poster

Bronson

 • Velká Británie

  Bronson

 • Slovensko

  Bronson

Krimi / Drama / Thriller / Akční / Životopisný

Velká Británie, 2008, 92 min

Kamera:

Larry Smith

Hudba:

Johnny Jewel

Producenti:

Rupert Preston

Střih:

Matthew Newman

Kostýmy:

Sian Jenkins
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Pokud natočíte kabaretní Kubrickovskou variaci o člověku, jenž v životě porozbíjel držky úplně všemu a uroní nad ní slzu sám titulní testosteronový devastátor, jste v cajku. A Tom Hardy je frajer.(5.3.2013)

 • chezush
  ****

  Hodina a půl šílenství v podání šíleného a vrčícího zvířete Hardyho. Chápu, že tohle není film pro každého, ale Refn si mě hudbou (ano, opět hudbou, nemůžu si pomoc:D), Hardyho fantazií a šílenstvím naprosto podmanil a dokázal mě vtáhnout i do častého střídání věznic, které mi vůbec nevadilo. A že někomu vadí absence odůvodnění, proč Bronson dělá to co dělá, bod zlomu v mládí... tak má prostě smůlu, protože to neví nikdo. Je to jedinečný případ muže, kterého nikdo nikdy nepochopí. A miluji jeho knírek!(24.6.2013)

 • xxmartinxx
  ***

  Přestylizovaný biografický film o psychopatickém idiotovi... tak co čekat? Tvůrci se navíc snažili, aby výsledek ve všech ohledech vypadal "jinak". Nejspíš pochopím lidi, kteří o něm řeknou, že je geniální, stejně jako ty, kteří řeknou, že je to slátanina. Já osobně si nemůžu vybrat.(13.12.2009)

 • Radek99
  ***

  Čekal jsem cosi jako variaci Aronofského Wrestlera, ale Bronson je spíše něco mezi britskou sociální komedií a stylizací v duchu ulítlé poetiky Tristrama Shandyho, dokonce s animací jako z Monty Pythonů... Charles Bronson jako člověk byl skutečný magor a ani Bronson coby film nepostrádá tento přídomek. Životopisný film to příliš není, i když přesto je, a o vězeňské drama v pravém slova smyslu se také nejedná. Bronson je skutečným originálem, i když cesta se k němu hledá docela těžko... Fyzické herectví Toma Hardyho ovšem rozhodně za vidění stojí...(19.7.2009)

 • teutates
  ***

  Zaujímavá reflexia... sonda do života pána Charlesa Bronsona (pseudonym, umelecké meno:), ktorý chcel a stále chce v živote niečo dosiahnuť. Len tak ďalej pán Bronson... ako vravím zaujímavé 6/10(4.11.2009)

 • - Když se Tom Hardy poprvé ukázal skutečnému Charlesu Bronsonovi, Bronson řekl, že tento kluk ho nikdy nemůže ztvárnit díky svému vzhledu. Když se mu ukázal Tom Hardy po 2 týdnech, Bronson se nestačil divit. (The Viper)

 • - Herec Tom Hardy nabral kvůli roli skoro 20 kg svalové hmoty. Dělal 2 500 kliků denně po dobu 5 týdnů. (Zdroj: empireonline.com) (Snorlax)

 • - Pravý Charles Bronson řekl: "Jsem na tento film pyšný, protože i kdybych dnes zemřel, díky němu budu žít dál". (Elisebah)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace