• Silas
  *****

  Nevěřim, že spatřím někdy v životě lepší dokument. Budu se snažit, aby jej viděli všichni v mým okolí... 100%!(10.2.2009)

 • paascha
  ****

  Zábavná úvaha nad smyslem náboženství, který není. Víra není věc církví, ale duše a mysli každého z nás. Já třeba věřím, že můj soused, alžírský fundamentální mohamrdán, který tluče palicí o zem a věří v ráj a nebe jen pro sebe, nemá ve svém krámu pro hnusné bezvěrce nějakou tajnou dílnu na výrobu bomb. Jako doplňkový studijní materiál pro zanícené hloubavce doporučuji Seidlův šprýmovný kousek: Jesus, du weisst.(30.9.2011)

 • Hakha
  ****

  Věřící: "Bůh vás slyší, kdykoli to opravdu potřebujete." Bill Maher: "Pokud Santa Klaus dokáže objet všechny domy na světě..." Věřící: "Já na Santu nevěřím." Bill Maher: "No ještě aby, je to absurdní, aby jeden člověk dokázal obletět všechny komíny na světě a hodit do nich dárky… ale když jeden člověk slyší všechny prosby, to je něco jiného...". Jak tvrdil Seneca mladší: “Náboženství je shledáváno prostým lidem jako pravda, vzdělaným lidem jako lež a vládnoucí vrstvě jako užitečnost.”(18.8.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Bill Maher je členem „The Reason Project“, charitativní organizace, která se snaží o šíření vědeckých fakt a sekularismu ve společnosti. (kiddo)

 • - Při natáčení používali tvůrci falešný pracovní název „Duchovní cesta“, aby získali rozhovory s náboženskými představiteli. Ti nevěděli, že se na snímku podílí Bill Maher, dokud se nedostavil na rozhovor. (kiddo)

 • - V souvislosti s příjezdem papeže Benedikta XVI. do USA v dubnu 2008 se Maher postaral o pořádný skandál, když o papeži ve svém pořadu Real Time prohlásil: „Dámy, je svobodný, býval to nácek a nosí divné klobouky.“ Vášnivá odezva pravicových médií a věřící veřejnosti ho přiměla k „omluvě“: „Už nikdy ten vtip s náckem neudělám, protože odvádí pozornost od toho, co jsem se opravdu snažil říct. A to, že kdyby se zjistilo, že vedoucí firmy zaměstnává tisíce lidí, co zneužívají děti, skončil by ve vězení. Pokud máte pár stovek příznivců a někteří z nich zneužívají děti, tak jste hlava sekty. Když jich máte miliardu, tak jste papež.“ (kiddo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace