Proboha!

Religulous

Dokumentární / Komedie

USA, 2008, 101 min

Osobně bych v tomto dokumentu nechtěl vystupovat a být na pospas tomu "ironickému moderátorovi, který v každém vidí idiota"... Přesto, jsou zde myšlenky a otázky, které bych sám položil a sám jsem je také někdy položil a výsledek byl podobný jako v samotném dokumentu. Lidé prostě věří a vše ostatní je nezajímá, vy nevěříte a oni proto vidí svou víru výše. Celé je to postavené na velkém počtu náboženství, které jsou jsou "náhodou" hrozně podobné a stojí prakticky na identických základech. To nejhezčí je na dokumentu samotný paradox, kdy vědec obhajuje náboženství, kdy věřící využívá vědu a tak dokola. Celý tento kolotoč našeho světa a protínání víry a ateismu působí velmi současně a chvílemi i smutně.(25.4.2009)

Nejlepší dokument. Bill Maher má perfektní argumentaci. Neuráží, jen se slušně ptá a poukazuje na nesmysly v mnoha náboženstvích a ukazuje, jak jsou si až groteskně podobná. Mně osobně na náboženství nejvíc vadí jejich schopnost zmanipulovat normální lidi na totální magory, bez špetky odstupu a nadhledu.(11.3.2010)

Čo k tomu dodať...? Snaď len, že Bill Maher je sympaťák a má "koule"! Veľmi odvážny čin z jeho strany... No a ja "hlúpy bezverca" s ním súhlasim... oceňujem formu satiri, ktorou poukázal na daný "problem"... 9/10(28.1.2009)

Když bezvěrci prý skončí v pekle, proč by věřící nemohli padnout pod ruku Maherovi?(6.3.2012)

Vtipné a velmi chytré popíchnutí všech věřících. Moje první setkání s Billem Maherem, ale stálo za to.(13.3.2009)