Barbie: Motýlí víla

Elise Allen

Eric Colvin

Scénografie:

Walter P. Martishius

Poslední ze série o víle Elině, která v tomto příběhu vypráví o víle Maripose, se mi líbil. Příběh byl zajímavý, někdy vzrušující, co se bude dít dál. Pěkný byl létající zajíček. Mám ráda takové příběhy.(14.11.2010)

Hodnoceno čtyřmi * z hlediska pohádek o Barbie. Statečná a krásná Mariposa překonala všechny překážky, aby zachránila královnu motýlích víl a ukázala, že odvaha je důležitější než společenské postavení a oblíbenost.(16.2.2009)

Skromná a půvabná motýlí víla Mariposa je pro svoji dobrotu a naivnost šikanována ostatními vílami. Pověřena princem se vydává za brány světa víl, odkud i přes všechny nástrahy přináší v květině protijed na Ilium. Země víl je zachráněna, královna Marabela - stvořitelka životodárného světla, je zase jako rybička. Zlá víla Henna soptí, vyhrožuje, ale není jí to nic platné, tak jí létající požírači víl - kolozubí tlouštíkové odnášejí pryč. Předností kreslených filmů o vílách je fakt, že v nich neuvidíte jediný ošklivý obličej a není tomu jinak ani v této pohádce.(6.4.2013)

• ston007

Nic moc. 15%(22.3.2015)

Čtvrté a zatím poslední pokračování Fairytopie. Nyní ovšem víla Elina zastává jen roli vypravěčky a představuje nám nový svět Flutterfield. Stejně, jako v jejích dobrodružstvích, i tady je mnoho hodných a zlých víl, rozumných i nerozumných… také jsou tu roztomilí malí přátelé a nechybí opravdu nic, co si takový film s Barbie zaslouží. Jsem zvědavá, jestli nyní v kurzu budou více filmy o Malence nebo Surfařce... Ale jsem radši za fantasy pohádky.(3.2.2009)