Mladý manželský pár bez detí, Ola (Agnieszka Grochowska) s Wojtkom (Lukasz Simlat), si pozvú na Vianoce domov mladú sirotu, chlapca menom Kacper (Maciej Stolarczyk), aby spolu s nimi strávil tieto krásne sviatky. Kacperova prítomnosť im obom zmení život. (sochoking)

sochoking

Tak včera som si dal s Grochowskou od Kaminskeho American Dream , v ktorom sa mihol dokonca na tri sekundy aj Łukasz Simlat a dnes sa mi podarilo zohnať tento starší film, ktorý ma zaujal označením 'psychologický' v anotácii. Nepovedal by som však, že ide o psychologický film. Skôr ide o klasickú drámu, v ktorej sa manželia Ola a Wojtek nedokážu dohodnúť na deťoch. Ola chce, túži, je už dávno pripravená, no Wojtek sa bojí. Bojí sa, že dieťa mu zničí to puto, ktoré s Olou má. Popritom ešte dusí v sebe dávno zabudnutú emociu, ktorá sa formovala od detstva vo vzťahu so svojim prísnym otcom.  Zo začiatku som bol trochu v rozpakoch, lebo film začína ako klasická Vianočná rodinná záležitosť a v tomto duchu sa aj nesie asi dve tretiny celkovej stopáže. Záverečná tretina je však slušná dráma. Slabé povahy citovo rozloží. Silnejšie tri, alebo slabšie štyri hviezdičky. Film rozhodne stojí za pozretie. Nepokladám ho za stratu času. ()