Legie

Légia

Akční / Horor / Fantasy

USA, 2010, 96 min

• KevSpa

Chyběla mi tam už jen erotická scéna mezi Michaelem a Gabrielem.(22.3.2010)

• Tuxedo

Natočit tento slepenec svých dvou filmů (Přepadení 13. okrsku, Vládce temnot) před dvaceti lety John Carpenter, umřu blahem. Dnes nezbývá než lamentovat nad nevyužitím nezměrného béčkového potenciálu, který Legie kromě očekávaného (scénář s prakticky neprobíhajícím dějem, mnoha lapsy a vykrádačkami kdečeho a jednorozměrnými charaktery, jenž v rámci informovanosti diváka vypoví svůj životní příběh na poli jednoho z mnoha dementních dialogů) pošlapala nulovou atmosférou i gradací, nevýrazným castingem a průměrně nasnímanou akcí. Ultrašpatné? Sotva. Bez výrazu, nudné a zbytečné? Ano (vrcholem zbytečnosti jest posledních 20 minut, ve vteřině následujících po předpokládaném a ne úplně marném závěru). 3/10(10.3.2010)

• BadoXXII

Totálna sračka v ktorej nefunguje vôbec nič. Príšerné dialógy, slabí herci a debilné nápady. Neskutočne chaotická ukecaná biblická kokotina bez najmenšieho zmyslu. Trápny pokus o nového Terminátora.(16.3.2012)

Pro tahle blbá béčka mám prostě slabost! R-ková akce to jistí!(17.5.2010)

• Morien

Kch, tak to bylo fakt něco. Jestli budem dál dočit takovýhle filmy, tak nás ten pánbu jednou fakt nechá vyhladit, to je snad úplně všem jasný. Proč se ty zrůdy nevrhly na kiosek a neumlátily jeho pošahané osazenstvo pantoflema? Kdyby to udělaly, dejme tomu ve čtyřicáté minutě, ať nežeru, mohla jsem mít hodinu života k dobru. -- Takže, po třech letech se dívám na film znovu s odhodláním vykládat si ho jako člověk, který všude vidí znamení. Ale i tak je pro mě těžké utřídit si smysl. Máme tu Michaela. Máme tu dítě. Máme tu lidi-ovce, vedené bohem. Máme tu bohem opuštěné, izolované místo. Máme tu čiré fanouškovské nadšení filmařů. Pořád tu máme podlehnutí snaze býti blockbusteroví, raději než osobití, ačkoliv náznaky by byly. Však si také režisér sám plive na svoje dílo, když nechá, aby poslední slovo filmu o andělích bylo "bullshit".(3.3.2010)

• - Většina filmu se natočila v Novém Mexiku v létě 2008. (Chatterer)

• - Tetovačky, ktoré sa objavili na Michaelovi, sú Enochiánske – je to reč, ktorá sa považuje za jazyk anjelov. Bola zaznamenaná Johnom Deem a Edwardom Kelleym v neskorých rokoch 16. storočia. Obaja tvrdili, že im jazyk odhalili anjeli. (Greenpeacak)

• - IDW Comics vydali čtyřdílný komix "Legion: Prophets", který má sloužit jako prequel k filmu. (Chatterer)