Temné vzpomínky

• Česko

Vzpomínky pošetilce

Flashbacks of a Fool

Velká Británie, 2008, 110 min

Upadajících herců je kolem nás i v cizině hodně. Někdy ale stačí málo a jejich úpadek se zastaví a zase se začnou zvedat...(1.4.2011)

Čo by bolo, keby....ako by vyzeral môj život, keby....toto sú hlavné otázky hrdiny filmu Daniela Craiga, ktorý sa v svojej dospelej úlohe chová ako rozmaznaná hollywoodska celebrita, aby sme sa v časti venovanej jeho detstvu dozvedeli príčinu jeho chovania. Je psychologicky značne pochybná, ale to nevadí, nie je to predsa pokus o vysvetlenie promiskuitného správania celebrít všeobecne. Pochybujem, že každý z nich má traumu z detstva. Istá réžia, známi herci (ich úlohy sú skôr cameá) a Craig tento film vytiahli na 4 hviezdy.(30.6.2012)

Cekal jsem takovej ten typickej film, kde chlapek vzpomina na svoje detstvi se svejma kamosema, kdy prozili nejaky zajimavy dobrodruzstvi nebo naopak neco dojemnyho. O coz se sice film pokousi, ale ne s moc velkym uspechem. Uvod s dospelym hlavni hrdinou v podani Craiga je docela fajn, Craig je na sracky, picha s devkama, shani drogy a jako o herce uz o nej nikdo nestoji. Nevzpominam si, kde bych Craiga videl hrat lip. No a pak se ocekavane dej presune do detstvi, jenze je to cely takovy divny, hlavni hrdinove nejsou maly kluci, ale asi tak 15 lety hovadka, co vypadaj jak naprosty bukvice, nijak zvlast se nekamaradi a celej dej je silne o nicem a nic se nedeje. Ta ocekavana zasadni udalost je navic dost prehnana a skoro az smesna. No a zaver vyzni lehce do ztracena. Proste film, kterej spis sazi na herce a atmosferu nez nejakej dej a to se mu docela dari, lehce depkoidni atmosfera je docela prijemna, ale vic nez lepsi 3* z toho nebudou.(10.7.2010)

Joe (Daniel Craig) je odepsaný herec, co má rád koks, ženy a hlavně sám sebe. Jakmile se dozví, že jeho nejlepší kamarád z dětství umřel, vydává se lehnout si do moře. Najednou se vracíme o 25 let zpět a koukáme na mladého Joa jak žil a co ho donutilo se tak rapidně změnit. Daniel Craig je výtečný. Charismatický Craig předvádí v úvodu arogantního nahého muže. Ovšem moc dlouho v záběru nezůstane a to je možná ta hlavní chyba. Hvězda se objevuje pouze v polovině filmu. I když je film pěkně natočený a obsahuje spoustu nečekaných scén, tak přesto mu něco schází. Jako bych čekal na něco vyjimečného nebo něco co mě opravdu chytne za srdce, a ono tu nakonec nic není. Zajímavý konec a parádní Craig, zbytek je bohužel průměr. (52 procent)(22.7.2013)

Až do výbuchu miny jsem se docela nudil. Poté ale začala naprosto parádní podívaná s bezchybnou, sugestivní atmosférou za podpory geniální hudby. Sečteno a podtrženo: za Craiga, nápad, hudbu a závěrečnou půl hodinku dávám 4*.(17.2.2012)