Hotel Transylvánie

Hotel Transylvania

Hotel Transylvánia

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 91 min

Každý rok nás Hollywood zásobuje solidní porcí animáků, ale začínám mít pocit, že distribuovaná nabídka je čím dál slabší. Hotel Transylvánie patří určitě k tomu lepšímu co se v roce 2012 urodilo. Zatím jej překonává v mých očích Madagascar 3, ale určitě je Hotel lepší než slabá Rebelka. Teď již jen čekám co nabídne Raubíř Ralf. K Transylvánskému dobrodružství snad jen tolik, že se za mikrofony sešla solidní sestava. Režie se ujal zkušený Tartakovsky, od kterého bych si přál větší počet celovečerních animáků. Určitě by se bylo na co koukat.(21.1.2013)

Ja mám pocit, že som sa pri tomto animáku smiala aj na tom čo vtipné byť nemalo. Namosúrený tatko Drac, bol neskutočne úžasný ale zas keď nahodil ten ňuňu fejsík s úsmevom tiež som nevedela odolať, navyše jeho neodolateľný prízvuk sa veľmi dobre počúval, Adam Sandler má u mňa hviezdičku. Film chrlí jednu hlášku za druhou a narážky na ľudí, ktorí si všeličo o príšerách myslia ma dobre pobavili. Chcela by som pripomenúť však jednu, kde Dracula označil, práve ľudí za príšery. Keby som tam potľapkám ho po pleci a len mu kývnem hlavou na znak súhlasu, že má úplnú pravdu. Genndy Tartakovsky si u mňa vyslúžil obdiv. Teraz ho už nebudem obdivovať len kvôli Dexter's Laboratory, ale i kvôli Hotelu Transylvánia. Bravó som neskutočne spokojná s filmom. Vedela som, že práve tento ma nesklame.(18.2.2013)

Prosím pěkně, vážení přátelé, já bych chtěl také! To totiž musí být vynikající houbičky, kterými tvůrcovstvo podpořilo svou fantazii. Gejzír výtečných nápadů, animejšn na špičkové úrovni, za to, že Quasimoda obkreslili podle mé držky, dostanu zajisté tantiémy. O poslední hvězdu připravily tento vydařený spektákl dvě drobnosti: ten potroublý americký baťůžkář je skutečně noční můrou každého zodpovědného otce dospívající dcery. A hudební čísla mají obsahovat hudbu, ne nějaké zasrané hiphoperské prdlání.(17.7.2013)

Nebylo to špatné, chvilkama docela hravý animák plný odkazů na klasická hororová monstra, který mě hlavně ke konci několikrát slušně pobavil a vůbec mě celou dobu bavil víc než takový Paranorman, nebo celovečerní Frankenweenie. 60% 3D: ***** u mě přesně splnilo ta očekávání, jaká u 3D animáků mám, pěkná práce, chvilkama jsem nevěděla, čím se kochat dřív.(19.2.2013)

• D.Moore

Čistě průměrný film. Tvůrci zřejmě zamýšleli kanonádu vtipů, jenže zdaleka ne všechny pokusy o humor jim vyšly, navíc se nevyhnuli asi největšímu nešvaru současné (především americké) komediální tvorby - bolestivě krkolomnému kombinování humoru s moralizujícím poselstvím. Ano, ano, tu a tam jsem se vážně zasmál, ale často to zkrátka bylo takové, hm, bezkrevné.___P.S. Vlk(odlak) Wayne se v českém dabingu jmenuje Helmut a má německý přízvuk. Tuší někdo proč?(19.4.2015)