Krvavý Valentýn

Krvavý Valentín

My Bloody Valentine

Horor / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2009, 101 min

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 3D efekty 7/10/// +určitě obsazení, Ackles a Smith určitě potěší, Jamie King jsem viděl po hodně dlouhé době (naposledy Neprůstřelný mnich), no a Megan Boone je pěknou ozdobou filmu, první zkušenost s 3D -ach jo, děj tady není (nebo spíš je) jen proto aby se mohl předvést 3D kabátek, atmosféra je slabší, do dnešního rána si z ní nic nepamatuji, pamatuji si, že jsem pořád s bráchou rozebíral 3Dčko a taky to, kdo je vrahem a že tohle je hodně divný, a za chvilku zas že tohle bylo taky divný/// 3D formát je věc, která nás v budoucnu nemine. Už to cpou hojně do kin. Brzy budou 3D televize. Takové filmy se samozřejmě potom objeví na DVD a tady si nejsem jist, jestli k tomu přidávají stejné 3D brýle. Myslím si, že i přes velkou LCD obrazovku to v kině vypadá lépe. Prostě měl jsem s tím trošku problém, mělo to úplně jiné barvy a bylo to dost náročné na oči. V závěru jsem se dodíval raději bez brýlí. Bratr který měl neorig. brýle na tom byl ještě hůře, protože u nich bylo jiné obrazové spektrum. No a samotný film? Kdyby aspoň ten byl zajímavý, tak obraz budete brát jen jako něco navíc. Tady je ovšem jasně vidět, že to bylo natočeno za účelem prezentovat možnosti 3D, nikoliv natočit kvalitní horor. Co je aspoň dobré a proč si možná film zaslouží těsné 3* je fakt, že některé gore scény jsou působivé. Pořád to však je málo./// Celkem 53%///(28.10.2009)

• Blizzard

Patrick Lussier směle pokračuje ve své hororově béčkové řadě a ani tentokrát svým nejnovějším počinem nepřekvapil. Na rozdíl od blonďaté plochodrážky s lentilkami, které ani 3D nepomůže, mě alespoň potěšil pekelný Jensen Ackles aka Dean ze seriálu "Supernatural" a zajímavé úvodní titulky, ale zbytek filmu snad nemůže fungovat ani jako levná americká popcornovka večer u televize. Remaky již ne zrovna kvalitních filmů z minulosti by se točit opravdu nemusely, ale dnešní svět dává bohužel prostor vzniku spoustě nekvalitních snímků, které se na nás linou ze všech stran filmového plátna. Tento skvost ale nezachránila ani nálepka 3D, neboť se jedná o tak podprůměrný slasher, jehož tvůrce byste raději umlátili krumpáčem, než abyste na něj šli (znovu) do kina. (4/10)(28.4.2009)

• JohnnyD

Nakrútiť remake zlého filmu tak, že výsledok je ešte horší, na to veľa talentu netreba, obzvlášť nie s takým mizerným scenárom (bože, tie dialógy!), strašnými hercami (okrem amatérskeho hlavného psychopata osobitne treba spomenúť hysterickú Betsy Rue, ktorá je skoro celý čas, čo je vo filme, kompletne nahá) a otrasnou réžiou (je chvályhodné dať do filmu hektolitre krvi, ale nie ak vyzerá ako nejaká bordová šťanka). Súčasný trendový 3D fetiš filmu občas dodáva nechcene vtipný podtón, no napriek tomu je to 100 minút koncentrovanej nudy.(17.7.2010)

Příběhově je na tom Krvavý Valentýn hodně špatně, logika a scénář tedy silnou stránkou filmu určitě nebude. Krev a povedené vraždy krumpáčem naopak ano, k tomu solidní „look“ vraha v masce horníka a velmi obstojný počet vražd. V 3D by to musel být ještě o trošičku lepší prožitek. Posledních dvacet minut a finále se moc nepovedlo, úplný konec si mohl režisér také odpustit, už je to docela ohrané, zvlášť pro ty, kteří mají už dost hororů za sebou. Pátek Třináctého je podle mě o trochu lepší remake. Hodně slabé 4* ;-)(8.7.2009)

Svižný a zábavný remake, který v mých očích nedosahuje kvalit originálu, ale rozhodně jsem se od něj zhnuseně neodvracel a nekroutil hlavou nad debilitou tvůrců jako v případě Pátku 13. Vraždící horník má koule, stejně tak tvůrci, kteří něšetří na krvi ani nahotě (dlouhá scéna se zcela nahou blondýnou je super). Herci jsou o sympatičtí, trochu úsměvně snad vypadá jejich snaha v úvodu filmu, kdy hrají teenagery. Ale jinak to šlape dobře, nenudil jsem se.(23.7.2009)