Legie

Légia

Akční / Horor / Fantasy

USA, 2010, 96 min

• Isherwood

Pokérkovaní andělé s černými křídly, kouřící spasitelka lidstva, dva černoši bez hlášek a spousta zbraní navrch. Podle prvních zvěstí (a trailerů) všechno směřovalo k řádnému béčku. Výsledek je užvaněná zhovadilost bez hlavy, paty, logiky, pořádného děje, spádu, akce (!!!) i sebemenší zábavy. Devadesát pět minut ničím neředěné nudy, kterou odmítám zařadit do škatulky ‚guilty pleasure‘, i když zmrzlinář je na stejné úrovni, jako nedávný Schumacherův hořící zombie kůň. Směšné to sice je, ale k pláči ještě víc. Režisér by měl zahodit Bibli i software na výrobu triků, ani s jedním moc neumí.(25.2.2010)

Paul Bettany je oficiálně nejvíc sexy andělem v dějinách kinematografie!:-))(12.3.2010)

Wau! Že já si tenhle zážitek Nechal Ujít! Já mám slabost pro Filmy.. Které se odehrávájí na jednom pustém místě kde se sejde pár Náhodných Lidí.. Kteří se už nemohou vrátit a postupně začínají Umírat.. ke Každé postavě jsem si udělal Krásný Vztah a bylo mi líto každého Mrtvého! Zavzpomínal jsem na filmy jako je Identita, Mlha atd.... Film byl krásně Ákční, Napínavý.. a Super Efekty! Hodnotím film velmi Kladně!!(29.7.2012)

• Psema

Bettany je übercool i bez obouruční palby ze samopalů, ale jakmile odejde mimo záběr a spolu s ním i všechna akce, začnete se okamžitě nudit. A stupidní dialogy, jejichž nejsvětlejší chvíle byly v trailerech, tomu příliš nepomáhají. Nečekám od podobně béčkového námětu oscarové promluvy, ale Legie perfektně definuje pojem "klábosení o ho_ně", jež je -ať už chcete, nebo ne - ubíjející a sebere poslední naděje na zábavu i těm největším fanouškům tupých křesťanských (anti)agitek. Přijde mi smutné, když se film celou dobu tváří, že Bůh je největší nepřítel, aby na konci přišel s tím, že On za nic vlastně nemůže a je mu jen třeba dokázat, že to s lidským hmyzem není úplně špatné. A o nic jiného tu vlastně nejde. P.S.: Chápu, že Doug Jones nemá práce nadbytek, ale tyhle minutové štěky do nebe nevedou.(20.2.2010)

• A_FISH

S tímhle se to sice srovnávat nedá, ale i tak zažijete monstrózní podívanou (zvláště, když se na konci začne mluvit rusky - pokud to byla chyba ripu - děkuju za ní!). Ovšem všechny ty odpady chápu - taky bych byl nasranej, kdybych na něco takovýho šel do kina :-P.(9.4.2010)

• - Choreografiu súboja medzi archanjelmi Michaelom a Gabrielom určoval špecifický bojový štýl, ktorému ľudia zo štábu začali hovoriť anjel-fu. (drake31)

• - Většina filmu se natočila v Novém Mexiku v létě 2008. (Chatterer)

• - Na tvorbe vizuálnych efektov sa podieľali spoločnosti Great FX, Optic Nerve Studios, SPIN VFX a SPIN West VFX. (Greenpeacak)