A tohle se dá i komentowat we špatný prospěch????Líbí se mi jak každý má proti něčemu nějaké wýčitky.Wždyt ten film je paradni stejně jak jednička.každý řeší pořád filmowé rozpočty a tak,ale nadruhou stranu takéhle filmy mají uspěchy po celém swětě jak u dětí tak i dospělich a to je snad důležité ne?tohle hraje roli snad a né že nekdo se nudil a je to příliš drahé!!!!!U mě je to welkolepá pecka pro wšechny wěky.BURAKU DO TOHO!!!!!!(11.7.2011)

Nemůžu si pomoct, ale spousta malých vychytralých drobností, krásná grafika a bondovská tématika mě tady opravdu bavili. :) Škoda jen toho narychlo spíchnutého příběhu, přesto hodnotím poměrně vysoko, asi se mi zkrátka animák Cars 2 trefil do nálady.(25.10.2011)

Pre mňa rovnako dobre ako prvý diel. Páči sa mi hlavne na tom to, že to tvorcovia nenechali len v tom mestečku, v ktorom sa odohrával prvý diel, ale precestovali sme polku zemegule. Opäť to ma fajn nápady, ľúbil sa mi ten James Bondovsky štýl. Úvod je neskutočne fajn. Len mi trošku vadí, že nechali McQueena trošku v pozadí za Materom. Ale inak opäť skvelá sranda s opäť fajn animačkou. Pixarovky zbožňujem. 80% - 4*(1.12.2011)

Tahle pohádka něco postrádá - LIDI. Protože, kdo ty auta vyrábí? Když se nad tím tak zamyslíte? Je to vlastně nesmyslné..v Toy Story, Příšerky S.R.O, Wall-E byli lidi a dávalo to smysl. Tohle smysl nemá..proto mi to přijde divné, Ostatní věci příběh,animace a jako film pro děti dobré, Spíš bych dětem ale pustil Toy Story nebo Úžasnáky.(2.5.2014)

Mít dítě, pravděpodobně bych jí/mu musel vštípit, ať onu ódu na maloměšťáctví ("všude dobře, doma mezi burany nejlíp") a ukázkový příklad post-kolonialistické ideologie ("neměň se, ať se cizí kultura přizpůsobí /podřídí/ tobě") nepřijímá. Na druhou stranu bych asi nenašel lepší náhradu za špionská dobrodružství pro odrostlejší, protože formálně preciznější film z montážní linky studia Pixar ještě nevyjel. (Jsem si vědom nepatřičnosti přirovnání, jelikož filmy - na rozdíl od aut - nejsou seriové výrobky složené ze stejných komponentů, ale úvodní titulková mechanická kola, která do sebe zaklesnou, toto asociují.) Při srovnání nejenom s klasicky odvyprávěnou jedničkou, ale i ostatními pixarovskými počiny kladou AUTA 2 velké nároky na vstřebávání rychle dávkovaných informací a "usledování" všech narativních linií, kdy každá postava v rámci několika skupin má svou. Postava Buráka, která se stává hlavním hrdinou, svou nemotivovaností a popřením modelu vývoje navíc představuje něco nevídaného v jinak klasickém pixarovském universu.. a to nejenom svým petersellerovským humorem. Stylistická opojnost nepramení jenom z nápadité práce se zvukovou sloužkou a nevídaným nasvícením ploch, ale i - díky zapojení třetího rozměru - s organizováním narativně motivovaných akčních scén v prostoru; přitom se akce odehrává na několika úrovních a neni vedena jenom pohybem vpřed, nýbrž i zpět, do stran apod. dle úlohy postav ve vyprávění. Spousta problematických či sporných pasáží - např. xenofóbní humor a popření poselství o nutnosti zpomalit z prvního dílu - je navíc odůvodnitelná změnou žánru (příklonu se k šedesátkovým bondovkám) a potřebou dodržet jeho pravidla. To vede k natolik důslednému prokreslení fikčního světa dle určitých kulturních stereotypů, že nevadí absence lidí, protože ústředním ozvláštňujícím prvkem je přítomnost aut, která se již v bondovských, fantomasovských ad. žánrovkách stávala díky své nadstandardní výbavě autonomní bytosti.(3.8.2011)