Rebelka

Neskrotná

Animovaný / Fantasy / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 90 min

Patrick Doyle

Čím častěji na to koukám, tím více nacházím. Objevuju humor, směju se i tomu, co mi předtím vtipné nepřišlo a nemůžu se nabažit animace samotné Meridy - to je bezkonkurenčně nejhezčí animovaná dívka.(16.7.2013)

Celkem nezáživný děj se světlejšími okamžiky. Samotnou mě překvapilo, že mi v samém závěru ukápla slza, ačkoli si film nedovedl vybudovat silnější pouto k postavám, všechny na mě působily tak nějak plasticky, včetně rebelky, jejíž hlas v podání Kelly Macdonald mi moc nesedl, zněla mi ušišlaně jak Lucinka Vondráčkovic... Jinak jde ale o solidní jednohubku, u které jsem se párkrát i docela pousmála. Nad čím jsem se ale moc nepousmála bylo tentokrát 3D: *** které na mě oproti jiným animákům působilo dost chabě a nezajímavě. Kór u filmu s takovým plakátem bych čekala nějaký ten pěkný efekt apod, ale bída bída... Kvalit takového Tangled nedosahuje ani za mák. Ve filmu se tahle princeznička možná snažila vybočit z řady, v reálu je ale průměrná ve všech směrech. Lepších 60%(15.12.2012)

Pohádka pro maminky a jejich dcery. Zábavná, hravá a vizuálně poutavá irská taškařice s rodinnými hodnotami navíc. Celkovou koncepcí spíš připomíná Disneyovku než Pixarovský "tah na branku zase trochu jinak". Medvídkovost příběhu přidává na roztomilosti, ale ukazuje již viděné narativní struktury. I tak je to ale příjemná podívaná. Dívčiny malé i velké by si BRAVE neměly nechat ujít.(4.11.2012)

• - Studio Pixar stojí i v tomto filmu při tradici, podle které se od snímku Toy Story: Příběh hraček (1995) objevuje ve všech filmech studia auto. Tentokrát je možné všimnout si auta jako vyřezané hračky na stole v řezbářskem obchodě. (Sufferer)

• - Medvěd Mor'du je první hlavní zápornou postavou v dějinách filmů studia Pixar, která během celého filmu nepronese ani jedno slovo. (tomeek)

• - Žádný ze záběrů, který byl použit v prvním traileru, nebyl použit ve filmu. (Foox)