Vtipné a velmi chytré popíchnutí všech věřících. Moje první setkání s Billem Maherem, ale stálo za to.(13.3.2009)

Originální a docela kontroverzní dokument. Věčný svár duality racia a víry. Dialektika západní civilizace. Religulous je zaujmutí vyhraněného postoje a jako takový ho lze akceptovat, pochybovat lze ale nutně i o něm...(31.1.2010)

Fajn dokument, hlavičky klincov dostali zabrať, ale Maherova arogancia, rýpavosť, pseudohumor a celý človek je mi sympaticky asi rovnako, ako kresťanstvo. My čo sme odkojení Fatherom Tedom... 70%(24.6.2009)

Jako dokument je Religulous slabý, protože je povrchní, zabývá se velmi malým výsekem reality a zobrazuje jen to, co se mu takříkajíc hodí do krámu. Jako komedie ovšem obstojí a po většinu stopáže je to zábava opravdu královská, a to zvlášť v těch místech, kdy si Mahler dělá srandu z jednotlivých, konkrétních hloupých lidí. Když si začne brát na paškál náboženství jako takové, začíná to trochu skřípat - a to ne proto, že by jeho postřehy byly liché, ale proto, že když se řekne A, mělo by se říct i B ... a to se v tomhle snímku nenosí. Zábavné a "dobré" to každopádně je, a to až do závěru, který sklouzne k naprosto stejné zjednodušující, verbální agresivitě (ateistické), z níž si tvůrci předtím celou dobu dělali srandu (v náboženském podání). Výsledná poučka je pak ale tak jako tak přínosná - nezáleží na tom, je-li člověk ateista nebo věřící, záleží ne jeho povaze, nitru a míře a agresivitě jeho přesvědčení. Soudě dle většiny místních nadšeně antiklerikálních komentářů ale tuším, že většina diváků si při sledování vystačila se sebepotvrzením svých nálad. PS: Jsem ateista.(8.5.2013)

Náboženstvo už pre mnohých nie je dnes životnou potrebou, naopak stáva sa terčom a prostriedkom nielen vo vojnových a politických konfliktoch, ale aj terčom médií. Náboženstvo sa dnes, viac ako kedykoľvek predtým, prostredníctvom podobných a iných filmov, dokumentov dostáva do veľkej kontroverzie. Ale to všetko je len krásnou a jednoduchou zástierkou pre biznis. Prachy vládnu svetom, takisto aj otázkami náboženstva. Ja to nikomu nezazlievam, kto sa vie obracať v týchto témach, nech sa obracia, nech kydá, nech polemizuje, nech hľadá medzery, nech vznikajú podobné filmy, ja sa mám aspoň nad čím zasmiať, oponujúce strany sa majú nad čím rozhorčovať, a tých ľudí, ktorí majú pevnú vieru predsa nemôže niečo podobné z ich viery vytrhnúť. Bill Maher by svojou zaujímavou dedukciou, indukciou, analýzou, komparáciou a následnou syntézou dokázal spochybniť fakt, či čierna farba je naozaj čierna a vy by ste začali uvažovať o tom, či to nie je náhodou biela. Takže určite zaujímavý pohľad, často vtipný a sarkastický, čo len pridáva na atraktivite, pretože pozerať sa na túto tému očami vážneho skeptika by ma asi nebavilo. Takže do toho Bill, dúfam, že ešte vytiahneš z vrecka niečo podobné. 85%.(26.5.2009)

• - Bill Maher je členem „The Reason Project“, charitativní organizace, která se snaží o šíření vědeckých fakt a sekularismu ve společnosti. (kiddo)

• - Při natáčení používali tvůrci falešný pracovní název „Duchovní cesta“, aby získali rozhovory s náboženskými představiteli. Ti nevěděli, že se na snímku podílí Bill Maher, dokud se nedostavil na rozhovor. (kiddo)

• - Během jednoho ze svých vystoupení Bill Maher řekl: „Nejsem skeptik ze zahořklosti. Byl jsem vychován jako katolík a nikdo mě nikdy nezneužíval. Což mě trochu uráží. Asi si nemysleli, že jsem přitažlivý. Ale já byl a oni nevědí, o co přišli.“ (kiddo)