Krvavý Valentýn

Krvavý Valentín

Horor / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2009, 101 min

• Malarkey

Na tomhle filmu je nejzajímavější jen to třetí slovo v názvu, 3D, což znamená, že už i horor se dostal na třidé plátna a krev tu dostává prakticky nový rozměr. Jinak je to klasická vyvražďovačka, kde se snaží o příběh, ale stejně se tu kuchaj o stošest a nikoho to moc netrápí, hlavně když je krev a co nejbizarnější umírání, Produkce, co stojí za sérií Saw se každopádně nezapře.(22.6.2009)

• M.a.t.t.

Ako horor My Bloody Valentine príliš nefunguje, ako plnohodnotný 3D film aj kvôli malému výskytu trojrozmerných záberov taktiež nie. Skutočné napätie aby v ňom divák hľadal a Jensen Ackles zjavne nechal väčšiu časť charizmy v Supernaturale lenže napriek všetkej hlúposti a hutnej dávke klišé ide v kombinácii s 3D efektami a zábavnou pointou o pomerne svižne ubiehajúci experiment, ktorému nemožno uprieť minimálne snahu o resuscitáciu v Štátoch upadajúceho žánru. Že stav pacienta ostáva naďalej kritický je už vec druhá. A vidieť to znova by sa rozhodne rovnalo mrhaniu časom.(4.5.2009)

• Cervenak

To chce vážne talent, natočiť film s takým množstvom nahoty a brutality tak nudne, že vás z letargie nevytrhne ani lúskanie lebiek krompáčom. Trochu to zachraňuje záverečná dvadsaťminútovka, ktorej sa hrou na "ktorý z tých dvoch to teda je?" predsa len darí vytvoriť isté napätie. Áno, a ešte sa mi páčila tá vytrhnutá čeľusť.(8.5.2009)

• oli.G

Príbeh o ničom (možno až na tú záverečnú "neistotu" v aute) a vraždy pomerne obyčajné, ale pekné. Keby som to videl 3D, určite tri hviezdičky.(20.6.2009)

Narozdíl od Pátku třináctého (2009), kde se člověk úplně zdráhá srovnávat s originálem, se nový My bloody Valentine nemá vůbec zač stydět a nejen, že se může směle srovnávat se svým předchůdcem z roku 1981, ale vychází dokonce jako vítěz. Totiž nejen díky 3D získavá nový rozměr, ale celkově je nyní využit potenciál vraždícího horníka do puntíku (hned v openingu je z rozsekaných těl vidět, že na gore se šetřit nebude), a kopáč se svým miláčkem krumpáčkem a podzemními šachtami jakoby patřil do kinosálu - hábit moderního slasheru mu bezva sekne. Jen upozorňuji, že nad logikou-nelogikou se nepozastavuji, to se takovým filmům nedělá:-)(20.6.2009)