Krvavý Valentýn

My Bloody Valentine

Horor / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2009, 101 min

• M.a.t.t.

Ako horor My Bloody Valentine príliš nefunguje, ako plnohodnotný 3D film aj kvôli malému výskytu trojrozmerných záberov taktiež nie. Skutočné napätie aby v ňom divák hľadal a Jensen Ackles zjavne nechal väčšiu časť charizmy v Supernaturale lenže napriek všetkej hlúposti a hutnej dávke klišé ide v kombinácii s 3D efektami a zábavnou pointou o pomerne svižne ubiehajúci experiment, ktorému nemožno uprieť minimálne snahu o resuscitáciu v Štátoch upadajúceho žánru. Že stav pacienta ostáva naďalej kritický je už vec druhá. A vidieť to znova by sa rozhodne rovnalo mrhaniu časom.(4.5.2009)

• Blizzard

Patrick Lussier směle pokračuje ve své hororově béčkové řadě a ani tentokrát svým nejnovějším počinem nepřekvapil. Na rozdíl od blonďaté plochodrážky s lentilkami, které ani 3D nepomůže, mě alespoň potěšil pekelný Jensen Ackles aka Dean ze seriálu "Supernatural" a zajímavé úvodní titulky, ale zbytek filmu snad nemůže fungovat ani jako levná americká popcornovka večer u televize. Remaky již ne zrovna kvalitních filmů z minulosti by se točit opravdu nemusely, ale dnešní svět dává bohužel prostor vzniku spoustě nekvalitních snímků, které se na nás linou ze všech stran filmového plátna. Tento skvost ale nezachránila ani nálepka 3D, neboť se jedná o tak podprůměrný slasher, jehož tvůrce byste raději umlátili krumpáčem, než abyste na něj šli (znovu) do kina. (4/10)(28.4.2009)

• AngelAngie

Jééé, nakoupím si litry červené barvy, pošlu pár SMS kamarádům a natočíme si "super" jarní horor, to bude ale trhák!(7.5.2009)

Zábavná, leč silně ohraná vyvražďovačka - u mě 7/10 a odnesl jsem si zážitek umocněný mojí vůbec první 3D projekcí. Základ úspěchu vidím v dobrých a brutálních vraždách, potěší i scéna s nahatou blondýnou a jejím vychcaným nabodávačem. Mínusy naopak: atmosféra žádná sláva, funguje jen krátkodobě v pár okamžicích. Chybí tam takový ten celkový příjemně nepříjemný feeling, který by to celé spojoval dohromady - toť hlavní rozdíl (spolu s pozměněným příběhem) oproti originálu z roku 1981 a tím pádem je to jen čistá zábava, nic víc - podobně jako nový FRIDAY THE 13TH. Dále mě moc nebral hlavní hrdina, čili i všechny scény s ním, a rozuzlení. Teď to může vypadat, jako že je těch mínusů na ono hodnocení až moc, ale důležitý je pro mne můj momentální pocit, a ten je dobrý. Ať žije 3D krumpáč.(4.5.2009)

Tenhle film ma skoro vsecho. Vtipy, gore, nahou zenskou, trpaslika, doly, mentalni kolaps (skvele spojeni, diky, dabingu Transformeru 2), krumpac, lopatu a 3D rozmer k tomu. Deti to budou milovat!(13.6.2009)

• - První film s ratingem R točený 3-D technologií. (Karlos80)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 24. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jde o remake staršího snímku z roku 1981. (Dines)