poster

Zrádce

 • USA

  Traitor

 • SK název

  Zradca

Drama / Thriller / Krimi / Akční

USA, 2008, 114 min

 • DaViD´82
  ****

  Aktuální jako nic jiného; netuctové, na hony vzdálené klasickému úzusu filmového pohledu na terorismus. Nic tu není černé či bílé. Snad jen ti herci. Jde o mix konceptů Sleeper Cellu a Svatého boje. Je to komorní, znepokojivé, názorově bohaté, zbytečně nezjednodušující, civilní i uvěřitelné, hodně pozvolně vyprávěné a v důsledku toho všeho místy až nefilmové. Přesto (resp. právě kvůli tomu) mé nadšení neznalo mezí. Aspoň v první půlce, pak se to přeci jen překlopí do zajetých žánrových kolejí "jednotlivec versus všichni ostatní". Ovšem stále výborně a to až do závěrečné desetiminutovky. Vše výše zmíněné o ní sice platí také, ale v přesně opačném gardu. Do hollywoodského akčního blockbusteru bych jí bral všemi deseti, ale tady bych za ní dotyčného nejraději poslal do jemenského lágru. Na doživotí.(8.11.2008)

 • GodComplex
  ****

  Opet dalsi z mnoha shows o americkem boji s alah-terorismem. Vylozene se nabizi porovnani s primym soucasnym konkurentem Body Of Lies od Ridleyho Scotta. Traitor sice neni tak technicky a rezisersky vymakany, ale celkove vzato me to chytlo podstatne vic, nez Labyrinth, ktery byl na muj vkus prilis odosobneny. Zde mate mnohem lepsi sanci soucitit a vzit se do hlavni postavy, kterou dava s naprostym prehledem Don Cheadle, jenz je na podobne vychodni role jako stvoreny. Diky teto silne konektivite s Cheadlem ziskate mnohem lepsi insight a atmosfera tak muze fungovat xkrat lepe ve smyslu vytvareni napeti a permanentniho feelingu bezprostredniho ohrozeni a odhaleni. 7/10(6.12.2008)

 • Kaka
  ***

  Nudný, průměrný a šedivý film. Akorát Don Cheadle v jedné ze svých typicky živelných rolí.(28.8.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Film bol natočený počas 48 dní, v 17 mestách na 3 kontinentoch, a to všetko za relatívne nízky rozpočet 22 miliónov amerických dolárov. (sWONDER)

 • - Režisér a scenárista Jeffrey Nachmanoff sa stretol s niekoľkými spravodajskými profesionálmi, politickými pozorovateľmi a ďalšími odborníkmi, aby bol jeho film čo najrealistickejší. (sWONDER)

 • - Samotný projekt byl ve vývoji od roku 2002 a měl být produkovaný Walt Disney Pictures, ale sešlo z toho, kvůli manažerské změně. (Pattrick)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace