Neznámí vetřelci

USA, 2008, 82 min

Ben Rock

Julia Fair

Walt Lloyd

No, tak tohle si zaslouží pochválit. Z takovýho obyčejnýho tématu tady tvůrci vytěžili, co se dalo a ani k tomu nepotřebovali trapný digitální efekty. Je to prostě stará dobrá poctivá práce hodná vysokého ohodnocení. Neříkám, že je to skvost meziskvosty, ale je to celkem takovej trochu skvost :-). Hodně na sílu zážitku působí taky to, že tam hrají ne moc známí herci. Neprohloupí, kdo vstoupí do tohoto filmu a bez předsudků si ho vychutná...(21.3.2009)

• Lateef

Při sledování tohoto levného horůrku si vzpomenete na spoustu dobrých hororů. Vyloženě špatné to není, ale chyběla mi hutnější atmosféra, lepší lekačky a poslouchatelnější dialogy. Chování postav je silně nevěrohodné, konec rádoby překvapivý, ale ti, kteří mají žánr horor (a hlavně tyhle laciné béčkové výtvory) v oblibě, jej odhadnou daleko dopředu. Naštěstí občas vycákne krev, takže těch 82 minut se přežít dá. 50%(3.1.2009)

Poměrně překvapující, asi stejně jako když holce sundáte podprsenku, čekáte obrovský kozy, ale pod podprdou se vyjma lentilek nic neskrývá. V tomto případě je to ovšem myšleno v dobrém slova smyslu (mikropodprda a megakozy). Pokud filmu odpustíte jeho ražení - hodně Béčkový horor, tak si v rámci možností odnesete poměrně kvalitní podívanou. 61%(24.3.2014)

Největší překvapení poslední doby! Snímek s velmi, velmi nízkým rozpočtem překvapil solidním scénářem, slušnými hereckými výkony i vkusným provedením. Pro mne je určitým zadostiučiněním, když srovnám toto béčko s loňskou "áčkovou" Mlhou (které spojuj prostředí a částečně i téma). Zatímco Darabont školácky vsadil na digitální efekty, které v denním světle logicky vypadaly uměle, zde režisér (částečně z donucení) pracoval spíše s přítmím a náznaky - a když nakonec vyleze "král", jeho maska je sice nepříliš podařená, ale stejně bije na hlavu Darabontovy CGI příšerky. Samozřejmě je vidět, že to bylo vše točeno na poloprofesionální digitální kameru a střih nedělal žádný génius, přesto si ale myslím, že je to výborný odrazový můstek pro pana režiséra. Počkáme, uvidíme.(23.12.2008)

Zábavná lehce béčková podívaná, na kterou rozhodně stojí za to se podívat. Skvělý námět, příjemné prostředí obchoďáku, trojdimenzionální postavy, C-Note z Prison Breaku, slušný scénář... nemůžu si stěžovat. Filmy jako Alien Raiders by měly vznikat častěji.(30.12.2008)