Ten nápad, že umí lhát jen jeden člověk na světě a je to zrovna tradiční lůzr Ricky Gervais, se mi rozhodně líbil, ale to zpracování, to zpracování, dialogy jsou takový divný, kdy se postavy snaží mluvit upřimě a vždycky to co si myslí, ale jaksi vyvstává otázka, kdo je nutní každýmu na potkání všechno vykecat, i to co neni podstatný, vždyť to už neni o tom umět lhát, ale o tom nebýt úplně retardovanej, navíc vtipný scény se daj spočítat na prstech jedný ruky a to je na komedii docela tragédie. Ale v rámci možností tohohle filmu jsem se zabavil. Jen tak tak 3*(26.12.2009)

"Jestli mi ihned nedáte, tak bude konec světa. - Stihneme to do motelu nebo to musíme udělat tady?" Stát se vynálezcem lži ve světě pravdomluvných je sice rozhodně nečestné a značně nesportovní, ale rozhodně se to dá skvěle využít. Z počátku také přicházely brilantně netaktní rozhovory obsahující krutou pravdu, ale po úvodní smršti začalo tempo rychle upadat. Vážně se tvářící špekáček navíc ode mne žádné převratné hodnocení za sympatii nedostane a jeho mamonářskou vyvolenou jsem měl ohromnou chuť úhledně rozpůlit a následně seznámit se zemitou vůní kořenů mé zahradní flóry. Nicméně, kdyby snímek udržel počáteční kadenci vtipných situací, tak by mne patrně učinil ještě šťastnějším než jsem.(15.4.2016)

Opravdu dobře vymyšléná záležitost, bavili mě skoro všechny dialogy, navíc se povedla i hudba. Ale herci se moc nepředvedli. Za mě 65%(30.9.2012)

Ťažko kydať na tento film, keďže je svojím spôsobom roztomilý. Stále som však presvedčený, že námet v danej podobe je vhodný maximálne na dve epizóy SIMPSONOVCOV a nie na celovečerák. Veľa ľudí spomína KLAMÁR, KLAMÁR, mne táto netradičná komédia pripomenula skôr TRUMAN SHOW (divné mestečko, snaha o posolstvo). Ako zamyslenie nad ľudskou povrchnosťou funkčné, len pridlhé. Jennifer Garner si v poslednej dobe vyberá zaujímavé filmy, ktoré prinajhoršom neurazia...(24.3.2013)

Umenie pobaviť. Nie každý dobrý nápad sa podarí zrealizovať do finálnej podoby práve tak dobre ako je to už dlhšiu dobu pravidlom pre Rickyho Gervaisa. Najmä ak ide o ničo tak komplikované ako tento námet, kde stačila malinká odchýlka na to, aby sa z filmu stal len obyčajný nedomyslený produkt dnešnej filmovej pásovej výroby. Herecky veľmi dobre zvládnuté, učinné je aj brnkanie na city, no najmä humorná zložka vo filme vynikla ako niela na čiernom. Popri tom všetkom si však na svoje prídu aj skutoční filmoví gurmáni, ktorý dokážu oceniť aj niečo viac ako len vtipné scény a rýchle odsýpanie príbehu. Gervais totiž zašiel viac do hĺbky ako som očakával a ako sa spočiatku filmu zdalo. Jemná, ale účinná a týmpádom tvrdá kritika, ktorá nastavuje zrkadlo terajšej povrchnej generácii totiž vyšla na jednotku. 75%.(2.9.2010)