poster

El Paso

Drama

Česko, 2008, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  ***

  Po deseti minutách jsem byla rozhodnutá, že přepnu na jiný program, ale nakonec jsem u filmu vydržela až do konce. Pan Javorský ve své roli splňoval všechno to, co si většina z nás o cikánech myslí a také tak jednal. Linda Rybová jako mladá advokátka chtěla zvrátit celou situaci ve prospěch rodiny se sedmi dětmi, ale pokusila se bojovat s větrnými mlýny. Na jedné straně měla zaujaté úředníky a na druhé straně stála Věra s rodinou, které bylo hrozně těžké pomoci.(1.2.2010)

 • dopitak
  *

  Příslib happy endu se nekoná a v případě Romů ani nikdy konat nebude. El Paso skutečně je nastaveným zrcadlem, jen se nemůžu zbavit dojmu, že u té stěny nestojí rovně. Je otázka, kolik "bílých" tenhle film dokáže dokoukat... Protože Zdeněk Tyc se mnohem víc než o drama anebo fiktivní dokument pokusil šokovat. K jeho škodě, že na podobné scény jsou Česi prostě zvyklí, protože takhle se chová téměř každý příslušník vzpomínané minority (a může to být třeba v tramvaji mezi zastávkami Tkalcovská a Trávníčkova). Ale ruku na srdce, mohlo to být ještě horší - Horváthovi mohli být znázorněni ještě ublíženější, nebo ambiciózní právničku mohla hrát Eva Holubová (ne že by Linda Rybová tak skvěle hrála, dobře se na ní alespoň dívá).(25.4.2010)

 • DDT
  *

  Obsah i formu tentokrát pominu (podobně jako u všech českých filmů poslední doby jsem měl většinu času pocit, že se dívám na nudnou televizní inscenaci), ale musím zmínit herce, které jsem tentokrát vůbec "nerozdejchal". A to kompletně všechny herecké výkony. Romské role ještě jakžtakž ujdou, asi to s neherci prostě líp nešlo, ovšem "profesionálové" hodně nemile překvapili. Tak falešný "herecký koncert" jsem dlouho neviděl. Lindě Rybové jsem ve filmu nevěřil ani slovo, její právnička se chovala a vypadala spíš jako manekýnka, ale ještě mnohem horší byl "rozverný terénní pracovník" Davida Prachaře. Škoda že se u nás nedávají nějaké herecké anticeny, už bych měl letos prvního kandidáta. Ovšem ostatní herci také nezaostávají, obzvlášť "komiksové karikatury" - Vladimír Javorský, David Matásek nebo "dámy ze sociálky". Nevím jestli to Zdeněk Tyc s herci neumí nebo byl scénář tak špatný, že to nešlo "uhrát", výsledek je každopádně tristní. El Paso není sice taková hrůza jako "Už", ale nic, co byste museli vidět podruhé. Ani poprvé.(9.5.2009)

 • sta
  *

  amaterismus mylně prezentovaný za autenticitu.. prvoplánovité, trapné, stereotypní, nefunkční.. teda to platí pro filmového diváka, nikoli pro čtenáře časopisu Ryspect!(10.3.2009)

 • L_O_U_S
  ***

  Po filmařské stránce sice není El Paso kdovíjaká pecka a David Prachař vás rozhodně nepřesvědčí, že je romským asistentem, ale jako snímek o romské problematicke obstojí daleko lépe než takoví Bastardi. (739., 18. VII. 2012)(26.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace