Vynes na horu svoj hrob (TV film)

Drama / Psychologický / Dobrodružný

Československo, 1979, 90 min

Jozef Zachar

Ondrej Sliacky

Z filmove hlediska nema film slabin.Jedinecna hudba vzesla od Svetozara Stura. Namer,scenar ci pribeh samotny je nemozno nami nehorolezci - smrtelniky (lidmi co nanejvyse slezli nejakou hrusku ci horu Rip) hodnotit ci dokonce soudit.(8.2.2009)

• sator

Předabování českých herců mě spolehlivě otráví...(27.11.2014)

V tomto filme hral jeden nepálec, ktorý ma v detstve pozitívne ovplyvnil. Také sa nezabúda: pod 100% jednoducho nemôžem!(18.8.2011)

Musím smeknout že takový film u nás vůbec vznikl,protože tohle téma je pro nás trošku vzdálené ale hodně lákavé.Moc sem od toho nečekal ale přiznám se že mě to pohltilo a nepustilo na 90min z křesla.Moc pěkné psychodrama o lidské psychyce v krajní situaci.Bravo!!!!!(9.2.2009)

Rekonstrukce československé horolezecké výpravy z roku 1973 a následné tragédie, kdy po pádu jeden z členů vrcholového družstva několik dní umíral ve výšce cca 7850 m, bez možnosti ho dostat dolů. Film celkem pravdivě vykresluje dobývání osmitisícových vrcholů v 80-tých létech, kdy výbava a výstroj byly v počátcích. Důraz klade na chování jednotlivých postav v krizových situacích a zároveň nabízí pohled do chování horolezců, kdy dříve ve větších skupinách bylo hodně individualistů, s cílem vystoupit nahoru za každou cenu, které musel krotit vedoucí výpravy.(8.2.2009)

• - Mrvtvým horolezcem byl Jan Kounický. (homerr)

• - Jozef Psotka vtedy skutočne vytvoril rekord, keď vydržal pri zranenom Kounickom desať dní vo výške 7850 m. (corona)

• - Pokus o záchranu a spuštění zraněného dolů nevyšel a za pár hodin sestoupili jen o pár metrů. (homerr)