Rebelka

Neskrotná

Animovaný / Fantasy / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 90 min

Patrick Doyle

Navštívila mě sestra a hned se zajímala, jestli už je k dostání "Rebelka", že by ji chtěla vidět. Co bych neudělala pro vzácného hosta, zaběhla jsem o patro výš do půjčovny AVI souborů a nedlouho potom jsme popíjely kávičku, požíraly tvarohový koláč - tentokrát se mi podařilo vytvořit pečivo poživatelné, nikoliv obvyklý beton - a čučely na animovanou pohádku o rodinných hodnotách a nutnosti respektovat mládež. Hlavní hrdinku jsem měla většinu stopáže stěží odolatelné nutkání popadnout pod útlým krčkem a nasekat jí lukem po prdeli, kdykoliv udělala to své "mhhhnhhh, mhááámííí!". Její tři "roztomilé" bratříčky bych nejraději nacpala jejich hřmotnému fotrovi zpátky do pytle a na bimbasovi mu udělala uzel, aby nehrozil návrat tohoto zrzavého tria zpátky na scénu. Ale vlastně jsem se u "Rebelky" nenudila, občas mi povyjely koutky úst vertikálním směrem vzhůru, ségra vypadala spokojená, animace byla tradičně hezoučká, písničky se daly přežít (debilo jich moc) a tak sem prásknu nenadšených, nezhnusených 65%.(14.3.2013)

Nikdy jsem nevěřil, že by se Brave mohlo spolu se Snyderovými Sovami stát nejlepším animákem, co jsem kdy viděl.... a ono se to stalo! Úžasná animace, krásná (opravdu krásná!) atmosféra, nádherná hudba (jak jinak od Patricka Doyla) a opravdu vtipné vtipy (Fergus vede). Úžasný film.(13.4.2013)

|| Scenár: Mark Andrews, Steve Purcell, Brenda Chapman, Irene Mecchi | Hudba: Patrick Doyle | Produkcia: Katherine Sarafian | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Pixar | Rozpočet: 185 miliónov $ | Tržby: 375,405,518 $ || Už sme sa na to s priateľkou neskutočne tešili, nepochybne preto, že sme ju videli v hlavnej predstaviteľke. Očakávania boli naplnené. Je to krásny animák s príjemným príbehom, preplnený vtípkami od začiatku do konca. Od Na Vlásku najpodarenejší kus od Disney/Pixar. Venovanie Steveovi na konci pohladí na duši tiež.  Ps: Minianimák La Luna pred začiatkom filmu bol skvelým nápadom tiež. | Videno v Slovanský Dům, 3D, CZ dab, 31.8.2012, Praha |(19.8.2012)

Kelly Macdonald by už nikdy neměla dabovat animované filmy!(3.11.2012)

Čím častěji na to koukám, tím více nacházím. Objevuju humor, směju se i tomu, co mi předtím vtipné nepřišlo a nemůžu se nabažit animace samotné Meridy - to je bezkonkurenčně nejhezčí animovaná dívka.(16.7.2013)