Moc se mi to líbilo. Konečně někdo zfilmoval to, nad čím dlouhá léta přemýšlím. Je lepší být krutě upřímný či zmatený lhář? Gervais mě mile překvapil a do dokonalosti schází opravdu jen krůček.(14.7.2011)

• Pethushka

Kromě toho, že jde o docela dobrý nápad tu moc pozitiv bohužel nevidím. Ricky Gervais rozhodně nepatří mezi moje oblíbené herce a často mi je dost nesympatický. Do hlavní role se mi nehodí už vůbec. A jelikož tenhle film stojí hlavně na něm, nebylo tu nic, co by na mě udělalo dobrý dojem. A to nemluvím o nedomyšlených situacích, které by tvůrci určitě zvládat měli. 1,5 *(23.8.2012)

Ricky Gervais může mít nálepku nejúpřímnějšího, nejkontroverznějšího, nejdrzejšího komika, který to kdy dotáhl do hlavního vysílacího času na nejsledovanějších televizních kanálech, když ale sleduji něco jiného než jen jeho stand-upy a moderování Golden Globes, nemůžu se ubránit myšlence, že to musí být docela sympatický, milý chlap. Umění lhát, ve kterém vidím velkou porci oné méně známé části Rickyho osobnosti, je z mého pohledu kouzelné kvůli tomu, že to není čistokrevná komedie o hrdinovi, který pouze sobecky těží ze své "superschopnosti". Že má v sobě velkou dávku vřelosti, laskavosti, lidskosti a (navzdory názvu) i upřímnosti. Škoda jen té děsivé režie, která mě v tomto případě dost vytrhávala ze sledování děje.(12.6.2013)

Příliš chytré a hluboké na vaši typickou romantickou komedii. Gervais prostě nezklame.(1.1.2010)

• Scrytcher

Walk the li(n)e...(30.12.2009)

• - Ricky Gervais sponzoroval v rámci propagace filmu online soutěž, jejímž cílem bylo upravit ve Photoshopu plakáty ke známým filmům, protože tvůrci na nich častou lžou obecenstvu. (HellFire)

• - Během celého filmu nevysloví slovo "lež" ani jedna z postav, použije ho pouze vypravěč. (don corleone)

• - Celovečerní režijní debut Rickyho Gervaise (spolu s Matthew Robinsonem). Stejně jako v případě jeho seriálové tvorby, i u tohoto snímku je i spoluautorem scénáře. (don corleone)