Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter a Dary smrti - 2.

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 125 min

Každý opletá historku, ako Radcliffe a iný po poslednej klapke Pottera, začali revať ako o život. Otázke je preto len jedna: čo im bránilo vyjadriť emócie pred kamerami? Nebodaj Yates za to trestal? Ľudia tu kapú ako muchy no dostávame len štatistický prehľad ich smrti, ani v nedeľnom večerníku. V tomto smere potešil len (už tu toľkokrát spomínaný) Rickman ako Snape (a aj to možno len preto, že 10 rokov strúhal kamenný pokerface). K deju: horcruxi sa ničia ani premnožené holuby, preto Voldemort tu vyznie ako majster grimás a zvuku a nie všestranný a hlavne chytrý kúzelník. A aj ten finálny súboj báh... viac efektný a emočný bol tohtoročný novoročný ohňostroj (nejeden vtípek v rámci série bol ohľadom toho, že Harry, vyzerá pri boji ako pri huževnatom orgazme. Teraz iba pribudnú...).__Všetci nostalgicky pridávajú na hodnotení, až sa vyštveralo na Väzeňa z Azkabanu, no ten ostáva nekorunovaným vrcholom série.(17.7.2011)

JISTĚŽE JE TO V TVÉ HLAVĚ, HARRY. TO NEZNAMENÁ, ŽE TO NENÍ SKUTEČNÉ. Potter roste s publikem. Druhý díl sedmého dílu už není povinné uvedení do děje, ale pořádná jízda. Všechno, co jsem této sérii vytýkal, že v tomto filmu obrsousilo na maximálně snesitelnou míru (rodinná historie, dovysvětlovávání.) Yates to zvládl. Přesto vám po skončení nepřipadne, že jste viděli něco i částečně důležitého pro filmovou historii. 90%.(21.7.2011)

Těšila jsem se na epické finále a to jsem dostala. Jistě, drobné výhrady mám. Z řady scén se dalo vyždímat mnohem víc a mohly být emocionálně působivější, což se týká hlavně smrti některých postav. Jejich smrt mimo záběr je nejspíš úlitba v rámci přístupnosti dětskému publiku. Na druhou stranu se tvůrci tentokrát zcela vyvarovali zbytečných "teen" vycpávek a chrlí na nás jednu monumentální akční scénu za druhou a občas si v téhle temné podívané dovolí i povedený vtípek. Jediným opravdu velkým kazem na kráse je 3D. Vzhledem k tomu, že se většina děje odehrává ve tmě, není místy kvůli tmavým scénám skoro nic vidět. Stále si ale myslím, že sedmý díl se neměl dělit na dvě části. Byli bychom ušetřeni zbytečně natahované první části a mohli si užít finále v celé své kráse. S tím se ale nedá nic dělat, důležité je, že završení potterovské ságy dopadlo více než dobře a my, fanoušci knih, můžeme být spokojení. (90 %)(11.7.2011)

Moje pocity se pohybují od nadšení (80 %) až po těžké zklamání a cynický škleb při některých scénách (40 %). Pozitivní dojmy vyprchaly ani ne do týdne. Více později. [Kino, 2D v originále](3.8.2011)

Keby som to nevidel v 3D, tak by som dal tých hviezd 5... bolo vidieť, že to bolo do 3D len konvertované a príliš veľa záberov bolo rozmazaných - tvorcovia vám vyslovene prikazujú kam sa máte pozerať. Ak je v zábere Harry, za ním Ron a vzadu stojí Hermiona, tak ostro vidíte len ak sa pozeráte na Harryho. Ak sa chcete pozerať na Hermionu, tak smola, pretože tú budete vidieť tak dvojmo, že bude mať 2 hlavy :D Tiež mi vadili lacné, klišé dialógy a ešte lacnejší záver, ktorý však vyčítam autorke knihy, nie tvorcom filmu. Napriek tomu sa pridávam k názoru, že ide o najlepšiu, najepickejšiu Potterovku, ktorú sa určite oplatí vidieť. Ak sa však chystáte do kina, tak choďte na 2D verziu ;)(4.8.2011)