Les Mémés cannibales

• Francie Rabid Grannies (více)

Na rezidenci dvou postarších dam dorazí jejich chamtivé příbuzenstvo. Když při společné večeři tyto dámy otevřou záhadný balíček, jsou okamžitě posednuty démony. Ovládány těmito tajemnými bytostmi se rozhodnou vypořádat se s hamižným zbytkem rodiny a nastává masakr v režii dvou babiček. (Chatterer)

Astaroth12

Postavy boli strašne sprosté a až úlisné, ale asi to bolo tak zakomponované v príbehu, aspoň to tak vyzeralo. Strašne dlho trvalo, kým sa film rozbehol, no aby som bol presný 36 minút trvalo, kým začala tá správna šou. Starenky to roztočili a ich masky neboli vobec zlé. Aj ked príbeh je totálne o hovne, film si to vynahradzuje gore scénami a niektoré s nich mali veľmi dobré nápady, ako démon v rytierskom brnení, ta bola zaujímavá. Má to temné prostredie, ironické hlášky, ktoré boli dosť často veľmi svieže a trápnosťou zaváňala len hŕstka z nich. Aj keď na Tromu to bolo dosť krotké, ale aj tak u mňa spokojnosť. ()

topi

Na celém filmu se mě líbily ty tmavé filtry na kameru, které snímku dávali atmosféru starších hororových filmů. Jinak nuda i při producentském sestřihu a gore, o kterém zde hodně lidí mluví zas takové gore nebylo. Vtípky mě moc nebraly a na tyhle dvě posedlé tetičky velice rád brzy zapomenu. Vyrobilo Troma studio. ()

Karamanlis

V druhej polovici 80. rokov nastal menší boom démonských hororov, vsádzajúcich na hrozivé masky a poriadnu porciu gore, vyvolaný úspechom Raimiho Evil Dead, rovnako ako jeho pokračovania. Typickým predstaviteľom tejto vlny bol Lamberto Bava s jeho Demons 1 a 2 (tie sa v tých dobách v našich končinách tešili rovnakej popularite ako spomínaný Evil Dead) či Black Sabbath, Američania prišli s kúskami ako Night of the Demons, The Unnamable, Pumpkinhead, Forever Evil, Demon Wind či Necromancer a reakcia spoločnosti Troma v podobe Rabid Grannies na seba nenechala dlho čakať. "Besniace babičky“ čo sa spustlej zábavy týka v ničom nezaostávajú za uvedenými filmami, z môjho pohľadu teda ide určite o "mňamku“. ()

Bloody13

Docela úlet, ale žádná bomba. Na první masakr si musíte nějakou chvíli počkat a s lítostí musim konstatovat, že ten je bohužel i to nejlepší, co se tu z gore vůbec objeví. Velký čas totiž zabírají teatrální výkony všech zúčastněných, panikaření a ukrývání se v několika místnostech rozlehlého sídla. Masky ale nepatří k nejhorším, je tu spousta záměrně vtipných momentů a morbidních nápadů (utržené dětské údy), takže těch 90 minut uteče poměrně svižně. ()

ricci.s

Konečne som sa aj ja dočkal parádneho osemdesiatkového krváku. Padajúce vnútornosti, zmasakrovanie dieťaťa, mozog na stene, kopija v rozkroku... a všetko bolo tak vtipne podané, že je to až neuveriteľné. Napríklad matka hľadá svoju dcéru a hovorí: "Suzi, nájdeme ťa". O dve sekundy nato sa kotúľa jej odrezaná noha dolu schodmi. Jednoducho pre mňa dokonalý filmík pre celu rodinu :) Navyše sú v ňom momenty, na ktoré sa nedá zabudnúť. Keď som videl škriekajúcu babku hojdajúcu sa na lustri, tak som vybuchol smiechom. Uletené, šialené, vtipné a vo všetkých smeroch podarené. ()