Krimi / Drama / Thriller / Akční / Životopisný

Rupert Preston

Matthew Newman

Kostýmy:

Sian Jenkins

Pokud natočíte kabaretní Kubrickovskou variaci o člověku, jenž v životě porozbíjel držky úplně všemu a uroní nad ní slzu sám titulní testosteronový devastátor, jste v cajku. A Tom Hardy je frajer.(5.3.2013)

Hodina a půl šílenství v podání šíleného a vrčícího zvířete Hardyho. Chápu, že tohle není film pro každého, ale Refn si mě hudbou (ano, opět hudbou, nemůžu si pomoc:D), Hardyho fantazií a šílenstvím naprosto podmanil a dokázal mě vtáhnout i do častého střídání věznic, které mi vůbec nevadilo. A že někomu vadí absence odůvodnění, proč Bronson dělá to co dělá, bod zlomu v mládí... tak má prostě smůlu, protože to neví nikdo. Je to jedinečný případ muže, kterého nikdo nikdy nepochopí. A miluji jeho knírek!(24.6.2013)

Přestylizovaný biografický film o psychopatickém idiotovi... tak co čekat? Tvůrci se navíc snažili, aby výsledek ve všech ohledech vypadal "jinak". Nejspíš pochopím lidi, kteří o něm řeknou, že je geniální, stejně jako ty, kteří řeknou, že je to slátanina. Já osobně si nemůžu vybrat.(13.12.2009)

Čekal jsem cosi jako variaci Aronofského Wrestlera, ale Bronson je spíše něco mezi britskou sociální komedií a stylizací v duchu ulítlé poetiky Tristrama Shandyho, dokonce s animací jako z Monty Pythonů... Charles Bronson jako člověk byl skutečný magor a ani Bronson coby film nepostrádá tento přídomek. Životopisný film to příliš není, i když přesto je, a o vězeňské drama v pravém slova smyslu se také nejedná. Bronson je skutečným originálem, i když cesta se k němu hledá docela těžko... Fyzické herectví Toma Hardyho ovšem rozhodně za vidění stojí...(19.7.2009)

Zaujímavá reflexia... sonda do života pána Charlesa Bronsona (pseudonym, umelecké meno:), ktorý chcel a stále chce v živote niečo dosiahnuť. Len tak ďalej pán Bronson... ako vravím zaujímavé 6/10(4.11.2009)

• - Když se Tom Hardy poprvé ukázal skutečnému Charlesu Bronsonovi, Bronson řekl, že tento kluk ho nikdy nemůže ztvárnit díky svému vzhledu. Když se mu ukázal Tom Hardy po 2 týdnech, Bronson se nestačil divit. (The Viper)

• - Herec Tom Hardy nabral kvůli roli skoro 20 kg svalové hmoty. Dělal 2 500 kliků denně po dobu 5 týdnů. (Zdroj: empireonline.com) (Snorlax)

• - Pravý Charles Bronson řekl: "Jsem na tento film pyšný, protože i kdybych dnes zemřel, díky němu budu žít dál". (Elisebah)