Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter a Dary smrti - 2.

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 125 min

Překvapivě se zdaleka nejedná o nejlepší díl série, i když závěrečná bitva o Bradavice nahrávala tomu, aby se Yates vyřádil v akčních sekvencích a množství mrtvol mohlo zase vytřískat slušné emoce z diváků. Bohužel nedošlo ani na jedno. Nejsilnější pasáži je tak zakončení Princova příběhu. Osobně vidím největší slabinu v pravidelném dávkování tentokrát absolutně nevhodného humoru, který je prostě v této fázi příběhu naprosto zbytečný. Harry Potter by jednou měl dostat vlastní seriál, kde by všechny postavy měly dostatek prostoru a dostalo by se i na všechny nápady, které Rowlingová do jeho světa vložila.(16.8.2015)

Film zhlédnut v 3D (s dabingem) na půlnoční premiéře. To, na co se fanoušci Harryho Pottera těšili a odpůrci možná ještě víc, je zde. Poslední díl potterovské série. A musím říct, že na to, jak epické byly trailery, jsem čekal ještě o kousek více. Byli jsme na tom se sestrou a oba jsme se shodli, že to je sice super díl a taky povedený konec, ale že tam něco málo chybělo. Na filmu jsem byl v 3D, na které jsem slyšel smíšené reakce - jedni ho zavrhovali (hlavně zde) někteří naopak říkali, že stojí za to (pár komentářů na IMDb). Mně 3D překvapilo - v některých scénách bylo použito v rámci vypravování, stejně jako u Avatara (některé kamerové nájezdy) a asi třikrát nebo čtyřikrát na vás něco vyskočilo z plátna (např. drak). Na druhou stranu šlo hodně poznat, že film byl do 3D konvertován, protože v některých scénách byl obraz dost rozmazaný a v některých jsem zase viděl dvojmo, což mi "trochu" vadilo. K příběhu - ty důležité části, které jsem si pamatoval z knihy, tam byly a plus mínus tak, jak jsem si je představoval (ale např. bitvu o Bradavice jsem si představoval ještě trochu epičtější, delší, lepší). Vše bylo vysvětleno (pro ty, co knihu nečetli) a ten závěrečný epilog (který mi pokazil zážitek ze skvělé knížky, kterou jsem přečetl prakticky za jediný den) zde udělali tak, že mi to ani nevadilo. Co říci na samotný závěr? Poslední díl této ságy, která mladším generacím ukázala, na co jsou takové ty hranaté věci, které mají jejich rodiče v poličkách, se povedl, ale přesto bych byl opatrný s řečmi typu "nejlepší z potterovské série". Protože (teď vystoupím z davu) - První část se mi líbila tak, že jsem neváhal s plným počtem a tady jsem po skončení dlouho přemýšlel mezi 80 - 90 %. Protože jak už jsem zmínil na začátku, navzdory všemu, co dobrého můžu říct o tomto filmu, NĚCO tomu chybělo. Nakonec jsem se rozhodl pro těch 90 %, protože z kina jsem odcházel hodně spokojený a maličko zklamaný. A když jsem pak o tom přemýšlel, tak mi to za to, že jsem se domů dostal chvíli před pátou ranní, opravdu stálo.(14.7.2011)

Mnohé scény sú veľmi pôsobivé a dočkáme sa viacerých krásne tragických okamihov, ale až 80 % dávam hlavne za to, že je to posledná časť série. Je osudová, je smutná, je pôsobivá. Je koniec, Harry Potter. Scenár je dosť hrozný, umieranie dôležitých postáv je jednou z najviac WTF vecí roka 2011 a našlo by sa plno ďalších záporov, ale ako vravím - ako záver ságy to treba hodnotiť nadpriemerne. Potešil ma aj koniec na stanici.(18.1.2017)

70% Čekal jsem zatraceně víc emocí!(11.7.2011)

Celosvětově divácky úspěšný film. Série konečně skončila - natahovaně, ale efektně. Napodruhé viděno byla ještě lepší. Přesto jsem měl první díly HP raději. Trailer: http://www.csfd.cz/film/239950-harry-potter-a-relikvie-smrti-cast-2/videa/filtr-video-355131/(15.7.2011)

• - Na poslední den natáčení přijel Rupert Grint se zmrzlinářským vozem a všem rozdával zmrzlinu. (Gajzur)

• - Daniel Radcliffe vystřídal v průběhu natáčení přes 160 párů brýlí. (Hromino)

• - V skupine študentov, ktorí privítajú Harryho na Rokfortskej škole, sa objaví aj postava Čcho Čchang, ktorú hrá Katie Leung. Tá je však podľa knižných predlôh vo vyššom ročníku než Harry a tým pádom by už na Rokforte nemala čo robiť. (BlueNeon81)