Zrádce

Traitor

Zradca

Drama / Thriller / Krimi / Akční

USA, 2008, 114 min

Zajímavý film, který, ač s islámskou tématikou, mě neodradil od jeho shlédnutí, přestože tyto filmy nemám rád. 3*(12.9.2013)

Nevím proč, ale přišlo mně to takový aktuální... no a závěr, ten byl jednoznačně bomba!(13.8.2015)

Docela průměrný špionážní thriller o jednom chlápkovi infiltrovaném mezi islámskými terorist. Nenáročná čumenda.(11.7.2015)

• brutale

Nudné, bez výrazu šedopriemerovité... Z odkazom, že islám to myslí dobre, len bakaní teroristi si ho zle vysvetlili, čomu ja samozrejme verím však aj cirkev povedala svoje pardón za minulosť omfg. Ešte že máme nekompromisných agentov ako Neal McDonough, ktorého mal scénar zabiť v prvej tretine filmu.(25.11.2008)

Téma terorismu je stále aktuální a sem tam si někdo přihřeje trošku polívčičku a natočí na dané téma další film. Tentokráte na to jdou tvůrci trošku delší cestou. Don Cheadle opět náležitě přesvědčivý v roli čtenáře Koránu. Těžko ke Zrádci více dodávat protože se jedná opravdu o celkem obyčejný film s několika zajímavějšími scénami a s klasickým koncem. 60%(19.9.2009)

• - Samotný projekt byl ve vývoji od roku 2002 a měl být produkovaný Walt Disney Pictures, ale sešlo z toho, kvůli manažerské změně. (Pattrick)

• - Omar (Saïd Taghmaoui) nosí hodinky značky Breitling. (dyfur)

• - Film bol natočený počas 48 dní, v 17 mestách na 3 kontinentoch, a to všetko za relatívne nízky rozpočet 22 miliónov amerických dolárov. (sWONDER)