poster

Poslední dům nalevo

 • USA

  Last House on the Left, The

 • Slovensko

  Posledný dom naľavo

Krimi / Drama / Horor / Thriller

USA, 2009, 109 min (Director's cut: 114 min)

Režie:

Dennis Iliadis

Scénář:

Adam Alleca, Carl Ellsworth, Wes Craven (původní scénář)

Kamera:

Sharone Meir

Hudba:

John Murphy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Jeden joint ti neublíží. Dej si." Vždycky jsem věděl, že to není pravda. Joint je nebezpečný a tady jsem se dozvěděl, že způsobuje znásilnění, pobodání a postřelení. To je dobré vědět. A taky je dobré vědět, že pouštět si čtyři divné lidi v noci do domu na samotě v lese, není ten nejlepší nápad. Tím ovšem poučení končí a začíná násilí, které mě ovšem moc nebavilo. K zabití člověka je tady totiž potřeba počechrat mu pěšinku flaškou, probodnout ho, zastřelit ho, rozdrtit ho v drtiči, uškrtit ho a nejlépe ještě přidat dalších pár fines. Já se tedy přiznám, že ode mě jsou obě hvězdy za rodiče, kteří se k problému postavili čelem a jejichž obrana by v ČR byla vyhodnocená jako zcela zjevně nepřiměřená.(6.3.2017)

 • EdaS
  ****

  70% Nuda ani náhodou. Velmi zručně natočený horor se sugestivní atmosférou a překvapivě solidními hereckými výkony. Škoda jen těch tun klišé, trocha invence by neškodila. Z Iliadise něco možná bude!(23.5.2009)

 • Rob Roy
  ****

  Taky bych to viděl na hezkou sedmdesátku. Těch 110 min. uteče ani nevíte jak, scény dokáží vtáhnout a násilí je velmi fyzické (Dvě slečny při scéně znásilnění nevydržely a odešly).(24.5.2009)

 • Cervenak
  ****

  Ani neviem, prečo som po príšernom Piatku trinásteho siahol po ďalšom remaku hororovej klasiky... ale tentoraz som nemal chuť už v polovici naľahnúť na hrdzavý kutáč. Práve naopak, dostal som prekvapivo dobre fungujúci mix sedemdesiatkového exploitation a novodobých európskych survival hororov. So scenárom mám značný problém v oblasti logického jednania postáv, ale na druhej strane asi ťažko žiadať logické rozhodnutia od bandy psychopatov a rodiny pod takým intenzívnym tlakom. A v kontraste s touto možnovýčitkou ide celkové vyznenie filmu, ktoré je (na americký horor určite) mimoriadne realistické. Žiadne debilné zvraty a maskovaní vrahovia naháňajúci vrieskajúci dorast, len poctivý súboj dvoch rovnocenných súperov. Intenzívne, brutálne, napínavé. Scéna s drvičom odpadkov a kladivom sa vyrovná tomu najšťavnatejšiemu európskemu mäsu. Mastných 7/10.(9.6.2009)

 • Dever
  ****

  Precízne zrežírované násilné a kruté dielo Adama Alleca a Carla Ellswortha. Treba uznať že "The Last House on he Left" je z hororov ten vydarenejší film a to z dôvodu atmosféry, deja a reálnych scén.(14.8.2011)

 • - Film měl premiéru 13. března 2009. (Chatterer)

 • - O post režiséra se ucházela stovka filmařů. Dennis Iliadis si producenty získal filmem Hardcore. (Elisebah)

 • - Za první víkend promítání film vydělal přes 14 milionů dolarů. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace