Hotel Transylvánie

Hotel Transylvania

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 91 min

80%.(17.1.2016)

Slabé 3*, protože mi tématika nadpřirozena nesedí, jelikož s tímto materiálem nejdou udělat situační vtipy ála černý humor. Tohle je prostě pro děti nebo určitou vybranou skupinu fajnšmekrů, kam nepatřím a vůbec mě to *e*e*e.(4.10.2014)

Když mi tuhle přišla pozvánka na novinářskou projekci filmu Hotel Transylvánie 2, jen jsem ohrnul nos - animák, a ještě k tomu dvojka? To už jsou dva dobré důvody, proč takový film s ledovým klidem ignorovat. Nakonec mi to ale nedalo a podíval jsem se na trailer jedničky (o které jsem nikdy neslyšel) a už to bylo - trailer mě hned zaujal a pojal jsem chuť film vidět, protože jsem usoudil, že by to nemuselo být špatné. Samotný film následně předčil veškerá má očekávání - byl jsem z něj nadšený jak malý kluk a umíral jsem u něj smíchy. Bože, ten film je tak neuvěřitelně vtipný, že se směju ještě teď, když si na něj vzpomenu. Když si k tomu přičtu skvělé namluvení (film jsem viděl v původním znění s českými titulky - Selena Gomez je nečekaně výborná, totéž i zbytek herců) a skutečnost, že upírské filmy obecně jsou moje velké guilty pleasure, nemohu nedat plný počet. Sice je to skoro určitě nadsazené hodnocení - Hotel Transylvánie kupř. určitě nedosahuje kvalit Mrtvé nevěsty Tima Burtona, kterou mi mnohdy připomněl a které jsem dal 5 hvězd bez stínu pochybností - ale za sebe mám chuť být k tomuto filmu velkorysý, protože mi zvedl náladu v momentě, kdy jsem to vyloženě potřeboval. Díkybohu za takové filmy - toto mi mimořádně sedlo - za mě jen nekritické nadšení a slepota ke všem nedostatkům typu žánrová klišé apod. Na dvojku jsem teď strašně zvedavý - schválně jaká asi bude?!(13.9.2015)

Ale jo, celkem příjemný neurážející mírný nadprůměr. Nějaký zvlášť vymyšlený či chytlavý děj to sice nemá, ba dá se říct, že děj vlastně neexistuje a ona touha Drákulovy dcery po světě tam venku vyznívá vcelku naprázdno, ale fórky jsou celkem příjemné a většinou skutečně vtipné. Celé je to takové docela milé a, hm, nekonfliktní?(13.1.2014)

• Mariin

Hodně slabomyslný (převrácený) námět, zápletka prakticky žádná, přehnaně ztřeštěné a kromě několika málo vtipných prvků jde v podstatě o mnohokrát omleté napodobeniny předchozích amerických animáků.(25.9.2013)

• - Jediný lidský hlavní hrdina se jmenuje Jonathan, stejně jako hlavní hrdina knihy "Drákula". (Dracconnis)

• - Závěrečná scéna s letadlem paroduje film Stmívání (2008). (Claude Speed)

• - Poznávací značka drákulova vozu je rumunská, což odpovídá skutečnosti. Transylvánie je nyní součástí Rumunska. (HellFire)