Tokyo Gore Police (festivalový název)

Tôkyô zankoku keisatsu

• japonský

東京残酷警察

Tokyo Gore Police

Akční / Horor / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2008, 110 min

Není to film bez chyb, ale celé je to takový masakr (doslova), že nad nimi člověk velkoryse mávne cizí uťatou Rukou. Ruka je mimochodem rozkošná, reklamy na zaručeně kawaii podřezávací nožíky, dálkové popravy a chrabře vraždící policii (až mě napadá něco o demaskované tváři pomahačů a chráničů, heh) taktéž, i jiných zábavně úchylných nápadů je tu přehršel a krev stříká opravdu mnoha proudy, co si přát víc?(6.11.2009)

• EvilPhoEniX

Adept na nejhorší horor z Asie bez pochyb! Nekoukatelné, trapné, omšelé,nudné,banální zpracování,kde nefunguje vůbec nic! Málem jsem nudou zešílel a během 110 utrápených minut mi narostly 2 šedivé vlasy! 0%(18.6.2013)

• Sobis87

Jestli dokáže někdo po sto letech, kdy vznikl film, na poli kinematografie stále něčím překvapovat, jsou to právě Japonci. Věřte, že Tokyo Gore Police nabízí pár věcí, které jste doposud neviděli (možná tak v nějakém anime...), monstra jsou zde opravdu originální a scény nápadité, bohužel to celé troskotá na technickém provedení nízké kvality a absenci většího nadhledu. Mám rád asijské úchylárny, přemrštěnou brutalitu a podobné výstřednosti, kterými se tu opravdu nešetří, ale pokud si tohle výstřední pozlátko odmyslím, musím uznat, že jako celek ten film moc nefunguje a v některých ohledech je až amatérský. Škoda, tvůrcům nechybí koule, s tím talentem to je ale už o něco horší.(28.4.2010)

Esenciální splatterpunk, opravdu tu neustále stříká červená. Japonský tým přebírá vnějškovou inspiraci 80s cyberpunkem (Záblesky bladerunnerovské stylizace, verhoevenovské TV spoty ve stylu Robocopa či spíš Hvězdné pěchoty, Cronenbergovské biotechnologie...) a spojuje ji s opět jen povrchním přebíráním estetiky krve typické pro gore filmy a typicky béčkovou narací. Naprosto eklektické dílo, které záměrně klouže po mnoha površích a záměrně hraje nefér hru, protože pod těmi tunami bizarních, pečlivě designovaných tvorů a zbraní probleskují momenty typické hlavně pro italské gore filmy (či spíše giallo produkce), které bývají často něčím víc než jen tupou béčkovou zábavou. Tyto momenty se však nikdy nerozehrají dál, naopak se ukáže, jak tenká linka dělá větší hloubku od největšího klišé. Žádné jemné posuny, veškeré stylotvorné prvky jsou použity přespříliš okatě, ovšem je toho tu tolik až to vytváří dojem něčeho víc, byť jediným cílem je bavit a šokovat. Je to poměrně zneklidňující zkušenost. Ten film je mutant, tedy něco, co nespadá do žádné nám známé kategorie. A mezi infantilní nadsázkou a lyrizováním extrémního á la giallo se pohybuje bez jasného klíče. Nesedí srovnání s Tromou, protože (mimo další rozdíly) vše je mnohem pečlivěji uděláno, nesedí ovšem ani srovnání s propracovanými crossžánrovými hybridy typu např. korejského snímku Gwoemul AKA Mutant, protože zde je rozlišení mezi záměrným a nezáměrným téměř znemožněno, což ovšem nejspíš záměr byl.(2.1.2009)

Je to tak šíleně ujeté, že mě to už ani nebavilo, některé momenty však zaujaly. Ve výsledku jsem rád, že jsem tento film viděl. Jediná poznámka k věci: antireklamními šoty a dystopické ladění se podle mě v něčem blíží Verhoevenově Hvězdné pěchotě.(17.1.2010)

• - Jedná se o remake Nishimurova staršího filmu Anatomia Extinction z roku 1995. Tokyo Gore Police má však oproti tomuto filmu spoustu úprav a je podstatně delší. (Sesshoumaru)