Krvavý Valentýn

Krvavý Valentín

Horor / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2009, 101 min

• EdaS

50% Do kina bych se kvůli tomu nehnal, ale doma se dá šílený horník v klidu přežít a částečně i užít. Tvůrci se tedy drží v dostatečné vzdálenosti od jakékoliv nápaditosti a kreativity a díky digitálu je look filmu pohříchu televizní, ale Valentýn aspoň ubíhá dostatečně svižně. A to v současné hororové bídě (bohužel) není málo.(2.5.2009)

• Cervenak

To chce vážne talent, natočiť film s takým množstvom nahoty a brutality tak nudne, že vás z letargie nevytrhne ani lúskanie lebiek krompáčom. Trochu to zachraňuje záverečná dvadsaťminútovka, ktorej sa hrou na "ktorý z tých dvoch to teda je?" predsa len darí vytvoriť isté napätie. Áno, a ešte sa mi páčila tá vytrhnutá čeľusť.(8.5.2009)

Tenhle film ma skoro vsecho. Vtipy, gore, nahou zenskou, trpaslika, doly, mentalni kolaps (skvele spojeni, diky, dabingu Transformeru 2), krumpac, lopatu a 3D rozmer k tomu. Deti to budou milovat!(13.6.2009)

Pri filmoch tohto razenia od tvorcov ani tak moc logiku nevyžadujem (preto túto tému ani nebudem rozoberať), skôr sa chcem istým zvráteným spôsobom nechať baviť. Pre tento krát na mňa tvorcovia vytiahli krompáč, banskú uniformu s dýchacou maskou (ktorá vyzerá celkom drsne) a atmosféru zdegenerovaného provinčného banského mestečka. Všetky ozubené kolieska bankého mechanizmu do seba pekne zapadli, domáce obyvateľstvo mizlo z povrchu zeme ako uhlie v rozkúrenom kotli, atmoška hustla a ja som sa príjemne bavil. Užívatelia žijúci v českých a slovenských banských mestách si k môjmu hodnoteniu môžu pridať jednu hviezdu.(16.9.2009)

6/10 = 60%(7.8.2011)