Zrádce

Traitor

Zradca

Drama / Thriller / Krimi / Akční

USA, 2008, 114 min

Zaujímavý koncept, celkom dobré prevedenie..prečo len za 3?...hmm mohlo byť viacej akcie, menej rozprávania, celkom dobré herecké obsadenie, strih a kamera na výbornú..celkom mierne nadpriemerná krimi, ktorá sa líši od všetkých CSI krimináliek...(31.8.2009)

Spojovací článek mezi DOTKNI SE OHNĚ a LABYRINTEM LŽÍ. Svižnější než první, no na druhý to nemá, ale finální vydrbávačka se sebevražednými atentátníky byla skvělá.(29.12.2009)

Ďalší thriller na tému terorizmus má zaujímavé obsadenie. Určite pripomenie nedávne Scottove Pravidlá lži a kvalitou v ničom nezaostáva. D.Cheadle a G. Pearce hrajú čo im sily stačia, no mňa zaujal herec S. Taghmaoui, ktorý je často obsadzovaný v podobných úlohách. Najzaujimávejšia je asi scéna z väzenia v Jemene a stret dvoch vodcov. "Päťdesiat mužov je ochotných pre mňa zabíjať!"... "A koľko ich je pripravených pre teba zomrieť?"... Pointa so záverečnými atentátmi v autobusoch bola dosť čitateľná už dávno pred záverom, napriek tomu je to kvalitný thriler, odporúčam. Alááhuakbar!!! 80%.(13.9.2009)

Když muž nenajde něco, pro co by zemřel, nezaslouží si žít.... Svět islámu. Cílem každodenní práce členů teroristické buňky je dovést k osvobození svůj lid. FBI, agenti snažící se odhalit ty, co si myslí, že půjdou hned do ráje. A Samír? To je muž víry. TERORISMUS JE DIVADLO. O SMRTI NEROZHODUJE BŮH. Obě strany jsou pro úspěch ochotny udělat cokoliv. Jenže se jim to trochu vymyká z rukou... Solidní provedení a lákavý pohled do zákulisí světa sebevražedných atentátů a praktik FBI. Don Cheadle je uvěřitelnej hrdina, film má dobrou atmosféru a celkem zajímavé rozuzlení. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(7.2.2010)

Skoro televízny prenos šachovej partie, v ktorej bielymi figúrkami ťahá FBI a čiernymi Islámsky terorista. Don Cheadle sa za výdatnej pomoci svojho kyslého ksichtu pretrmáca celým filmom a Guy Pearce vám predvedie, čo treba rozumieť pod výrazom „nemastno-neslaný“. Jeff Daniels sa moc neohrial a skončil, ako si zaslúžil. Šťastím je, že sa scenárista roztáral po niekoľkých svetadieloch a šikovne to rozuzlil. Švédska trojka a ešte čosi(4.11.2008)