Krimi / Drama / Thriller / Akční / Životopisný

Rupert Preston

Matthew Newman

Kostýmy:

Sian Jenkins

Zpovědi nebezpečné mysli. Mysli, která víc jedná, než myslí. Bronsonovo chování se vymyká veškerým škatulkám, stejně tak styl filmu. Na představení režírované uvnitř hlavy samotného Bronsona (jak naznačuje potlesk publika na nepatřičných místech) jsou záběry nezvykle dlouhé a brutalita vcelku mírná. Černohumorné metafora jediného myslitelného přístupu, s nimž vás nezlomí britský nápravný systém, naráží do pokusu vypovědět jakž takž pravdivě příběh jednoho života. Nebo mělo jít dokonce o snahu „zlidštit“ pro masy (líbivá audiovizuální stránka vždy navýší počet zájemců) další minoritní skupinu obyvatelstva – masochisty? Zde se film potýká s nadobyčejnou psychologickou plytkostí – ani aktuální prostředí o Bronsonových náladách moc nevypovídají, jak by se nabízelo – a prostým faktem, že málokterou ránu osudu schytal Bronson bezdůvodně, takže proč s nim jakkoli soucítit? Bronson je filmem spíše problematickým než špatným a rozhodně méně hloupým než třeba v něm citované Přání smrti. Nevím, co nám tvůrci usilovali sdělit, ale i kdyby nic, je to nic vyšperkované jedním z nejlepších soundtracků posledních let (první skladba působivě variuje první tóny Mechanického pomeranče) a účastí herce (ve vedlejší roli), který vypadá trochu jako Peter Bogdanovich. Něco takového už se slyšet a vidět vyplatí. 65% Zajímavé komentáře: Cival, genetique(30.7.2009)

• emma53

Michaela Petersona alias Bronsona bylo těžké zpacifikovat v několika zařízeních, včetně klece. Tudíž zfilmovat takovou osobu, muselo být taky náročné. Nicolas Refn to pojal po svém, žel mě ten styl neoslovil, ale asi by bylo náročné pojmout ho na filmové plátno v jakékoliv formě. Hudební podkres v té první části jsem nepochopila a vnitřně nepřijala, protože nekrásnější árie z Nabucca od Verdiho, kdy obrovský zástup židů zpívá a děkuje Bohu za záchranu od otroctví Egypťanů versus Bronson se mně zdál zcela mimo. ¨Přečetla jsem si o této osobě víc na netu, ale myslím, že bych se bez vědomosti o takové osobě celkem v pohodě obešla. Filmová výzva 2016(20.1.2016)

Výbornej Tom Hardy v roli blázna, kterej se ve vězení s nikym nesral, pak ho málem udrogovali k smrti, pak mu královna dala milost, pak ho zase zavřeli a on se zase s nikym nesral. V podstatě o tomhle snímek je, ale pod režií Refna je z toho zkrátka umělecký dílo, a to doslova. Tom Hardy to tady brutálně celý táhne, jinýho herce se snad ani ve filmu nevšimnete. Stačí se pouze chytit na vlně Refnovo podání, a jelikož jsem to viděl až po Drive, tak jsem s tim neměl absolutně žádnej problém.(19.1.2012)

René natvrdo! Kvůli své stylizaci trochu polopatická zpověď anglického magora, kterého zavřeli do basy a on v ní seřezal všechno, co mu přišlo pod pěsti. Hodně plusových bodů zařizuje soundtrack. Ve Varech se Bronsonovi určitě nevyhýbejte, mezi existenciálními dramaty o zakavkazských dojičkách bude hodně úderným osvěžením. A Hardy je opravdu výborný!(2.7.2009)

Jedno slovo: nuda. Oceňuji uměleckou stránku filmu, stejně tak jako ohromnou spoustu skrytých podtextů a nápadů, kterými devadesátiminutový snímek oplývá. Bronson je takovým tím filmem, na který by se bez problémů mohla podívat celá rodina, a nikdo pak neodejde z promítání zklamaný. Několik zmatených a nečitelných výrazů se najde - o tom žádná - ale řemeslná stránka a celkové vyznění je na jedničku. On je to totiž spíše takový věrně zachycený dokument, nežli film: tak dobrým hercem Hardy je. A tak i když nad nadšením převládá zmatení, stejně je hodnocení mírně nadprůměrné...(17.10.2010)

• - Herec Tom Hardy nabral kvůli roli skoro 20 kg svalové hmoty. Dělal 2 500 kliků denně po dobu 5 týdnů. (Zdroj: empireonline.com) (Snorlax)

• - Charles Bronson ve vězení skutečně tvořil. Některá jeho díla byla vystavena v londýnském metru a bylo mu vydáno i několik knih. Jedna z nich popisuje, jak posilovat v malém prostoru bez jakýhkoliv prostředků. (JardaBauer)

• - Počas tréningu Tom Hardy (Charles Bronson) cvičil viacmenej len cviky s vlastnou váhou tela bez použitia činiek, a to z toho dôvodu, že chcel navodiť čo najvernejší dojem postavy dosiahnutej tréningom v cele. Išlo väčšinou len o kľuky, tricepsové dipy o posteľ, rezistenčné cviky, zhyby na hrazde a veľmi veľa brušákov. (Zdroj: refresher.sk) (YoZo8)