Poslední kšeft (festivalový název)

• Norsko

Den siste revejakta

The Last Joint Venture

Drama / Komedie / Krimi / Mysteriózní

Norsko, 2008, 90 min

Neřekla bych, že je to komedie. Ani drama. Ani krimi. Ani gangsterka. A ani moc film o hippie. Je to spíš taková úsměvná bromedie s prvky těchto zmíněných žánrů a porcí hulení navíc. Nejvíc film staví na hereckých výkonech ústřední dvojice, a ty jsou naštěstí dobré, obzvlášť Kristoffer Joner, tomu ten hipík vážně šel moc dobře. Až na trochu dramatičtější konec je to spíš klidnější film, co neurazí a nemusí se u něj příliš přemýšlet. A také chválím soundtrack.(22.12.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,988,850(10.9.2010)

Pobavila mě norská atmosféra té doby. Herci byli vtipný - ač asi neměli tolik být a film celkově působil jako taková menší dramatická komedie - ale líbivá.(21.10.2011)

ingvar ambjørnsen, autor populární série knih o ellingovi, napsal taky román o tom, jaké to je, když věříte v mír a lásku, ale musíte z víry vystřízlivět, protože se všechno mezitím tak nějak posralo.(5.1.2009)

O tom, jak se 70. léta mění v 80. a končí éra hippie, což hlavní hrdinové nechtějí vzít na vědomí. Natočeno podle knihy a je to na tom vidět, některé epizody jsou tam zbytečné. Dobová hudba a Kristoffer Joner.(1.12.2008)