Drama / Romantický / Hudební / Historický

USA, 2008, 104 min

Zajímavá část hudební historie, natočená nějak... divně. Vlastně jsem ani moc nechápal to jejich pošťuchování a rozbroje. Známá jména se objevovala a mizela a najednou byl konec. Jak sestříhané z několika příběhových kraťasů, ale nepodařilo se ty příběhy správně a koukatelně sestříhat dohromady. Škoda.(29.9.2013)

Celovečerní (hudební!) film režisérky Darnell Martinové mluví spíše živelností hudby než magií obrazu, každopádně Cadillac Records je čirou esencí toho, čemu se říká blues...zemitost, pudovost, otevření a podání se tomu animálnímu v nás, hudba nastavená rytmem srdečního tepu a metronomem sexuálního... Vzestup a pád jedné slavné značky, vzestup a pád neméně slavného hudebního stylu... Legendy jako Muddy Waters, Etta James, Chuck Berry, Mick Jagger... I historický exkurz může být zábavný a mít šmrnc... Podobné filmy: Bratříčku, kde jsi?, Ray, V řetězech(4.7.2009)

Cadillac Records není určitě špatný film, jen mě nedokázal ani oslovit a ani nějak pořádně vtáhnout do děje. Spousta podobných hudebních filmů, namátkou Rose, Ray, Walk the Line se mně líbila mnohem víc, jak po herecké, tak i po dějové stránce.(16.11.2014)

• danecek24

66. Zlatý Glóbus za rok 2008 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Once In A Lifetime" - Hudba a text Ian Dench, James Dring, Amanda Ghost, Beyoncé Knowles, Scott McFarmon, Jody Street(11.12.2008)

Jen krátce. Milovníci Muddyho a Howlin' Wolfa budou mít z filmu opravdový požitek. Komu kytarové blues let 50.-60. nic neříká, těm nic nedá ani Martinové snímek.(9.8.2010)

• - Adrien Brody vo filme vyfajčí až 14 cigariet. (luksharas)

• - Leonarda Chesse měl původně hrát Matt Dillon. (HappySmile)

• - Zpěvačka Beyoncé přibrala 15 kilogramů kvůli roli Etty James. A nejen to. Drastickou proměnou prošly i její vlasy. Musela si je ostříhat a odbarvit na blond. Dokonce v některých scénách ji uvidíme i bez make-upu. (Zdroj: ČSFD.cz)