Princezna a žabák

Princezná a žaba

Animovaný / Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 2009, 94 min

• iamek

Klasický Disney animovaný muzikál. Nic víc nic míň ...(30.5.2010)

Nechápem to nízke hodnotenie- po rokoch sa nakrúti konečne klasická 2D disneyovka plná krásnej naivity, mäkučkej animácie, zábavných postavičiek, oscarových piesní, predvídateľného deja, víťazstva dobra nad zlom a vtipu bez popkultúrnych odkazov (to sa už dnes veru nevidí)- a nedosiahne ani 70%? (písané 19.2.2010). Žeby už boli všetci prejedený tohto neodolateľného (a falošného) disneyho sveta? Možno. Ja ale ani zďaleka. Navyše keď tentokrát Disney zasadil príbeh do krásneho New Orleans, plného jazzu a pridá hláškujúceho žabiaka, som ochotný odpustiť aj to, že príbeh bol po hodine len umelo (pomocou ďalších, nie veľmi vydarených, vedľajších postáv- napr. lovci) predĺženou cestou k finále. 85%(19.2.2010)

Moderní změť efektů a rychlost sekvencí není moc dobrá volba. Ale můj 7 letý syn hodnotil kladně a v citových scénách reagoval překvapivě vyzrále. Tím pádem nemám co dodat. Chraňme si dítě v nás, je to nejvzácnější dar. (Ne-yo Never knew I needed you.)(31.10.2010)

Je celkem radost se v roce 2014 dostat k pět let starýmu animáku, který vypadá úplně stejně, jako Popelka ze 40. let.To na animácích od Disneyho miluju asi nejvíc, že i v týhle době na vás dýchnou tou přenádhernou starou kresbou.Co se týče příběhu je to klasické klišé, podle šablony kterou si Disney drží už po generace.Tahle doba postrádá tak dobrého tvůrce, jakým byli Clements s Muskerem v dobách, když vytvořili nejlepší animák a to Aladina.Dal bych víc, ale ty písničky sou otravnější než obvykle.60%.(20.2.2014)

Od začiatku mi to prišlo ako variácia na zápletku zo SHREKA. 2D formát sa mi na plagatoch tiež úplne nepozdával. A keď som počul, že tam bude kopec pesničiek, začal som sa báť. Napriek tomu, že v prvej pol hodine sa naozaj spieva trochu viac, je to dobrý film. Dostatočne vtipný, dostatočne disneyovský a určite aj postačujúco hlboký. A má pár zaujímavých režisérsko-výtvarných nápadov. Scenár nie je tak prepracovaný ako pri väčšine pixaroviek, má však (po úvode) slušný spád a kopu vtipných postavičiek. Neviem, či ma okúzlila nostalgia, ale takto prirodzene sympatické a ľudské zvieratká som v rozprávke už dlho nevidel. Vitaj späť Disney!!!(9.3.2010)