Posedlá

Paul Seydor

Kostýmy:

Maya Lieberman
  • lskala

Ikdyby se Beyoncé sebevíc snažila a její výkon se dal nazvat hraním, primitivní scénář by nepustil mé hodnocení výš než na dvě hvězdy. A nezachrání to ani závěrečná dámská bitka, která se stylem natočení do filmu vůbec nehodila ... 40% - 2**(26.9.2010)

• Jara.Cimrman.jr

"Ty snad máš v prdeli podkovu. Jseš největší klikař, kterýho znám." To si Derek rozhodně nemyslí, ale já tvrdím, že pokud se má někdo pokusit rozvrátit mou skvělou rodinu, tak cosi vypadajícího jako Lisa považuju za ideální volbu. Ovšem Derek se ani nenechal pořádně znásilnit, takže mi nebylo příliš příjemné sledovat tohoto dobráka, kterak se zmítá v nastražené pavučině lží lstivé krásky a přitom nenalézá příliš pochopení ani u manželky. Ještěže dámy nakonec pochopily, co chce divák nemrava vidět, dospěly k poctivé fyzické konfrontaci a daly mi tak důvod udělit druhou hvězdu.(27.1.2016)

Celkem spořádané manželství Dereka (Idris Elba) a Sharon (Beyoncé Knowles) naruší Derekova nová asistentka Lisa (Ali Larter), která je ve skutečnosti psychicky narušenou ženou. Zpočátku se to zbytečně natahuje, a než dojde na konfrontaci či sblížení ženatého muže s atraktivní blondýnou, tak to nějakou chvíli trvá. Asi po půl hodině ho bude neúspěšně svádět na toaletách, předvede se mu ve spodním prádle v jeho autě, zdroguje ho, nic z toho nezabere. A tak si začne vymýšlet a její posedlost přejde do krajností a v podstatě neexistující milostný poměr, bude mít fatální následky. Vůbec mně nevadilo, že si film námět "vypůjčil" z Osudové přitažlivosti, protože s ním pak pracoval jinak, a to především ve finále, které bylo pojato až comicsově a film dost zvedlo svou nápaditostí a otočením rolí, kdy psychopatka slízne ránu za ranou a hodnou Sharon je, po vzoru comicsových hrdinů, mlácena hlava nehlava vším, co jí přijde pod ruku a ještě u toho cedí jadrné hlášky. Z hereckého hlediska dost překvapila Beyoncé Knowles, o které jsem si dosud myslel, že lépe zpívá než hraje, ale tady ukázala, že hraní ji začíná jít pěkně od ruky a Ali Larterová zase prokázala, že je jí pro vedlejší role vedle slavnějších hereckých hvězd poměrně škoda a její mrcha neměla chybu. Akorát Idris Elba se v tom ženském světě trochu herecky ztratil a na dvě zmíněné dámy nestačil, seč mu síly stačily. Je to povedený thriller s výborným originálním finále, ale s ohraným námětem. 60%(15.10.2010)

Skvělá ukázka toho, kam až se může dostat nevinný flirt. Když si představím pohled Lisy, ještě teď mi stojí chlupy. Film je sice trošku nadsazený, ale děj mě zaujal. Bylo to jiné..jen ten konec byl malinko přehnaný. Jinak...Beyoncé opět ukázala jaká je kočka. Krásné 4*.(19.10.2010)

Rutinní thriller o nadržené nymfě, která má zálusk na ženatýho chlapa, kterého nahání i přes jeho nezájem a udělá vše, jen aby ho získala. Nijak překvapivé, ani napínavé, ale vcelku snesitelné.(18.1.2015)