Neznámí vetřelci

Scénografie:

Frank Bollinger

Kostýmy:

Danielle Launzel

Poměrně překvapující, asi stejně jako když holce sundáte podprsenku, čekáte obrovský kozy, ale pod podprdou se vyjma lentilek nic neskrývá. V tomto případě je to ovšem myšleno v dobrém slova smyslu (mikropodprda a megakozy). Pokud filmu odpustíte jeho ražení - hodně Béčkový horor, tak si v rámci možností odnesete poměrně kvalitní podívanou. 61%(24.3.2014)

Nebýt divného konce a všudepřítomné tmy, byl bych ochoten dát i 4*. 65%(9.4.2011)

Věc, Vetřelec, Fakulta, Mlha, Invaze lupičů těl...dlouhý seznam filmů, které jistě inspirovaly tento snímek, nejvíce zřejmě Carpenterova Věc, ale nevadí. Svěží levné sci-fi, kdy jde o život. Škoda, že nebyly penízky na kvalitní triky, jelikož chapadla, ozubené čelisti a hektolitry slizu by sem sedly jak zadek na hrnec. Škoda, že nedošlo alespoň na jedno krvavé vyhřeznutí, škoda, že to nebyla větší mela. Ale nechť. Krev byla, běžný test z Věci nahradilo odřezávání prstů,mrtvoly přibývaly a tušený konec potěšil. Jo a velikou hvězdu za titulní song Into A Swan od SIOUXSIE.(7.11.2013)

Znáte to, když jenom projdete kolem televize, aniž byste měli v plánu se na něco v televizi koukat, ale tam běží něco zajímavýho a vy na to koukáte napřed minutu, pak pět minut, pak deset minut, a nakonec se to rozhodnete dokoukat do konce, i když jste měli v plánu dělat něco jinýho? Tak přesně tohle se mi stalo u tohohle filmu. Šel jsem si jenom pro něco do obýváku, tam byla zapnutá TV Nova a asi už pět minut běžel tenhle film, na obrazovce zrovna byla scéna, kdy sámošku v nějakým americkým městečku přepadla banda lidí, a já se do toho zakoukal. To už značí něco o tom, že tenhle film asi tak špatný nebude, když dokázal zaujmout někoho, kdo nesnáší sci-fi žánr, což jsem já. Jasně, že na to tvůrci neměli moc peněz bylo na filmu poznat, ale o to víc obdivuji, co tvůrci dokázali za málo peněz natočit. Film je totiž atraktivní, zajímavý, záživný, napínavý a troufám si říci i neotřelý. Přitom stačilo pár herců, jedna sámoška a parkoviště před sámoškou a máme tu sci-fi horor, který je dle mého názoru na sobotní noc přímo ideální. Já jsem spokojený, ale přece jen nemohu filmu udělit více než tři hvězdy, protože mě trochu zklamal závěr (nesnáším otevřené konce ve filmech) a pár nelogičností by se zde také našlo, z toho důvodu tedy film hodnotím jako průměrný.(21.1.2013)

Tento parádní béčkový survival se přesně trefil do mého vkusu. Pěkný vcelku propracovaný příběh, který je zde slušně vysvětlen. Sympatičtí herci, kterým jejich role uvěříte hned od prvního okamžiku. Navíc Alien Raiders si s evidentně nízkým rozpočtem hlavu nedělá a maximálně ho využívá, což je vidět. Film bych zařadil jako něco mezi věcí a Darabontovou mlhou. Velmi milé překvapení.(3.1.2009)

• - Natočené v Los Angeles, Kalifornia. (Danny88)

• - Keď si Seth Steadman (Mathew St. Patrick) kupuje v "Hastings Supermarket" potraviny, nákup ho vyjde na 10.66 amerických dolárov. Je to odkaz na bitku pri Hastingse, po ktorej Normani ovládli Anglicko a ktorá sa odohrala roku 1066. (beso74)