Legie

Légia

Akční / Horor / Fantasy

USA, 2010, 96 min

• verbal

"Hííír ááá jééém, vil Jůů send míían ejndžl..", vyju opojen kulantním trailerem! A On mi ho seslal! Stylově! V krabici s kusem mýdla. Je to filantrop. Tváří se bezpohlavně a jmenuje se Majkl jako ... jako?? ...jako??? ... ááá, dzisisit, jako ten béžový pedofil. Ale nevadí, vypadá drsně a kérku má jak z Valdic! A pak mi seslal druhého. V kataklyzmatickém rozmaru. Má podmalované oči a jmenuje se Gej-bríjel. Trochu homojméno, ale nevadí! Je vybaven posledním modelem motorového palcátu "Apocalypse 1" s teleskopickým bodákem a pancéřovanými turbokřídly třetí generace! A pak jim seslal komparz. Bandu posedlých lidí, kteří umí kmitat hlavou jako já na koncertě Megadeth!! Tak, je nás tu dost, dáme si do držky! .... A teď pěkně popořadě: Chorál alá Orf. První sqělá scéna z traileru, druhá sqělá scéna z traileru, třetí sqělá scéna z traileru (***), chorál alá Orf, trailer over, film over, nálada over... Tak to bychom měli tři scény na hodinu třicet, to je matematicky naprosto přesně ... ??? !!! MÁLO! Nehledě na to, a teď opět trochu aplikované matematiky, že logika závěru v intervalu selského rozumu limitně konverguje k prdeli (viz. J.Milota, Matematická analýza I, SPN, Praha, 1984). "Aj viš ajhed jóór péér ofvings..." skřehotám si sebemzkačsky při závěrečných titulcích.(20.2.2010)

• BadoXXII

Totálna sračka v ktorej nefunguje vôbec nič. Príšerné dialógy, slabí herci a debilné nápady. Neskutočne chaotická ukecaná biblická kokotina bez najmenšieho zmyslu. Trápny pokus o nového Terminátora.(16.3.2012)

• Xmilden

Totální úlet, který nemohli myslet tvůrci vážně (režisér, scénáristi, producenti). Je mi líto všech herců, kteří se této kraviny zůčastnili. Netuším co měl tento paskvil znamenat a na co si vůbec film jako hrál? Napětí nula, akční scény se zubatou babičkou, která leze po stropě (pokud tohle někoho vyděsí, tak by si měl zajít k psychiatrovi). Celý film jsem nevěřícně kroutil hlavou z čeho všeho se dá natočit film, myšlenka kdesi mezi Koncem světa, Resident Evil a podobné zombie věci. Atmosféru se film snažil čerpat na poušti aby to vypadalo cool a hlavně apokalypticky zoufale. Zoufalé to ovšem bylo. Totálním úletem veškeří andělé a ty kecy o víře. PS: Lucac Black hraje totálního losera, kterému ani nevadí když jeho těhotná manželká kouří jako fabrika.(25.2.2010)

• Cervenak

Prvý vážny kandidát na titul "sračka roku 2010". Nehorázna zlátanina bez zmyslu, bez nadhľadu a bez elementárnej logiky (prečo sú všetci posadnutí, len tí v moteli nie? prečo Starý nepošle na ten motel rovno tú namakanú letku anjelov? prečo... atd), ktorá mimoriadne zle natočenú a príšerne zostrihanú akciu strieda s dlhánskymi stupídnymi dialógmi, v ktorých sa postavy smrteľne vážne pokúšajú filozofovať o viere a zmysle živote, ale sú to všetko len neopísateľné kydy. K tomu si pridajte príšerné herecké výkony (Quaidov preslov nad telom mŕtveho kuchára vojde do dejín), mizerné triky a čudnú hudbu. Bettany sa snaží, ale s tými samopalmi mu to veľmi neverím a celkovo nie je zďaleka až tak cool, ako vám niektorí budú tvrdiť. Ešte pouvažujem, či som to s tou jednou hviezdičkou neprehnal.(25.2.2010)

Pokus o nového "Terminátora" se vydařil !(19.3.2010)