El Paso

Česko, 2008, 107 min

• Slarque

Pořád se někdo snaží točit filmy o Romech, ale evidentně to nejde. Film inspirovaný skutečnými událostmi nakonec vypadá naprosto nereálně, protože neherci říkají dialogy šustící papírem ve formacích očividně naaranžovaných pro kameru. Z toho pak realitu nevykřešete, ani kdybyste se jakkoli snažili... Proč vlastně tolik lidí někomu pomáhá proti jeho vůli? Asi nejsem normální, tohle nechápu.(21.7.2012)

• Malarkey

Já na ten film fakt koukat nechtěl. Samej gadžo, Demetér a Horváth....mně tyvole nestačí, že to slyšim každou chvíli v Mladý Boleslavi, já ještě musim čumět na takový filmy v televizi...Každopádně to bylo peklo s každou scénou, jen jsem nechápal celej film na co si tam ty lidi hráli, že všemu rozumněj....kdyby všemu rozuměli tak cikáni nedostávaj přídavky na tisíc věcí a zadarmo elektriku s plynem od tohodle státu. V tomhle směru byl tenhle film dost mimo. A ano, i přesto stále vím, že i mezi nimi je plno poctivých lidí, ale hledat je je jako hledat jehlu v kupce sena.(6.8.2010)

Po deseti minutách jsem byla rozhodnutá, že přepnu na jiný program, ale nakonec jsem u filmu vydržela až do konce. Pan Javorský ve své roli splňoval všechno to, co si většina z nás o cikánech myslí a také tak jednal. Linda Rybová jako mladá advokátka chtěla zvrátit celou situaci ve prospěch rodiny se sedmi dětmi, ale pokusila se bojovat s větrnými mlýny. Na jedné straně měla zaujaté úředníky a na druhé straně stála Věra s rodinou, které bylo hrozně těžké pomoci.(1.2.2010)

• bassator

To je ale velký El Paso - "Pomáhat a chránit"... - ...To jo ty vole - "Buzerovat a trestat"... 30%(7.9.2010)

Hodnotím El Paso a připadám si tak trochu jako dobrácký kantor, jenž nechce snaživého, ale nepříliš nadaného žáčka odradit špatnou známkou od dalšího počínání. Zdeňku, přivírám obě oči a dávám vám za tři s přáním, nechť se vám příště podaří natočit něco nápaditějšího a objevnějšího. Vždyť jste nám o těch Romech neprozradil nic, co bychom o nich už dávno nevěděli. A teď mi raději zmizte z dohledu a doslechu nebo si to s tím hodnocením rozmyslím!(13.4.2009)