Rebelka

Neskrotná

Animovaný / Fantasy / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 90 min

Patrick Doyle

Babička na tenhle animák vzala mou pětiletou sestru do kina, aby jí donutila zamyslet se nad tím, proč ji máma neustále k něčemu postrkuje a připravuje ji tak o všechnu "zábavu". Nechci tu povídat o tom, jestli babička trochu nepřecenila inteligenci pětiletého dítěte, ale jde mi spíš o to, že celý "Brave" je o poučení. A vyloženě to z něj ČIŠÍ. "Děti, mrkněte na animák a pochopíte, proč vás matka buzeruje". Nechci tu být za kritika, příběh je to pěkný, ale proboha, proč v posledních letech jsou všechny animáky jen o tom mravnostním ponaučení ?Kromě toho je to vyloženě pohádka pro děti a nejsem si tedy jistá, zda o nějakou další směsici Pixar/Disney vůbec stojím. Vtipné byly bohužel jen situace s mámou medvědicí. Nepřu se s nikým o tom, že je to kvalitní snímek, ale já už tyhle nevtipné učenlivé pohádky prostě nemůžu ani vidět. Achjo. Mimochodem, nekoukat s dabingem. Pár skladeb předělali do češtiny a u toho mi skutečně krvácely uši.(30.3.2013)

První půlka byla dost infantilní, zrzavý trojčata mě vyloženě srali, a prostě mě to vůbec nebavilo. Potom se to ale zvrhne v docela wtf zápletku a poslední půlhodinka je už o level výše. Mytologie konečně začne klapat a ke konci jsem byl docela dojatej. Jinak animace je hezká a ty její vlasy vypadají opravdu jak reálný. Skvělá práce.(25.1.2014)

Rebelka je sice možná film dětinský, humor je jednoduchý a místy hloupoučký, ale to ještě neznamená, že to nemusí fungovat. Navíc myslím, že vyčítat dětinskost a jednoduchost u animované pohádky, asi není úplně na místě. Nejdůležitější je, že jsem se bavila od začátku do konce. Rebelka je moc příjemná pohádka, navíc se snažila vybočit z trendu současných moderních animovaných pohádek a pokusila se navrátit ke starým klasikám, to moc oceňuji. Dalšímu zhlédnutí někdy se nebudu bránit.(4.11.2012)

Už dávno ma žiadny animák nenadchol, Rebelka to celkom neočakávane zmenila (podobného rázu je Ako si vycvičiť draka, ale Rebelka víťazí). Pustila som ju v telke a od prvého momentu som zostala ako hypnotizovaná sa dívať až do konca :-) Neviem či to majú na svedomí ohnivé vlasy Meridy alebo krásna animácia, ale som jednoducho očarená. Milý príbeh, dobrý český dabing, hudba, postavy, vydarené gagy... všetko spolu to namiešalo koktejl, ktorý mi dokonale sadol.(13.5.2013)

A pak šťastně žily až do smrti.(9.8.2012)