Legie

Legion

Légia

Akční / Horor / Fantasy

USA, 2010, 96 min

Paul Bettany je oficiálně nejvíc sexy andělem v dějinách kinematografie!:-))(12.3.2010)

• verbal

"Hííír ááá jééém, vil Jůů send míían ejndžl..", vyju opojen kulantním trailerem! A On mi ho seslal! Stylově! V krabici s kusem mýdla. Je to filantrop. Tváří se bezpohlavně a jmenuje se Majkl jako ... jako?? ...jako??? ... ááá, dzisisit, jako ten béžový pedofil. Ale nevadí, vypadá drsně a kérku má jak z Valdic! A pak mi seslal druhého. V kataklyzmatickém rozmaru. Má podmalované oči a jmenuje se Gej-bríjel. Trochu homojméno, ale nevadí! Je vybaven posledním modelem motorového palcátu "Apocalypse 1" s teleskopickým bodákem a pancéřovanými turbokřídly třetí generace! A pak jim seslal komparz. Bandu posedlých lidí, kteří umí kmitat hlavou jako já na koncertě Megadeth!! Tak, je nás tu dost, dáme si do držky! .... A teď pěkně popořadě: Chorál alá Orf. První sqělá scéna z traileru, druhá sqělá scéna z traileru, třetí sqělá scéna z traileru (***), chorál alá Orf, trailer over, film over, nálada over... Tak to bychom měli tři scény na hodinu třicet, to je matematicky naprosto přesně ... ??? !!! MÁLO! Nehledě na to, a teď opět trochu aplikované matematiky, že logika závěru v intervalu selského rozumu limitně konverguje k prdeli (viz. J.Milota, Matematická analýza I, SPN, Praha, 1984). "Aj viš ajhed jóór péér ofvings..." skřehotám si sebemzkačsky při závěrečných titulcích.(20.2.2010)

Tak na tohle jsem se kurevsky tesil uz od prvniho traileru. Pak se ale zacli vynorovat naprosto mizerny hodnoceni, takze sem zacal mit trochu obavy. Ty nastesti nebyly opodstatneny, tohle je totiz paradni rezba. Po povinny uvodni predstavovacce postav se na scenu prodere armada posedlejch a zacne tak trochu variace na typicky zombie filmy o lidech uveznenejch nekde. Az na to, ze lidi nejsou zadna pochcana particka, ale banda celkem tvrdaku s hodne velkou hromadou zbrani, kterou se neboji pouzit a vede je drsnak vzbourenej andel. Mozna to zni lehce smesne a nektery dialogy takovy opravdu jsou, jenze nekdy zhruba po pul hodine zacne ultimatni rezba, kde se rube kazdej s kazdym a chcipa se tu po desitkach, cehoz nejsou vyvarovany ani hlavni postavy, takze sem na ty drobny chybky za chvily zapomnel a proste si uzival dokonale temnou atmosferu, podbarvenou skvele sednouci "klasterni" hudbou. Navic triky nejsou na v podstate skoro becko vubec spatny, Stewart se s tim naprosto nemaze a je mu fuk, ze zaporak je stara babka nebo dite a je mu tudiz nutno vystrelit mozek z hlavy. Navic herecka sestava fakt libova, v cele s ultra drsnackym Bettanym, popravde receno, v tyhle roli se mi asi zatim libil nejvic. No a kdyz uz by to mohlo zacit bejt po case lehce stereotypni, dostavi se dalsi andel a zacne masakralni finale. Proste skvele natoceny, paradne obsazeny, zajimavej pribeh, skvela atmosfera a ja si to uzil od zacatku do konce.(18.2.2010)

na roziel od hrozne negativnych hodnoteni, ja s cistym svedomim davam silne hodnotenie. Film ma vsetko, co som od neho ocakaval....beckovy scenar, ackove hlasky, a kopec odkazov na davne pribehy...najsilnejsie som vsak citil odkaz na Terminatora, kde sa mi az zdalo, ze v niektorych scenach je film totozny...spasitel, zachranca, matka, zbrane, cesta...a kedze mam termika hrozne rad, nevadi mi, ze mu niekto vzda aj takymto sposobom holt...(25.3.2010)

Koncept andělů a boha je zajímavý, jenže zpracovaní téhle zápetky pokulhává. Ovšem nabušený Bettany to všechno solidně zachraňuje.(3.3.2010)

• - Tetovačky, ktoré sa objavili na Michaelovi, sú Enochiánske – je to reč, ktorá sa považuje za jazyk anjelov. Bola zaznamenaná Johnom Deem a Edwardom Kelleym v neskorých rokoch 16. storočia. Obaja tvrdili, že im jazyk odhalili anjeli. (Greenpeacak)

• - IDW Comics vydali čtyřdílný komix "Legion: Prophets", který má sloužit jako prequel k filmu. (Chatterer)

• - Choreografiu súboja medzi archanjelmi Michaelom a Gabrielom určoval špecifický bojový štýl, ktorému ľudia zo štábu začali hovoriť anjel-fu. (drake31)