poster

Barbie: Motýlí víla

 • USA

  Barbie Mariposa and Her Butterfly Fairy Friends

 • Slovensko

  Barbie: Motýlia víla

Animovaný / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 75 min

Režie:

Conrad Helten

Scénář:

Elise Allen

Scénografie:

Walter P. Martishius
(další profese)
 • Ainy
  ***

  Jak už jsem napsala jinde ... tohle jsou filmy speciálně točené pro určitou věkovou skupinu, takže zůstávám u hodnocení tří hvězdiček. Kdyby hodnotila moje dcera, všechny filmy s Bárbínou a všechny filmy o koních mají plný počet :-) Takže za mě nadprůměr, spokojenost.(9.4.2013)

 • ston007
  *

  Nic moc. 15%(22.3.2015)

 • Yalka
  *****

  Dle mě mnohem lepší než příběhy z hlavní linie Fairytopie. Hlavní hrdinka má aspoň nějakou osobnost, takže mi nebylo šumafuk co se s ní stane (na rozdíl od Eliny, hrdinky hlavní řady). Dobrý dojem z filmu kazí jen to, že hlavní zápletka (hledání protilátky) je vystavěná ve stylu bojovky, což postrádá jakoukoli logiku. Zajímavost: až v tomto v pořadí 12. Barbie animáku jsou postavy, které kladou důraz na oblečení, doplňky, večírky, drby atd. Ve starších Barbie filmech tahle témata nejsou kupodivu (a naštěstí) vůbec akcentovaná (!!!). Zde jde o dvě kravky, malicherné, prostoduché a protivné šéfky hlavní hrdinky. První KLADNÉ postavy, co mají plnou hlavu módy (a jinak v podstatě duto) jsou až v Kouzelném módním salónu (2010) a Příběhu mořské panny (taky 2010). Pro mě bylo tohle rozhodně nečekaný objev. Samozřejmě mají Barbie animáky nějaké kontroverzní aspekty, ale to že jde z většiny o celkem povedené pohádky, které se dají dětem bez problémů pustit, ví málokdo.(30.6.2013)

 • blazenka
  ****

  Hodnoceno čtyřmi * z hlediska pohádek o Barbie. Statečná a krásná Mariposa překonala všechny překážky, aby zachránila královnu motýlích víl a ukázala, že odvaha je důležitější než společenské postavení a oblíbenost.(16.2.2009)

 • T2

  Tržby za predaj DVD v USA $13,021,244 //počet predaných kusov 872,958(10.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace