poster

El Paso

Drama

Česko, 2008, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skip
  **

  Nebylo to natočené úplně špatně, ale to nám jako někdo chtěl ukázat, jací chudáci jsou Romové a my je utlačujeme? Tomu uvěří jen pár naivků. Herecké výkony nehereckého obsazení nic moc, ale to se dalo čekat.(27.10.2012)

 • Marigold
  ***

  Kvalitní, zejména tam, kde se film přidržuje dokumentární roviny a nesnaží se o jakési zobecňující karikatury zapšklých xenofóbů. Otázku, zda stylizovaný příběh "podle skutečné události" bude fungovat, uspokojivě zodpoví závěr – a odpověď zní ANO. A to navzdory občas těžkopádným dialogům, které se snaží romský problém analyzovat z různých úhlů, i navzdory scénáři, kterému místy citelně chybí gradace a jasnější směr. Tycovi se podobně jako ve Smradech podařilo vytvořit celkem plastický a svou angažovaností neurážející film (pokud tedy přimhouřím oko a pominu poněkud přehnané náznaky "spiknutí" mocných). Škoda, že El Paso nemá samozřejmou sílu Slámových dramat a musí až příliš často sáhnout ke schématu. Poměrně dobrý pocit z projekce mi tak s odstupem času stále více kazí vzpomínky na momenty, které byly namísto zamýšlené autenticity spíše falešné.(10.3.2009)

 • sta
  *

  amaterismus mylně prezentovaný za autenticitu.. prvoplánovité, trapné, stereotypní, nefunkční.. teda to platí pro filmového diváka, nikoli pro čtenáře časopisu Ryspect!(10.3.2009)

 • charlosina
  ***

  El paso, el paso, el paso... Nedorozumí se ti, co nechtějí porozumět.(29.6.2009)

 • L_O_U_S
  ***

  Po filmařské stránce sice není El Paso kdovíjaká pecka a David Prachař vás rozhodně nepřesvědčí, že je romským asistentem, ale jako snímek o romské problematicke obstojí daleko lépe než takoví Bastardi. (739., 18. VII. 2012)(26.7.2012)

 • - Film získal roku 2009 zvláštní ocenění na festivalu českých filmů Finále v Plzni v kategorii nejlepší celovečerní film. (JoranProvenzano)

 • - Hlavní hrdinku filmu ztvárňuje Irena Horváthová, která je zpěvačkou skupiny Gulo Čar a před kamerou stála v tomto filmu poprvé. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace