poster

Poslední dům nalevo

 • USA

  Last House on the Left, The

 • SK název

  Posledný dom naľavo

Krimi / Drama / Horor / Thriller

USA, 2009, 109 min (Director's cut: 114 min)

Režie:

Dennis Iliadis

Scénář:

Adam Alleca, Carl Ellsworth, Wes Craven (původní scénář)

Kamera:

Sharone Meir

Hudba:

John Murphy
 • choze
  *

  Další zbytečný nudný remake. Bez chuťovek a kvalitního znásilňovače z originálu, zato s maximálně retardovaným dějem, kdy do každého musí být zapíchnuto a zaseknuto všechno harampádí v baráku, aby už konečně skapal (a my se mohli dosmát).(11.4.2010)

 • Šakal
  ***

  A já bláhovej myslel, že mě čeká poutavá (stočtrnáct minut trvající) exkurze do zázemí Mirka Grebeníčka..... POZOR, následující komentář je jeden velký nekončící SPOILER.Říkám to pořád, konopí patří do mastiček pana Ponikelského popř. (pokud máte alergii na skelnou vatu) do izolace aneb varování ministerstva zdravotnictví: „i jeden joint může mít trvalé následky, tj., způsobit hodně bolestivou (pomalou) smrt. To jak „na straně poptávky, tak i nabídky“.....Teda řeknu vám, tomu se skutečně říká pech resp. „den blbec“. Nejdříve vás znásilní, následně při pokusu o útěk resp. „úplav“ (život. závod to bezpochyby byl) postřelí a když se konečně dodrápete (na kost promrzlí) domů, „na trochu toho horkého kakaa“ zjistíte, že poslední hrnek právě před chvílí vaši rodiče věnovali, „starým resp. novým dobrým známým“..... Pokud jste nedbali mého varování a přečetli komentář až potud a hledáte důvod pro shlédnutí, tak vězte, že tu stále je....tj., (pokračující SPOILER) co se ústřední myšlenky, kterou snímek nastoluje týče, tak ta je přinejmenším diskutabilní (ikdyž popravdě nevím, zda-li (jako rodič) byste se spokojili s výchovným „tytyty to se nedělá“? To další věcí jsem si naopak naprosto jistej. Uklízet (tenhle svinčík) bych rozhodně nechtěl. P.S. Jestli si však (jako doposud) budu tak bezstarostně pochutnávat na (domácím) popcornu z mikrovlnky, si při nejlepší vůli momentálně troufnout říct nedokážu. Na druhou stranu, třeba (to) dostane novou (netušenou) příchuť. Who knows..... 60%(26.3.2013)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Řemeslná kvalita tohoto thrilleru (mylně považovaného za horor) mě bezmála šokovala. Tvůrci osekali veškerý zbytečný balast, vypustili většinu laciných teen-propriet, korektnost nechali mírně couvnout a soustředí se na zdrcující válku nervů v komorním prostředí. V chladné zelenomodři lesního prostředí se pěstuje zejména nepolevující napětí a obdivuhodná schopnost chvílemi zastavit dech. Některé momenty rozebírají veškeré představy o dobru ve vesmíru (scéna, kdy matka vchází do domu, zatímco její umírající, znásilněná dcera se plazí opodál v bahně, je hodně silná) a je jen škoda, že charaktery postav nemají větší hloubku, ani nejsou staveny před morální dilemata, jak tomu bylo v Pramenu panny, původním vzoru pro tento film. Napětí hraje hned na několika hřištích - dostane se dcera domů? Dokáže varovat rodiče? Zjistí zabijáci, u koho nocují? Všechny tyto otázky jsou navíc průběžně gradovány a scény násilí jsou natočené s prazvláštní fetiší, takže tu občasnou přestřelenost alá kladívko v hlavě lze odpustit. Monica Potter překvapivě dobře hraje, Sara Paxton je krásná holka a psycho výraz Spencera Treata Clarka (někdejší dětské role v Gladiátorovi nebo Vyvoleném) z hlavy jen tak nedostanu. Závěrečná bitka se sice promění v klasické thrillerové klišé, kde se pravděpodobnost moc nenosí, ale jinak jsem po nízkých očekáváních nadmíru spokojen.(7.10.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Původně se měl film natáčet ve stejných lokacích jako původní film z roku 1972, tedy ve Westportu v Connecticutu, ale hrozilo nevhodné počasí, tak se od tohoto nápadu upustilo. (Elisebah)

 • - Při scéně v motelu jsou viditelné modřiny na nohou Paige a Mari, protože se tato scéna natáčela po scénách napadení v lese. (Chatterer)

 • - V jednom rozhovoru Sara Paxton řekla, že scéna znásilnění se natáčela 17 hodin. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace