Neznámí vetřelci

Frank Bollinger

Kostýmy:

Danielle Launzel
  • Lateef

Při sledování tohoto levného horůrku si vzpomenete na spoustu dobrých hororů. Vyloženě špatné to není, ale chyběla mi hutnější atmosféra, lepší lekačky a poslouchatelnější dialogy. Chování postav je silně nevěrohodné, konec rádoby překvapivý, ale ti, kteří mají žánr horor (a hlavně tyhle laciné béčkové výtvory) v oblibě, jej odhadnou daleko dopředu. Naštěstí občas vycákne krev, takže těch 82 minut se přežít dá. 50%(3.1.2009)

Pokud mate k dispozici cely supermarket v noci jen pro sebe a prizvete si na party nejake ty alieny, kvalitni smazba je v podstate zarucena a to, ze nemate buhvijaky rozpocet a zahraji vam to nahodni kolemjdouci zoufalci uz tolik nevadi. Tezce bckova zalezitost, ktera se ani nijak zvlast nesnazi hrat si na horor, proste nezavazna alieni party v supermarketu. 6/10(27.11.2010)

Výborný námět, bohužel poněkud přizabitý místy dost otravnými dialogy (možná za to může dabing, těžko říct) a naprostou předvídatelností naprosto všeho (o jistých klíčových skutečnostech jsem měla jasno po cca čtvrthodině a pokud film nedokáže svést ze stopy ani tak vděčného a analyticky nezdatného diváka jako jsem já, scénárista prostě selhal). Jinak ale vcelku příjemná podívaná na víkendový pozdní večer.(20.1.2013)

Napíšu to asi takhle: Kdyby se do toho povedlo vsypat trošku více doláčů, které by z obtloustlého "Kinga" udělaly pořádnou chapadnoidně TheThingoidní zrůdu, nebo by se béčková večerka nemusela tvářit jako hypermarket (ten nedostatečný prostor je maskovaný sice ze všech sil, ale stejně jsou tam momenty, kdy to absolutně nefunguje), stačilo by pak už jen mírně dopilovat některé záškyty ve scénáři a byl by z toho jeden z nejlepších kousků ve svém subžánru.(19.1.2015)

Největší překvapení poslední doby! Snímek s velmi, velmi nízkým rozpočtem překvapil solidním scénářem, slušnými hereckými výkony i vkusným provedením. Pro mne je určitým zadostiučiněním, když srovnám toto béčko s loňskou "áčkovou" Mlhou (které spojuj prostředí a částečně i téma). Zatímco Darabont školácky vsadil na digitální efekty, které v denním světle logicky vypadaly uměle, zde režisér (částečně z donucení) pracoval spíše s přítmím a náznaky - a když nakonec vyleze "král", jeho maska je sice nepříliš podařená, ale stejně bije na hlavu Darabontovy CGI příšerky. Samozřejmě je vidět, že to bylo vše točeno na poloprofesionální digitální kameru a střih nedělal žádný génius, přesto si ale myslím, že je to výborný odrazový můstek pro pana režiséra. Počkáme, uvidíme.(23.12.2008)