Blankytná pohádka (TV film)

Pohádka

Československo, 1986, 70 min

• gudaulin

Blankytné pohádce bohužel chybí dobrý scénář, dramatická zápletka a napětí, jde o finančně podvyživený studiový projekt ČT, jakých se nejen v 80. letech natáčely desítky. Nebýt několika sympatických herců, sklouzlo by hodnocení ještě níž...Celkový dojem 30 %.(17.4.2008)

• vitekpe

Zabil to podivny herec v hlavni roli prince. To nepochopim, kdo ho tam dosadil... Ornest za kouzelnika, vyborna princezna Hrzanova, puvabna vila Svobodova. :)(25.11.2015)

• wictoria

za Báru Hrzánovou, ovšem v novějším zpracování této pohádky o modrém ptákovi je daleko lepší(29.6.2008)

"Ani kdyby se proti mně spikl celý svět ..." nemůžu dát této pohádce vyšší hodnocení. Pohádka, kde jsou princ s princeznou jen unylými mátohami a jedinou zajímavou postavou je zlá princezna, si opravdu vyšší hodnocení nezaslouží. I tak cítím, že jsou to velmi, velmi slabé tři hvězdičky ...(14.3.2015)

Průměrná pohádka bez vtipu a bez napětí. Nejhezčí je víla s pihami a loutkový pták. Přesněji 2 a půl.(13.4.2008)