poster

Legie

 • USA

  Legion

 • Slovensko

  Légia

Akční / Horor / Fantasy

USA, 2010, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  *

  Prvý vážny kandidát na titul "sračka roku 2010". Nehorázna zlátanina bez zmyslu, bez nadhľadu a bez elementárnej logiky (prečo sú všetci posadnutí, len tí v moteli nie? prečo Starý nepošle na ten motel rovno tú namakanú letku anjelov? prečo... atd), ktorá mimoriadne zle natočenú a príšerne zostrihanú akciu strieda s dlhánskymi stupídnymi dialógmi, v ktorých sa postavy smrteľne vážne pokúšajú filozofovať o viere a zmysle živote, ale sú to všetko len neopísateľné kydy. K tomu si pridajte príšerné herecké výkony (Quaidov preslov nad telom mŕtveho kuchára vojde do dejín), mizerné triky a čudnú hudbu. Bettany sa snaží, ale s tými samopalmi mu to veľmi neverím a celkovo nie je zďaleka až tak cool, ako vám niektorí budú tvrdiť. Ešte pouvažujem, či som to s tou jednou hviezdičkou neprehnal.(25.2.2010)

 • Phobia
  **

  Bůh se nasral na zhýralé lidstvo a zavelel své nebeské armádě k útoku, pročež andělé přestali v kostelech vystavovat prdele a vyrazili ztrestat hřešící smrtelníky. Z nějakého důvodu je důležité oddělat hlavně zhuleného parchanta, co se v jakési pouštní díře teprve rozhoduje vylézt na svět z extra hnusné servírky s obřím beďarem mezi očima. Na(ne)štěstí osud bastarděte a jeho ochránců není lhostejný archandělu Michaelovi, který vykradl nebohé mafii sklad zbraní a kosí satanské... pardon - andělské hordy po tuctech každou kulkou! Následuje nezbytný otravný porod (jak já nesnáším filmy s těhulema), pár zbloudilých duší se šlechetně obětuje a v závěru za zvuků Božích střevních potíží připlachtí archanděl Gabriel, aby všechny vzdorující entity umlátil svým obřím pyjem... chci říct kyjem s efektní leč neefektivní rotační funkcí. Navíc každý pták v okolí zezelenal závistí, protože ti hajzli andělští mají neprůstřelné peří! Jestli jsem správně pochopila pointu, budeme-li se usilovně modlit, možná Pánu Bohu vydrží smířlivá nálada a nenechá nás sežrat Spiderdůchodcema. No hurá! Otčenášjenžjsinanebesíchblablablablablabla... 44% je pro tuhle akčně připitomělou taškařici tak akorát.(9.7.2013)

 • Bloody13
  ***

  Tenhle akční fantasy horor si mě získal už svým trailerem. Samozřejmě, mohl jsem to tušit, jeho tvůrci naprali do něj to nejlepší, zbytek je jen trapná omáčka. Vůbec to tak ale nevypadá. Paul Bettany jako anděl s uřízlými křídly je docela cool, zápletka vycucaná z Terminátora a nevim, z čeho všeho ještě, ale postrádá opravdu silné momenty. Jediná zapamatovatelná scéna je s nerudnou babkou a snad ještě s mračnem much, ta je taky príma.(10.3.2010)

 • J*A*S*M
  **

  Tohle mohl být kult všech kultů a počátek skvělé postapokalyptické sci-fi série, k níž by se diváci vraceli celá následující desetiletí, jako se dnes vracíme k Terminátorovi. Bohužel se tak nestalo. Scott Stewart není nijak extra neschopný režisér, ale psát scénáře by si raději neměl. Naprosto největší pnutí se v celém filmu tvoří mezi tím, jak je v mnoha scénách vyloženě hloupý, a tím, jak se snaží tvářit relativně vážně. Jako akční monster béčko to není vyloženě špatné, ale když se člověk na základě rok starých informací těší na ultimátní andělskou apokalypsu, nemůže nebýt zklamán. 5/10(18.2.2010)

 • paascha
  *

  Jestli to ještě někdy náhodou dám, možná zvednu hodnocení téhle debilitky nahoru. Je však velmi pravděpodobné, že i ta jedna upocená hvězda poletí k pánu. Vlastně k pánu ne, když ten nás nemá rád:-)(18.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace