Barbie: Motýlí víla

Animovaný / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 75 min

Conrad Helten

Elise Allen

Dle mě mnohem lepší než příběhy z hlavní linie Fairytopie. Hlavní hrdinka má aspoň nějakou osobnost, takže mi nebylo šumafuk co se s ní stane (na rozdíl od Eliny, hrdinky hlavní řady). Dobrý dojem z filmu kazí jen to, že hlavní zápletka (hledání protilátky) je vystavěná ve stylu bojovky, což postrádá jakoukoli logiku. Zajímavost: až v tomto v pořadí 12. Barbie animáku jsou postavy, které kladou důraz na oblečení, doplňky, večírky, drby atd. Ve starších Barbie filmech tahle témata nejsou kupodivu (a naštěstí) vůbec akcentovaná (!!!). Zde jde o dvě kravky, malicherné, prostoduché a protivné šéfky hlavní hrdinky. První KLADNÉ postavy, co mají plnou hlavu módy (a jinak v podstatě duto) jsou až v Kouzelném módním salónu (2010) a Příběhu mořské panny (taky 2010). Pro mě bylo tohle rozhodně nečekaný objev. Samozřejmě mají Barbie animáky nějaké kontroverzní aspekty, ale to že jde z většiny o celkem povedené pohádky, které se dají dětem bez problémů pustit, ví málokdo.(30.6.2013)

Jak už jsem napsala jinde ... tohle jsou filmy speciálně točené pro určitou věkovou skupinu, takže zůstávám u hodnocení tří hvězdiček. Kdyby hodnotila moje dcera, všechny filmy s Bárbínou a všechny filmy o koních mají plný počet :-) Takže za mě nadprůměr, spokojenost.(9.4.2013)

Tržby za predaj DVD v USA $13,021,244 //počet predaných kusov 872,958(10.4.2009)

Poslední ze série o víle Elině, která v tomto příběhu vypráví o víle Maripose, se mi líbil. Příběh byl zajímavý, někdy vzrušující, co se bude dít dál. Pěkný byl létající zajíček. Mám ráda takové příběhy.(14.11.2010)

Čtvrté a zatím poslední pokračování Fairytopie. Nyní ovšem víla Elina zastává jen roli vypravěčky a představuje nám nový svět Flutterfield. Stejně, jako v jejích dobrodružstvích, i tady je mnoho hodných a zlých víl, rozumných i nerozumných… také jsou tu roztomilí malí přátelé a nechybí opravdu nic, co si takový film s Barbie zaslouží. Jsem zvědavá, jestli nyní v kurzu budou více filmy o Malence nebo Surfařce... Ale jsem radši za fantasy pohádky.(3.2.2009)