Tento seriál nám otvára cestu do rodín dvoch priateliek - Denisy a Kamily. Tieto dve ženy sú výborné priateľky, aj keď sú navzájom úplne odlišné. Denisa žije so svojou vnučkou Vaneskou a Kamila sa do bytu prisťahovala spolu so svojou 80 ročnou babičkou. Okrem toho sa do ich sŕdc stále snažia dostať všelijakí nápadníci - od Denisinho Pištu, ktorý jej splní všetko čo jej vidí na očiach, až po Kamilinho Mirečka, ktorý je vášnivý ornitológ. A akoby to nestačilo, ešte sa im sem - tam pripletú do cesty ich bývalí manželia - vizážista Viktor a telocvikár Pavol. (Dexter741)

Scraffy

Príde mi, že všetci odcudzujú slovenské a české seriály už z princípu. Áno, máme tupé seriály, ale máme aj také, ktoré sú označované za tupé neprávom. Tento seriál nie je žiadna výhra, ale určite nie je jeden z najhorších. Ide tu predsa hlavne o srandu, ktorá tu na televízne pomery je. Je to síce podané tupším spôsobom, ale je! A stále radšej toto, ako nejakú tureckú sračku. ()

ClayGirl

Páni, viděla jsem pilot a už dlouho jsem se tak u seriálu nenasmála. Čekala jsem, že tu bude mít mnohem vyšší hodnocení. Mezi ostatní seriály, které zdejší uživatelé v hojném množství háží do odpadu, tento podle mě rozhodně nezapadá. Všechno nemusí mít vysokou úroveň, někdy stačí vypnout při přehlídce nerezavějících babských vtípků. ()

JK77

strašne ma jeduje ak niekto hodnoti po zopar castiach, ale tento krat to musim spravit aj ja. Ten prvy diel ma absoltune nasral. Proste to bolo hrozne. To si to ako nikto pred uvedenim do TV nepozrel. Mozno si pozriem este nejake diely, a potom zmenim hodnotenie. Ale na toto som musel reagovat hned. Fuj! Pri Panelaku som sa zdrzal hodnotenia a teraz som rad. Tomuto serialu ale neverim. Start uz nasmeroval tento serial do prazdnoty. 7.4.2008 som musel zmenit na hodnotenie z odpadu na 1*, ale niezeby seria isla nejak kvalitou hore, ale jednoznacne ich predbehla Normalna rodinka, takze zmena je na mieste! ()

Marina111

Hoci dámy Zuzana Tlučková a Marta Sládečková sú v reálnom živote naozaj priateľkami, čas, ktorý strávili nakrúcaním tohto nevtipného sitcomu mohli radšej vyplniť kávičkovaním ... Len ma prekvapuje, že ešte i taká herecká kapacita ako Marína Kráľovičová si účasť na tomto projekte pochvaľovala ... Nuž, zrejme neplatí, že to, čo vytvárame s nadšením my, musia prijať rovnako nadšene i druhí ... A to, čo ma iritovalo najväčšmi - malá Vanesska Šrkózyová. Iste, v čase natáčania bola len decko, ale veď koľko iných, aj slovenských, maloletých slečien dokázalo predviesť na filmovom plátne nezabudnuteľné výkony ? Spomeňme aspoň jej rovesníčky Anetku Lakatošovú či Katku Zatovičovú - no to sa s tým preafektovaným prejavom V.Š. nedá ani porovnať ... ()

Gardenboy

Nie ... Slovenskej televíznej tvorbe sa z tých sračiek ešte dlho nepodarí dostať. Možno až pochopia, že treba trochu viac investovať, použiť nie štúdio a nie preostrenú televíznu kameru, debilné dialógy a intelektuálny príbeh (prečo sa preboha celá slovenská tvorba snaží mať "neskutočne hlbokú myšlienku", keď tomu normálny divák takmer vôbec nerozumie a na kvalitný seriál stači obyčajný jednoduchý a polopatistický námet????). ďalši zbabraný pokus ... uvidíme ako dopadnú kriminálky .... snáď Mesto tieňov zaboduje a bude tak dokonalé ako jeho dokumentárna predloha ... ale obávam sa ... fakt sa obávam ... ()

• Úvodnú pieseň k seriálu naspievali dve finalistky zo SuperStar III: Vierka Berkyová a Dominika Mirgová. Text piesne je:

Drogou muža sme už od Evy
    vieme hrať slzy aj úsmevy
    kam čert nesmie tam vždy pošle
    nás dve rád

Priateľky dve dvomi delia
    aj súčty ziskov a strát
    až kým o jedného muža
    nezačnú stáť... (Dexter741)
  • Marta Sládečková a Zuzana Tlučková sa opäť stretli na pľaci ako kolegyne a zároveň aj seriálové priateľky podobne ako v seriáli Susedia. (Dexter741)