Legie

Legion

Légia

Akční / Horor / Fantasy

USA, 2010, 96 min

Wau! Že já si tenhle zážitek Nechal Ujít! Já mám slabost pro Filmy.. Které se odehrávájí na jednom pustém místě kde se sejde pár Náhodných Lidí.. Kteří se už nemohou vrátit a postupně začínají Umírat.. ke Každé postavě jsem si udělal Krásný Vztah a bylo mi líto každého Mrtvého! Zavzpomínal jsem na filmy jako je Identita, Mlha atd.... Film byl krásně Ákční, Napínavý.. a Super Efekty! Hodnotím film velmi Kladně!!(29.7.2012)

• Botič

Ale Fuj!!! Kdyby Legie měla daleko lepší scénář a jako bonus někoho talentovanějšího za kamerou – dejme tomu třeba Francise Lawrence – mohl by to být opravdu slušně stylový film s armádou andělů stojících proti celému lidstvu s pravým a nefalšovaným apokalyptickým přesahem. Jenže Legie nesplňuje ani jedno z těchto dvou předpokladů. Proč by se tedy měl divák vypravit na Legii? Protože Paul Bettany je tím jediným důvodem, kvůli kterému stojí za to se brodit žumpou pravého nefalšovaného neumětelství po celých sto minut pekelně roztažené stopáže, kdy Scott Stewart vzal osvědčené nápady a vypral je v pracím prášku až se smrskly do několika zajímavých scén, ale zbytek je tvořen neskutečnou dialogovou vatou. Legii nezachraňuje ani posedlá babča či smrtící děti, ani kouřící těhule či Dennis Quaid tvářící se jako by mu někdo ukradl košík s koťátky. Premisa zavřeme skupinu lidí do restaurantu uprostřed pouště a necháme je několik dní obléhat nepřátelskými šiky démonů by možná vystačila na seriálový formát, ale na celovečerák je to proklatě málo. Pokud peklo vypadá takhle, tak já už budu opravdu, ale opravdu hodný.(20.3.2010)

Tenhle akční fantasy horor si mě získal už svým trailerem. Samozřejmě, mohl jsem to tušit, jeho tvůrci naprali do něj to nejlepší, zbytek je jen trapná omáčka. Vůbec to tak ale nevypadá. Paul Bettany jako anděl s uřízlými křídly je docela cool, zápletka vycucaná z Terminátora a nevim, z čeho všeho ještě, ale postrádá opravdu silné momenty. Jediná zapamatovatelná scéna je s nerudnou babkou a snad ještě s mračnem much, ta je taky príma.(10.3.2010)

• BadoXXII

Totálna sračka v ktorej nefunguje vôbec nič. Príšerné dialógy, slabí herci a debilné nápady. Neskutočne chaotická ukecaná biblická kokotina bez najmenšieho zmyslu. Trápny pokus o nového Terminátora.(16.3.2012)

Pro tahle blbá béčka mám prostě slabost! R-ková akce to jistí!(17.5.2010)