Vynes na horu svoj hrob (TV film)

Drama / Psychologický

Československo, 1979, 90 min

Jozef Zachar

Film dostal čestné uznanie na Medzinárodnom festivale horských a dobrodružných filmov v talianskom Trente.(13.9.2010)

• honajz

V podstatě nic nového nepřinášející horolezecký film, co bychom neviděli, navíc místo Makaly jsem tam prostě pořád viděl Tatry. Jediná věc, co mi přišla zajímavá, replika umírajícího horolezce o tom, že se mu už zahojila dáseň po vytržení zubu. Ale jinak je to i celkově předvídatelné, a přes krátkou stopáž často nudící. Mimochodem, nezajistit si při takovém výstupu spojení s nějakou centrálou či letištěm, je akorát tak hovadská nezodpovědnost.(15.7.2011)

V tomto filme hral jeden nepálec, ktorý ma v detstve pozitívne ovplyvnil. Také sa nezabúda: pod 100% jednoducho nemôžem!(18.8.2011)

Zdá se mi to, nebo Kanyza vládne natolik slovenštinou, že nemusel být dabován? Nepochopila jsem, proč se ve filmu jmenoval Milan, když je film točený podle skutečné události a zraněný se jmenoval Jan Kounický. Před horolezci smekám, před filmaři bohužel nemohu.(16.9.2014)

Možná klasické, horolezecké dilema v jasně dané, kritické situaci, nicméně perfektně natočeno a sehráno. Film o neutuchajícím odhodlání a tužbě. Dostat se nahoru, ale hlavně dolů. Dobrovolně sem přijeli, ale nedobrovolně se musí rozhodnout. Vláďu Brabce bych klidně nechal mluvit česky, i když jeho slovenský dabér byl více než přesný. Jeho klasická gesta, bez originálního hlasu, nebyla moc přesvědčivá. Jinak výborné drámo v drsných podmínkách velehor.(16.9.2014)