poster

True Blood: Pravá krev (TV seriál)

  • CZ název

    Pravá krev

  • USA

    True Blood

  • SK název

    True Blood: Pravá krv

Drama / Fantasy / Horor

USA, 2008, 48x60 min

Hudba:

Nathan Barr

Hrají:

Anna Paquin, Stephen Moyer, Sam Trammell, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Jim Parrack, Carrie Preston, Chris Bauer, Nelsan Ellis, Alexander Skarsgård, Todd Lowe, Deborah Ann Woll, Kristin Bauer, William Sanderson, Kevin Alejandro, Marshall Allman, Jessica Tuck, Adina Porter, Joe Manganiello, Michael McMillian, Michelle Forbes, Michael Raymond-James, Janina Gavankar, Lindsay Pulsipher, John Billingsley, Brit Morgan, Mehcad Brooks, Denis O'Hare, Mariana Klaveno, Fiona Shaw, Tanya Wright, Anna Camp, Lois Smith, Ashley Jones, Evan Rachel Wood, Aisha Hinds, Grant Bowler, Allan Hyde, James Frain, Cooper Huckabee, Lizzy Caplan, Gregory Sporleder, Tess Parker, Don Swayze, Melissa Rauch, Lynn Collins, Courtney Ford, Lindsey Haun, Valerie Cruz, Lara Pulver, Natasha Alam, Aaron Perilo, Brandon Molale, Stephen Root, Raoul Trujillo, Željko Ivanek, Alexandra Breckenridge, Alfre Woodard, Aunjanue Ellis, Peter Macdissi, Ed Quinn, Christopher Gartin, John Hillard, Valorie Hubbard, Missy Doty, Carlson Young, Kevin McHale, Martin Spanjers, Dakin Matthews, Preston Jones, Christina Moore, Chris Butler, Randy Wayne, Greg Cipes, Kate Luyben, Scott Foley, Neil Hopkins, Jessica Stroup, Adalia Braydon, Bill Maher, Randy Oglesby, Jeff Bryan Davis, Scott Alan Smith, Kelli Maroney, Nicholas Gonzalez, Camille Langfield, Arielle Kebbel, Daniel Gillies, Lorna Scott, Dawn Olivieri, Jayden Lund, Dane DeHaan, Michael McCafferty, James Parks, Theo Alexander, Chris Coy, Elise Robertson, Andrew Rothenberg, Danielle James, Michael Papajohn, Valentina Cervi

Komentáře uživatelů k filmu (604)

  • Fr
    ***

    PRVNÍ SÉRIE ***,,Každý by měl mít aspoň jednou sex s upírem“…. Telepatička Sookie (chutná jinak než ostatní lidé), bratr Jason (moudrosti moc nepobral, ale zato rád souloží), kamarádka Tara (je vtipná), ctitel a šéf Sam (je to…. -tajemství) a Bill (tak trochu upír). UPÍR ! Nebojte, je jich tu víc! Tím to má být zajímavé a stejně jako oni lační po krvi, tak já se chci dozvědět něco o nich (jeden nikdy neví). Co vlastně umí? Mohou levitovat? Jsou neviditelní? Umí hypnózu? To vše se dozvíme, což je fajn. Bohužel si myslím, že tato ,,lidsko – upírská“ společnost mohla být ztvárněna lépe. Zajímavěji. Zápletka se neskutečně táhne, některé díly skončí a já se ani netěším na další. Postupně získávám dojem, že bez toho sexu by to snad ani nebylo tak zajímavý a že Sookie je ,,husička“. A Taře postupně docházejí vtipný hlášky. Takže: není to vyloženě špatný, ale jestli je nějaký seriál určený hlavně mladým, TAK JE TO TENTO!! Mě tu chybí nějaká myšlenka. Víc myšlenek! A stále nejsem rozhodnutej, jestli si dám ještě jednu True Blood. Ale koho to zajímá, že? DRUHÁ SÉRIE **** ,,Vítej Sookie, budeš moje družička“…. Nová postava, prastaré stvoření Maryann vnáší do příběhu dramatičnost a díky sexuálním orgiím i zajímavost (to byl vtip). Ani Sookie na konci už není taková husa (je jí někdo jinej). A co bude dál?Budou všichni jen tančit nebo šukat jako veverky? Určitě jo. Ale mě spíš ZAJÍMÁ kdo vlastně je Sookie Stackhouse a kam zmizel Bill Camton. Opravdu ZAJÍMÁ!!! TŘETÍ SÉRIE **** ,,Kdo vlastně jsi Sookie???…. O tom, že Amerika je plná jeblejch a divnejch lidí. Teda příšer. O normála tu nezavadíš! Ale nejdůležitější jsou zjištění, že Sam má rodinu, že vlkodlaci chtěj bejt taky v televizi a to o Sookie. Na své si přijdou i gayové a milovníci flashbacků. Musím uznat, že se na to dá koukat :-) ČTVRTÁ SÉRIE *** ,,JSEM ANTONIA GAVILAN DE LOGRONO. A JSEM ZPĚT“..... /// Co by jste chtěli? Standardní kvalita,.... všichni chtěj s někým šukat (nejdřív se zdá, že snad Sookie by nemusela...), bejt upír je stejně normální jako bejt víla, vlkodlak, duch, zombík, šaman, čarodějnice, měňavec, lesba, teplouš, nemluvně propojený s ďáblem.... a vobyčejnej člověk se může kapku ztrácet v tom, kdo koho vlastně nesnáší. Je to vobčas stejně blboučký jako jindy, ale když už jsem viděl 4 řady.... no řekněte.... Rozhodně se jedná o seriál s nejmagičtějšíma úvodníma titulkama a možná i s názvy epizod (třeba – ,,Voníš jako večeře“ se mi moc líbí...). Bohužel to ke konci to začne scénáristicky haprovat, a já si uvědomuju, že je to všechno jen chladnej útok na teenegerský srdce. Účastním se rád, ale chci si udržet rozumnej odstup. Snižuju na 3*! A bacha, aby jste se s tý vílí vagíny neposrali!(29.3.2009)

  • Eddard
    ****

    Hm. A´t se propadnu jestli vím, za co si ode mě True Blood zaslouží čtyři hvězdy. Ale tak nějak mi tam sedí víc než tři... Pojďme je zkusit najít: jednu za Laffayeta a Sama, mé dvě oblíbené postavy (a to, že úspěšnost seriálů stojí a padá s kvalitou postav je stará známá věc). Jednu za pěkné servírky z Merlotte's (Lynn Collins a Lizzy Caplan především). Jednu za celkovou kvalitu a poctivost producentů a tu čtvrtou, nejslabší za práci scénáristů, která sice většinou není bůhví jaká (dost možná proto, že jim svazuje ruky předloha), ale která naštěstí dokáže vyplodit slušné dialogy, šťavnaté cliffhangery a vůbec mě vtáhnout do příběhu natolik, že si každé pondělí s nemalou radostí vzpomenu, že vyšel nový díl a jdu se mu podívat na kloub... Problém mám docela s ústředním duem Sookie - Bill, jejichž osudy jsou mi většinou u šípku, dost pravděpodobně proto, že mi zkrátka nejsou dost sympatičtí jejich představitelé (a taky mě dost ser...eeee... štve ten jejich jižanský přízvuk). Mno, zkrátka na to, že by měli seriál táhnout je to dost velká slabota. Takže tak - víc gore scén, víc hororu, víc krve a sexu, prosím pěkně. 70%(6.7.2009)

  • TeeAge
    *****

    || Scenár: Alan Ball / Books by Charlaine Harris | Hudba: Jace Everett / Bad Things by Nathan Barr | Produkcia: Alan Ball, Gregg Fienberg | Distribúcia: HBO || Jedinečne odpútaná forma seriálu, plná hriechov a protizákonností, okorenená prítomnosťou realistických upírov. Servíruje sa pred oči všetko, po čom mohol divák doteraz len snívať a túžiť. Šokujúco nečakané zvraty, nevkusné - no nadmieru vtipné hlášky. Okúzlujúca ne/farebnosť a sajúco-súložiace žánrové tornádo. |Videno v BioOko Praha, 14-15.11.2009, HBO Maraton|(15.11.2009)

  • Reiniš
    *****

    Už dlouho mě žádný seriál tolik nechytl jako právě TrueBlood. Upíři tu nefigurují jako laciná atrakce, ale jsou rovnocennými postavami a ne jen ploužící se ,,vybledlé xichty v latexu". Kvalita seriálu tkví hlavně ve skvělém scénáři, jež se proplétá napříč různými žánry, a kde ,,žijí" natolik různorodé a zábavné postavy, že si je nelze nezamilovat. Anna Paquin v roli Sookie září a dokazuje, jak všestranná herečka to je. Zaujme i charismatický Stephen Moyer, jako upír Bill nebo debutující Rutina Wesley, coby hubatá servírka Tara. Jediné, co mi na seriálu trochu vadí (a nechci být zbytečně prudérní) jsou ty orgastické souložící scény, jejichž hlavní aktér je povětšinou věčně nadržený bratr hlavní hrdinky Jason v lehce křečovitém podání Ryana Kwantena. Pravá krev má do budoucna ohromný potenciál a už teď si jí řadím do svých oblíbených seriálů. Ochutnal jsem jednou a teď si tuhle syntetickou krev musím dopřát každý den.(25.2.2009)

  • lesumir
    ***

    Anna Paquin vyrostla, ale pořád má X-menovský schopnosti a hraje si tak trošku na Buffy. Tentokrát čte myšlenky lidí a randí s upírem. __ Nejsem z toho tak odvázanej jako ostatní, příjde mi to jako slabší odvar a vývar z Dextera, Heroes, Angela a Přemožitelky upírů.(21.2.2009)

  • Mahalik
    ****

    Přijde mi to jako stav opilosti, akorát s tím rozdílem, že tady nikdy nepřijde kocovina! True Blood sází na značně profláklý věci, který můžou bejt pro někoho prvoplánový, ale pro člověka, který má rád svobodu slova, extrémy, rebelství (který je v rozumný míře jako extáze) a je mu jedno, jestli chlap nebo ženská, to bude seriál z jiného světa. Upírem bejt nechci, ale životní styl obyvatel Bon Temps, je do značný míry inspirativní. I tak si ale budu svou šíji chránit, jako oko v hlavě. Rolákem!(8.11.2009)

  • castor
    ****

    Uvidíme..(8.9.2010)

  • gudaulin
    ***

    Moderní fantasy seriál, který se na staré legendy o upírech dívá jinýma očima než hororoví klasici typu Brama Stokera. Představuje nám svět, kde upíři jsou všeobecně známou součástí společnosti a jejich komunita je nedílně propojena s lidskou rasou. Usilují o politická práva, milují, nenávidí, intrikují a pracují podobně jako lidé. Seriál je určitě dospělejší a chytřejší než např. Buffy nebo Angel, zároveň ale při nejlepší vůli ani vzdáleně nedosahuje kvalit seriálových špiček v mysteriózním žánru, jako je Městečko Twin Peaks nebo Království. Na to není Pravá krev dostatečně rafinovaná a mnohavrstevná. Jak už to u podobných kvalitnějších amerických seriálů bývá, žánrová nadsázka slouží scénáristovi k zobrazení reálných politických, společenských a rodinných konfliktů. Potýkání se dvou tak odlišných komunit je vlastně podobenstvím na rasovou problematiku. Kladem je obsazení Anny Paquin v hlavní roli, je to dostatečně tvárná a sympatická herečka. Nadějný rozjezd v mém případě ale zbrzdilo poznání, že někdy se seriál bere moc vážně a místo lehkého ironického nadhledu produkuje sentiment nebo patos. Celkový dojem: 60 %.(10.10.2010)

  • Aluska88
    ****

    Nikdy jsem neměla ráda filmy o upírech a neměla jsem už vůbec ráda jejich celkovou podstatu bytí, styl života a podobně:) Pak jsem na ČT zhlédla jednu epizodu jakéhosi, prý kultovního seriálu, s názvem True Blood. Mé názory na upíry se s touto jedinou, nevinnou epizodou, začaly zcela nečekaně obracet naprosto opačným směrem. Pocítila jsem náklonnost. Přišly další epizody, začala jsem poznávat Billa, Sookie, začala jsem navštěvovat Bar u Merlotta a poznávat ostatní postavy městečka Bon Temps. To už jsem se zamilovala. Naprosto. Nejprve do Billa Comptona. Ten bledý, černovlasý a galantní upír s pronikavým pohledem mě začal dostávat každou epizodu. Pak přišla druhá série a já začala být Billovi nevěrná s vychytralým a okouzlujícím Ericem Northmanem. Zde dostává jeho postava mnohem více prostoru a tak se stalo, že jsem se do ní zamilovala. Zase. Scénář celého příběhu se pohybuje na pomezí mezi promyšleným příběhem s častými dávkami erotiky a sexu, fenomenálními charaktery a jejich hereckými představiteli a zároveň občasnou dávkou klišé, šablonovitosti a patosu. Což mi už ale vůbec nevadí, spíše mi připadá, že to do celkového kontextu vhodně zapadá. Pravá krev se stala po čase mým dalším oblíbeným seriálem. Zkrátka Bill, Eric, Godrick, Sookie, Sam, Jason, Tara a taktéž fenomenální znělka ♫ Bad Things v podání Jace Everetta ♫. A tak, jak Kmotr změnil mé vnímání gangsterských filmů a celého organizovaného zločinu, tak True Blood zcela změnila můj postoj k těm chladným, bledým tvorům se špičáky. A snad poprvé a po dlouhé době jsem začala být hrdá na svou bledou pleť:)(21.5.2011)

  • MISSha
    *****

    True Blood- ze začátku mě jak se patří znechutila, poté jsem jí dala šanci, a té šance nelituji. Jinak bych nepoznala jeden z nejoriginálnějších a nejpoutavějších seriálů téhle doby... Opravdu od nějaké poloviny 3. série,mi nemohlo dojít, proč tento- všemi směry vyšperkovaný satiristický skvost TV zábavy,dostává od mé osoby jen usmolené čtyři hvězdičky a potom přišla zatím poslední 4. série která to korunovala definitivně. Postavy jsou napsané výtečně bez jakéhokoliv přikrášlování, jak už obyčejní lidé, tak nadpřirozené bytosti,z nichž jsou jak jinak nejvýraznější upíři- Eric Northman rulezz! Jednotlivě zhodnocené série: 1- 75%, 2- 70%, 3- 85% a 4- 90 %.(7.12.2011)

  • Arbiter
    ****

    PROLOG: Tohle asi bude trošku, a u mě vyjímečně, na dýl. K tomuto dílku bych se vůbec nedostal, nebýt novinky na csfd o maratónku v kině Oko, konaném u příležitosti vydání druhé serie. Nikdy předtím jsem o tom neslyšel a proto tam taky šel. Miluju, když je něco dobře hodnocené a já nemám páru co od toho můžu čekat. Atmosféra byla supr a uvolněná, (až teda na lidi co pořád courali do a ze sálu a ty připité kteří byli slyšet z baru až k nám :-) ) takže těch cca 11 hodin co jsem tam strávil, měl seriál příležitost na mě zapůsobit jako zatím žádný jiný. V několika ohledech se mu to podařilo. HODNOCENÍ: *Bylo to sexy. Moc sexy. Alespoň první díly, kdy se všechno rozjíždělo a točilo okolo hlavní hrdinky. A to né tím způsobem ,, Hele kozy! Hele Zadek! Hele Felace! '' Ale atmosférou.. Jednoduše sexy takovým poetickým způsobem. *Bylo to nečekaně podáno bez servítek a tak nějak lidsky. Neupjatě, nenuceně.. alespoň první díly.. *Bylo to krásně rozvětvené. Tvůrci očividně doufali v pokračování a proto se nebojim, že druhá serie bude vařit z vody. Spousta nedokončených (a zajímavých) osudů lidí a příběhů. Chytře vymyšlený koncept, zapojení morálních a rasových otázek ohledně upírů, nečekaných zvratů a možností vyústění.. v tomhle směru supr po celou serii *Jednotlivé charaktery postav, ať hlavních nebo vedlejších si mě taky získaly. jsou jedinečné, vtipné a svého vzorce v pohledu na život celý seriál se držící. Až teda na Sookie, která mi dobře zvládnutá nepřišla. Její přirozená magorovost byla supr, její sexapeal mě dostával, ale její rozhodnutí dost často neměla s kostrou její postavy nic společného.. můj pocit. Navíc mě pěkně štvala, její přelétavost schovávaná za nevinost, která v ní po prvních dvou dílech moc nezbyla. (kamarádka mě ale poučila, že je to prostě ženská a ať se s tim smířim :-) ) Naopak jeji brácha blbec byl, je a bude do konce života a to tak že maximální a on to ví :-) * Dynamika serie jako celku byla supr, až na posledních pár dílů a semotamo hlušších míst.. Tady ale asi nebude chyba na straně tvůrců ale toho, že mi došli prachy na další Redbull SPOILER EPILOG: Takže vítejte v malym městečku, jehož jméno jsem zapomněl. Komunita Upírů se rozhodla vyjít z anonymity z čehož vyplívá že: potravinářský průmysl zažije boom v prodeji syntetické krve, církev se bude moct posrat, 90% ženskejch bude chtít spát s upírem, televize má o sledovanost postaráno, v hospodě se bude mít o čem kecat a v našem malém městě pro teď bezejména, které doposud žilo svým klidným životem malých měst s neodmyslitelnou jednou neškodnou telepatkou a hospodskym, co semtam žere granule, se budou najednou dít velice podivné věci. :-)(17.11.2009)

  • 2-Xtreme
    *****

    Nemám rád filmy/seriály o upíroch. Vôbec sa mi to nezdá zaujímavé, pretože ak sa z deju vytratí dobová výprava, ktorá pre mňa charakterizuje upírov.. nemám sa na čo pozerať. Ľudia zafarbený make-upom na bielo s dvoma väčšími zubami, to mi dva krát zaujímavé či dokonca horovové nepríde. Možno aj preto som Tru Blood hneď odpísal, ale keď to už beží (opäť) na HBO pozriem sa na to. Videl som zatiaľ prvé dve časti a som šokovaný. Zase vidím nedobových upírov resp. ľudí zafarbených na bielo s dvomi väčšími zubami. Ale všetko ostatné je úplne dokonalé. Nebudem zbytočne vypisovať všetky klady. Tru Blood ma dostal, je to Twin Peaks 21. storočia.(Hodnotenie udelím po pozretí viac epizód, aby moje činy neboli unáhlené :) Zatiaľ 90%)(7.10.2009)

  • Botič
    ****

    Tvůrci True Blood mohou být na sebe právem pyšní, neboť se jim podařil takřka husarský kousek…málokterý seriál se může pochlubit takovou hutnou atmosférou, jako právě True Blood. Je to bezesporu to nejdivnější, co jsem měl možnost v poslední době vidět. Mísí se zde výjevy, jak z telenovely od Rosamundy Pilcherové spolu s lehkým atakováním hranice soft porna. Dochází k podobné demýtizaci upírství, jako tomu bylo u Stmívání. Předkládá se zde nová paralela přizpůsobená pro tento alternativní svět, kde byla vyvinutá syntetická krev. Ostatně krev není brána jako životodárná tekutina ale, jen jako horká kapalina bublající pod povrchem každého tvora, která čeká jen na konečně vyvření. Už samotná grindhouse znělka představuje to, na co se může divák připravit…Dusný a upocený jih, mrtvolný zápach tlejících zvířat, obklopený aurou nadpřirozených rituálů a voodoo obřadů na vymícení zlých duchů. Ale v konečném součtu nepředstavuje upír to největší zlo. 7/10(9.6.2009)

  • Ruut
    *

    Dovolím si taky jednou ten luxus hodnotit seriál na základě shlédnutí pohopouhého jednoho dílu. Viděl jsem jako předprogram udílení Oscarů 2008 v ořezu 4:3 a s hnusným českým dabingem. Možná bych o něco zvedl hodnocení bez těchto defektů. Každopádně si stále nejsem zda je to naprosto sofistikovaná parodie na romantické a upíří filmy v jednom a to v tradičně šokadelickém kabátku od HBO, nebo nejtupější blbost posledních let. No nevím, možná dám tomuto projektu ještě někdy další šanci, ale fakt se mi moc nechce.(23.2.2009)

  • freddy
    *****

    Tak první série je za mnou a já mohu konečně patřičně ohodnotit a okomentovat tento seriál. Jsem nadšený! Tohle je úžasný, zajímavý, originální a zároveň (možná překvapivě) pohodový seriál. Ano, možná to někoho překvapí, ale já jsem si u každého dílu perfektně zarelaxoval, ovšem zároveň jsem ke každému dílu usedal v napjatém očekávání, jak se bude tento seriál vyvíjet dál. Bylo to totiž díl od dílu zajímavější a napínavější a závěrečné rozuzlení, kdo je vlastně vrah, bylo pro mě osobně velkým překvapením a nikdy bych tu postavu netipoval na vraha. Což je jen další důkaz toho, že scénář a celý seriál je velmi kvalitní. Takže po dějové stránce naprosto úžasný, velice napínavý a občas vývojem děje překvapivý seriál, který mě zaujal od prvního dílu a který jsem si zamiloval. Mou nejoblíbenější postavou se stal Bill, kterého jsem si velmi oblíbil, na druhém místě je Sam a až za nimi je v mé soukromé hitparádě oblíbenosti Sookie. Ale jak říkám, vyhrává zatím jednoznačně Bill, protože nejen ten herec, ale i jeho postava, kterou hraje, je velmi sympatická. Co mě ale opravdu štve je to, že celý příběh zůstal po skončení první série otevřený a zůstalo několik otázek, a druhá série se na obrazovky českého HBO dostane kdovíkdy. Ale o to více se budu těšit. A na závěr mého komentáře bych se ještě rád vyjádřil k českému dabingu. Vím, že zde se hodnotí a komentuje film, nikoliv dabing, ale přece jen si k tomu pár slov dovolím napsat. Byl jsem příjemně překvapen dabingem Dalibora Gondíka, který brilantně nadaboval Billa. Možná to byla odvážná volba, obsadit tohoto herce a moderátora do hlavní dabingové role, ale zvládl to s přehledem a nebýt toho, že jsem v závěrečných titulcích zaslechl jeho jméno, tak by mi ani nedošlo, že Billa dabuje právě on. Jeho hlas ale k Billovi dokonale sedl a byl z toho asi nejlepší dabingový výkon celého seriálu. Ostatní dabingové výkony byly tak nějak průměrné. Co mě ale vytáčelo byla skutečnost, že jsem jeden a ten samý hlas slyšel u několika různých vedlejších postav. Jinými slovy, jeden dabér daboval několik vedlejších postav. To mě velmi rušilo a zároveň nepříjemně překvapilo. Od HBO bych očekával větší profesionalitu, co se dabingu týče. Ale samozřejmě dabing nezapočítávám do mého celkového hodnocení. Takže za první sérii je to pět hvězd a už se těším na další sérii.(28.4.2009)

  • Jacinda
    ***

    Zajímavé zajímavé. Až na přiúchylnělý pohled Anna Paquin. A změnila bych reklamy na AXN. Vypadá to trapně.(13.1.2011)

  • k212
    ****

    Alan Ball nakrmí diváka hustou kašičkou už v prvních pár minutách: cynický humor, násilí a sex. Sice to zní dost podbízivě (aneb víme, po čem konzument lační), ale ono tohle všechno stojí na pevných a nezpochybnitelných základech. Tak třeba - True Blood je o menšinách a o netolerantních většinách. O oboustraném rasismu a xenofobii. O začpělém konzervatismu a primitivním liberalismu. Nic, co by už v Six Feet Under nehrálo roli. Tentokrát je to všechno zasazeno do jižansky pokryteckého maloměstského prostředí, které je krásně pestré a barevné. Máme tu ulítlé křesťanské sekty (babtisticky tmavé a katolicky bílé), sem tam pohanské rituály, no a konečně k tomu přimícháme taky upíry, měniče a telepaty. A jednotlivé charaktery ... jsou fajnově prohnané, prorezlé, slabošské, naivní, zlé, pitomé, ujeté, iritující... Nic, co by si divák mohl extra zamilovat, protože ve skrytu duše ví, že jsou mu bližší, než si dokáže otevřeně přiznat. A ono to všechno dohromady strašně dobře funguje a navíc velice svižně, realisticky otevřeně, uvěřitelně a značně konfrontačně. Nicméně v půli série nastavený vysoký standard lehce zvolňuje, ale konec tomu zase vrátí správný cynický šmrnc. Kdo by řekl, že to všechno není z hlavy Alana Balla? Inu není, je to dle knižní předlohy, ale jistojistě značně modifikované a s jinými podtóny. Takový pevně nanohoustojící Twilight pro dospělé. Zatím 85%.(14.2.2009)

  • Zíza
    ****

    Velmi neobvyklé. Nečekané. Sprosté. Plné krve. Jenomže já mám ráda upíry, já mám ráda noční stvoření a magii a občas i ten zkurvenej život. Takže mně se to líbilo/líbí. Rozhodně originálně pojaté, čemuž fandím, když takové pokusy vycházejí :-)(2.4.2009)

  • Brygmi
    ****

    Upírská sága od Charlaine Harris má sice zajímavý nápad (upíří coming out a vše s tím spojené), ale jeho podání už trochu pokulhává. Příběh je vyprávěn očima mladé Sookie a i když to není tak špatné jako Twilight, tak pořád je to příliš "dívčí" a ztraceno v neskutečném množství popisu. Seriálová podoba se tomu však vyhnula a události jsou sice stejné jako ty knižní, ale příběh se neomezuje pouze na perspektivu hlavní hrdinky. Navíc je to celé temnější, je tam více sexu (hodně sexu) i násilí. Jih je v tomhle případě skutečně drsný, provoněn krví, živoucí a jednoduše fascinující. A člověk si nemůže být ničím jist.__Hodnocení se vztahuje hlavně k první sérii, druhá je slabá a doporučuji se jí vyhnout.(14.12.2008)

  • Ketri
    ****

    Musím se přiznat, že mě první série naprosto uchvátila, držela a nepustila. Proto jsem si udělala "True Blood víkend" a dohnala vše až do konce třetí série. U dvojky jsem velmi váhala, jestli ten probdělý víkend stojí za to, ale vše se má dotáhnout do konce. Třetí série mi potvrdila mé obavy o původ hlavní hrdinky (SPOILER - já si už od dvojky říkala, že jestli to bude víla Zuběnka, tak už se ale fakt naštvu KONEC SPOILERU). Podle mého, ideálním počinem by bylo trochu protáhnout první sérii, něco objasnit a něco nechat na divácích a skončit. Pak by to bylo za rovnou stokorunáčku. takže po třech sériích celkové hodnocení prostě musí o jednu dolů a uvidím, zda to čtvrtá série zachrání. No ... už nám ty hvězdy pomalu lezou nahoru.(25.7.2011)

1 2 3 4 5 9 16 24 31