Hotel Transylvánie

Hotel Transylvania

Hotel Transylvánia

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 91 min

Jedním slovem - překvapení. Pětihvězdičkový sice Hotel Transylvánie není, ale většina oscarových kolegů z letošního roku by se v něm měla aspoň na víkend ubytovat, aby viděla, jak se to dělá, aby animák šlapal.(25.2.2013)

Hravý animák k prasknutí nacpaný vynikajícími "dospěláckými" fórky, které mě mnohokrát donutily nahlas vyprsknout smíchy, až se na mě moje deti nechápavě otáčely. Zápletka je samozřejmě úplně tuctová a sem tam se zabředne do vod infantilní traposti (takže i děti se bavily), ale ta nálož dokonale ujetých vedlejších postav, nechutně sexy drákulovská dcerka Mavis a sada vydařených popkulturních narážek mě prostě dostala.(16.2.2013)

To je prča jak má být a ještě 3D no hrubost..Všichni si zajděte na to do kina(11.10.2012)

Lidi o strašidlech říkají spoustu ošklivých a nepravdivých věcí, třeba to, že upíři sají krev. Ale fuj, co si myslí, že by požírali něco trejfe, hnusnou lidskou krev? A vlkodlaci že jsou zlí? Takoví rozkošní vlci a ta jejich štěňátka, celá smečka těch nevycválaných zmet... bratránci drazí. Když chcete odsuzovat, zameťte si před vlastním prahem, já tam pak zkusím strčit prstík nebo dva a běda vám, jak budete asociální a skřípnete mi ho mezi dveře. To bych musela ... s vlídným úsměvem zkusit znovu podruhé, nebo po sto osmé, nebo po milion šesté, protože my strašidla jsme přímo nelidsky báječná stvoření. A je s námi neuvěřitelná sranda. Ona taky možnost měnit se v netopýra, létat na stole či na koštěti, používat draka k vyhřívání sauny nudu prakticky nepřipouští. Jedna věc funguje stejně ve světě strašidel i lidí, když se na někoho podíváte a ozve se to magické (vida, kouzlo, takže to patří přeci jen k nám) "cink". Jo, lidi, mějte rádi svoje strašidla.(22.7.2013)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $148,313,048Tržby Celosvetovo $353,943,630Tržby za predaj Blu-ray v USA $29,650,550 //počet predaných kusov 1,102,894Tržby za predaj DVD v USA $53,468,561 //počet predaných kusov 3,182,148║ Rok 2012 je akosi precpaní tématicky s horrorovou témou(+Frankenweenie) ale nevadí, po otrasnom ParaNorman, prišlo s týmto filmom milé prekvapenie, absolútna jazda na hrade Transylvánia nemala konca kraja, dokonca aj pubertálne keci, frky, hip-hop či iné hudobné vychytávky tu mali svoje miesto a neotravovali. Animačne pútavé, monštrá zábavné, ponúknutý koncept využitý. /videl v kine 3D verziu: 100%/(1.11.2012)