Temné vzpomínky

Lene Bausager

Struan Clay

Scénografie:

Laurence Dorman

Šťastím je, že filmový štáb mal so sebou pomerne triezveho kameramana a tak, keď bol v prvom polčase na ihrisku kľud, človeka uspokojili aspoň senzačné zábery. Ľady sa pohnú až v duhej polovici a na záver schytáte zopár životných múdrostí. Dávam 3 a pol, má to čosi do seba ( očakávania boli väčšie ) a na druhej strane aspoň splyniem s davom.(20.9.2008)

Daniel Craig je neuvěřitelně charismatickým hercem. A ve filmu Flaschback of fools hraje herce, který se proflámoval ke konci své kariéry a v tomhle období se mu vrátí vzpomínky na dětství v polorozpadlém domku na pláži, kdy zažíval první lásky, první intimní sblížení s ženou a první tragédii. Tyhle záblesky vzpomínek - zejména scéna, kdy Joe a Ruth zpívají If there is something (Kdo se ti líbí víc, Bowie nebo Roxy?) patří mezi nejlepší momenty jinak relativně průměrného filmu. Avšak jedná se o TAK skvělé momenty, které podtrhují "současné" dění filmu, že celkově je tento výplod Baillia Walshe nadprůměrný. Protože závěrečná scéna je silná, až mě z ní zamrazilo. Protože vzpomínky jsou procítěné, až jsem měla pocit, že jsem je sama zažila. Protože hudba je perfektní. A protože to je Harry Eden, Daniel Craig, Felicity Jones, David Bowie, Bryan Ferry... I would do anything for you.(8.2.2010)

Ak ste film nevideli je to absolútny SPOILER.Ak áno,budete si to púšťať stále dokola http://www.youtube.com/watch?v=zXPJYX84YE0(23.12.2012)

Tak spomienky Jamesa Bonda v dosť citlivom a pekne spracovanom poňatí...nie je to moja struna, ale dá sa to pozreť(27.1.2010)

Pár hezkých detailů a odkazů ale jako celek to působí strašně banálně.(30.6.2012)