poster

Rebelka

 • USA

  Brave

 • Slovensko

  Neskrotná

 • Velká Británie

  Brave

Animovaný / Fantasy / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 90 min

Hudba:

Patrick Doyle
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  ***

  Babička na tenhle animák vzala mou pětiletou sestru do kina, aby jí donutila zamyslet se nad tím, proč ji máma neustále k něčemu postrkuje a připravuje ji tak o všechnu "zábavu". Nechci tu povídat o tom, jestli babička trochu nepřecenila inteligenci pětiletého dítěte, ale jde mi spíš o to, že celý "Brave" je o poučení. A vyloženě to z něj ČIŠÍ. "Děti, mrkněte na animák a pochopíte, proč vás matka buzeruje". Nechci tu být za kritika, příběh je to pěkný, ale proboha, proč v posledních letech jsou všechny animáky jen o tom mravnostním ponaučení ?Kromě toho je to vyloženě pohádka pro děti a nejsem si tedy jistá, zda o nějakou další směsici Pixar/Disney vůbec stojím. Vtipné byly bohužel jen situace s mámou medvědicí. Nepřu se s nikým o tom, že je to kvalitní snímek, ale já už tyhle nevtipné učenlivé pohádky prostě nemůžu ani vidět. Achjo. Mimochodem, nekoukat s dabingem. Pár skladeb předělali do češtiny a u toho mi skutečně krvácely uši.(30.3.2013)

 • Boogeyman
  ****

  Technicky pixarovské, jinak Disney až na půdu. Při sledování jsem si říkal, jaké je to plýtvání potenciálem, tohle mohlo dostat méně výjimečné studio.(19.11.2012)

 • D.Moore
  ****

  První snímek od Pixaru, o kterém se dá mluvit či psát jako o pohádce. Ne že by to vadilo. Obzvlášť po superakčních Autech 2 bylo třeba trochu vydechnout, a tak milý příběh (s otřepaným poselstvím) přišel vhod. Dokonalá technická stránka je samozřejmostí, "dospělého" humoru ovšem poněkud ubylo a Rebelka je spíše přehlídkou nejrůznějších vizuálních či takřka sitcomových gagů. A pak je tu české znění.... Ach jo. Původně jsem chtěl pochválit dobře vybrané dabéry (výborný Karel Heřmánek, skvělá Ljuba Skořepová a překvapivě sympaticky znějící Barbora Šedivá v hlavní roli), jenže ten překlad! Ani se nedivím, že ho má na svědomí stejný člověk, který zpackal Dobu ledovou 4. I v ní spousta postav mluvila tak "hustě" a "cool", až to bylo trapné. Překousl bych vulgarismy v podání skotských samorostů (kdyby tam byly), ale výroky typu "Ten je teda nejdál" z úst jednoho z teenagerů nápadníků nebo až trapně oprsklá mluva princezny Meridy sem rozhodně nepatřily. A už vůbec nemluvím o písních s naprosto stupidními CZ texty nebo o tom, proč první dvě byly nazpívány česky, ta, která podkresluje závěrečnou scénu a rozjezd titulků, zůstala v angličtině, a sotva dozněla, ozvala se další počeštěná, tentokrát v podání Lucie Vondráčkové. Děs a běs. Příště si pouštím originál.(20.11.2012)

 • Ainy
  *****

  Krásný, animovaný příběh o dospívání zasazený do středověku plného pověstí a magie. Jeden si ve své umanutosti ani nevšimne, že ubližuje nejbližšímu člověku, kterého má. I když ... já se jí ani nedivím. Kdyby mě někdo pořád sekýroval, poučoval, napomínal a odmítal poslouchat má tajná přání a sny, taky bych chtěla, aby se změnil. Dojemné procitnutí a vyznání lásky své vlastní mámě. V našem životě je jen jedna jediná a představa, že bych tu svou měla ztratit, je nepředstavitelná. Moc hezky natočeno. A ta hudba ... a ty vlasy, ty jsem ji fakt záviděla.(26.8.2012)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Příjemná středověká pohádka s medvědy, kde ten záporný byl slušně děsivý, že i děti by se bály. Hezké tempo, slušná animace, poutavé story a šikovná redheadka v hlavní roli. Nůže dobrá za 75%.(12.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace