Krimi / Drama / Thriller / Akční / Životopisný

Rupert Preston

Matthew Newman

Kostýmy:

Sian Jenkins

Rozpočet $-miliónovTržby USA $104,979Tržby Celosvetovo $2,260,712║ Tom Hardy v plnej hereckej kráse, hypnoticky vizuálne zvrhlé /60%/(22.7.2010)

Velice bizarní a potměšile se přetvařující film. Refn něco řekně, ale pak to udělá jinak, divácká očekávání jsou naplněna pouze částečně a/nebo v náznacích. Tohle rozhodně není typické životopisné dílo... Film tvoří koláž scén instrumentální agrese, čiré exhibice, Bronsonova nepochopení světa a naopak nepochopení Bronsona ze strany společnosti. Je to přežvláštní mix, v lecčems schopný fascinovat, nicméně v lecčems také nedotažený, prázdný a nejasný. Fakt, že diváku není poskytnut hmatatelný pocit rozuzlení, identifikace nebo čehokoli "uchopitelného", co si z tohoto vyprávění odnést, byl pravděpodobně autorovým záměrem. Bronson je nedivácký film a zážitku z něj odpovídá i mé hodnocení... 7/10(9.6.2013)

Zajímavý je, že jsem o tom magorovi nenašel žádný informace na internetu. Ale je dost možný, že jsem prostě jenom blbě hledal. Takhle se to totiž tváří jako dost zajímavý film, o bláznovi, kterých lítá po světě tisíce. Jenže tenhle má trošičku větší ambice. Na druhou stranu tvrdit, že by se neměli točit filmy o masových vrazích a psychopatech, je blbost. Vždyť on žádnýho hodnýho člověka ve svým životě nezabil a vesměs ho ve vězeních měli rádi, tak co. Možná by se mi to ale líbilo i víc, kdyby to nebylo tak moc umělecké. Některé scény tam jsou totiž fakt úplně na hlavu, přesto že je Tom Hardy svým geniálním výkonem zachraňuje, jak nejlíp umí. Pořád je to na mě ale moc umělecky natočený.(15.6.2010)

• oje

Tohle mě moc nevzalo. Přitom příběh o cholerickém vězni, který mlátí lidi na potkání a zmlátil by snad i vlastní matku, kdyby mu ji postavili do cely, určitě není špatný nápad. Dalo se to vyprávět s extrémní surovostí nebo – jak film několikrát naznačil – s humorem. Nakonec zpracování ale bylo takové zvláštní, až umělecké, a to mě moc nebere. Dalším mínusem je fakt, že ve zfilmovené části Bronsova života chyběla zápletka. Tím pádem se objevovaly hluché úseky, kde se nic nedělo, nebo mi unikala pointa. Škoda také, že z atraktivního prostředí věznic vidíme vždy víceméně jen celu a pár dozorců.(28.8.2010)

Veľmi zaujímavým štýlom podaný príbeh podľa skutočnej udalosti. I keď Bronsona nepoznám tak si dovolím tvrdiť, že Tom Hardy zvládol tú úlohu naozaj skvele a Charlieho Bronsona stvárnil veľmi presvedčivo. Počas filmu som mala zmiešané pocity keď sa tam objavil Tom Hardy ako rozprávač a nahodil ten úškrn a potom hneď vážna tvár musela som sa strašne smiať, pretože ksichty ktoré som v tom filme videla strašne Hardymu svedčali, veľmi zaujímavo občas až zvláštne zvolená hudba ale pri niektorých scénach som sa nudila, bolo to ako také striedanie nuda a potom niečo zaujímavé a zase nuda. Ešte by som spomenula jednu scénu vo filme, ktorá môj názor na film síce neovplyvnila ale spomeniem to tu aj tak... konečne vyvážený film kde ukázali niečo zo žien a niečo z riadneho chlapa. Ale to len tak medzi rečou. Od začiatku filmu som sa smiala, a pýtala som sa samej seba či nie som debil, keď sa smejem na niečom čo so žánrom komédia nemá nič spoločné.. no ale tak čo už so mnou, Tom Hardy ma vie pobaviť aj keď to zámer nebol. A ešte musím vyzdvihnúť jeho úžasný hlas a to ako vo filme rozprával, veľmi príjemne sa to počúvalo. Bohužiaľ Bronson ma nepresvedčil aby som dala rovných 5, i keď zo začiatku som mala v tom jasno, potom však to začalo upadať, nudné scény, niektoré dokonca aj zbytočné a moje hodnotenie to ovplyvnilo samozrejme. Dávam však 4*, pretože mám rada filmy podľa skutočnej udalosti a Tom Hardy tu bol naozaj úžasný. Výborný herecký výkon.(21.2.2013)