Princezna a žabák

Princess and the Frog, The

Princezná a žaba

Animovaný / Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 2009, 94 min

Pekná klasická rozprávka s dobrým nápadom, nádherne nakreslená s príjemnými pesničkami, ktoré sú rytmické. Bola som na tom v kine so sestrou a dokázala pri tom obsedieť, takže to bolo aj pre deti dostatočne zábavné a pútavé. Určite najlepšia rozprávka podobného štýlu poslednej doby, len bz som to ešte veľmi rada videla v origináli. 100%(27.3.2010)

Princezna a žabák nemá problém obstát jako písničkami protkaná pohádka pro větší i menší, o moc víc ale nečekejte. Kreslené New Orleans je sice stejně kouzelné a zábavné jako předchozí světy z rukávu strýčka Walta, po příběhové stránce se však už neuspokojuje tak jako kdysi. I přesto je o jazzem nabitou zábavu na hoďku a půl postaráno a v době zbytečných animákových sequelů, hrajících skoro výhradně na 3D notu, musí člověk zvednout palec lehce nahoru. Na tenhle film by se měly pořádat školní výlety, ne na vyvařené zlobroviny, které umí akorát šermovat popkulturními odkazy a jdou diváctvu na ruku úplně ve všech směrech. 6/10(30.12.2009)

Další sterilní "disneyovka". Největšími nedostatky jsou pro mě nevýrazný děj a prázdné dialogy, naopak oceňuji návrat ke klasické animaci, která v současné laciné 3D produkci působí jako balzám na duši a samozřejmě hudební doprovod. Děti, keré ještě nevyžadují všechno ve 3D, budou snad nadšeni, pro mě ale jen průměr. 60%.(27.2.2010)

• BadoXXII

V zlatej ére ručne kreslených animákov Walta Disneyho by to patrilo k najslabším kúskom.(10.1.2012)

Princezna a žabák je klasická pohádka s dobrem a zlem. Dobro, jak tomu v pohádkách bývá, zvítězí nad zlem. Celkový dojem byl velmi příjemný a pohádku řadím mezi ty lepší. 70%(25.3.2013)