo studentům na středních školách jako odstrašující příklady.(21.8.2011)