Zrádce

Traitor

Zradca

Drama / Thriller / Krimi / Akční

USA, 2008, 114 min

Ďalší thriller na tému terorizmus má zaujímavé obsadenie. Určite pripomenie nedávne Scottove Pravidlá lži a kvalitou v ničom nezaostáva. D.Cheadle a G. Pearce hrajú čo im sily stačia, no mňa zaujal herec S. Taghmaoui, ktorý je často obsadzovaný v podobných úlohách. Najzaujimávejšia je asi scéna z väzenia v Jemene a stret dvoch vodcov. "Päťdesiat mužov je ochotných pre mňa zabíjať!"... "A koľko ich je pripravených pre teba zomrieť?"... Pointa so záverečnými atentátmi v autobusoch bola dosť čitateľná už dávno pred záverom, napriek tomu je to kvalitný thriler, odporúčam. Alááhuakbar!!! 80%.(13.9.2009)

• Chrustyn

Filmy zabývající se terorismem jsou v poslední době velice populární a dost často i velice povedené ale v tomto případě se jedná o nudný a zbytečně utahaný thriller postrádající napětí a akci, který nezachrání ani slušný Don Cheadle v netypické roli.(3.9.2009)

• honajz

Zajímavá myšlenka, zda nakonec těm teroristům v rámci boje proti nim a snaze o infiltraci nepomáháme - roztahaná však na dvě hodiny, takže film je hodně nudný. Jistě, snaží se vykreslit pozadí a atmosféru celého podhoubí, ale přece jen to působí jako rychlokurs arabštiny z rychlíku. Takže zůstává jen ta otázka, do kdy se ještě dá boj proti terorismu brát jako boj dobrých proti zlým, a od kdy už ti dobří dělají v podstatě to samé, jen to omlouvají nezbytnými ztrátami? Dobrá kamera, lokace, pár nesmyslů, včetně těch neustálých přesunů v naprosté pohodě (a dostat se do USA je podle filmu brnkačka), celkově kromě oné myšlenky unylý a unavený (i únavný) film. Jo, a trochu mi tam vadí takové to dělení a hodné a zlé muslimy, jak je dnes v oblibě, kdy atentátníci byli někým zrazeni a není to ta pravá muslimská víra. Inu, korán však skutečně radí vraždit nevěřící.(10.5.2016)

Don Cheadle se potýká s Guyem Pearcem, a není to Iron Man 3. Co je to? Přeci vydařené krimi Zrádce od scénáristy katastrofického Dnu poté a třeskuté Konečné s Arnoldem! I když by teď se mnou asi většina uživatelů nesouhlasila, osobně jsem si z téhle napínavé honičky před lety odnesl hodně pozitivní dojmy. A ten konec!(8.1.2014)

Kdo by čekal zrádce v řadách samotných islámských teroristů? Asi nikdo, o to větší bude překvapení, které se skrývá v osobě... Jasně, to vám tak prozradím. :-) Občas napínavé, občas trochu nudné, ale díky vypiplanému závěru i hodně překvapivé drama. Nic zde není jasně dané a zápletka se postupně vyjasňuje až do samotného konce, který ve mně vyvolal i lehké pousmání... :-) 70%(28.10.2009)

• - Samotný projekt byl ve vývoji od roku 2002 a měl být produkovaný Walt Disney Pictures, ale sešlo z toho, kvůli manažerské změně. (Pattrick)

• - Film bol natočený počas 48 dní, v 17 mestách na 3 kontinentoch, a to všetko za relatívne nízky rozpočet 22 miliónov amerických dolárov. (sWONDER)

• - Omar (Saïd Taghmaoui) nosí hodinky značky Breitling. (dyfur)