Všichni jsou v pohodě

• slovenský

Všetci sú v pohode

Drama / Road movie

USA / Itálie, 2009, 96 min

Pěkný, i když možná trošku přesentimentálněný filmík o věčných problémech vztahu dětí a rodičů, zvláště otců, o tom, kdo má nárok na jaký vděk, a kde končí povinnosti k ohledům a začíná právo na vlastní život. De Niro se zde vymyká svému klasickému hereckému zařazení, zdá se mi že Mastroianni byl v původní italské verzi přesvědčivější. Ale v každém případě se to dá vidět; a i vícekrát.(27.11.2010)

Americky sentimentálne, ale od srdca úprimné a láskavé pohladenie rodinných hodnôt. Rockwell, Beckinsale a Barrymore si každú scénku s ich hereckým vzorom De Nirom nesmierne užívajú, čo je asi najväčšia hodnota filmu. *Digitálne kamery prosím vyhodiť do koša!(16.4.2010)

Filmy se starými lidmi mě baví a zde byly mezigenerační problémy v komunikaci nastíněny velice dovedně a přesvědčivě. Klíďo přiznám, že konec mě dojal.(22.4.2010)

Krásný film s melancholickým nádechem, na který jsem jedno páteční dopoledne zavítala do plzeňského kinosálu jen já. Bylo to poprvé, co jsem do kina vyrazila sama, nemůžu ale říct, že by mi to tentokrát vadilo. Zaprvé na podobné filmy nikoho po svém boku nepotřebuju, zadruhé bych nerada komukoliv vysvětlovala, proč to nemá nic společného s avizovanou komedií. Everybody's Fine je ale výborný film. Už jen ten název. Distributor ho do češtiny přeložil jako "Všichni jsou v pohodě", stejně tak by ale mohl znamenat "Pokuta všech". A obojí by vzhledem k ději výborně sedělo. Je to, jako když se vás váš americký kolega po pozdravu zeptá, jak se vám vede, a vy odpovíte, že je vše v pořádku. Nic jiného se od vás neočekává, nikoho nezajímá, jestli vám zkrachovala společnost nebo zemřel rodinný příslušník, jestli se rozvádíte s manželem nebo vám banka chce sebrat barák kvůli hypotéce. Ne, prostě "jste v pohodě" stejně jako postavy v tomto filmu. Na venek se snažíte držet masku dokonalého života, uvnitř ale trpíte. A vinu za to nesou všichni, přehnaně náročný otec i děti, které ho nechtějí zklamat. Scéna, kde De Niro sedí s dětmi u stolu, zatímco se schyluje k bouřce, a ptá se jich, proč mu lhali, je úžasná (nehledě na to, že detektivní mysl a všímavost De Nirovy postavy lze jen obdivovat) a závěr v galerii mi zas vehnal slzy do očí. Ne, Všichni jsou v pohodě není komedie, na realističtější, příjemnější, melancholičtější a krásnější "depresivní film" ale v kině jen tak nenarazíte.(2.4.2010)

Solidní drama o kruté realitě staří a skutečnosti, že čím je vaše potomstvo starší, tím menší o vás projevuje zájem. Neurazí, nenadchne, ale díky jménům De Niro, Beckinsale, Barrymore, Rockwell a (my pleasure) Moennig se dá celkem v pohodě shlédnout.(11.8.2011)

• - Robert De Niro byl od samého počátku Jonesovou první volbou pro obsazení role Franka Goodea. Oslovil ho už v roce 2007. (Taninaca)

• - 67. Zlatý Glóbus za rok 2009 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "I Want To Come Home" – Hudba a text Paul McCartney (danecek24)

• - Film je předělávka italsko-francouzského filmu z roku 1990 Všem se daří dobře. (virus10)