Architekt odpadu

Garbage Warrior

Dokumentární

Velká Británie, 2007, 84 min

Oliver Hodge

Tvorivé nápady ako užitočne naložiť s odpadom sú vždy v mojich očiach vysoko cenené. Problémom však ostáva ich realizácia a uplatnenie. Ako sa dozvedáme v niektorých krajinách to nedovoľujú zákony, v iných zas ni je "dostatok" odpadu a tak sa musí dovážať. Osobne si neviem predstaviť bývanie v dome vyrobenom z plechoviek od piva a ojazdených pneumatík naplnených blatom.(30.6.2011)

Keby čolen jedno percento všetkých politikov a ostatných ľudí, ktorí určujú smerovanie tohto sveta, bolo nahradené tak triezvo, racionálne, ekologicky a vizionársky zmýšľajúcimi ľuďmi akým je práve Michael Reynolds, tak myslím, že problémy akými sú globálne otepľovanie by nás už nemuseli naďalej trápiť. 90%.(4.1.2010)

Řekl bych, že tenhle Michael Reynolds může být teda docela zajímavý týpek. Stavět z odpadu, no vlastně proč ne? Až na některé úlety to navíc nevypadalo nějak špatně, dokonce některé stavby byly i docela zdařilé. Dovedu si přestavit lokality či situace, kdy to může být i velice prospěšné. Jen je třeba asi trochu upravit zákony, ale to pro Michaela zase takový problém není. Každopádně dokument za čtyři. Rozhodně stojí za vidění. A nejen v případě, že máte doma pár PETek navíc.(17.10.2011)

• - Dokument získal v roce 2009 hlavní cenu na 35.ročníku mezinárodního festivalu o životním prostředí Ekofilm v Českém Krumlově. (Kamkon)