Cesta do středu Země (TV film)

Journey to the Center of the Earth

Jules Verne (kniha)

Kostýmy:

Nancy Bryant
  • rikitiki

Nudné, stupidní s neskutečně hloupými dialogy. Jak Verna nemám ráda, tak teď je mi ho líto, jak se musí v hrobě obracet. /30. 9. 11./(30.10.2011)

Rodinný tandem T. J. Scott a Vicky Pratt prolomil filmovou smůlu a po výborných epizodách nejrozličnějších seriálů společně vytvořili i odpovídající celovečerák. Srovnatelný s popcornem ze stejného roku, se kterým se výborně doplňuje.(27.6.2010)

• Tuax

Uf, to bylo něco. Ty dialogy byly tak příšerné až z toho bolely uši a scény, no i jse se pěkně nasmál, jak to bylo hrozné. Nežli dobrodružné, by tam mělo být komedie. Čekal jsem že to bude slabé, ale že tak moc to tedy ne. V jiných adaptacích za něco stojí aspoň ti dinosauři a ne to co bylo k vidění zde, navíc zachovala se fauna, ale už ne flora. Trochu paradox. Nebo když jsou postavy na voru na vodě a kolem plave obří masožravý tvor, tak místo aby se snažili přistát u břehu ho začnou krmit ptakoještěry co zrovna letaji kolem? No to bylo opravdu šílené... Zas jednou pěkný brak bez napětí, bez atmosféry i emocí jen vyhozeném peníze za jeho tvorbu. Nesahá v ničem ani po kotníky jiné verzi tohoto příběhu ze stejného roku vzniku s Brendanem Fraserem a to jsem si myslel, jak ten byl slabý, ale zábavný. O tomto se dá napsat, že je to spíše otravné. 2/10(30.10.2011)

• Phobia

Kdybyste po mě v souvislosti s touhle verzí "Cesty do středu země" chtěli volné asociace, vypadlo by ze mě: hloupé, laciné, zbytečné, blbé, levné, nepotřebné, stupidní, povrchní, nesmyslné, dementní, marné, na hovno. Tato hesla jsou společná pro všechny podstatné složky filmu - pro scénář, režii, herecké výkony, výpravu, efekty atd. etc. Hvězdičku dávám za to, že celkový hluboce podprůměrný, nudný dojem občas prozáří nechtěná perla typu: (při pohledu na ostré hřbetní ploutve a ohavnou dračí hlavu, prorážející hladinu jezera) "To je plesiosaurus, nejstrašnější tvor všech dob!" Za zmínku stojí i způsob, jakým najít důl, ke kterému se ukáže cesta jen jeden den v roce, v pravé poledne (checht:-)). Hlavní hrdina superšikula superklaďas se supervědomostmi vydedukuje, že má slunce ozářit vodní hladinu a paprsek se odrazí správným směrem. "Už zbývá jen 15 sekund!" Jenže slunko v daný okamžik dřepí za mraky - co s tím? No přece posvítíme baterkou na zrcátko, foukneme na to trochu dýmu z cigarety a uvidíme, jak paprsek ukazuje někam zhruba doprostřed kopce. Nijak přitom nepřekvapí ani fakt, že tou baterkou svítíme z úplně jiného směru a do jiného místa, než jak by to proběhlo za "přirozených" podmínek. Na tento proces jsem dokonce vzhlédla od přípravy oběda, nemohla jsem totiž uvěřit vlastnímu sluchu! Asi nejhorší adaptace, jaká kdy J. Vernea přiměla k rychlé posmrtné rotaci, tvůrci by si zasloužili narvat do análu Nautilus. Ovšem kupodivu ještě pořád se můžu ohánět tou kouzelnou větou: "Viděla jsem i horší sračky!" a udělit jednu usmolenou hvězdičku. 21%(1.11.2011)

• Campbell

Těch adaptací tohohle filmu je poslední dobou tolik že se začínám ztrácet. Každopádně tohle je blbost. Což je škoda protože Scottovy jsem věřil že sice nenatočí kvalitní film ale natočí aspoň zábavnej film. Šeredně jsem se spletl, tenhle film není nic jiného než je postavy které chodí sem a tam. Bez nápadu, bez inovace. Prostě jen chození se sem tam vecpaným efektem nějakého dinosaura. Nuda a Zklamání.(7.3.2013)