poster

Zrádce

 • USA

  Traitor

 • Slovensko

  Zradca

Drama / Thriller / Krimi / Akční

USA, 2008, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • predators
  ****

  Kdo by čekal zrádce v řadách samotných islámských teroristů? Asi nikdo, o to větší bude překvapení, které se skrývá v osobě... Jasně, to vám tak prozradím. :-) Občas napínavé, občas trochu nudné, ale díky vypiplanému závěru i hodně překvapivé drama. Nic zde není jasně dané a zápletka se postupně vyjasňuje až do samotného konce, který ve mně vyvolal i lehké pousmání... :-) 70%(28.10.2009)

 • kingik
  **

  Jediné, co mě na tomto naprosto podprůměrně natočeném thrilleru o hrozbě terorismu překvapilo, je skutečnost, že autorem námětu je komik Steve Martin a do něj bych to nikdy neřekl. Terorismus je dost ožehavé a složité téma a autor scénáře, a současně i režisér Jeffrey Nachmanoff, to všechno až nesmyslně zjednodušuje, že je přímo zázrak, že to herecká dvojka Don Cheadle a Guy Pearce s takovým přehledem ustáli a nevypadali u toho jako šašci. Nachmanoff je nutí pronášet repliky, které jako by vypadly z nějaké slaboduché parodie a o moc slavnější to není ani s akční složkou filmu, protože je jí nejen poskrovnu, ale je i mizerně natočena a výbuchy se opravdu moc nepovedly. Vyskytují se zde i světlejší okamžiky, mezi něž patří nelítostné svržení nepohodlného mladého teroristy z mostu nebo finální akce spočívající v odpálení autobusů, kdy se nervozita islámských teroristů před akcí perfektně přenese i na diváka. Jenže pak přijde typický trapný závěr filmu, ve kterém všechno dobře dopadne, hlavní hrdina je očištěn a dá se na pokání. Tohle by neobstálo ani v komiksu, natož ve vážně míněném thrilleru. Zrádce je slabý a nepravděpodobný film.(27.2.2010)

 • POMO
  ***

  Film, ktorý sa v závere snaží opraviť, čo predtým permanentne kazil. A ešte nám tento finálny zvrat servíruje ako veľkú pointu, ehm. Na mňa až príliš dramaturgicky rozporuplné.(25.1.2009)

 • klerik
  ****

  Prekvapivo poctivá dráma. Človek by čakal ďalšie dobrodružstvo v štýle PAVUČINA LŽÍ, ale tento boj proti teroristom je o niečo citovejší a oveľa viac z neho cítiť tlak kladený na ochrancov demokracie...(18.3.2016)

 • Arkos
  ****

  Velmi příjemné překvapení a jeden z nejlepších filmů, které jsem v poslední době viděl. Zajímavý příběh, výborné herecké obsazení, slušné napětí a akce. Pokud bych měl srovnávat s Labyrintem lží, tak bych se, asi překvapivě, přiklonil ke Zrádci.(6.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace