Krvavý Valentýn

Krvavý Valentín

My Bloody Valentine

Horor / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2009, 101 min

Schematická průměrná vyvražďovačka bez jiskry a nápadu. Vzteklý horník je naštěstí poměrně charismatická postava, takže když se spolu se svým krumpáčem dostane na obrazovku, celkem lehce se měřič divácké nálady přepne z polohy nudí-mě-to do polohy baví-mě-to, no bohužel vždy to trvá jen chvíli. Když se pak film nakonec snaží diváka obalamutit těmi nejstaršími a nejklišovitějšími prostředky, které vůbec může použít, to všechno se smrtelně vážnou tváří, naskýtá se otázka, zda-li scenárista posledních dvacet let neprospal. Přesto je My Bloody Valentine o stupeň (stupínek) lepší než sterilní remake Friday the 13th.(28.4.2009)

Lussier mění narativní strukturu a atmosféru originálu za plastické 3D orgie, které naštěstí baví. Osekal veškerá hluchá místa a tak si prakticky nonstop užíváme kyslíkové masky a zábavných násilností á la Friday the 13th 3-D (vystřelující oční bulva apod.). Nebýt toho dementního polopatického vysvětlování pointy a mít tak aspoň z poloviny šmrnc osmdesátkových slasherů, bez váhání bych šel s hodnocením o nějáký ten bod výš. Takhle ´sem si aspoň z části spravil chuť po Nispelově otřesném Friday the 13th. A Jensen Ackles je prostě třída!(2.5.2009)

• choze

Direct-to-dvd remake osmdesátkové kanadské vyvražďovačky na úrovni nového PÁTKU TŘINÁCTÉHO, nakopnutý 3D do kinodistribuce. Krumpáč utěšeně seká, krev stříká a Megan Boone je sexy (a plakáty jsou cool) až jsem byl v pokušení dát i druhou hvězdičku, ale nato byly postavy moc otravné.(16.10.2009)

Narozdíl od Pátku třináctého (2009), kde se člověk úplně zdráhá srovnávat s originálem, se nový My bloody Valentine nemá vůbec zač stydět a nejen, že se může směle srovnávat se svým předchůdcem z roku 1981, ale vychází dokonce jako vítěz. Totiž nejen díky 3D získavá nový rozměr, ale celkově je nyní využit potenciál vraždícího horníka do puntíku (hned v openingu je z rozsekaných těl vidět, že na gore se šetřit nebude), a kopáč se svým miláčkem krumpáčkem a podzemními šachtami jakoby patřil do kinosálu - hábit moderního slasheru mu bezva sekne. Jen upozorňuji, že nad logikou-nelogikou se nepozastavuji, to se takovým filmům nedělá:-)(20.6.2009)

• Xmilden

Jediné co je na tomto hororu opravdu strašidelné jsou scénář, dialogy, herci a režie. Čili asi vše co dělá film z 99%. Zamaskovat stupidní scénář nesmyslnými a nekonečnými náhodnými obětmi z řad obyvatel městečka je opravdu ta největší ubohost. Za celý film se prakticky nedozvídáme jakou to má vrah vlastně motivaci. Závěrečné "nečekaně" originální odhalení už značí rozsáhlou demenci scénáristy po úderu krompáčem do dutiny lebeční. PS: I ten nový Pátek třináctého dává tomuto blábolu pěkně na frak.(25.5.2009)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 24. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jde o remake staršího snímku z roku 1981. (Dines)

• - Scenárista, Todd Farmer, si vo filme zahral aj rolu kamionistu Franka. (Smok)