poster

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

 • Velká Británie

  Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

 • Slovensko

  Harry Potter a Dary smrti - 2.

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  ***

  Zhruba do polovice rovnako nudný, scenáristicky i režijne nezvládnutý blábol ako VII/1. Yates možno zvláda atmosférický moment, ale vygradovať dramatickú scénu nevie a dať jej epický feeling už vôbec nie. Celá bitka o Rokfort/Bradavice je tak čistá zívačka. Potom, zrazu, od Snapeovej slzy, to začne byť dosť dobrý film s perfektnou atmosférou a emóciami. Celkovo ale zostáva pocit nezainteresovanej, unavenej rutiny. Yates piatym dielom začal dobre, ale postupne spadol až hlboko pod Columbusa. Slovenský dabing samozrejme absolútne príšerný.(29.7.2011)

 • Tsunami_X
  ***

  Takhle se to má dělat. Během krize v rámci zvyšování cílů z jednoho filmu uděláte dva, najměte vopičáka, který za režírování nebude moc chtít a zamluvíte si finančně nenákladné lokace v pořadí: jeskyně, les, modré pozadí, pole. Pak už jenom nakukáte zhruba třístovce komparzistů, že tady všechno končí a přepisují se dějiny, pustíte jim Návrat krále („Takhle nějak musíte po tom poli zdrhat. Akorát vás bude míň.“) a vyrýžujete nejlepší víkend historie box office. Bez legrace, ta snaha ušetřit z toho bijáku čpí víc, než bych u takovýhle ságy čekal. Místo fatálních líbaček, ďábelsky rozlomených hůlek a stěžejních umrtí, ze kterých se vám zamlží brýle je tu jenom popcornová rutina zabalená do hořekujích postav proplétajících se mezi vodními tryskami, padajícími kameny a poletujícími ohni. Ale co na tom? Prostor k restartu tu přece jenom je a celá tahle série dá na chvíli účetním zapomenout, co to jsou červená čísla.(27.7.2011)

 • brit84
  ***

  Je trochu úlet přeskočit pár dílů a pustit si rovnou ten poslední. Ale zas sem slyšel, že stojí za hovno, tak proč se zdržovat? Docela mě pobavil vztah zrzka s Hermionou. Prý jí bylo za těžko se s ním vocucávat, tak jsem si představoval jak jí u toho polibku při natáčení asi bylo:) Pro mě je, svou propracovaností, nejlepším dílem série Vězeň z Azkabanu.Ten zbytek potom už je jen ždímání dalších prachů z fandů.(13.3.2012)

 • genetique
  *****

  Grandiózne finále. Prvá časť (Darov smrti) navnadila na veľkolepé ukončenie fenomenálnej ságy, ktorá možno zo začiatku nevyzerala z môjho pohľadu až tak vábne, každým pokračovaním sa môj interest o potterovskä sériu zvyšoval priamou úmerou. Vďačím najmä režisérom a sčasti aj vygradovanému scenáru, ktorý zakaždým pridal na atmosfére, všetko sa to pekne zatemňovalo až do epického vyvrcholenia, kde mágia a čary nadrali iný rozmer a s prvým filmom série to nemá takmer nič spoločné. A zároveň mnohé má. Dravosť a nekompromisnosť tvorcov si podáva ruky so stále neutíchajúcou hravosťou a infantilnosťou, ktorú som kedysi sérii vyčítal. Možno by som po opätovnom zhliadnutí všetkých častí nebol taký skeptik. Nič to ale nemení na fakte, že tento film dôstojne zavŕšil celú sériu a mne nezostáva nič iné, len nostalgicky zatlieskať a poďakovať celému štábu za roky driny a pani Rowlingovej za skvelú prácu a nekonečnú fantáziu. 90%.(19.11.2014)

 • BadoXXII
  ****

  Spolu s 3. časťou najlepší filmový Potter. Nikdy som sa neradil k jeho fanúšikom, musím však uznať, že zakončenie tejto ságy je poriadne atmosférické a veľkolepé. Bol som milo prekvapený.(28.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace