Krvavý Valentýn

Krvavý Valentín

Horor / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2009, 101 min

• EdaS

50% Do kina bych se kvůli tomu nehnal, ale doma se dá šílený horník v klidu přežít a částečně i užít. Tvůrci se tedy drží v dostatečné vzdálenosti od jakékoliv nápaditosti a kreativity a díky digitálu je look filmu pohříchu televizní, ale Valentýn aspoň ubíhá dostatečně svižně. A to v současné hororové bídě (bohužel) není málo.(2.5.2009)

Patrick Lussier již v první desetiminutovce ukazuje, že mu nejde o nic jiného než pobavit fanoušky žánru a vzdát poctu všem těm klasickým ultralevným direct-to-dvd hororům. Televizní look á la začátek 90. let tento odkaz jen umocňuje, překvapením pak je, že divák nebyl v úvodu svědkem projekce filmu o vrahovi z dolů, jak bývá zvykem , ale sledoval reálný děj odehrávající se před deseti lety. Samotný příběh je primitivní a příliš se nezdržuje seznámováním s jednolivými postavami. Utíká a hlavně baví. Dočkáme se všech klasických propriet, které v podobném snímku nesmějí v žádném případě chybět a staneme se svědky různých vražd na několik diametrálně odlišných místech. Vzhledem k 3D technologii je zajímavé sledovat některé scény, které by podobným způsobem bez této technologii natočené nejspíš nebyly. Zajímavá je jak vytržená čelist, tak rozstříštění skla snímané z "druhé strany". Navzdory zdejšímu velmi odměřenému hodnocení je My Bloody Valentine jedním z největších překvapení letošního roku.(13.6.2009)

Film pro milovníky hororu, který určitě není špatný, jak jsem se zde u mnoha uživatelů dočetl. Má dostatečné napětí, hodně vražd, zajímavé kulisy starého dolu a k tomu vraždícího maniaka v kyslíkové masce. Při sledování filmu jsem se určitě bavil a v žádném případě jsem se nenudil.(17.8.2009)

• Hitman_47

Nový Valentýn má celkem prima nájezd v podobě hromadného masakru hned na začátku filmu..škoda, že je to jen příslib něčeho, čeho film nemůže (kvůli stupidnímu scénáři) dostát. Ano, gore je sice fajn...ale horší je to, že se v polovině člověk začne utápět v nudě a pak už sleduje jednu klišé scénu za druhou. Závěrečná pointa opravdu vyrazí dech....ne, kecám..je to asi tak originální jako když si k černému obleku vezmete bílé ponožky. Jediný důvod, proč ztrácet čas tímto filmem je 3D, které tu ovšem zas až tak moc neoslní. Za zmínku stojí jen ty opravdové 3D záběry, kterých je bohužel málo..nejvíc na mě zapůsobil letící krumpáč (viz trailer), míření brokárnou a potom bullet time.(1.5.2009)

Kamera a dialógy ako z televíznej inscenácii, 3D dá presne spomenúť na 3D začiatkov 80tich rokov (drž hodnú chvíľu niečo pred kamerou nech si to 3D divák užije), k dobru slúži slušný rozjazd, no ani ten nezabráni nude v priebehu filmu, ktorému chýba čo i len priemerný scenár. Ešte že vrah s krompáčom si to každú chvíľu rúbe obeťami a jeho odhalenie je rovnako nepredvídateľné ako aj prekvapivé. Seriálový hrdina si tu renomé teda nezdvihol.(9.1.2010)