Hotel Transylvánie

Hotel Transylvánia

Hotel Transylvania

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 91 min

Rozpočet $85miliónovTržby USA $148,313,048Tržby Celosvetovo $353,943,630Tržby za predaj Blu-ray v USA $29,650,550 //počet predaných kusov 1,102,894Tržby za predaj DVD v USA $53,468,561 //počet predaných kusov 3,182,148║ Rok 2012 je akosi precpaní tématicky s horrorovou témou(+Frankenweenie) ale nevadí, po otrasnom ParaNorman, prišlo s týmto filmom milé prekvapenie, absolútna jazda na hrade Transylvánia nemala konca kraja, dokonca aj pubertálne keci, frky, hip-hop či iné hudobné vychytávky tu mali svoje miesto a neotravovali. Animačne pútavé, monštrá zábavné, ponúknutý koncept využitý. /videl v kine 3D verziu: 100%/(1.11.2012)

Jj, prostě pohodový animák o všedních porblémech nevšedního Drákuli. Nepřekvapí, neurazí, ale příjemně vyplní váš drahocenný čas. 60%(18.1.2013)

Škoda, že základná zápletka bola taká klišoidná. Pretože v máloktorom animáku ma bavili aj šialené naháňačky ako tu (boli skrátka nápadité). Milé, sympatické, niektoré nápady bohovsky vtipné... Príjemne iný pohľad na strašidlá...(28.10.2014)

Vlastně ani nezáleží na příběhu.. velká spousta povedených gagů, nápadů a hezkých bláznivin docela slušně překoná chudý děj a dokáže dobře pobavit. :)(16.1.2013)

Jsem stabilně přemlouvána, navštívit kino a zhlédnout dvojku. Jelikož jsem neviděla ani jedničku, šla jsem to omrknout, ať jsem v obraze. Možná byla chyba pustit si to s dabingem, protože se mi nelíbila narážka na Ducháčka, který všechno zařídí. Spousta vtipů byla křečovitá, z mnoha příšer jsem nadšením nehýřila a ta hudba mým šálkem houbičkového čaje rozhodně nebyla, není a nebude. Je to zvláštní. Jsem příznivcem animáků, a tenhle vypadal slibně, až jsem si říkala, proč tak dlouho otálím se zhlédnutím, ale nemůžu si pomoct ... nebavila jsem se tak, jak jsem očekávala. Rozesmál mě jedině šéf kuchyně Quasimodo a naplno jsem si užila jen perfektní létací zábavu na kulatých stolech. Ta bylo super! Já bych chtěla taky! ... no, a to je konec.(8.10.2015)

• - V pokoji Mavis je možné si mezi dekoracemi všimnout plakátu s podobiznou Seleny Gomez, která jí propůjčila hlas. (Illuminare)

• - První celovečerní film Genndy Tartakovskyho. (HellFire)

• - Vstup do jeskyně, kam Mavis vezme Johnnyho, je ve tvaru tváře Fantoma opery. (HellFire)