Krimi / Drama / Thriller / Akční / Životopisný

Rupert Preston

Matthew Newman

Kostýmy:

Sian Jenkins

Rozpočet $-miliónovTržby USA $104,979Tržby Celosvetovo $2,260,712║ Tom Hardy v plnej hereckej kráse, hypnoticky vizuálne zvrhlé /60%/(22.7.2010)

Tom Hardy (super výkon) ako neskrotný a večne neposlušný Charlie "ZJEB" Bronson sa s publikom delí a retrospektívne popisuje svoj prostoreký život naprieč rozmanitému reťazcu lochov a blázincov. Pasia z hromadných bitiek, škrtenie, kopanie, direkt sem, direkt tam. Snaha o zmenu? Áno je, no dá sa len tak zabudnúť na svoju obľúbenú vazelínu? :-) Anglická biografia tohoto naničhodníka občas prestrelí, zbytočne vytyčuje štádium psychopat/umelec, ale nepochybne sa jedná o atypickú so zvučnými tónmi ("Digital Versicolor" od Glass Candy si púšťam pravidelne) prikrytú šialenosť, pri ktorej som na hodinky ani nemrkol.(14.8.2009)

Veľmi atypická životná dráma, nakrútená tým najosobitejším štýlom. Na mňa veľmi zapôsobila pôsobivá kamera, a hlavne jedinečne iný výber hudobnej zložky filmu. Príbeh nemá súvislejšie miesto, v ktorom by sa dejová línia spamätala do celistvého celku, príbeh je roztrhaný, je v ňom množstvo zaujímavých vsuviek a rozmanitých doplnkov, ktorými režisér šikovne zapĺňa prázdne miesta v príbehu, ktorý ani nie je príbehom. Biografické rozprávanie o živote človeka akým je Charlie Bronson je naozaj len pre silnejšie povahy. Dánsky režisér dostal do rúk naozaj nebezpečný materiál, neľahký na spracovanie, no dokázal, že sa nenechá skrotiť do rutinných štandárd a s osobitým štýlom svojich filmov pôjde naďalej proti prúdu. Skvelý výkon zo seba dokázal vybičovať aj Tom Hardy, vďaka ktorému sa na film dalo pozerať aj po hereckej stránke. 80%.(17.7.2009)

Ty hlášky o mechanickém pomeranči 21 století jsou nesmyslem - ikdyž několik kouzelných hudebních čísel tam je. Ale mohlo to být mnohem odvážnější. 70%.(20.7.2009)

Hodina a půl šílenství v podání šíleného a vrčícího zvířete Hardyho. Chápu, že tohle není film pro každého, ale Refn si mě hudbou (ano, opět hudbou, nemůžu si pomoc:D), Hardyho fantazií a šílenstvím naprosto podmanil a dokázal mě vtáhnout i do častého střídání věznic, které mi vůbec nevadilo. A že někomu vadí absence odůvodnění, proč Bronson dělá to co dělá, bod zlomu v mládí... tak má prostě smůlu, protože to neví nikdo. Je to jedinečný případ muže, kterého nikdo nikdy nepochopí. A miluji jeho knírek!(24.6.2013)