Princezna a žabák

Princess and the Frog, The

Princezná a žaba

Animovaný / Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 2009, 94 min

Kouzelná animace, nápaditá čísla... a to je, bohužel, vše, kvůli čemu stojí vyrazit do kina. Kromě toho už Princezna se žabákem nabízí jen velmi vratkou romantiku, otravné ženské postavy (od té hlavní až po tu úplně nejvedlejší) a až příliš průměrný scénář, jemuž na rozdíl od animátorů dojdou nápady po 10 minutách. Škoda, těšil jsem se víc než na všechny pixarovky dohromady.(30.12.2009)

Další sterilní "disneyovka". Největšími nedostatky jsou pro mě nevýrazný děj a prázdné dialogy, naopak oceňuji návrat ke klasické animaci, která v současné laciné 3D produkci působí jako balzám na duši a samozřejmě hudební doprovod. Děti, keré ještě nevyžadují všechno ve 3D, budou snad nadšeni, pro mě ale jen průměr. 60%.(27.2.2010)

Princezna a žabák naplnila veškeré moje představy o animovaném filmu - pohádkový příběh, sympatické hlavní postavy, skvělá hudba, prostě nádhera! Takže nemám důvod nedat 5 hvězdiček. Navíc velmi oceňuji, že Disney zvolil 2D animaci, když dneska se už vše točí ve 3D. Ale mě je ta klasická animace prostě nějak milejší a asi vždycky bude.(25.7.2011)

Disneyovky som nikdy veľmi nemusel, Na vlásku je veľká výnimka, a vadí mi stále to isté. Príliš veľa pesničiek a tancovačiek, ktoré príbeh a humor zbytočne oddeľujú a naťahujú. Inak sa dá. 60%.(25.12.2011)

Mile mě překvapil netradičně pojatý příběh, za něj palc nahoru, a stejně tak za disneyovské postavičky, které mají emoce a mimiku. Cílová skupina je asi do 10 let, ale příběh je snad pro každého, kdo jej dokáže brát s nadhledem. # příběh 7 | hudba 6 | humor 3 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(26.4.2012)