Předmět doličný A (festivalový název)

Exhibit A

Thriller / Drama / Horor

Velká Británie, 2007, 85 min

Dom Rotheroe

Rob Hardy

Netvrdím, že by se tohle mohlo stát každému, na to je potřeba být pitomec už do základu. Ale ve většině scén jejich nepříjemnou uvěřitelnost beru a ospalá gradace vyprávění na mě udělala dojem (postupně prosvítající hrozivé scény pod banalitami, zejména scéna s padáním do výkopu).(24.8.2014)

Líbí se mi, jak se tu tvůrci bez přispění hudby popasovali s gradací scény (např. kopání bazénu je doprovázené přeletem letadla; dcerka utíkající před svým otcem a hudba hrající z vedlejšího pokoje). Celkově opravdu dobré, i když konec mě nechal chladným. Ona už ta neustále se klepající kamera je totiž znepokojivá sama o sobě. P.S.: dobrý scénář a ještě lepší herci. Ten nápad s odhalením rodinných intimností je priceless.(1.1.2013)

Hodně silná věc. Rodinný found footage dramatický thriller, mrazivě realistický, znepokojivý, depresivní. Příběhem nepřekvapí (protože je prostě jasné, jak to musí skončit), ale vydeptá spolehlivě. Od rodinné idylky na pláži až po totální psycho šílenství a rozpad hodnot. Člověk by si skoro až vzpomněl na Hanekeho Sedmý kontinent.(30.12.2012)

Keeping Up With the Joneses - The Movie. Kdo by si byl pomyslel, že ještě někdy uvidím sociálně kritický realismus, kde pro změnu nevystupuje überpatriarchální tradicionalistický otec, který se na znamení kritiky maloměšťácké morálky, klasického rodinného modelu a zaběhnutého společenského řádu věnuje zapálenému prcání svých blízkých do prdele. Ještě víc překvapí, že tenhle horor si místo "cool" lekaček a hlasitých zvukových efektů bohatě vystačí s nepřikrášleným zobrazením, jak kompletně dokáže člověka zničit dobrovolné pachtění za obecně přijímaným měřítkem životního úspěchu, kterého kvůli svým osobním omezením prostě nikdy nemůže dosáhnout. Po tomhle malém zjevení odteď budu sahat, kdykoli mě zas okolí bude cpát do hypotéky.(9.8.2014)

• EvilPhoEniX

Jééje Jéje.. Tak tohle byl Celkem Průser! Jelikož film má 78%, tak jsem doufal, že film bude mít grády.. No nenechte se zmást na IMDB má Rating pouze 5,4! Film působí lacinně, je nudný, nemá čim zaujmout,opět oškliví Britší herci! Jak to dopadne odhadne snad každý už v prvních 10 minutách a ono ani v závěru nepřitlačí na Pilu a jen jsem marně koukal a divil se Proč je vše mimo záběr! Tak jak se praví přísloví za málo peněz hodně Muziky, tak o tomhle to říci bohužél nemohu! By the Way Opět se jedná spíše o Drama, než li Thriller.(28.1.2013)