Troufnu si řict, že originálnější komedii jsem neviděl. Ricky Gervais je týpek !(10.1.2010)

Moc se mi to líbilo. Konečně někdo zfilmoval to, nad čím dlouhá léta přemýšlím. Je lepší být krutě upřímný či zmatený lhář? Gervais mě mile překvapil a do dokonalosti schází opravdu jen krůček.(14.7.2011)

"Jestli mi ihned nedáte, tak bude konec světa. - Stihneme to do motelu nebo to musíme udělat tady?" Stát se vynálezcem lži ve světě pravdomluvných je sice rozhodně nečestné a značně nesportovní, ale rozhodně se to dá skvěle využít. Z počátku také přicházely brilantně netaktní rozhovory obsahující krutou pravdu, ale po úvodní smršti začalo tempo rychle upadat. Vážně se tvářící špekáček navíc ode mne žádné převratné hodnocení za sympatii nedostane a jeho mamonářskou vyvolenou jsem měl ohromnou chuť úhledně rozpůlit a následně seznámit se zemitou vůní kořenů mé zahradní flóry. Nicméně, kdyby snímek udržel počáteční kadenci vtipných situací, tak by mne patrně učinil ještě šťastnějším než jsem.(15.4.2016)

Uvidíte příběh ze světa, kde lidé neumějí lhát. Mají auta, domy …, ale všichni mluví naprostou pravdu..... Vtipné reklamy, úsměvné situace, když lidi mluví pravdu, ale hlavně, když říkají co si myslí. No a taky Mark. Nepřitažlivý, trošku tlustý, nevydělávající moc peněz, užívající si svého promarněného života. Ale hlavně je to chlápek, který vysloví první lež!... Mám rád výlety do absurdních světů. A nemám nic proti tomu, když jsou vtipné. Tady mě optimismus přechází po 30ti minutách. Připadá mi to spíš stupidní – což je možná silné slovo, řekněme tedy – nevtipné! A závěrečná romantická čtvrthodinka trvá snad věčnost. Tohle mohlo bejt tak zajímavý (vtipný)! Místo toho sleduju historku o chlapovi, který (hodně často) nevtipně využívá lži. A ještě chtějí, abych R.Gervaise považoval za romantický symbol. To by kurva museli lhát jinak! Ale možná jsem jen příliš kritickej. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci se konečně dozvědět, proč existuje Pepsi Cola. 2.) Zajímalo by mě, jaký to je jít na rande s protějškem, který se nepřetvařuje. 3.) Potřebuji se utvrdit v tom, že lež změnila lidstvo. 4.) Toužím po malých tlustých dětech. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(26.7.2010)

Myslenka na svet, kde nikdo neumi lhat a vyuziva to jeden tlustoch, kterej umi, je dokonala a skvele nosna a i kdyz z ni slo vytezit vic, i tak vznikla perfektni komedie. Problem totiz je, ze v momente, kdy vynalezne lhani, tak toho kurevsky zneuziva, ale postupne to spadne do typicky romanticky komedie, akorat s trochu uchylnejma dialogama. Co se tyce hercu, krome spousty slusnejch vedlejsich postav to stoji na Gervaisovi, kterej se na takovouhle roli skvele hodi a paradne si to uziva. Proste i kdyz to mohlo bejt i vtipnejsi a nektery dramatictejsi momenty bych spis oznacil za hluchy mista, prvni rezijni pocin na poli celovecerniho filmu Gervaisovi vysel a ja se tech 100 minut dobre bavil.(26.12.2009)