Legie

Légia

Akční / Horor / Fantasy

USA, 2010, 96 min

• verbal

"Hííír ááá jééém, vil Jůů send míían ejndžl..", vyju opojen kulantním trailerem! A On mi ho seslal! Stylově! V krabici s kusem mýdla. Je to filantrop. Tváří se bezpohlavně a jmenuje se Majkl jako ... jako?? ...jako??? ... ááá, dzisisit, jako ten béžový pedofil. Ale nevadí, vypadá drsně a kérku má jak z Valdic! A pak mi seslal druhého. V kataklyzmatickém rozmaru. Má podmalované oči a jmenuje se Gej-bríjel. Trochu homojméno, ale nevadí! Je vybaven posledním modelem motorového palcátu "Apocalypse 1" s teleskopickým bodákem a pancéřovanými turbokřídly třetí generace! A pak jim seslal komparz. Bandu posedlých lidí, kteří umí kmitat hlavou jako já na koncertě Megadeth!! Tak, je nás tu dost, dáme si do držky! .... A teď pěkně popořadě: Chorál alá Orf. První sqělá scéna z traileru, druhá sqělá scéna z traileru, třetí sqělá scéna z traileru (***), chorál alá Orf, trailer over, film over, nálada over... Tak to bychom měli tři scény na hodinu třicet, to je matematicky naprosto přesně ... ??? !!! MÁLO! Nehledě na to, a teď opět trochu aplikované matematiky, že logika závěru v intervalu selského rozumu limitně konverguje k prdeli (viz. J.Milota, Matematická analýza I, SPN, Praha, 1984). "Aj viš ajhed jóór péér ofvings..." skřehotám si sebemzkačsky při závěrečných titulcích.(20.2.2010)

Trailer dal najavo, že toto sa do kina dostáva omylom. So správnym očakávaním som dostal slušnú béčkovú strieľanicu o pomstychtivých anjeloch výrazne inšpirovanú Terminátorom, ktorá napravuje sklamanie z austrálskeho bezpohlavného počinu Gabriel (2007). Kevin Durand je opäť ... boží.(19.2.2010)

Bettany, můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku.. To dobré z traileru si odbudete za 30 minut (krvelačná Spidermanova babka, Family Frost from Hell), načež to celé může klidně skončit rozdáním nanuků a mražených rybích prstů kapitána Igla s rukou pružného zmrzlináře a pokojným rozchodem všech amerických hříšníků do kostelních zpovědnic. Paul, i když obklopen ochotníky amatérského divadelního spolku z Horních Neštěmic, hraje jako správný profesionál naplno a musím uznat, že mu ty palné zbraně v rukou náramně sluší. Jasně, je to plytké béčko velmi volně inspirované bestsellerem z hotelových šuplíků, ale já ty potetované anděly, co spadly do dehtu a chvílemi snad usilovaly i o incestní sblížení, nemůžu nechat úplně "padnout". Granátomet, strážce můj, duši, tělo, opatruj..(17.6.2010)

• Phobia

Bůh se nasral na zhýralé lidstvo a zavelel své nebeské armádě k útoku, pročež andělé přestali v kostelech vystavovat prdele a vyrazili ztrestat hřešící smrtelníky. Z nějakého důvodu je důležité oddělat hlavně zhuleného parchanta, co se v jakési pouštní díře teprve rozhoduje vylézt na svět z extra hnusné servírky s obřím beďarem mezi očima. Na(ne)štěstí osud bastarděte a jeho ochránců není lhostejný archandělu Michaelovi, který vykradl nebohé mafii sklad zbraní a kosí satanské... pardon - andělské hordy po tuctech každou kulkou! Následuje nezbytný otravný porod (jak já nesnáším filmy s těhulema), pár zbloudilých duší se šlechetně obětuje a v závěru za zvuků Božích střevních potíží připlachtí archanděl Gabriel, aby všechny vzdorující entity umlátil svým obřím pyjem... chci říct kyjem s efektní leč neefektivní rotační funkcí. Navíc každý pták v okolí zezelenal závistí, protože ti hajzli andělští mají neprůstřelné peří! Jestli jsem správně pochopila pointu, budeme-li se usilovně modlit, možná Pánu Bohu vydrží smířlivá nálada a nenechá nás sežrat Spiderdůchodcema. No hurá! Otčenášjenžjsinanebesíchblablablablablabla... 44% je pro tuhle akčně připitomělou taškařici tak akorát.(9.7.2013)

Rozpočet $26miliónovTržby USA $40,168,080Tržby Celosvetovo $67,918,658Tržby za predaj DVD v USA $18,150,343 //počet predaných kusov 1,005,870║ Len samoúčelná tláchačka, kde si neužijeme ani len tej poriadnej akcie, ktorá je prevažne odbitá rýchlim strihom a ešte aj v tmavom prostredí. Základná kostra príbehu nebola zlá len nijak zvlášť sa s ňou od polovice filmu nemaznali a bezducho to odbili do prázdna, zamrzí aj nevyužité zaujímavé obsadenie, ktoré nemá čo hrať, zbytočné béčko. /40%/(16.1.2011)