poster

Architekt odpadu

 • Velká Británie

  Garbage Warrior

Dokumentární

Velká Británie, 2007, 84 min

Režie:

Oliver Hodge
 • selviskhed
  **

  Michael Reynolds je pracovitý hipík, který není ani tak architektem odpadu jako spíš architektem bláta zdobeného pivními plechovkami a sklenicemi od sodovky. Michael Reynolds si myslí, že ho politici šikanují, protože chtějí, aby jeho stavby splňovaly statické a hygienické normy a navíc požadují, aby zákony, které navrhuje, nebyly napsány humpoláckým slohem. Michael Reynolds chce svými stavbami snížit objem emisí v atmosféře, což by omezilo počet zemětřesení, které způsobuje globální oteplování.(18.10.2012)

 • kiddo
  ****

  Srát na zpátečnického elitáře Kaplického, TOHLE je vizionář (Btw, dík, můj problém s bydlením je vyřešen.)(20.7.2009)

 • Flipper
  *****

  Robím to už 30 rokov, a myslím, že som škrtol o povrch problému. Povie nám chlapík, ktorý pre svoje nápady nemôže poriadne spávať. Keď však pozriete na 20-30 rokov staré domy, ktoré vyrobil z hliny a odpadu, vidíte, že bol skromný. Niekomu sa zdá, že banda hipíkov chce urobiť dieru do sveta, no podľa mňa sú to realistické oči problému architektúry v krajinách tretieho sveta. Vidíme aj nekonečný boj z autoritami, kde vidíme zádrhele amerického zákona a naopak voľnosť pri pomoci oblasti zasiahnutou tsunami, kde sa za 14 dní dá urobiť solídne bývanie. To, že dokument vychvaľuje jeho prácu do nebies a robí s neho Boha by som nepovedal, aj keď mierna agitka tu je. Pre tak revolučnú vec však nemám žiadne výhrady.(6.12.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Dokument získal v roce 2009 hlavní cenu na 35.ročníku mezinárodního festivalu o životním prostředí Ekofilm v Českém Krumlově. (Kamkon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace