Legie

Legion

Légia

Akční / Horor / Fantasy

USA, 2010, 96 min

Tenhle akční fantasy horor si mě získal už svým trailerem. Samozřejmě, mohl jsem to tušit, jeho tvůrci naprali do něj to nejlepší, zbytek je jen trapná omáčka. Vůbec to tak ale nevypadá. Paul Bettany jako anděl s uřízlými křídly je docela cool, zápletka vycucaná z Terminátora a nevim, z čeho všeho ještě, ale postrádá opravdu silné momenty. Jediná zapamatovatelná scéna je s nerudnou babkou a snad ještě s mračnem much, ta je taky príma.(10.3.2010)

• Hal_Moore

A to jsem Scottovi Stewartovi věřil. Premisa zněla naprosto béčkově a byl tu neskutečný náběh na Guilty Pleasure. Ten však vzal za své po prvních deseti minutách. Celých 104 minut je tak neskutečně hloupých, že jsem musel dělat co proto, abych si nevykroutil hlavu v němém úžasu nad tím, co dnes projde přes producentská síta. Jako jediný klad snad jde zmínit Paul Bettany, a to jen když přimhouřím obě oči. Obvykle, když to nejde obsahově, tak se karty sází na vizuální efekty, nebo na rajcovní záběry s vnadnými a spoře oděnými herečkami. Taková tu je jen jedna a krom jednoho záběru z podlahy je vidět velký kulový, vizuálních efektů je tu naopak plná prdel, ale kvalitou pomalu nedosahují ani na produkci studia Asylum (a to má být režisér na efekty machr). Schválně se zaměřte na jeden z posledních záběrů filmu, kdy Lucas Black vystupuje na digitální šutr. Za Bettanyho a "Come with me if you want to live" jedna hvězdička.(12.8.2010)

• verbal

"Hííír ááá jééém, vil Jůů send míían ejndžl..", vyju opojen kulantním trailerem! A On mi ho seslal! Stylově! V krabici s kusem mýdla. Je to filantrop. Tváří se bezpohlavně a jmenuje se Majkl jako ... jako?? ...jako??? ... ááá, dzisisit, jako ten béžový pedofil. Ale nevadí, vypadá drsně a kérku má jak z Valdic! A pak mi seslal druhého. V kataklyzmatickém rozmaru. Má podmalované oči a jmenuje se Gej-bríjel. Trochu homojméno, ale nevadí! Je vybaven posledním modelem motorového palcátu "Apocalypse 1" s teleskopickým bodákem a pancéřovanými turbokřídly třetí generace! A pak jim seslal komparz. Bandu posedlých lidí, kteří umí kmitat hlavou jako já na koncertě Megadeth!! Tak, je nás tu dost, dáme si do držky! .... A teď pěkně popořadě: Chorál alá Orf. První sqělá scéna z traileru, druhá sqělá scéna z traileru, třetí sqělá scéna z traileru (***), chorál alá Orf, trailer over, film over, nálada over... Tak to bychom měli tři scény na hodinu třicet, to je matematicky naprosto přesně ... ??? !!! MÁLO! Nehledě na to, a teď opět trochu aplikované matematiky, že logika závěru v intervalu selského rozumu limitně konverguje k prdeli (viz. J.Milota, Matematická analýza I, SPN, Praha, 1984). "Aj viš ajhed jóór péér ofvings..." skřehotám si sebemzkačsky při závěrečných titulcích.(20.2.2010)

• paascha

Jestli to ještě někdy náhodou dám, možná zvednu hodnocení téhle debilitky nahoru. Je však velmi pravděpodobné, že i ta jedna upocená hvězda poletí k pánu. Vlastně k pánu ne, když ten nás nemá rád:-)(18.2.2010)

Pokus o nového "Terminátora" se vydařil !(19.3.2010)