Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ***

  Koncept skvělý, námět výživný, modelová situace překvapivě funkční. Bohužel celovečerní provedení místy vázne a Gervaisovo hollywoodské vyměknutí rozhodně netěší. Některé emoce sice fungují překvapivě dobře, ale celkově je to pořád nemastné, neslané.(24.12.2013)

 • iamek
  *****

  Troufnu si řict, že originálnější komedii jsem neviděl. Ricky Gervais je týpek !(10.1.2010)

 • jojinecko
  ***

  Klobúk dole, fantastický nápad a základná kostra!!! Na nej sú navešané, tu podarené, tu menej podarené epizódky...Originálny prínos bez dostatočného drivu...(7.1.2010)

 • Oskar
  ****

  Tvrdý oříšek. Film má skvělý scénář a strašnou režii a v jádru je mnohem víc dramatem než komedií. Jak ho tedy hodnotit? Vezmu to trochu zeširoka. Ricky Gervais je na první pohled bachratý nehezký knedlík s krhavým zrakem a úsměvem lasičky. Zdánlivě slepá ulička evoluce a člověk, kterého byste například nenechali o samotě se svým dítětem nebo životními úsporami. Dobře ale ví, jak nepříznivý první dojem vyvolává a umí si z toho dělat srandu, která chvílemi až fyzicky bolí. V seriálech Kancl a Komparz používá sice staleté komediální principy o pýše, která předchází pád, ale modifikuje je tak, že se pocit bezvýchodně trapných situací přenese i na diváky. V Umění lhát steče po jeho zádech tolik studeného potu, že často rozleptá i vděčnou situační komiku, která se sama nabízí a očekávatelně se podobá filmům jako Lhář, lhář nebo Božský Bruce. Idea světa, v němž nikdo neví, co je lež, outsider Gervais ji v zoufalé situaci "vynalezne" jako východisko z potíží a získá tak převahu nad bezelstným okolím, je skvělá. Do jisté míry sice souhlasím s výhradami Flippera nebo Hellboye - dílčích nedůsledností se ve filmu opravdu najde celá řada. Kupodivu mě ale nerušily. Dívám se na ten film spíš jako na podobenství, bajku. Je spíš karikaturou, která několika tahy vystihne a zveličí nedostatky terče výsměchu, než pokusem o realistickou kresbu. Předmětem satiry jsou všechna Rickyho oblíbená témata. Nerovnost šancí, pokrytectví politické korektnosti a vlastní neschopnost s ní správně zacházet, ale hlavně trnitá cesta naplnění prosté lidské touhy být akceptován. Ještě víc než ve zmíněných britcomech se tady ukazuje, že zejména to poslední je Gervaisovo vlastní osobní trauma a že filmem, který má bavit, něco naléhavě vzkazuje. Jenže - sneseme to od komika? Při troše ochoty nahlížet na věci z nového úhlu stojí Umění lhát za pozornost. 70%(27.7.2010)

 • misterz
  ****

  Veľmi príjemné prekvapenie. Výborný nápad rozvedený do zaujímavého scenára robia túto komédiu skrz-naskrz originálnou. K tomu všetkému treba prirátať výborného Gervaisa, ktorý tu dokonale rozvinul svoj komediálny talent. Prostredníctvom tohto snímku máme možnosť nahliadnuť do sveta, v ktorom neexistuje žiadna lož a ako by to vypadalo, keby sme boli k sebe iba úprimný, za každú cenu. Poviem vám, toľko gagov na báze tejto základnej ľudskej vlastnosti len tak ľahko niekde neuvidíte. Super zábava. 85/100(6.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace