Poslední dům nalevo

Last House on the Left, The

Posledný dom naľavo

Krimi / Drama / Horor / Thriller

USA, 2009, 109 min (Director's cut: 114 min)

Dennis Iliadis

Adam Alleca, Carl Ellsworth, Wes Craven (původní scénář)

Sharone Meir

John Murphy

Wes Craven

Peter McNulty

Scénografie:

Johnny Breedt

70% Nuda ani náhodou. Velmi zručně natočený horor se sugestivní atmosférou a překvapivě solidními hereckými výkony. Škoda jen těch tun klišé, trocha invence by neškodila. Z Iliadise něco možná bude!(23.5.2009)

V rámci příprav na remake jsem dnes zhlédl i originál a tak můžu srovnávat. Ne, že by to mělo být snad pravidlem, nicméně já prostě chci. Originál je syrový, nedodělaný, místy směšný a hodně zajímavý. Remake je sterilní, precizní, poměrně reálný a celkem nudný. Vypadá jako tisící verze dnes točených exploitačních blbůstek, jen se zločincema místo buranů. Nepochopte mě špatně, není to úplně blbé a má to pár zajímavých scén, ale prakticky ničím to bohužel nezaujme. Všechny slavné scény z originálu tu chybí nebo jsou okleštěny na minimum a vůbec je z remaku znát celkové vyměknutí. A to i přes galony krve.(23.7.2009)

Film na mě působil tak trošku jako spojenec Eden Lake a Funny Games (U.S)... z počátku mě štvali herci, a to opravdu hodně. Toporná Monica, otřesné (nijaké) výkony, to, že v úvodu hned byla brutalita mě nevytrhlo, ptž nudou jsem se nechala ukonejšit a každou nadcházející minutou jsem zapomínala, co se dělo předtím... avšak zvrat přišel ve scénách v lese, kdy jsem poznala, že film zase až tak hloupý nebude, konečně začali všichni hrát a i když mě mnohdy opravdu bolelo koukat na scény, které co záběr, to skriptové chyby jako vyšité, ale nemůžu říct, že by byl film až nějak zvlášť špatný... jsou horší, mnohem horší...(26.6.2009)

Tvůrci udělali s originálním Last Housem to nejlepší, co se dalo. Totiž vyškrtli rádoby komickou groteskní linii s policisty, vyeliminovali spoustu nelogičností a sehnali víc peněz. Násilí je zde na takovém tom stupni, kdy se dá ještě v pohodě vydržet, ale současně je i dostatečně silné na to, aby v člověku vyvolalo nějakou emoční odpověď. Výsledkem je vynikající a skvěle natočený soft-exploiťák, jenž přebíjí původní film ve všech směrech. Diváci hýkající nadšením u Mumie, Transformerů a podobných pohádek mohou dál vypouštět žvásty o nudném a samoúčelně brutálním filmu, no víc mimo však už ani být nemohou. Lepší horor nebyl v českých kinech pěkných pár měsíců, takže skutečnost, že jsem na něm byl v sále sám, je svým způsobem velice smutná. 85%(25.5.2009)

Taky bych to viděl na hezkou sedmdesátku. Těch 110 min. uteče ani nevíte jak, scény dokáží vtáhnout a násilí je velmi fyzické (Dvě slečny při scéně znásilnění nevydržely a odešly).(24.5.2009)