Princezna a žabák

Princess and the Frog, The

Princezná a žaba

Animovaný / Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 2009, 94 min

Disneyho vítězný návrat k 2D. Ačkoliv hudební doprovod není stoprocentně podle mého gusta, tady se mi to líbilo. “Staromódní” animace je klasicky disneyovská, dokonalá, vyjadřující, propracovaná do detailů a téměř bezchybně plynulá. Všechny charaktery jsou jedinečné a díky nim je Princezna a žabák opravdu báječnou podívanou pro malé i velké.(17.1.2010)

• Dadel

Disney je tak velké a vlivné studio, že může natočit prakticky cokoli, a nominaci v animované oscarové ktegorii, kterou si před lety vylobbovalo, získá automaticky. Zde se jim povedl výborný marketingový tah s umístěním děje do černošského prostředí (takže média můžou vyzdvihovat politickou korektnost (na rajčatech 85%, he?)) a s návratem k 2D animaci, která po hromadě 3D braku působí svěže (aspoň zpočátku). Prostředí New Orleans je skutečně pěkné, hudba taky, ale film je velice tupá, otravná, zmatená slátanina POUZE pro děti (do max. 8 let), plná nesympatických pitvořících se postav (úplně všechny!) a otravých zdržujících písniček. Všechny ostatní animované filmy roku 2009 byly podstatně lepší než tento.(6.2.2010)

Pekná klasická rozprávka s dobrým nápadom, nádherne nakreslená s príjemnými pesničkami, ktoré sú rytmické. Bola som na tom v kine so sestrou a dokázala pri tom obsedieť, takže to bolo aj pre deti dostatočne zábavné a pútavé. Určite najlepšia rozprávka podobného štýlu poslednej doby, len bz som to ešte veľmi rada videla v origináli. 100%(27.3.2010)

"Princezna a žabák" - návrat ku klasike. Žiadne supermoderné, počítačové 3D animácie, tak ako sme si na ne za posledné roky zvykli. Pri tomto celovečenom kinofilme boli použité staré, dobré kreslené postupy. Nečakaný ťah zo strany spoločnosti Walt Disney Studios, ktorý ma dosť prekvapil a zároveň aj trocha potešil. Príbeh o láske zasadený do atraktívneho prostredia New Orleans, plný hudby, piesní, šmrncnutý kvapkou tajomného voodoo. Samozrejme, že na konec všetko dobre dopadne a čaká nás sladký a veselý happyend. Proste Walt Disney ako za starých časov. ***(26.12.2011)

Film bol nominovany na Oscara za najlepsi animovany film, avsak zvitazil VZHURU DO OBLAK / HORE (2009). _________ Anika Noni Rose - (Tiana) +++ Bruno Campos - (Princ Naveen) +++ Keith David - (Dr. Facilier) +++ Michael-Leon Wooley - (Louis) +++ Jennifer Cody - (Charlotte La Bouff) +++ Jim Cummings - (Ray) +++ Oprah Winfrey - (Eudora) +++ Terrence Howard - (James) +++ John Goodman - ('Big Daddy' La Bouff) +++ Produkcia: John Lasseter +++(22.3.2013)