Krvavý Valentýn

Krvavý Valentín

Horor / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2009, 101 min

• Davies182

Fakt, že se natáčelo speciálním kamerovým způsobem, aby bylo posléze vhodné prezentovat snímek ve 3D, mu paradoxně v klasické 2D stopáži hodně ubírá. Po téměř celou dobu filmu jsem tak byl svědkem syrových, zrnitých scén s nádechem produkce nejlevnějších televizních seriálů. Bohužel ale zdaleka nešlo o největší zápor snímku - pochybuji, že většina zdejších nízkých hodnocení je založena na nedotaženém obrazu. Ono je to totiž celé jakési nemastné neslané. Neuvěřitelně rozčarován jsem byl již na samotném začátku, kdy samoúčelné zakopávání postav před strašlivým vrahem (hornická maska je sice občas cool a zajímavý nápad, ale i tak se většinou trapnosti neubrání) a jejich odpudivé herecké výkony zcela zamořily můj mozek. Vše nadále pokračuje v podobně přiblblém duchu: scénky jsou maximálně hloupé, vecpávání 3D je otravné, smrti nenápadité, herci špatní... Takže jak již bylo řečeno, jediné klady si tento horor zaslouží za posledních dvacet minut, minimum napínavých scén a Jensena Acklese, jehož kariéru se věřím postupem času vyplatí více sledovat. V podstatě jsem hodně zklamán, a to jsem po Pátku třináctého (mírný nadprůměr) čekal mnohem, mnohem více.(15.5.2009)

• Shit

No to byla ubohost, nečekal sem žádnej extra zázrak, ale tak snad by to nemuselo být absolutně tupý, nedomyšlený a souboje by nemusely vypadat tak strašně televizním dojmem. Jediný, co to opravdu drží nad vodou jsou docela slušně brutální vraždy a krumpáč, ale jinak je původní film v uncut verzi daleko lepší a to skoro ve všem(15.5.2009)

• Viktooorka

SPOILER!! jestli jsi ještě neviděl.. a máš to v plánu... dál nečti!! takže na začátek musím pochválit 3D... byl to dobrej zážitek... sice létající předměty a pořádné efekty byli skromně využité...ale mě se to líbilo.. za druhé.. takže typická americká vyvražďovačka... plno krve.. oddělené části těla pomocí lopaty... krumpáčem rozsekaný hrudní koše.. a srdíčko hezky jako valentýnka :) to se ale dalo čekat :) děj malinko zamotaný.. ale hlavně předvídatelný.. závěrem Vás tedy trochu zmatou.. ale to se brzy vysvětlí.. ale zatřetí… to musí všichni režiséři dělat z těch amíků takový kretény?? Sakra na co Sarah v tom obchodě čekala, když tu druhou vytáhl?? A proč se šla bože podívat k tomu oknu?? A to si opravdu ten stařík myslel, že se schovává za tím zábradlím?? A na co opět Sarah čekala při závěrečným boji.. proč sakra nevystřelila dřív.. hlavně že celou dobu na ně míří :-D a na závěr… proč jsou všichni vraždící monstra nesmrtelný.. určitě věřím tomu, že když člověk stojí u cetra výbuchu.. tak se ani trošku nepopálí :-D a když tak pěkně krumpáčem prorazil hlavu pánu záchranáři.. jaktože pak maska neměla ďouru :-D no sečteno podtrženo.. nebýt 3D efektu.. moje nadšení z filmu by bylo velice chabé.. normální nechuťárna… ale té snaze udělat z toho „mála“ trhách.. dávám 2 a ¼ hvězdičky :) P.S. myslela jsem, že člověk s rozdvojenou osobností o tom co ten druhý dělá neví… tak jaktože Tom na konci věděl, co Harry napsal nad tu slečnu?? Že by chyba?? Nebo se ji jen snažím najít??(15.5.2009)

Pro mne osobně jeden z nejlepších remaků, jaké jsem viděl ... Viděl jsem původní verzi z roku 1981, která byla považována desítky let za jeden z nejslabších slasherů. Ovšem to jen proto, že byla nelidsky vystříhána cenzory z MPAA. Naštěstí jsem viděl pouze UNCUT verzi, která vyšla nějaký ten měsíc před vydáním remaku. A byl to obstojný slasher, dobře zahraný, chladný, temný, záhadný a technicky velice "čistě" zpracovaný. Možná že ne každý ví, že už tato verze měla svůj jeden "remake" a to v podobě otřesného teenagerského slasheru Valentine (2001), jednalo se o jednu z největších blbostí, jaké jsem v horrorovém žánru viděl a dal ji "odpad!" ... Tento, ať už 3D nebo ne, remake je však naprosto něco jiného. Spousta akce od začátku do konce, slušná krvavá gore jízda, spousta vražd, tajemství, kdo je vlastně vrahem mne hlodalo od začátku do konce ... Navíc se vizualním zpracováním podle mne velmi podařilo napodobit původní verzi a vložit do této i téměř identické scénky a výjevy. Nenudil jsem se ani vteřinu. Opravdu výborná záležitost, která u mne překonala i původní předlohu...(14.8.2009)

Svižný a zábavný remake, který v mých očích nedosahuje kvalit originálu, ale rozhodně jsem se od něj zhnuseně neodvracel a nekroutil hlavou nad debilitou tvůrců jako v případě Pátku 13. Vraždící horník má koule, stejně tak tvůrci, kteří něšetří na krvi ani nahotě (dlouhá scéna se zcela nahou blondýnou je super). Herci jsou o sympatičtí, trochu úsměvně snad vypadá jejich snaha v úvodu filmu, kdy hrají teenagery. Ale jinak to šlape dobře, nenudil jsem se.(23.7.2009)