poster

Absurdistán

 • Německo

  Absurdistan

 • Slovensko

  Absurdistan

Komedie

Německo, 2008, 88 min

Režie:

Veit Helmer

Scénografie:

Erwin Prib
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • charlosina
  ***

  Hlavní dějovou linii vyplňuje vztah mladé Aji a Temelky, kteří se těší na hvězdami souzenou společnou noc 11. července (za čtyři roky!). Ovšem předtím, než se spolu vydají do nebes, se musí očistit koupelí, což je trochu problém, jelikož se ve vesnici porouchal vodovod a muži se jaksi nemají k tomu, aby jej opravili... a tak ženy nasadí své zbraně: krom ohrožení puškami, vidlemi a válečky jim odepřou sex. // Veit Helmer se od Tuvalu dopracoval k Absurdistánu a opět překvapil. V tomhle případě ale překvapil poněkud nemile... // Je to zpočátku svižné, s nádechem feminismu, ale bláznivé tempo balkánských rytmů se rychle stává utahaným a scénář začne pokulhávat. // Jako skládačka různých gegů je Absurdistán ucházející.(25.11.2008)

 • Premiere_*
  **

  Hravá 'člověčinka', která ale působí jako zbytečně nastavovaný krátký film.(2.9.2008)

 • Tetsuo
  odpad!

  Už dlouho jsem se necítil ničím tak uražen jako touhle pseudopoezií.(5.9.2008)

 • Wormboy
  ***

  Napad nie zly, niektore sceny vynikajuce, ale inak vo mne film skor budil dojem bubliny nafuknutej formou, ktora sa miestami az prehnane inspiruje Kusturicom a Fellinim, avsak vyrazne absentuje ich originalita a predovsetkym zmysel pre detail. Absurdistan sa vsak pozera dobre a vzhladom na kratku stopaz nudit nestihne.(27.1.2009)

 • Hellboy
  ***

  [LFŠ 2008] Docela zábavný snímek s prvky grotesky o válce mužů a žen. Několikrát jsem se dost zasmál, ale celkově by to chtělo kratší stopáž, protože základní dějová linie je prostě příliš jednoduchá, než aby utáhla celý film a ačkoliv přichází režisér s mnoha vynalézavými situacemi, je i těch 88 minut příliš, hlavně konec byl už příliš natahovaný, vzhledem k tomu, že rozuzlení bylo dost předvídatelné. Dlouho jsem se rozhodoval, jestli dát Absutrdistánu 3 nebo 4*, ale vyšší hodnocení si snímek bohužel nezaslouží. Nicméně : kdyby tohle byl někdo schopný natočit v Česku, uvažoval bych snad i o pěti *****! ;)(1.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace