poster

Temné vzpomínky

 • Česko

  Vzpomínky pošetilce

 • Velká Británie

  Flashbacks of a Fool

Drama

Velká Británie, 2008, 110 min

Režie:

Baillie Walsh

Scénář:

Baillie Walsh

Kamera:

John Mathieson

Producenti:

Lene Bausager

Střih:

Struan Clay

Scénografie:

Laurence Dorman
(další profese)
 • JANARYBA
  ****

  Pasáž z dětství naprosto vynikající. To s tou obrovskou minou z války skvělé osudově tragické vyústění. Jinak se to podle mě v současném životě hlavního hrdiny bohužel nikam nepohnulo, takže kromě toho, že jsme měli možnost navštívit superluxusní dům na pobřeží, nemělo celkem žádný hlubší význam tam současný život vůbec dávat.(19.10.2008)

 • Dubro
  ****

  Šťastím je, že filmový štáb mal so sebou pomerne triezveho kameramana a tak, keď bol v prvom polčase na ihrisku kľud, človeka uspokojili aspoň senzačné zábery. Ľady sa pohnú až v duhej polovici a na záver schytáte zopár životných múdrostí. Dávam 3 a pol, má to čosi do seba ( očakávania boli väčšie ) a na druhej strane aspoň splyniem s davom.(20.9.2008)

 • lesumir
  ****

  Když jsem si přečetl obsah, čekal jsem něco jiného. Vlastně jsem to čekal právem, protože uživatel WarholsC si asi spletl filmy a napsal úplně něco jiného, než se odehrává. __ Flashbacks of a Fool spoléhá na Craiga jako Amerika na Obamu. Uvidíme, jak se to podaří prezidentovi, ale Daniel to zvládl na jedničku a zaslouženě odchází jako vítěz! Na cestě pro výhru ho doprovází skvěle a pohodově laděný soundtrack a vizuální styl filmu, který hezky pentluje mezi retro lookem a moderní sytostí.(26.12.2008)

 • sharky
  ***

  Když jsem byl malý, myslel jsem, že k tomu mít sen nebo postupovat na na cestě životem je třeba odvaha, ale jediné k čemu ji potřebuju je zůstat (stát). Neskutečně natahovaná lehce pochmurná pocitovka, kde hraje Craig druhé housle (nechápu ten chvalozpěv na něj). Stěžejní část filmu se odehrává v minulosti v podání dětských herců. Základní problém filmu je že má děj tak na 60 minut, rozhodně ne na 110. Celá myšlenka filmu s dá shrnout do té citované věty.(28.8.2009)

 • arachneuss
  ***

  Craig. Daniel Craig. Na začátku věčně zdrogovaná hvězda, na konci muž se svědomím. Dokud se příběh točí okolo něj, vše šlape jak Švýcarské hodinky. Zlom nastává v prostřední části o mládí Joeho Scotta, kde se celý děj stává obrovským kýčem a ani charisma Harryho Edena to nezachrání. Za dobrou režii a hudební složku dvě hvězdičky, tu třetí přihazuji díky bravurnímu představiteli Jamese Bonda.(1.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace