poster

Fado

 • Portugalsko

  Fados

Hudební / Dokumentární

Portugalsko / Španělsko, 2007, 93 min

Režie:

Carlos Saura

Scénář:

Carlos Saura, Ivan Dias

Producenti:

Ivan Dias
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  ***

  Folklorní tři hvězdy za d.m.s.n. přeci jen pro našince trošku >fádní< fado... No ale dlužno uznat, že i tak je Saura - ať už dělá co dělá - prostě skvělý rutinér! - - - - - (Poprvé viděno či spíše nasloucháno 19.12.2011 na >fadosním prostoru< , hodnocení 25., komentář zde jako pátý - 19.12.2011)(19.12.2011)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $51,694Tržby Celosvetovo $472,695(8.4.2009)

 • quixote
  *****

  Nádhera, která jde hluboko pod kůži. Těžko to vyjádřit slovy. Saura je Mistr.(20.12.2011)

 • arcticsky
  *****

  Podobně jako Saurův dřívější film Iberia - nádherný a po všech stránkách pestrý zážitek.(11.11.2012)

 • Jeremiah
  ****

  Kdysi dávno jsme s manželkou dělali okružní cestu po Portugalsku. Na každém kroku jsme se setkávali s několika jejich fenomény = modré kachle - azulejos, námořní objevitelské cesty, hrdost na svou zemi a FADO. Průvodcem nám bylo vysvětleno, že hudební žánr FADO je vlastně jejich folklór, kterým si především muži ulehčovali těžký život, vyzpívávali se ze svých smutků a bolestí, nebo v něm vyjadřovali svoji lásku k rodné zemi. Za toto poselství a ukázku vlastenectví - 4 * . Škoda, že český národ již ztratil své kořeny, že lidová hudba a staré zvyky jsou pouze zájmem komerce a opustily široký lid. Kde jsou doby, kdy celá Evropa uznávala, že "co Čech to muzikant". Je mi smutno, když toto píši, a jsem si vědom, že každý s tím nemusí souhlasit, ale takto to vidím já ... .(20.12.2011)

 • - Režisér snímek věnoval světoznámému portugalskému hudebně-tanečnímu stylu a nepřímo tak navazuje na několik svých předešlých filmů o baletu, flamenku a tangu. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace