dokument O BYTOSTI Z VESMÍRU, CO ZPAPRSKUJE JEDNU PANNU. NARODÍ SE JIM KLUK, KTERÝ JE ZÁROVEŇ TOU BYTOSTÍ, A TEN SE VYDÁ NA SEBEVRAŽEDNOU MISI..... /// Bill Maher – pro církev osoba nežádoucí!....... A dozvíme se proč! Má to vtip a šmrnc, na dokument až bleskový tempo. Rozhovory s reverendy, politiky, s Ježíšem Kristem Člověkem, Konopným kněžím z Amsterodamu, páterem samorostem z Říma, rabínem antisionistou nebo citacemi z Bible či z Koránu s cílem zjistit pravdu. Pravdu? KLISTÝR DUCHA SVATÝHO NA VÁS! HEZKY PĚKNĚ DO ZADNICE S NÍM! Vlastně je to dělané s jediným cílem – zjistit, jak je možné, že chytří lidé věří zrození z panny a v mluvícího hada. Nebo zesměšnit církev? Dělá si prdel nejen z náboženství, ale i z těch co ho šířej. Dělá si prdel ze všeho. Asi nejvtipnější dokument, co jsem viděl. TO CO JE NEBO NENÍ NA DEFINICI NÁBOŽENSTVÍ ŠÍLENÉ, ZÁLEŽÍ NA NAŠÍ DEFINICI ŠÍLENSTVÍ. Díky Bohu, že jsem nevěřící (Satanisti můžou bejt taky v pohodě – aspoň myslím). CO KDYŽ SE PLETEME? Cesty Páně jsou nevyzpytatelné..... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Věřím, že v neděli piju krev 2000 let mrtvýho boha. 2.) Věřím na Santu Clause. 3.) Nevím, kolik je na světě židů a muslimů. 4.) Jsem přesvědčenej o tom, že uvidím, jak Ježíš nastolí konec světa. 5.) Nevím co Hollywood ještě neviděl. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne(30.5.2011)

"Paní doktorko, věříte v boha?" Tahle bezelstná otázka Bohuše z Dědictví se v různorodých tvarech vine celým filmem, který opravdu příkladně ukazuje, na jak hliněných nohou (a částečně i na porušení "autorských práv" :-P) je vlastně víra vybudována - a přesto se jí neskutečné množství lidí drží křečovitěji, než tonoucí pověstného stébélka. Náboženství (jakékoliv) vlastně vzniklo z toho, že si lidé neuměli vysvětlit celou řadu jevů (pro které dnes vysvětlení máme) a proto "stvořili" bohy (a nikoliv obráceně). Dnes už náboženství funguje jen jako nástroj k určitému zastrašení lidí, protože lidé, kteří se něčeho bojí (a skoro každý se bojí smrti) jsou prostřednictvím víry snáze manipulovatelní. Bill Maher na střídačku testuje jednu víru za druhou a odpovědi protagonistů občas, no, vlastně skoro pořád vyvolávají pochyby o jejich zdravém úsudku. Opravdu to místy může pro někoho, jako je Bill (anebo já) působit jako ryzí komedie - když třeba Portorikánec Jesus s pozlacenou kravatou bez mrknutí oka sám sebe prohlašuje za druhého Spasitele, anebo když ten pomatený rabínský kámoš od Ahmadinežáda neustále opakuje "Nechte mě domluvit"... Ale ve výsledku to vyznívá spíše smutně a strašlivě zároveň. Protože to, co se ve jménu víry děje dnes je (i bez násilí) mnohdy horší, než zvěrstva minulosti.(12.4.2013)

Osobně bych v tomto dokumentu nechtěl vystupovat a být na pospas tomu "ironickému moderátorovi, který v každém vidí idiota"... Přesto, jsou zde myšlenky a otázky, které bych sám položil a sám jsem je také někdy položil a výsledek byl podobný jako v samotném dokumentu. Lidé prostě věří a vše ostatní je nezajímá, vy nevěříte a oni proto vidí svou víru výše. Celé je to postavené na velkém počtu náboženství, které jsou jsou "náhodou" hrozně podobné a stojí prakticky na identických základech. To nejhezčí je na dokumentu samotný paradox, kdy vědec obhajuje náboženství, kdy věřící využívá vědu a tak dokola. Celý tento kolotoč našeho světa a protínání víry a ateismu působí velmi současně a chvílemi i smutně.(25.4.2009)

Tak po tomhle dokumentu jsem se stal nevěřícím :-)(30.7.2009)

V otázkách víry a Boha se obvykle nevyjadřuji, ale jsem rád, že se Bill Maher pustil do souboje s všemocným, vševědoucím a kdovíjakým ještě. Jeho zarputile ateistický pohled na náboženství sice nemá ani na dohled hranici seriozního dokumentu, neboť jeho účelem je, za pomoci demagogicky povrchních otázek, zesměšnit víru v cokoli, ale akademická přesnost by stejně pouze ubírala snímku na zábavnosti. Nebudu předstírat fundovanost v dané problematice, protože jsem chyběl při velkém třesku a ani v mém okolí nikdy nevstal z mrtvých žádný tesař - nehledě na to, že je mi to stejně jedno. Mé hodnocení je tedy pouze prostým důsledkem toho, že jsem se velmi dobře pobavil a neodpustím si na závěr nepřidat jednu skvělou hrozbu: "Klystýr Ducha svatého na vás!"(8.1.2012)

• - Během jednoho ze svých vystoupení Bill Maher řekl: „Nejsem skeptik ze zahořklosti. Byl jsem vychován jako katolík a nikdo mě nikdy nezneužíval. Což mě trochu uráží. Asi si nemysleli, že jsem přitažlivý. Ale já byl a oni nevědí, o co přišli.“ (kiddo)

• - Maher proslul tím, že o Bohu mluví zásadně jako o „vesmírném taťuldovi“ a o Ježíší jako o „imaginárním příteli“. (kiddo)

• - Bill Maher je členem „The Reason Project“, charitativní organizace, která se snaží o šíření vědeckých fakt a sekularismu ve společnosti. (kiddo)