poster

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

 • Velká Británie

  Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

 • Slovensko

  Harry Potter a Dary smrti - 2.

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 125 min

 • Djoker
  ****

  Překvapivě se zdaleka nejedná o nejlepší díl série, i když závěrečná bitva o Bradavice nahrávala tomu, aby se Yates vyřádil v akčních sekvencích a množství mrtvol mohlo zase vytřískat slušné emoce z diváků. Bohužel nedošlo ani na jedno. Nejsilnější pasáži je tak zakončení Princova příběhu. Osobně vidím největší slabinu v pravidelném dávkování tentokrát absolutně nevhodného humoru, který je prostě v této fázi příběhu naprosto zbytečný. Harry Potter by jednou měl dostat vlastní seriál, kde by všechny postavy měly dostatek prostoru a dostalo by se i na všechny nápady, které Rowlingová do jeho světa vložila.(16.8.2015)

 • Madison
  *****

  Prvé pozretie u mňa zaznamenalo menšie sklamanie, pretože ma značne iritovalo prehnane tmavé obrazové zafarbenie, ktoré neumožňuje hlbšie vnímať jednotlivé detaily a dosť pomalý rozbeh v prvej polhodinke. Po viacerých pozretiach sa však tieto pripomienky vytrácajú a konečne sa dokážem odosobniť od úžasného fantastického dobrodružstva prvých dielov a oceniť aj Yatesove komorné predispozície. S Harrym som rástla, znamená pre mňa veľa, a preto ho posudzujem značne nostalgicky. Táto posledná časť je druhým najlepším Potterom (po 3 - Väzeň z Azkabanu) , ktorá disponuje znamenitým súbojom medzi dobrom a zlom, tradične vynikajúcimi hercami, geniálnou hudbou Alexandra Desplate (dominujú "Statues" a "Severus and Lily"), brilantnou - a dovolím si tvrdiť aj najsilnejšou z potterovskej série - scénou Snapeovho "odhalenia", ktorá oplýva neskutočným emocionálnym rozmerom. Harry Potter je sériou plnou jasných osobnostných čŕt (dobrí a zlí), ale Rowlingová nezabudla ani na psychologický aspekt a vytvorila fenomenálne konfliktnú postavu (Snape), zmietanú vlastnými vnútornými rozpormi. A navyše, Potter celé roky vzniká pod záštitou filmárskych profíkov, preto ide jednoznačne o najfantastickejšiu (odhliadnuc, samozrejme, od Pána prsteňov) sériu posledných rokov.(18.1.2012)

 • Ainy
  ****

  Druhá část závěrečného dílu o Harry Potterovi byla úplně něco jiného. Spousta akce, napětí .... Povedl se, akorát srážím jednu hvězdičku za ten konec, to bylo podle mne takové kýčovité jak vedou všichni své děti na vlak do Bradavic, možná tak trochu jsem čekala, že bude i nějaký otevřenější konec pro možné další pokračování. Stejně jako většině fanouškům je mi líto, že to už končí. Jako dospělák jsem si sledování příběhu čarodějnického učně užila. Harry Potter byl fenomén, myslím si, že dlouho po něm nic podobného nezažijeme, škoda ...(12.9.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve scéně, kdy Snape (Alan Rickman) po boji s profesorkou McGonagallovou (Maggie Smith) utíká a po Bradavicích se rozléhá Voldemortův (Ralph Fiennes) hlas, můžeme si všimnout, že Harry (Daniel Radcliffe) má na sobě obyčejný kabát. V jednom z dalších záběrů na sobě má však Nebelvírský hábit. (spiderakhero)

 • - Daniel Radcliffe údajně zlomil v průběhu celé ságy 80 hůlek, jelikož je používal jako paličky k bubnování. (Ice123)

 • - Skoro žádný herec není stejně starý jako svoje postava. U hlavních dětských rolí jsou herci starší většinou o pět let. Malý věkový rozdíl je například u profesorky McGonagallové (starší o 3 roky), Hagrida (mladší o 8 let), Lupina (starší o 10 let). Větší je naopak u Siriuse (starší o 15 let), Červíčka (starší o 16 let), Voldemorta (mladší o 23 let) a Snapea (starší o 27 let). Bezkonkurenčně největší rozdíl mezi skutečným věkem herce a postavou je však u Brumbála, jehož představitel je o 45 let mladší. (sluppka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace