Drama / Romantický / Hudební / Historický

USA, 2008, 104 min

Teprve nedávno jsem po letech husiny z překrásný písně At Last zjistila, kdo ji zpívá. Etta James. Od ní byl krůček k Beyonce a k filmu o bílym nadšenci, co s černýma nahrával blues ("a když hodí kalhotky bílá holka, je to rock´n´roll"). Na začátku je hecovalo nadšení, pohoda tmelená zrodem písní, koncertováním, první lajnou na žebříčku a odměnou v naturáliích - cadilacem ... na konci stagnace, vyhasnutí, příval novejch vln, v nichž lze v lepším případě už jen šlapat vodu. Režisérka a scénáristka v jednom se mi ale zdála víc nadšená než schopná. Jakoby předpokládala, že tyhle věci každej zná a tak neni potřeba jít do detailů a hloubky, postav je moc a jsou často jen hrubě načrtnutý a kde se vzaly tu se vzaly. V dobrym scénáři stačí jedna šikovná replika a víme o člověku všechno, tady nebyla o slova nouze, ale byla to spíš vatička. Stejnej pocit jsem měla i z režie, koukala jsem na film s bohorovnym klidem a to je špatně. Jen jednou se mi zalesklo oko - když Beyonce spustila At Last. Ona je dokonalá, ale možná proto, že se životní příběh obou zpěvaček tak liší, může se mi její podání líbit, ale co je to platný, když Ettino mě rozseká. Stejně rozdílně by možná vypadal i film, kdyby ho býval byl vzal do ruky pořádnej sekerník. 4* za tu vizi.(11.7.2009)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $7,141,044Tržby Celosvetovo $-(24.12.2008)

Film mi dal vela, pretoze som ani o jednom z danych umelcov okrem Chucka Berryho nepocula a musim povedat, ze som sa vyborne bavila. Asi je to mojou slabostou na zivotopisne dramy :)(14.2.2009)

• Mylouch

Oslazený hraný dokument s nedůvěryhodně zpracovanými schématy (rasismus, manažerské kořistění ap.) fanouškovi R&B moc nového nepřinese a jeho rozervané osobnosti taky moc nepřidá. Pocta k půlstoletí pořád účinkujících hitů Chucka a spol. mohla dopadnout zatraceně líp.(3.1.2014)

• moviesfan

CR je pro mě velkým zklamáním. Filmy tohoto žánru patří mezi ty, které mám poměrně rád, ale tento se nevydařil. Příběh mi přišel opravdu obyčejně zpracovaný, bez emocí, a tak celkově pro mě vyzněl nezáživně. Pozitivem byla pro mě Beyoncé, ale té nadržuji:) Toť vše.(12.3.2009)