Krimi / Drama / Thriller / Akční / Životopisný

Rupert Preston

Matthew Newman

Kostýmy:

Sian Jenkins

Hodina a půl šílenství v podání šíleného a vrčícího zvířete Hardyho. Chápu, že tohle není film pro každého, ale Refn si mě hudbou (ano, opět hudbou, nemůžu si pomoc:D), Hardyho fantazií a šílenstvím naprosto podmanil a dokázal mě vtáhnout i do častého střídání věznic, které mi vůbec nevadilo. A že někomu vadí absence odůvodnění, proč Bronson dělá to co dělá, bod zlomu v mládí... tak má prostě smůlu, protože to neví nikdo. Je to jedinečný případ muže, kterého nikdo nikdy nepochopí. A miluji jeho knírek!(24.6.2013)

• Djkoma

Mechanický pomeranč pro 21. století? Nic mě tolik nerozesmálo jako tohle přirovnání. Bronson je pouhou fraškou, která dělá z dementního (až zaostalého) idiota se svaly (nemáš mozek? tak musíš mít svaly) něco víc než odpad společnosti. Tím totiž je a zůstane, ať mi kdokoliv říká, co chce (nějaké podmínky ve věznici jsou mi ukradené, tohle zvíře má mít klec ... minimálně:)). Tom Hardy může hrát, jak může, ale zas tolik toho nepotřebuje (svaly stačí, hloupý obličej "cože?nerozumím ti, cože?" není žádný zázrak). Přesto je na filmu právě on to nejzajímavější. Příběh sám o sobě je jen ukázkou jednoho zločince, který využívá možností svého těla a bojuje jak jen to jde proti mašinérii, které se není schopný přizpůsobit. Prázdné, protivné a samoúčelné. PS: ne všichni by měli mít právo "být hvězdami" a už vůbec ne pokud to má stát něčí krev nebo život ;-)(31.7.2009)

Filmy Nicolase Windinga Refna jsou jako jeho jméno; zajímavé, nevšední, ale taky krkolomné a snadno zapomenutelné. Říkám ti upřímně, Nicu, že ty o mně film točit nebudeš. Všechno tady tak stojí a padá s výborným Tomem, který předvedl polohu, jakou bych nečekal ani od své holky v posteli. Jen mě v souvislosti s těmahle asociálními psychopatickými hulváty napadá, jaký smysl má snažit se je vychovávat v lochu? Možná by pro všechny bylo přínosnější, kdyby se začali používat třeba jako pilíře mostních oblouků... (Litoměřice 2013, 1/14)(28.8.2013)

Zajímavý je, že jsem o tom magorovi nenašel žádný informace na internetu. Ale je dost možný, že jsem prostě jenom blbě hledal. Takhle se to totiž tváří jako dost zajímavý film, o bláznovi, kterých lítá po světě tisíce. Jenže tenhle má trošičku větší ambice. Na druhou stranu tvrdit, že by se neměli točit filmy o masových vrazích a psychopatech, je blbost. Vždyť on žádnýho hodnýho člověka ve svým životě nezabil a vesměs ho ve vězeních měli rádi, tak co. Možná by se mi to ale líbilo i víc, kdyby to nebylo tak moc umělecké. Některé scény tam jsou totiž fakt úplně na hlavu, přesto že je Tom Hardy svým geniálním výkonem zachraňuje, jak nejlíp umí. Pořád je to na mě ale moc umělecky natočený.(15.6.2010)

Neuvěřitelná věc, silně stylizovaná (a manipulující skrze pokřivenou optiku ústřední postavy) a využívající symboliky i velmi cynického humoru. Hardy je impozantní...(18.3.2013)

• - Pravému Charlesu Bronsonovi nebylo dovoleno se na film podívat, ale říkal, že se líbil jeho matce, což mu prý stačí. Jeho matka byla filmem přímo nadšena. (akisha)

• - Pravý Charles Bronson řekl: "Jsem na tento film pyšný, protože i kdybych dnes zemřel, díky němu budu žít dál". (Elisebah)

• - Skutečný Bronson za svou poezii a výtvarná díla získal rekordních 11 ocenění Koestlerovy nadace. (dinamit_1)