Všichni jsou v pohodě

• slovenský

Všetci sú v pohode

Drama / Road movie

USA / Itálie, 2009, 96 min

Pěkný, i když možná trošku přesentimentálněný filmík o věčných problémech vztahu dětí a rodičů, zvláště otců, o tom, kdo má nárok na jaký vděk, a kde končí povinnosti k ohledům a začíná právo na vlastní život. De Niro se zde vymyká svému klasickému hereckému zařazení, zdá se mi že Mastroianni byl v původní italské verzi přesvědčivější. Ale v každém případě se to dá vidět; a i vícekrát.(27.11.2010)

• lesumir

Spousta silných a zajímavých momentů k zamyšlení, ale De Niro umí víc než jen nahodit jednu grimasu a s ní hrát celou dobu. A komediálního na tomhle filmu není vůbec nic.(9.2.2010)

Film je celkem v pohodě, ale zároveň taky trochu nuda. Robert De Niro v poněkud netradiční roli nemocnýho důchodce, kterej cestuje po USA a navštěvuje svoje "povedený" dětičky. Je to dobře zahraný, celkem uvěřitelný, ale zároveň tohle neni téma, který by mě zrovna dvakrát zaujalo. Kdybych neměl De Nira rád, tak možná nedám ani ty 3 hvězdy.(10.1.2011)

Takový mladší bráška dokonalého Gran Torina. Plakát může vyvolat zdání, že se u toho člověk bude celou dobu smát, ale opak je pravdou. Na nedostatek humoru si samozřejmě muselo postěžovat několik zdejších chorých mozků. Znovu si najít cestu k dětem, když navíc samy nejeví zájem, je těžké a příběh tohoto staříka mě o tom přesvědčoval celou dobu.(1.1.2011)

Krásný film s melancholickým nádechem, na který jsem jedno páteční dopoledne zavítala do plzeňského kinosálu jen já. Bylo to poprvé, co jsem do kina vyrazila sama, nemůžu ale říct, že by mi to tentokrát vadilo. Zaprvé na podobné filmy nikoho po svém boku nepotřebuju, zadruhé bych nerada komukoliv vysvětlovala, proč to nemá nic společného s avizovanou komedií. Everybody's Fine je ale výborný film. Už jen ten název. Distributor ho do češtiny přeložil jako "Všichni jsou v pohodě", stejně tak by ale mohl znamenat "Pokuta všech". A obojí by vzhledem k ději výborně sedělo. Je to, jako když se vás váš americký kolega po pozdravu zeptá, jak se vám vede, a vy odpovíte, že je vše v pořádku. Nic jiného se od vás neočekává, nikoho nezajímá, jestli vám zkrachovala společnost nebo zemřel rodinný příslušník, jestli se rozvádíte s manželem nebo vám banka chce sebrat barák kvůli hypotéce. Ne, prostě "jste v pohodě" stejně jako postavy v tomto filmu. Na venek se snažíte držet masku dokonalého života, uvnitř ale trpíte. A vinu za to nesou všichni, přehnaně náročný otec i děti, které ho nechtějí zklamat. Scéna, kde De Niro sedí s dětmi u stolu, zatímco se schyluje k bouřce, a ptá se jich, proč mu lhali, je úžasná (nehledě na to, že detektivní mysl a všímavost De Nirovy postavy lze jen obdivovat) a závěr v galerii mi zas vehnal slzy do očí. Ne, Všichni jsou v pohodě není komedie, na realističtější, příjemnější, melancholičtější a krásnější "depresivní film" ale v kině jen tak nenarazíte.(2.4.2010)