poster

Princezna a žabák

 • USA

  The Princess and the Frog

 • Slovensko

  Princezná a žaba

Animovaný / Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 2009, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  ***

  Film bol nominovany na Oscara za najlepsi animovany film, avsak zvitazil VZHURU DO OBLAK / HORE (2009). _________ Anika Noni Rose - (Tiana) +++ Bruno Campos - (Princ Naveen) +++ Keith David - (Dr. Facilier) +++ Michael-Leon Wooley - (Louis) +++ Jennifer Cody - (Charlotte La Bouff) +++ Jim Cummings - (Ray) +++ Oprah Winfrey - (Eudora) +++ Terrence Howard - (James) +++ John Goodman - ('Big Daddy' La Bouff) +++ Produkcia: John Lasseter +++(22.3.2013)

 • JAn
  ****

  Firefly Five and Luis. Princess and the Frog sice zaostává za klasickými disneyovkami, ale mezi neutichajícími přívaly motion capture animáků působí jako velice příjemná změna pravidelného menu. Na pozadí Barkerovy The Frog Princess (The Frog Prince naruby) z atypického jazzového prostředí černošské komunity tak nejen divák, nýbrž i studio Disney samotné nostalgicky zavzpomínalo a jemně zreflektovalo léta dávno minulé v barvitých odkazech a žoviálních muzikálových výstupech. Stará dobrá 2D láska prostě nerezaví.(26.12.2009)

 • Deschain
  ****

  Dôstojný nástupca klasických Disney rozprávavok, ktoré mám tak rada. Sympatické je, že niektoré veci sa tu dejú inak, ako sa očakáva a vtípky sú tiež podarené. Hudba vychádzajúca z prostredia New Orleans neotravuje tak, ako sa to niektorým rozprávkam darí. Obrazovo veľmi pekne stvárnené, niektoré zábery sú naozaj krásne. Rozhodne najsympatickejšia postava je svetlušiak a som rada, že nakoniec získal svoju Evangelinu. 7/10(5.6.2010)

 • Roman.Ticka
  ****

  Moderní změť efektů a rychlost sekvencí není moc dobrá volba. Ale můj 7 letý syn hodnotil kladně a v citových scénách reagoval překvapivě vyzrále. Tím pádem nemám co dodat. Chraňme si dítě v nás, je to nejvzácnější dar. (Ne-yo Never knew I needed you.)(31.10.2010)

 • novoten
  ****

  Příjemný šok v tom, že se Disney odvážil do vod svých nejklasičtějších příběhů v době, která bez popkulturních narážek či 3D animace fungovat neumí. A posléze i v tom, jak moc si převrací pár nezaměnitelných archetypů známých pohádek. Jakkoli tak bažina nebo jazz mohly nabídnout o něco více, musím tohle snažení jednoznačně pochválit. Tím spíš, že místo labutí písně otevřelo studiu cestu k dalšímu výstupu vstříc slávě v podobě Na vlásku nebo Ledového království.(31.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace