poster

Temné vzpomínky

 • Česko

  Vzpomínky pošetilce

 • Velká Británie

  Flashbacks of a Fool

Drama

Velká Británie, 2008, 110 min

Režie:

Baillie Walsh

Scénář:

Baillie Walsh

Kamera:

John Mathieson

Producenti:

Lene Bausager

Střih:

Struan Clay

Scénografie:

Laurence Dorman
(další profese)
 • Dubro
  ****

  Šťastím je, že filmový štáb mal so sebou pomerne triezveho kameramana a tak, keď bol v prvom polčase na ihrisku kľud, človeka uspokojili aspoň senzačné zábery. Ľady sa pohnú až v duhej polovici a na záver schytáte zopár životných múdrostí. Dávam 3 a pol, má to čosi do seba ( očakávania boli väčšie ) a na druhej strane aspoň splyniem s davom.(20.9.2008)

 • charlosina
  ****

  Daniel Craig je neuvěřitelně charismatickým hercem. A ve filmu Flaschback of fools hraje herce, který se proflámoval ke konci své kariéry a v tomhle období se mu vrátí vzpomínky na dětství v polorozpadlém domku na pláži, kdy zažíval první lásky, první intimní sblížení s ženou a první tragédii. Tyhle záblesky vzpomínek - zejména scéna, kdy Joe a Ruth zpívají If there is something (Kdo se ti líbí víc, Bowie nebo Roxy?) patří mezi nejlepší momenty jinak relativně průměrného filmu. Avšak jedná se o TAK skvělé momenty, které podtrhují "současné" dění filmu, že celkově je tento výplod Baillia Walshe nadprůměrný. Protože závěrečná scéna je silná, až mě z ní zamrazilo. Protože vzpomínky jsou procítěné, až jsem měla pocit, že jsem je sama zažila. Protože hudba je perfektní. A protože to je Harry Eden, Daniel Craig, Felicity Jones, David Bowie, Bryan Ferry... I would do anything for you.(8.2.2010)

 • dr.horrible
  *****

  Ak ste film nevideli je to absolútny SPOILER.Ak áno,budete si to púšťať stále dokola http://www.youtube.com/watch?v=zXPJYX84YE0(23.12.2012)

 • mysiak
  ***

  Tak spomienky Jamesa Bonda v dosť citlivom a pekne spracovanom poňatí...nie je to moja struna, ale dá sa to pozreť(27.1.2010)

 • ledzepfan
  ***

  Pár hezkých detailů a odkazů ale jako celek to působí strašně banálně.(30.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace