Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  Nevim na co vsichni nadavaj, jednicka me bavila proto, ze to az na par momentu nebylo zadny velky poucovani a slo o cistokrevnou zabavu a to si dvojka udrzela. Pribeh je tentokrat mix mezi zavodama a parodii na bondovky a i kdyz sem tam nejaka vec predelana do auto verze uz vypada trochu retardovane, pribeh proste slape, neni cas na nejaky nudny momenty a furt se neco deje. Film sice neni buhvijak vtipnej, takze i kdyz je furt vicemene pohodova atmosfera, clovek ze zasmeje jen minimalne a to jeste vetsinou diky Burakovi. Jenze ten uz ke konci dostava az zbytecne moc prostoru a zatimco ze zacatku jeho demence bavila, ke konci uz zacne lizt drobet na nervy. Ale ackoliv je tohle vicemene fakt zbytecny pokracovani, nevidim na nem zadnej vyraznejsi problem a tudiz duvod, proc nedat 4*.(16.10.2011)

 • T2
  ****

  Rozpočet $200miliónovTržby USA $191,452,396Tržby Celosvetovo $560,155,383Tržby za predaj Blu-ray v USA $69,034,683 //počet predaných kusov 2,725,084Tržby za predaj DVD v USA $95,197,912 //počet predaných kusov 4,811,808║ 007 Mater, presnejší by bol názov, Auta 2 idú v inej réžii než predchodca, tu ide o čisto akčnú záležitosť a McQueen tu je len sekundant, hlavne slovo má Mater a darí sa mu slušne ťahať dej a výdatne zabávať, samozrejme tým pádom tento diel nie je ani tak pre decká ako pre dospelých, lebo všetky tie agentské sekvencie, výdobytky, akčné pasáže im až tak moc nemajú čo povedať, toto si môžu dokonale užiť len dospelý a ja som si celkom užíval, videl zatiaľ len v Českom dabingu, takže sa teším na Slovenský, je možné že pôjdem aj na plné hodnotenie, animačne ako vždy Pixar dominantne. /85%/(17.11.2011)

 • Nin
  ****

  Co to je za podivný anti-hype? Hodně solidní pokračování, který sice patří k tomu horšímu od Pixaru, ale přesto je ve své kategorii (animovaný film pro celou rodinu) špičkou. Občas trochu rozpačité, ale většinou velmi zábavné, dynamické a s tak akorát nápady, aby to vůbec nedělalo studiu Pixar ostudu. (7/10)(26.10.2011)

 • Chlupis
  *****

  Nejdynamištější film od Pixaru nejen díky ukázkovým montážím.(7.8.2011)

 • Bluntman
  *****

  Mít dítě, pravděpodobně bych jí/mu musel vštípit, ať onu ódu na maloměšťáctví ("všude dobře, doma mezi burany nejlíp") a ukázkový příklad post-kolonialistické ideologie ("neměň se, ať se cizí kultura přizpůsobí /podřídí/ tobě") nepřijímá. Na druhou stranu bych asi nenašel lepší náhradu za špionská dobrodružství pro odrostlejší, protože formálně preciznější film z montážní linky studia Pixar ještě nevyjel. (Jsem si vědom nepatřičnosti přirovnání, jelikož filmy - na rozdíl od aut - nejsou seriové výrobky složené ze stejných komponentů, ale úvodní titulková mechanická kola, která do sebe zaklesnou, toto asociují.) Při srovnání nejenom s klasicky odvyprávěnou jedničkou, ale i ostatními pixarovskými počiny kladou AUTA 2 velké nároky na vstřebávání rychle dávkovaných informací a "usledování" všech narativních linií, kdy každá postava v rámci několika skupin má svou. Postava Buráka, která se stává hlavním hrdinou, svou nemotivovaností a popřením modelu vývoje navíc představuje něco nevídaného v jinak klasickém pixarovském universu.. a to nejenom svým petersellerovským humorem. Stylistická opojnost nepramení jenom z nápadité práce se zvukovou sloužkou a nevídaným nasvícením ploch, ale i - díky zapojení třetího rozměru - s organizováním narativně motivovaných akčních scén v prostoru; přitom se akce odehrává na několika úrovních a neni vedena jenom pohybem vpřed, nýbrž i zpět, do stran apod. dle úlohy postav ve vyprávění. Spousta problematických či sporných pasáží - např. xenofóbní humor a popření poselství o nutnosti zpomalit z prvního dílu - je navíc odůvodnitelná změnou žánru (příklonu se k šedesátkovým bondovkám) a potřebou dodržet jeho pravidla. To vede k natolik důslednému prokreslení fikčního světa dle určitých kulturních stereotypů, že nevadí absence lidí, protože ústředním ozvláštňujícím prvkem je přítomnost aut, která se již v bondovských, fantomasovských ad. žánrovkách stávala díky své nadstandardní výbavě autonomní bytosti.(3.8.2011)

 • - Z úcty k Paulovi Newmanovi, ktorý zomrel v roku 2008, sa v dvojke neobjaví Doc Hudson. (Niles)

 • - Hlavní hrdina filmu Blesk McQueen je pojmenován podle Glenna McQueena, animátora Pixaru, který zemřel v roce 2002. Animoval film Hledá se Nemo (2003) a byl na počátku výroby prvního dílu Aut. (dandislav1991)

 • - Všimněte si, že McQueenovy pneumatiky jsou pojmenovány po Buzz Rakeťákovi (Buzz Lightyear) z Toy Story: Příběhu hraček (1995). (dandislav1991)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace