Hotel Transylvánie

Hotel Transylvánia

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 91 min

• D.Moore

Čistě průměrný film. Tvůrci zřejmě zamýšleli kanonádu vtipů, jenže zdaleka ne všechny pokusy o humor jim vyšly, navíc se nevyhnuli asi největšímu nešvaru současné (především americké) komediální tvorby - bolestivě krkolomnému kombinování humoru s moralizujícím poselstvím. Ano, ano, tu a tam jsem se vážně zasmál, ale často to zkrátka bylo takové, hm, bezkrevné.___P.S. Vlk(odlak) Wayne se v českém dabingu jmenuje Helmut a má německý přízvuk. Tuší někdo proč?(19.4.2015)

Lidi o strašidlech říkají spoustu ošklivých a nepravdivých věcí, třeba to, že upíři sají krev. Ale fuj, co si myslí, že by požírali něco trejfe, hnusnou lidskou krev? A vlkodlaci že jsou zlí? Takoví rozkošní vlci a ta jejich štěňátka, celá smečka těch nevycválaných zmet... bratránci drazí. Když chcete odsuzovat, zameťte si před vlastním prahem, já tam pak zkusím strčit prstík nebo dva a běda vám, jak budete asociální a skřípnete mi ho mezi dveře. To bych musela ... s vlídným úsměvem zkusit znovu podruhé, nebo po sto osmé, nebo po milion šesté, protože my strašidla jsme přímo nelidsky báječná stvoření. A je s námi neuvěřitelná sranda. Ona taky možnost měnit se v netopýra, létat na stole či na koštěti, používat draka k vyhřívání sauny nudu prakticky nepřipouští. Jedna věc funguje stejně ve světě strašidel i lidí, když se na někoho podíváte a ozve se to magické (vida, kouzlo, takže to patří přeci jen k nám) "cink". Jo, lidi, mějte rádi svoje strašidla.(22.7.2013)

Jedním slovem - překvapení. Pětihvězdičkový sice Hotel Transylvánie není, ale většina oscarových kolegů z letošního roku by se v něm měla aspoň na víkend ubytovat, aby viděla, jak se to dělá, aby animák šlapal.(25.2.2013)

Každý rok nás Hollywood zásobuje solidní porcí animáků, ale začínám mít pocit, že distribuovaná nabídka je čím dál slabší. Hotel Transylvánie patří určitě k tomu lepšímu co se v roce 2012 urodilo. Zatím jej překonává v mých očích Madagascar 3, ale určitě je Hotel lepší než slabá Rebelka. Teď již jen čekám co nabídne Raubíř Ralf. K Transylvánskému dobrodružství snad jen tolik, že se za mikrofony sešla solidní sestava. Režie se ujal zkušený Tartakovsky, od kterého bych si přál větší počet celovečerních animáků. Určitě by se bylo na co koukat.(21.1.2013)

• Mariin

Hodně slabomyslný (převrácený) námět, zápletka prakticky žádná, přehnaně ztřeštěné a kromě několika málo vtipných prvků jde v podstatě o mnohokrát omleté napodobeniny předchozích amerických animáků.(25.9.2013)