To přeroubování na akční špionážní film mi nesedlo. Pár vtípků je fajn, ale Auta někde cestou ztratila kouzlo.(6.8.2011)

Jistě, finální vyznění snímku je problematické. Nic to ale nemění na bezchybné technické stránce, parádní akci a faktu, že jsem se prostě, chtě nechtě, bavil. Náramně a od začátku až do konce. Ani ten Burák mi nakonec nepřišel až tak nesnesitelný, jak jsem se obával. Mezi Pixary to možná představuje počin poněkud slabšího ražení, ale jako film je to jen o něco slabší, než druhá Kung Fu Panda, takže s čistým svědomím za 4...(20.8.2011)

Vizuálně úchvatné, ovšem tak nějak bez nápadu. Až se mi nechtělo věřit, že za tímhle pokračováním stojí Pixar.(30.11.2011)

Tahle pohádka něco postrádá - LIDI. Protože, kdo ty auta vyrábí? Když se nad tím tak zamyslíte? Je to vlastně nesmyslné..v Toy Story, Příšerky S.R.O, Wall-E byli lidi a dávalo to smysl. Tohle smysl nemá..proto mi to přijde divné, Ostatní věci příběh,animace a jako film pro děti dobré, Spíš bych dětem ale pustil Toy Story nebo Úžasnáky.(2.5.2014)

Oproti poklidnému prvnímu dílu nabral tento díl docela rychlé tempo. Lítající auta a tajní agenti ale možná nejsou úplně to pravé a ten, kdo si první díl užil, by mohl být nyní zklamán. Velmi se mi ale líbil soundtrack a grafické zpracování také není špatné.(21.12.2011)

• - Hlavní hrdina filmu Blesk McQueen je pojmenován podle Glenna McQueena, animátora Pixaru, který zemřel v roce 2002. Animoval film Hledá se Nemo (2003) a byl na počátku výroby prvního dílu Aut. (dandislav1991)

• - Během závodu v Anglii lze v hledišti zahlédnout ceduli s nápisem Lassetyre, což je dokaz na režiséra filmu, Johna Lassetera. (HellFire)

• - Vzhľad nepriateľských vojnových lodí je založený na skutočných lodiach, ktoré slúžia pre Americké námorníctvo. Meno ich triedy je Independence class. (Echelon1)